eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

jprdl, faktycznie to był ostatni trejd :563: na tym USDCHF. Wyczyściłem znowu konto w IC.
Tak się teraz zastanawiam czy w 2022 w ogóle się dotykać tego całego fx, czy nie zrobić dłuższej przerwy od tego g..na.
Na koncie w dukasie jest o tyle dobrze dla mnie że mam 1:30 dźwignie i tam dostaję mniej po dupie od rynku. Aktualnie mam 56 pipsów w plecy na tym USDCHF, pozycje 60.000 jednostek. tj 1500 zł straty. Ale wracają trochę w górę. Equity 6800, więc na razie ok. Ale serio, te ostatnie tygodnie jak gram to qr...icy się nabawiłem przez ten cały trading. A wyników nie ma, tylko straty.. :563: Myślę jeszcze potrzymać bo wracają, a potem zamknać to w pizdu, wypłacić i nie dotykać tego gówna przez 2022 bo tak mnie to wkur...iło. Za dużą huśtawka emocji mam przez to. Jak coś tam wyjde na plus to jest ok, ale zaraz otwieram kolejną pozycję na pałę i znowu mam doła bo co ja... ku... zrobiłem znowu. Znowu jak debil bez analizy otworzyłem pozycje. Wiadomo że nie da się ciągle mieć racji, ale qrv... jak się robi głupie trejdy to sam sobie strzelasz w kolan. Co innego gorszy okres strategii, a co innego granie na pałę, jak jakiś imbecyl, debil, troglodyta, małpa itd. Mądrze byłoby wypracować od nowa dobre nawyki, mindset, zbudować konsekwencje w trzymaniu się zasad, a nie grać jak teraz, na debila zwierać trejdy i trzymać straty do MC... :563: qrva :569:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
17 gru 2021, 13:03
jprdl, faktycznie to był ostatni trejd :563: na tym USDCHF. Wyczyściłem znowu konto w IC.
Tak się teraz zastanawiam czy w 2022 w ogóle się dotykać tego całego fx, czy nie zrobić dłuższej przerwy od tego g..na.
Na koncie w dukasie jest o tyle dobrze dla mnie że mam 1:30 dźwignie i tam dostaję mniej po dupie od rynku. Aktualnie mam 56 pipsów w plecy na tym USDCHF, pozycje 60.000 jednostek. tj 1500 zł straty. Ale wracają trochę w górę. Equity 6800, więc na razie ok. Ale serio, te ostatnie tygodnie jak gram to qr...icy się nabawiłem przez ten cały trading. A wyników nie ma, tylko straty.. :563: Myślę jeszcze potrzymać bo wracają, a potem zamknać to w pizdu, wypłacić i nie dotykać tego gówna przez 2022 bo tak mnie to wkur...iło. Za dużą huśtawka emocji mam przez to. Jak coś tam wyjde na plus to jest ok, ale zaraz otwieram kolejną pozycję na pałę i znowu mam doła bo co ja... ku... zrobiłem znowu. Znowu jak debil bez analizy otworzyłem pozycje. Wiadomo że nie da się ciągle mieć racji, ale qrv... jak się robi głupie trejdy to sam sobie strzelasz w kolan. Co innego gorszy okres strategii, a co innego granie na pałę, jak jakiś imbecyl, debil, troglodyta, małpa itd. Mądrze byłoby wypracować od nowa dobre nawyki, mindset, zbudować konsekwencje w trzymaniu się zasad, a nie grać jak teraz, na debila zwierać trejdy i trzymać straty do MC... :563: qrva :569:
No bo nie czytasz, albo nie chcesz zrozumieć co piszę!
Tak wytrenowałeś mózg, więc tak będziesz powtarzał w kółko.
Masz mnóstwo pracy do zrobienia na przekodowanie własnego mózgu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ninjaproject pisze:
17 gru 2021, 13:32
No bo nie czytasz, albo nie chcesz zrozumieć co piszę!
Tak wytrenowałeś mózg, więc tak będziesz powtarzał w kółko.
Masz mnóstwo pracy do zrobienia na przekodowanie własnego mózgu.
Kolega rookie może po prostu nie nadaje się do tego typu działalności... ponoszą go emocje, popada w skrajności...co jak co ale pieniądze nie lubią emocji i uciekają od nich.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

irmentruda pisze:
14 sty 2022, 19:36
ninjaproject pisze:
17 gru 2021, 13:32
No bo nie czytasz, albo nie chcesz zrozumieć co piszę!
Tak wytrenowałeś mózg, więc tak będziesz powtarzał w kółko.
Masz mnóstwo pracy do zrobienia na przekodowanie własnego mózgu.
Kolega rookie może po prostu nie nadaje się do tego typu działalności... ponoszą go emocje, popada w skrajności...co jak co ale pieniądze nie lubią emocji i uciekają od nich.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Aktualizacja. Miała być przerwa, ale jak zwykle. No i jak zwykle mnie złapało. Po kilku udanych trejdach na fuksa poczułem się pewnie i wszedłem na DAX w długą. Co widać na wykresie. Nie chciałem stracić 200$, więc zacząłem dopłacać. I tak na koncie znalazło się 1000$. Potem nie chciałem tego tysiąca stracić więc dopłaciłem kolejny. Już nie będę pisał dalej bo tyle razy już sobie obiecywałem że to ostatni raz, a dalej to samo robię. Już się zacząłem modlić żeby wróciło... i wróciło. Dlatego spróbuję coś zmienić tym razem. Postaram się to zrobić. Zobaczę co z tego wyjdzie. Czy dam radę tym razem.
DE40H1.png
WTI_J2H1.png
Spróbuję wrócić do podstaw. Czyli czyste PA. Al Brooks. Bez kombinowania. Plan jest prosty.
1. Gram tylko 4 pary walutowe. EURUSD, USDJPY, GBPUSD, GBPJPY. Koniec z indeksami, zwłaszca daxem. WTI. itd. Tylko te 4 majorsy. Bo na nich taką pozycją nie wyczyszczę konta, a na daxie albo wti jak mnie złapie to będę trzymał do MC. Znając życie i siebie.
2. Tylko jedna pozycja 0.10 lota. Bez rozkładania, dywersyfikowania itp udziwnień które robiłem. Wybieram najlepszy setup i skupiam się tylko na nim, na tym jednym trejdzie.
3. Podsumowanie miesięczne, czyli wynik jaki zrobiłem. Z racji tego że będę trejdował po godzinach, raczej ciężko będzie codziennie o handel, ale będę starał się choć 1-2h poświęcać dziennie na wykres po pracy.
4. Gram setupy (formacje świecowe / świece) z wysokich interwałów tj H1 w górę, czyli H1, H4, D1. Wejścia z mniejszych, ale pod scenariusz świecy z tego wysokiego interwału.
5. Czas trwania eksperymentu - minimum 6 miesięcy. Żeby spróbować wypracować systematyczność, konsekwencję, cierpliwość itd. Jestem zainspirowany tym gościem i jego historią (post1021148.html#p1021148) #warriortrading #rosscameron. On robi podsumowanie miesięczne, każdy dzień ma zaznaczony na czerwono lub zielono, ile setupów rozegrał itp. Chodzi mi głównie o wypracowanie dobrych nawyków, zmianę podejścia. Bo wtedy jeśli wyniki byłyby pozytywne po tych 6 miesiącach. To będę mógł np zwiększyć wolumen transakcji x10, i zamiast 0.10 lota grać 1 lotem na EU co przy 10 pipsach daj +/- 100$. Może też większa częstotliwość i bardziej DT. Ale nie będę wybiegał zbyt daleko na przód. Najpierw muszę zrealizować ten plan. Dać sobie czas na wypracowanie dobrych nawyków, podejścia i zalążka strategii, zasad w handlu.

W tym roku po prostu muszę coś zmienić. Bo od 2014 jak trejduję, dalej robię te same głupoty, te same błędy, granie bez strategii, planu, bez sl, trzymanie strat, dopłacanie, uśrednianie, kombinowanie z różnymi dziwnymi strategiami itd. No robię wszystkie możliwe błędy początkującego dalej, pomimo aktywnego handlu przez 6 lat, bo od 2016 aktywnie. myfxbook w stopce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

FreeWay

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Grasz za nisko steupy na h1 h4 zbyt często się pojawiają jeśli złapiesz kilka dobrych z rzędu twój umysł będzie w euforycznym stanie lekkomyślnie będziesz otwierał kolejne pozycje co w końcu przyczyni się do strat , sytuacja odwrotna kilka porażek z kolei wywoła u ciebie depresyjny stan uniemożliwiający otwieranie pozycji z obawy przed stratą. Mowisz D1 ile na takim interwale trzymasz pozycje ? Ja otwieram tylko w oparciu o D1 często pozycja kisi się 2-3tygodnie nawet jeśli zaliczę SL to kolejny setup na tej samej parze walutowej będę miał za miesiąc więc nawet nie będe pamiętał że grałem np EURUSD

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Testowo. Zagrane 1 lot.
wtf 2022 03 29.png
+153$
#16 - troche zlamanie zasad, ale w imie nauki - GBPJPYM15.png
Nawet jeśli złapiesz dołek dnia, to ile z tego trendu wyciągniesz?! Jako początkujący łapiesz chwilowe ruchy. I tak jak myfxbook pokazuje, to jest moja rzeczywistość. Obecnie. Dłuższe trejdy są spowodowane trzymaniem aż wróci. To jest kwestia treningu, bo pamiętam w poprzednich latach, jak np miałem konto 1k PLN i miałem zarobić 1 zł dziennie, gdzie przez 100 dni dałoby mi to 100%. Wtedy po pewnym czasie zacząłem czuć komfort w prowadzeniu pozycji, po kilkunastu dniach. Ale. Właśnie dlatego postanowiłem zrobić ten eksperyment z 0.10 lota... bo mam takie zrywy od czasu do czasu tzw. "testy", "eksperymenty". :|

... i tak było dziś, na szczęście na plus. Akurat dziś czułem rynek. Wszedłem na moment po 16, nie było nic ciekawego, ale miałem dziś wolne popołudnie, więc poczekałem 2-3h i potem zagrałem te kilka trejdów. Ale to jest trading na czuja. :563:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Za łatwo wczoraj to wszystko przyszło. I tak samo jak łatwo zarobiłem, tak samo łatwo oddałem z powrotem ten zysk. Ustaliłem sobie stratę na BTCUSD na 100$ i tak zamknąłem potem ten ostatni trejd. Na EU też nie poszło jak trzeba i w konsekwencji oddałem cały zysk. Ale już się włączyła nonszalancja, brak konsekwencji. Miałem nie dotykać BTCUSD. Złamałem te zasady o których pisałem wyżej. Nie można tego tłumaczyć, racjonalizować, ale powodem jest to że teraz nie będzie mnie 2-3 tygodnie, więc chciałem trochę jeszcze pograć przed przerwą. Jeszcze się sprawdzić. I chyba to też jest złym nawykiem u mnie. Przy 0.10 lota się nudzę, ale za to łatwiej panować na stratami, mogę bardziej na chłodno, na spokojnie do tego podchodzić. Grając 1 lota albo się lewarując na maksa, potencjalne zyski są dla mnie bardziej satysfakcjonujące niż przy 0.10 i to mnie nakręca, ale też włącza chciwość. Zaczynają mną rządzić emocje, negatywne emocje. Bynajmniej to zauważyłem u siebie patrząc na ostatnie trejdy. Ale 0.10 też można zarobić kilkadziesiąt dolców tygodniówki jak się robi mądre ruchy. Po takiej przerwie od konsekwentnego handlu, tylko skakanie po strategiach jakie robiłem w ostatnim czasie mam jednak odrobinę satysfakcji patrząc na tą krzywą kapitału i te zyski zrobione tymi 0.10 lota. Nawet SL zacząłem chętniej stawiać.
BTCUSDM5 - easy come easy go.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Dwa przykłady do analizy, pokazujące jak słabo prowadzę pozycję i zbyt szybko ucinam zyski. To już nie pierwszy raz nie potrafię wytrzymać do końca sygnału. Na UJ powinienem trzymać do zamknięcia H4, na WTI wejście z sygnału na M30, czyli do zamknięcia świecy M30, gdybym poczekał jeszcze jedną święcę 5 minut wziąłbym 2x tyle. Na UJ to samo, za szybko uciekłem. :roll:
WTI_K2M1.png
USDJPYM1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Patrzę teraz na swoje trejdy z ostatnich dni. Jakoś nie mogłem zacząć zarabiać po przebiciu 3k, tylko kręcę się w kółko, straszna szarpanina. Patrzę na swoje trejdy w odniesieniu do MA(21). Czemu akurat taka średnia? Bo kiedyś miałem do nauki strategię opartą o średnią 21 i range bary, bazująca na podejściu ala brooksa. Widać jak na dłoni że nie potrafię prowadzić pozycji na zysku. Ok, w najbliższym czasie, mimo że złamałem znowu zasady które opisałem wyżej, wracam do tego z powrotem jeszcze raz żeby potrenować prowadzenie pozycji, czyli znowu pozycja 0.1 lota, 4 majorsy, średnia 21 okresów. I standardowo, cena nad to L, pod S. Głównie na ten moment będzie chodziło o trening prowadzenia pozycji. Nie o setupy które zarobią.. Analiza od H4 w dół, głównie H4, H1 to jest główny trend, czyli jeśli cena nad średnia L, pod S. Koniec. Kropka. A samo wejście w pozycje z niższych interwałów. Trening prowadzenia pozycji w najbliższym czasie.

3 przykłady jak w perspektywie H1 wyglądały moje wejścia w odniesieniu do tej średniej i prowadzenie pozycji...
GBPJPYH1.png
EURUSDH1.png
BTCUSDH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ