eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trochę pograłem z łapy w tym tygodniu. Na szczęście poszło w moim kierunku. Ale takie pykanie w pewnym momencie kończy się MC. Nie chcę tym razem spalić kolejnego konta...

Rzut oka na to jak wygląda teraz bot z tematu, z pierwszego postu. Ostatni raz pisałem tutaj o nim pod koniec kwietnia (post1008600.html#p1008600). Wtedy tracił. Teraz, w ostatnich tygodniach znowu by zarabiał. I jak tak patrzę na testy z roku 2020 na tym obrazku to na Q4 też coś tam zarabiał w początkowej fazie, ale pod koniec roku znowu tracił (post999808.html#p999808). Konretnie tutaj (download/file.php?id=172847&mode=view) Hmmm... Gdzieś tak do połowy listopada zarabiał, a potem zjazd na equity w dół.

Test za ostatnie 3 mc (1:30, od 1000 PLN)
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot _ 30 10 2021.png
Test za ostatnie 6 mc (1:30, od 1000 PLN)
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot _ 30 10 2021 6 mc.png
I na koniec jaki ten rok byłby dla tej strategii, czyli test od początku 2021 (1:30, od 1000 PLN)
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot 30 10 2021 _ caly 2021.png
Pytanie, czy warto go uruchomić teraz :roll: Rozdzielić go na kilka instrumentów, tj dywersyfikacja np EU, DAX, GJ :roll:
rookie2 pisze:
18 paź 2021, 13:18
btw. Kupiłem sobie książkę " Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow. Wydanie II - Aurélien Géron" żeby podszkolić się w budowaniu kalsyfikatorów, trochę poszerzyć wiedzę z zakresu uczenia maszynowego.
Odnośnie książki z postu wyżej. Polecam dla tych co chcą poszerzyć horyzont w zakresie analizy danych. Już po pierwszych dwóch rozdziałach człwiek jest mądrzejszy. Ale to nie jest książka dla totalnych lajków w kwestii ML i programowania. Tam raczej jest już konkret, trzeba coś tam potrafić programować, wiedzieć o co w tym chodzi, wiedzieć jak skonfigurować środowisko co też wymaga odrobiny wiedzy, wiedzieć też jak czytać dokumentację biblioteki albo analizować kod źródłowy tej biblioteki żeby zrozumieć działanie danej funkcji którą wywołujesz w przykładach. Ale książka jest warta wydania pieniędzy. Nawet jak się tym nie interesujesz to zmienia sposób patrzenia na wykres, na dane które interpretujesz. Jeśli tylko uda ci się ruszyć z tym i przerobić kilka przykładów :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trochę pograłem z ręki w ostatnich dniach. Niestety skończyło się jak zawsze. Miałem ustawionego bota pod piramidowanie, agresywne dokładanie, dzięki temu z 200$ dobiłem do 680$, ale potem nastawiłem się na spadki giełd, indeksów itd. Ogólnie byłem nastawiony byczo, spadkowo. Do tego doszła chciwość, bo liczylem na mocny szybki ruch w dół, co przy pozycjach oczekujących ustawionych w siatce dałoby fajny wynik. Chyba m.in. to mnie pozbawiło racjonalnego myślenia. Ale próba była warta zaryzykowania, bo gdyby wyszło mówiłbym teraz inaczej. Wynik widać na myfxbook. Dax mnie załatwił. Ale to run, więc byłem świadomy ryzyka i straty tych 680$, więc nie jestem zły. Tym razem nie wyszło.

Na koncie w dukasie w tym czasie z 3k dobiłem do 3700, czyli około 700 zł zysku miałem. I tez straciłem ponad 1000 zł na tym trejdzie na DAX.

Przestałem widzieć spadki. Liczyłem że końcówka roku będzie spadkowa, ale teraz już sam nie wiem. Żeby odrobić straty stawiam 3k na koncie w Dukascopy. Dźwignia 1:30. Instrument JPN.IDX. I agresywne piramidowanie na L. Ustawiony jest już bot na VPS, który ma dokładać kolejne pozycje jak tylko wolny margines będzie większy jak 60zł, bo około tyle potrzeba na 1 pozycje na tej dźwigni. Taka piramida jak pociągnie w górę da zarobić może kilka - kilkanaście tysięcy PLN z tego kapitału, jeśli dobiłoby do otwarcia około 100 pozycji. Zobaczymy...

Póki co do końca roku chyba już tylko ten trejd będę ciągnął, a jak nie wyjdzie to dopiero po nowym roku znowu będę coś próbował od nowa
Chart_JPN.IDX_JPY_Monthly_snapshot.png
# post987545.html#p987545
# https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... jforex-sdk
# https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... /live-mode
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2021, 12:02 przez rookie2, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

W 2017 też liczyłem na mocny spadem DAX i tylko dokładałem $ z konta na kolejne pozycje na S i.....
Liczyłeś na mocny spadek bo tak tylko czułeś czy tak wynikało z Twojej analizy wykresu ?
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

AndrzejKsiazek pisze:
17 lis 2021, 11:48
W 2017 też liczyłem na mocny spadem DAX i tylko dokładałem $ z konta na kolejne pozycje na S i.....
Liczyłeś na mocny spadek bo tak tylko czułeś czy tak wynikało z Twojej analizy wykresu ?
Stosowałem AT. Sugerowałem sie wskaźnikami, Awesome, Stoch. Głównie z tych dwóch wskaźników korzystam, strefy wyrzpedania/wykupienia, dywergencje itp. Pokazywały spadkowe momentum. Wiem że to nie daje 100% sygnału na S, ale liczyłem że może faktycznie jest słabość kupujących, i są szanse na spadek. A indeks jak leci to robi zjazd bez większych korekt. Też statystyka. Końcówka albo początek roku są spadkowe. Poza tym czytałem też że mają skończyć się pieniędze w tych tygodniach w USA na coś tam, itp. Po prostu zaryzykowałem bo gdyby to wyszło z takiej siatki zleceń w dół miałbym fajny zysk.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

rookie2 pisze:
17 lis 2021, 11:53
AndrzejKsiazek pisze:
17 lis 2021, 11:48
W 2017 też liczyłem na mocny spadem DAX i tylko dokładałem $ z konta na kolejne pozycje na S i.....
Liczyłeś na mocny spadek bo tak tylko czułeś czy tak wynikało z Twojej analizy wykresu ?
Stosowałem AT. Sugerowałem sie wskaźnikami, Awesome, Stoch. Głównie z tych dwóch wskaźników korzystam, strefy wyrzpedania/wykupienia, dywergencje itp. Pokazywały spadkowe momentum. Wiem że to nie daje 100% sygnału na S, ale liczyłem że może faktycznie jest słabość kupujących, i są szanse na spadek. A indeks jak leci to robi zjazd bez większych korekt. Też statystyka. Końcówka albo początek roku są spadkowe. Poza tym czytałem też że mają skończyć się pieniędze w tych tygodniach w USA na coś tam, itp. Po prostu zaryzykowałem bo gdyby to wyszło z takiej siatki zleceń w dół miałbym fajny zysk.
Ze swojej strony podpowiem Tobie, że z tych wszystkich cudownych wskazników zejdź do kompletnego minimum. Osobiście korzystam na chwilę obecną z dwóch, jednym jest coś co wyznacza nasz codzienny tryb życia a drugi.....
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Update . Dopłacone 1000 zł, bo na dax straciłem (post1019921.html#p1019921), i też na JPN.IDX miałem strate, że spadło do prawie 2k, więc dopłaciłem i dołożyłem pozycje, tzn EA zaczęło dokładać. Oby rosło w górę. :twisted: EA będzie dokładało pozycje non stop jak będzie rosło i free margin będzie większy niż 60 zł, bo tyle 1 pozycja potrzebuje marginu. Limit 200 pozycji i oby ciągnęlo w górę do oporu... No, ale tak samo chciałem na DAX, żeby ciągnęło w dół, heh.
Screenshot from 2021-11-19.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Update do (post1020085.html#p1020085)
Udało się zgarnąć 1550 zł na S na USDTRY. Dzięki temu "odkułem się". Zahedżowałem się wczoraj na JPN.IDX. Na razie czekam na jakieś świece popytowe, jakieś reversal bary sygnalizujące wzrost na H1 tip. I wracam do planu grania na L raczej... Póki co mam przeciwstaną S i stratę ponad 800 zł na otwartych pozycjach. W sumie jeszcze się zastanowę czy będę kontynuował ten trejd, może wyjdę bo jestem na plusie 500 zł. 4k wpłaty, a mam teraz 4,5k.
usdtry 1550 zl.png
x qr... de xd . Wyłączyłem strategie, i po włączeniu counter w funkcji getLabel zaczął liczyć od nowa :fuckyou2: I mi zamknęło teraz wszystkie pozycje. No nic, ponawiam L na JPN.IDX.

Kod: Zaznacz cały

2021-11-24 15:45:31.042 ERROR TaskOnBar - Label not unique(code 1). (Order already exists) [jpid0]:label=jpid0;getId()=xxxxxxx;groupId=xxxxxxxx;openingOrderId=xxxxxxxxx;pendingOrderId=null;pendingOrderCommand=null;parentOrderId=null;tpOrderId=null;slOrderId=null;state=FILLED;instrument=JPN.IDX/JPY;openPrice=29823.209786;requestedAmount=1.0E-6;amount=1.0E-6;lastServerRequest=NONE;awaitingResubmit=false;
fill history:
	[time=2021-11-22 07:16:11, price=29823.209786, amount=1.0E-6]
com.dukascopy.api.JFException: Label not unique(code 1). (Order already exists) [jpid0]:label=jpid0;getId()=xxxxxxxxxx;groupId=xxxxxxxxxxxx;openingOrderId=xxxxxxxx;pendingOrderId=null;pendingOrderCommand=null;parentOrderId=null;tpOrderId=null;slOrderId=null;state=FILLED;instrument=JPN.IDX/JPY;openPrice=29823.209786;requestedAmount=1.0E-6;amount=1.0E-6;lastServerRequest=NONE;awaitingResubmit=false;
fill history:
	[time=2021-11-22 07:16:11, price=29823.209786, amount=1.0E-6]
	at com.dukascopy.api.impl.connect.OrdersInternalCollection.putToAllInstances(OrdersInternalCollection.java:180)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrderMain(JForexEngineImpl.java:154)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:315)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:329)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:342)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:355)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:379)
	at com.dukascopy.api.impl.connect.JForexEngineImpl.submitOrder(JForexEngineImpl.java:390)
	at singlejartest.MA_Play.sendOrder(MA_Play.java:77)
	at singlejartest.MA_Play.onBar(MA_Play.java:70)
	at com.dukascopy.api.impl.execution.TaskOnBar.postData(TaskOnBar.java:85)
	at com.dukascopy.api.impl.execution.TaskOnBar.call(TaskOnBar.java:63)
	at com.dukascopy.api.impl.execution.TaskOnBar.call(TaskOnBar.java:23)
	at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)
	at com.dukascopy.api.impl.execution.ScienceThreadPoolExecutor$Worker.runTask(ScienceThreadPoolExecutor.java:904)
	at com.dukascopy.api.impl.execution.ScienceThreadPoolExecutor$Worker.run(ScienceThreadPoolExecutor.java:926)
	at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)
2021-11-24 15:45:31.054 ERROR DCClientImpl$DefaultStrategyExceptionHandler - Exception thrown while running onBar method: Label not unique(code 1). (Order already exists) 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Chyba na indeksach jest sentyment na S bardziej. Na razie OUT. Jeśli już to S na ten moment.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Ok, to może być promocja. Znowu w L. Dźwignia 1:30 na tym koncie.
Screenshot from 2021-11-26 promocja (pytanie).png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

:wpale: :doh: :wall:
Tak się uparłem na te wzosty, zafiksowałem na tych zyskach z siatki zleceń w górę, że straciłem okazję na dobry zysk na siatce na S, chociaż byłem dobrze wczoraj ustawiony. I EA miałem przestawione tez na S, i budował siatkę dokładając w dół, ale dojrzałem "promocje". I mam, 2k na rachunku, a było 5.6k. Nie idzie ten run w ogóle.
Chart_JPN.IDX_JPY_Hourly_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ