eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

I to też:
GBPUSDH1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Już setup w miarę opisałem. Ale napiszę jeszcze raz.
Kombinowanie z RR tutaj nie ma racji bytu według mnie. Bo liczy się kolejna świeca po tym setupie, po tej dwuświecowej formacji którą uznaję za setup. Założenie jest trzymanie do zamknięcia tej kolejnej świecy po tym setupie czyli łapanie korpusu świecy, granie o ruch tworzący korpus tej świecy na której otwierasz pozycje. Nie wiesz jak mocny będzie to ruch. Jest ATR, jakieś wartości średnie dla danego interwału itp, ale nie wiesz dokładnie ile pipsów zrobi rynek akurat w danym momencie. Po prostu trzymasz do zamknięcia świecy. RR jest ujemny, ale na koniec jeśli nie było na plus albo nie uderzyło w stop loss to możesz zamknąć z ręki i wziąć tyle ile zrobili pipsów na plus lub na minus. To jest jedno podejście, które najpierw stosowałem. Ale teraz próbuję prowadzić pozycję z interwałów M1, M5 bo są sytuacje że te ruch się buduje i są kolejne świece M30, H1 z tym trendem. Ale statystycznie setup działa w pierwszej wersji najoptymalniej.

Po prostu dla mnie stosowanie tutaj podejście z ratio 1:1 albo 2:1 itd nie ma opcji. Ten MM nie pasuje do tego setupa po prostu. Bo to już siłowanie się z rynkiem. Sygnał znika, trend się zmienia np na kolejnej świecy H1 jeśli wchodziłeś na H1, a ty sztywno trzymasz się że albo uderzy w TP albo SL. A ja właśnie robię tutaj coś pomiędzy, bo dopuszczam zamknięcie z ręki na koniec w danym momencie. Bo już jest po setupie. I nowa historia, nowego setup szukam.

Rynek nie idzie zgodnie z założeniami. Out.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Można powiedzieć, że to jest podobne podejście do tego co robił RZ w 2014-2015 jak grał te sentymenty. Tyle że on tam uśredniał, tj budował pozycje, zbierał po stochu, budowanie pozycji od 8 - 10 potem prowadzenie etc. Ale on też próbował łapać ruch tworzący świece D1, ruch tworzący korpus tej świecy. I tam nie było żadnego sztywnego SL, TP, RR, tylko wyjścia na odwrotnym stochu, ucinanie straty, albo prowadzenie jak ciągnie zgodnie ze scenariuszem. Stosuję podobne podejście, tylko nie rozgrywam sentymentów jak on, tylko te doji. To jest taki mój scenariusz do tego co się może wydarzyć, w którą stronę mam otworzyć pozycje. Ale ogólnie stosuję jego podejście do rozgrywania tego setupa.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2022, 13:33 przez rookie2, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
02 maja 2022, 13:09
Już setup w miarę opisałem. Ale napiszę jeszcze raz.
Kombinowanie z RR tutaj nie ma racji bytu według mnie. Bo liczy się kolejna świeca po tym setupie, po tej dwuświecowej formacji którą uznaję za setup. Założenie jest trzymanie do zamknięcia tej kolejnej świecy po tym setupie czyli łapanie korpusu świecy, granie o ruch tworzący korpus tej świecy na której otwierasz pozycje. Nie wiesz jak mocny będzie to ruch. Jest ATR, jakieś wartości średnie dla danego interwału itp, ale nie wiesz dokładnie ile pipsów zrobi rynek akurat w danym momencie. Po prostu trzymasz do zamknięcia świecy. RR jest ujemny, ale na koniec jeśli nie było na plus albo nie uderzyło w stop loss to możesz zamknąć z ręki i wziąć tyle ile zrobili pipsów na plus lub na minus. To jest jedno podejście, które najpierw stosowałem. Ale teraz próbuję prowadzić pozycję z interwałów M1, M5 bo są sytuacje że te ruch się buduje i są kolejne świece M30, H1 z tym trendem. Ale statystycznie setup działa w pierwszej wersji najoptymalniej.

Po prostu dla mnie stosowanie tutaj podejście z ratio 1:1 albo 2:1 itd nie ma opcji. Ten MM nie pasuje do tego setupa po prostu. Bo to już siłowanie się z rynkiem. Sygnał znika, trend się zmienia np na kolejnej świecy H1 jeśli wchodziłeś na H1, a ty sztywno trzymasz się że albo uderzy w TP albo SL. A ja właśnie robię tutaj coś pomiędzy, bo dopuszczam zamknięcie z ręki na koniec w danym momencie. Bo już jest po setupie. I nowa historia, nowego setup szukam.

Rynek nie idzie zgodnie z założeniami. Out.
A ja jeszcze raz napiszę, że:
1. Obojętnie jaka by nie była strategia, to nie zwalnia tradera od analizy i brania pod uwagę wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na zachowanie ceny. W skrócie, od szukania dobrych okazji i ignorowania tych mniej dobrych.
2. RR to podstawa - strategia, która ignoruje RR nie ma prawa zarabiać. Możesz wychodzić z ręki, ale wtedy nigdy nie wiesz dlaczego tak na prawdę wychodzisz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
02 maja 2022, 13:33
A ja jeszcze raz napiszę, że:
1. Obojętnie jaka by nie była strategia, to nie zwalnia tradera od analizy i brania pod uwagę wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na zachowanie ceny. W skrócie, od szukania dobrych okazji i ignorowania tych mniej dobrych.
2. RR to podstawa - strategia, która ignoruje RR nie ma prawa zarabiać. Możesz wychodzić z ręki, ale wtedy nigdy nie wiesz dlaczego tak na prawdę wychodzisz.
Już zaczynasz swoje.... Nie podpierasz tego żadnymi dowodami że tak jest. Nie pokazujesz żadnych strategii które tak działają, ani też które uwaliły przez ujemny RR. Ja tez nie mam ochoty udowadniać Tobie swoich racji. Ja wiem co mam robić. A na pewno nie interesuje mnie takie puste gadanie bez konkretów. Moja racja jest mojsza itd.
Dobra, udanego tradingu i majówki.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
02 maja 2022, 13:37
ninjaproject pisze:
02 maja 2022, 13:33
A ja jeszcze raz napiszę, że:
1. Obojętnie jaka by nie była strategia, to nie zwalnia tradera od analizy i brania pod uwagę wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na zachowanie ceny. W skrócie, od szukania dobrych okazji i ignorowania tych mniej dobrych.
2. RR to podstawa - strategia, która ignoruje RR nie ma prawa zarabiać. Możesz wychodzić z ręki, ale wtedy nigdy nie wiesz dlaczego tak na prawdę wychodzisz.
Już zaczynasz swoje.... Nie podpierasz tego żadnymi dowodami że tak jest. Nie pokazujesz żadnych strategii które tak działają, ani też które uwaliłu przez ujemny RR. Ja tez nie mam ochoty udowadniać Tobie swoich racji. Ja wiem co mam robić.
Dobra, udanego tradingu i majówki.
Dowodem jest matematyka.
RR to czysta matematyka.
Jeżeli uważasz, że można zarabiać wydając więcej niż uzyskujesz, to nie wiem w jakim świecie żyjesz?!
Z kolei, jeżeli nie wiesz jakie masz RR, to zawsze tylko uprawiasz hazard, zgadujesz, albo masz życzenia.
Wzajemnie, miłego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jest jeszcze jeden dowód na to co piszę, oto on:
K = ( PxB – (1–P) ) / B / L
gdzie:

K = Optymalne Ryzyko
P = Win/Loss
B = Profit Factor
L = Dźwignia instrumentu


Wstaw w tabelkę Excel i sam zobacz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dodam jeszcze, że oczywiście wszystko zależy od skuteczności tradera.
Należy założyć P (SK) = 50%.
Jeżeli trader będzie miał lepszą skuteczność, to tylko lepiej dla niego.
Równanie można przekształcić dla wyliczenia dowolnej wartości, a więc można wyliczyć jakie potrzebne nam B (RR) dla naszej średniej P (SK), którą możemy jedynie wyciągnąć z danych historycznych.

A w celu przekształcenia równania polecam:
https://www.mathpapa.com/algebra-calculator.html

Żeby uniknąć błędu warto je zapisać tak:
K=((P*B-(1-P))/B)/L

Dla B równanie wygląda tak:
B=(P-1)/((K*L)-P)

Możemy, więc zapytać tak:
Jeżeli chcę ryzykować nie więcej niż 1% na transakcję, to przy dźwigni 20 i skuteczności 50%, jakie potrzebuję mieć minimalne RR (Profit Factor), żeby zarabiać?
B=1,67

Żeby osiągnąć wyliczony Profit Factor możemy bawić się w hazard i liczyć na łut szczęścia, że uda nam się wziąć więcej niż stracimy, ale to nigdy nie wychodzi i zawsze prowadzi do takich zachowań, jakie tu opisujesz rookie2.
Jedyny sposób, żeby takich zachowań uniknąć, to konsekwentnie brać transakcje o minimum takim RR, jakie wyliczyliśmy, i zawsze mieć SL w odległości nie większej niż 1%.
Nie istnieje inna alternatywa.

PS. Taka tabelka w Excelu pokaże ci wszystkie parametry. Będziesz sobie mógł zobaczyć jakie cele potrzebujesz osiągnąć przy danym ryzyku. Czyli, np. jaką skuteczność będziesz musiał mieć, żeby profitować dla danego RR.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak siędzę na tą naszą dyskusją teraz i dochodzę do jednego wniosku. Takie przepychanki na forum nie pomagają mi w tradingu. To jest bardziej destrukcyjny nawyk, siedzenie na forum i klepanie postów, jeśli to ma tak wyglądać jak dziś. Na razie robię przerwę jednak. Od forum i od tego konta IC. Po prostu jestem zmęczony tym wszystkim jak to czytam.
Pozdrawiam.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Rookie2 to było świetne wejście o cyrka 10 pips lepsze od mojego... wszedłem w statement - zakończyłeś to stratą ?? Nie było mnie byłem na grillu... kto do diaska robi grille o 16.00. Dorzuciłbym trochę wiecej
Ja wchodziłem dokładnie 14.32 Ninja ma trochę racji z tymi danymi o dniu wolnym w City of London dlatego widzieliśmy delikatną spadkową konsolkę ot co to pewnie spowodowało że zamknąłeś przedwcześnie. Dopiero US dało kopa wykresowi. Nie chce mi się pisać o warunkach otwarcia pozycji bo to i tak moje spostrzeżenia które i tak nic Ci nie dadzą, miło czytać że ktoś jeszcze na walutach popiernicza w warunkach indeksowej manii ;-) .
Jak chcesz grzmocić mejdzorsy to jutro Ci coś napiszę, póki co mam pogrilową czkawkę
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ