eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
27 kwie 2022, 22:47
ninjaproject pisze:
27 kwie 2022, 22:44
rookie2 pisze:
27 kwie 2022, 22:22

To chociaż wrzuć wykres na czym uwaliłeś i jak. Co poszło nie tak.
Takie "katharsis".
Nie ma co zamiatać pod dywan, trzeba wyciągnąć wnioski i spróbować coś poprawić żeby cisnąć dalej.
:564:
Zgadza się. Ale mi to się powtarza notorycznie co jakiś czas, od lat. Ja o tym wiem, ale nic nie mogę poradzić. Idzie dobrze, a tu w pewnym momencie rynek zaczyna cię w ch*ja robić i się włącza konieczność odegrania, wchodzenie w złych miejscach, bo np. ochoczo spadają, a tu zonk, cena cofa się.
To jest taki standard, powtarza się co jakiś czas.
A wbrew pozorom nie jest wcale łatwo się zorientować, że akurat będzie konsola i dupa.
Taki zaklęty krąg, w który wpadam, i prawdopodobnie tak przynajmniej 95% pozostałych traderów robi to samo, tylko się nie chwalą.
wrzuć wykres z tą pozycją. Tak żeby był tutaj po prostu, może coś między czasie sensownego przyjdzie do głowy Tobie, albo komuś innemu.
Co ty, nie wrzucę, nie ma sensu.
Nikomu nic nie przyjdzie do głowy czego bym nie wiedział.
Miałem 5 razy pod rząd stratę, i na koniec niewielką odróbkę.
Zacząłem od Shorta i nawet po dobrej cenie, i wszystko było OK, tylko że wycięli SL w taki sposób, że się odwróciłem w Long takim samym Lotem, a cena zaraz, natychmiast zaczęła spadać, i znowu bardzo ochoczo, więc się odwróciłem w Short, ale zysku nie wziąłem, bo liczyłem na więcej, i znowu dupa, się odbili i zaczęli jechać do góry. i potem powtórka z rozrywki, tylko za każdym razem strata większa od poprzedniej.
Istotne jest to, że w każdym z tych tradów, nie widząc przyszłości, cena miała prawo pojechać dalej, i tak by było innego dnia. Ale nie dzisiaj.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Nie odpuściłem, heh. Próbowałem przycisnąć, wczoraj tj 28 intensywniej, typowe DT i łapanie świec M15, skalp. Dziś już mniej. Ogólnie szarpanina z rynkiem żeby spróbować odrobić. Nie udało się wrócić do poziomu 3.7k. Tak patrzę teraz na te transakcje. Dalej kiedy miałem zysk to nie prowadziłem, tylko ucinałem ten zysk. Ale w tym tygodniu był gorszy okres dla mnie i "strategii", więc i tak chyba ok. Ale muszę zmusić się do zredukowania pozycji do 0.10 lota i grania 4 majorsami. Piszę to w kółko, a potem i tak swoje robię... może w końcu dotrze do mnie... że tą strategią nie zarobię, tylko mam się uczyć dobrych nawyków w tradingu.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To też normalne! Ja odrobiłem ok. 700. Powoli, ale do przodu!
To jest jak ten klasyk pisze, że jak dostajesz tyle razy w dupę, to odruch Pawłowa się włącza!
Dlatego ja nie wierzę tym fantastom na tym forum, którzy twierdzą, że zarabiają, bo na D1 i W1 grają.
Tylko, że o 23-ciej z roboty do domu wracają, bo muszą zapierdalać w fabryce...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
29 kwie 2022, 18:32
To też normalne! Ja odrobiłem ok. 700. Powoli, ale do przodu!
To jest jak ten klasyk pisze, że jak dostajesz tyle razy w dupę, to odruch Pawłowa się włącza!
Dlatego ja nie wierzę tym fantastom na tym forum, którzy twierdzą, że zarabiają, bo na D1 i W1 grają.
Tylko, że o 23-ciej z roboty do domu wracają, bo muszą zapierdalać w fabryce...
Nie ma sensu patrzeć na innych. Jedynie na ludzi którzy coś w tym osiągają. Skoro jedno nie działa, próbują drugiego itd. I uczyć się od nich, bo skoro im się udało.... Ale od każdego można się czegoś nauczyć .
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Ale zjeb... otworzyłem rano pozycje na BTCUSD zapominając że handel jest zamknięty po południu i dopiero o północy będę mógł zamknąć pozycje. Na szczęście mam SL, ale.... Druga sprawa to te pozycje na EU. Nie dość że 2x większa niż w maksymalnym scenariuszu, czyli 1 lot to jeszcze na weekend zostawiłem. Będzie luka w dół to będzie zajeb... strat. jprdl.
:doh: :wpale:

Troche za wcześnie majówkę zacząłem :oops:
ech.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
30 kwie 2022, 16:43
Ale zjeb... otworzyłem rano pozycje na BTCUSD zapominając że handel jest zamknięty po południu i dopiero o północy będę mógł zamknąć pozycje. Na szczęście mam SL, ale.... Druga sprawa to te pozycje na EU. Nie dość że 2x większa niż w maksymalnym scenariuszu, czyli 1 lot to jeszcze na weekend zostawiłem. Będzie luka w dół to będzie zajeb... strat. jprdl.
:doh: :wpale:

Troche za wcześnie majówkę zacząłem :oops:
ech.
Nie no... takich rzeczy to ja już dawno nie robię.
Jeżeli nie umiesz wstrzymać się od tradowania, to masz już spory problem.
Ja tam nic nie robię na krypto, nawet jeżeli w weekendy chodzą.
A zostawiać pozycje na weekend to nie jest nic złego, o ile strategia na to pozwala.
No bo, jeżeli nie, to dlaczego zostawiać?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
30 kwie 2022, 17:23
Nie no... takich rzeczy to ja już dawno nie robię.
Jeżeli nie umiesz wstrzymać się od tradowania, to masz już spory problem.
To już spam. Bo jak widać po moim dzienniku nawet jeśli coś zakładasz, ustalasz jakieś cele, ten gość który to realizuje jest albo odpowiedzialny i konsekwentny, albo odpierdala maniane. Nie wiesz czego sie możesz spodziewać. Nie wiem co jest lepsze. W każdym razie odkąd gram te setupy z doji, na nich się tylko skupiam , i tylko je staram się rozgrywać, analizować... to już nie wchodzę w pozycję byle kiedy. Wcześniej grałem na czuja, otworzyłem "MT4", platofrmę tradingową bo miałem taki kaprys, z nudów. O, widzę coś ciekawe dla mnie, to sell, albo buy, czyli granie na pałe było, pod własne widzimisię. Teraz jak gram te doji to już mam trochę historii w rozgrywaniu tego i inaczej podchodzę bo wiem że raz wypali a innym razem może mnie wywieźć i bez SL będzie źle. Zresztą jak przeanalizować ostatnie trejdy, to były takie że jakbym nie uciął na stop losie albo w ogóle tylko trzymał to bym trzymał stratę i modlił się o powrót. Reasumując. Teraz już coraz mniej mam taki problemów że otwieram pozycje na pałę, ale są takie jeszcze, wcześniej non stop miałem taki problem i przez to nie zarabiałem. Teraz coś tam widać idzie do przodu. Może to nie jest efektywne zarabianie ale kręcę się w okolicach zera, można powiedzieć. Jest lepiej niż jakiś czas temu pod każdym względem, ale do zarabiania długa droga jeszcze.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Dobra, jeszcze raz :569:
:wpale: :wpale: :wpale:
Jedna pozycja, 0.10 lota. Bez dokładania. Bez kombinowania. Jedna pozycja i koniec.
Instrumenty EU, GU, GJ, UJ. Tylko te 4 majorsy i żadnych XAU, BTC, WTI :evil:
Prowadzenie po średniej MA(21) po M1, M5 albo do zamknięcia świecy.
post1024507.html#p1024507
post1026198.html#p1026198

Ok, pierwszy setup w maju z doji który rozgrywam według planu, czyli nauka tradingu, psychologii, samego siebie itd.
Trzeba ćwiczyć konsekwencję, cierpliwość, trzymanie się planu, do skutku :569: :wpale:

Miałem znowu szczęście z tymi pozycjami na EU, była mała luka w górę. Znowu fart. Tak samo z BTCUSD mimo że zapomniałem że handel jest wyłączony po południu w weekend. Uh...

Trzeba potrejdować chociaż jeden pełny miesiąc tymi zasadami. Tylko 1 pozycja, 0.10 lota, 4 majorsy, i będzie widać czy to ma sens. Inaczej dalej będę się tak miotał. Muszę się zmusić do tego żeby maj trejdować wg tych zasad. Potem kolejny miesiąc. I chociaż mieć próbkę 3 miesięcy żeby widzieć ile pipsów, procent złapię, jak setupy będą wyglądać itd. :569: Tak to nie wiadomo czy na fuksie zarabiam czy te doji faktycznie coś tam zarabiają.

Zrobię jeszcze proste EA żeby widzieć ile było setupów od M5 do D1 i ile z tego rozegrałem w miesiącu. Taki rodzaj analizy na koniec miesiąca trzeba będzie wprowadzić. Jeśli mam się trzymać jakoś tego planu... Tutaj już wrzuciłem wstępnie 2 warunki które znajdują te doji ale trzeba ręcznie wybierać które rozgrywasz. I to jest test tylko na h1. post1025979.html#p1025979

GU - sell - sygnal na H1.
1 maj - h1 doji - prowadzenie po m1 po sredniej ma21 albo do zamkniecia h1 - GBPUSDH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Twoja średnia jest flat (płaska), co raczej oznacza konsolę, a nie trend.
Lepszym sygnałem dla Short był poprzedni pinbar w formacji DoubleTop.
Dlatego bym tego nie grał.
2022-05-02_115706.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i jeszcze to:
2022-05-02_115932.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ