eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

U mnie działa to, co zawsze działa:
1. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej niż kupiłeś.
2. Odrabiaj straty z nawiązką.
3. Wiedz kiedy oddać tracącą pozycję (łatwiej odrobić mała stratę, niż dużą).
4. Nie walcz z trendem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
16 maja 2021, 17:47
U mnie działa to, co zawsze działa:
1. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej niż kupiłeś.
2. Odrabiaj straty z nawiązką.
3. Wiedz kiedy oddać tracącą pozycję (łatwiej odrobić mała stratę, niż dużą).
4. Nie walcz z trendem.
1. Kiedy jest tanio, kiedy jest drogo?
2. Jak się odrabia straty z nawiązką?
3. Kiedy wiesz że trzeba się poddać, zanim mała strata zmieni się w dużą?
4. Jak wyznaczać trend?
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
16 maja 2021, 18:33
ninjaproject pisze:
16 maja 2021, 17:47
U mnie działa to, co zawsze działa:
1. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej niż kupiłeś.
2. Odrabiaj straty z nawiązką.
3. Wiedz kiedy oddać tracącą pozycję (łatwiej odrobić mała stratę, niż dużą).
4. Nie walcz z trendem.
1. Kiedy jest tanio, kiedy jest drogo?
2. Jak się odrabia straty z nawiązką?
3. Kiedy wiesz że trzeba się poddać, zanim mała strata zmieni się w dużą?
4. Jak wyznaczać trend?
1. Tanio jest przy wsparciach w trendzie wzrostowym. Drogo jest przy oporach w trendzie spadkowym.
2. Odrabia się w ten sposób, że zarabia się więcej niż się straciło, kiedy mamy serię zyskowną.
3. Wtedy, kiedy wsparcie stało się oporem przy pozycji Buy, i kiedy opór stał się wsparciem przy pozycji Sell.
4. Są różne metody, ja stosuję metody średnich i istotnych poziomów SR z interwału prowadzącego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
16 maja 2021, 19:32
rookie2 pisze:
16 maja 2021, 18:33
ninjaproject pisze:
16 maja 2021, 17:47
U mnie działa to, co zawsze działa:
1. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej niż kupiłeś.
2. Odrabiaj straty z nawiązką.
3. Wiedz kiedy oddać tracącą pozycję (łatwiej odrobić mała stratę, niż dużą).
4. Nie walcz z trendem.
1. Kiedy jest tanio, kiedy jest drogo?
2. Jak się odrabia straty z nawiązką?
3. Kiedy wiesz że trzeba się poddać, zanim mała strata zmieni się w dużą?
4. Jak wyznaczać trend?
1. Tanio jest przy wsparciach w trendzie wzrostowym. Drogo jest przy oporach w trendzie spadkowym.
2. Odrabia się w ten sposób, że zarabia się więcej niż się straciło, kiedy mamy serię zyskowną.
3. Wtedy, kiedy wsparcie stało się oporem przy pozycji Buy, i kiedy opór stał się wsparciem przy pozycji Sell.
4. Są różne metody, ja stosuję metody średnich i istotnych poziomów SR z interwału prowadzącego.
Taką mam refleksję odnośnie MM (Money Management), bo ciągle mam w głowie to co mówił Rafał Zaorski w piramidzie tradera, że na początku skupiasz się na szukaniu idealnego wejścia, szukasz graala. Potem ten proces obraca się do góry nogami, wejście ma najmniejsze znaczenie w tym całym procesie. Jest tak jakby na końcu listy czynności jakie dzieją się zanim dojdzie do kliknięcia myszką... ale wracając do MM. Jak jestem od 2014 na fx, i przerabiałem różne podejścia do MM, to jednak najbardziej przyjazne dla mojej psychiki były właśnie runy, ale bardziej podobne do tego co robił spontfx albo byq69, a nie Rafał. Rafał rozgrywał w swoich dobrych latach 2015 pojedynczo każdy trejd i powiększał (piramidował) w kolejnym wejściu, nie dokładał do zarabiających. Natomiast spontfx walił grubo małym depo 30 EUR, polował na długi trend, mógł uwalić kilka takich małych depo, ale jak mu weszło i złapał ruch, to potem dokładał po stochu na M5/M15. I co jest fajne w tym jego podejściu, że dzięki temu prowadzisz lepiej pozycje, bo chcesz wycisnąć z tego trejdu jak najwięcej. Trzymasz te pozycja zamiast uciekać na jakimkolwiek zysku, jak przy większości podejść do MM, bo chcesz żeby wycisnąć z tego jak najwięcej. Podobnie grał też byq69, też małe depo, duży lewar i piramidowanie w ten sposób, tylko bez stocha, po prostu dokładał jak ciągnęło ale też to było robione z głową.

Czemu to piszę? Ponieważ tak jak tutaj wspomniane zostało, rynek się zmienia, bo pandemia, bo jakieś wydarzenia makro itp. Tak samo strategie, mają okresy lepsze i gorsze. Ale to ich podejście właśnie powoduje że kiedy jest ten lepszy okres, robisz wynik, i nie męczysz się tym fx tak bardzo jak przy innym MM.

Fajnie byłoby pójść w ich ślady, ale... to jest gra dla doświadczonych, którzy wiedzą co mają robić i jak, żeby wycisnąć z trendu ostatniego pipsa. Może kiedyś...
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

MarioDM pisze:
16 maja 2021, 16:35
@Rookie i Dzikson

Popełniacie jeden błąd. Usiłujecie znaleźć system, który poradzi sobie obecnie. To strata czasu. Przez pandemię koronabzika i masowy dodruk banków centralnych sytuacja na rynkach finansowych została wytrącona z równowagi. Obecnie mało co działa i stąd Wasz niepotrzebny stres.
W sumie nie bardzo rozumiem. Ja nie mam stresu ponieważ robot jest w fazie testów. Ostatni rok był bardzo dobry dla sprawdzenia strategii podczas znacznie większej zmienności. Nie szukam grala, bo takich nie ma, są za to umiejętności i włożona praca.
MarioDM pisze:
16 maja 2021, 16:35
Prawdopodobnie sytuacja na rynkach w końcu się nieco unormuje czyli wróci do w sumie i tak nienormalnego zachowania jak w 2019 i wcześniejszych latach. Wtedy jednak zadziała to co obecnie nie chce.
Pytanie tylko kiedy wróci. Ten rok jest raczej na pewno stracony.
Nie rozumiem również stwierdzenia "nienormalnego zachowania" w kontekście zacytowanej wypowiedzi. Rynki poruszają się w całkiem normalny sposób. Cały czas tak samo. Jest euforia, jest panika, jest manipulacja z którą jak pamiętam gdzieś z kimś dywagowałeś. Na początku, czyli jakieś 2 lata temu przeczytałem książę o Jessym Livermoor "Wspomnienia gracza giełdowego" i czytając ją miałem wrażenie jak by opisywana była teraźniejszość, mimo że był to początek mojej drogi. Więc skoro od 1900 roku niewiele się zmieniło to i teraz nawet w czasie korona zawirowania nie ma na tyle istotnych zmian aby można było mówić że rynki zachowują się nienormalnie, po prostu pewne schematy się powtarzają co jakiś czas.
rookie2 pisze:
17 maja 2021, 03:37
Rafał rozgrywał w swoich dobrych latach 2015 pojedynczo każdy trejd i powiększał (piramidował) w kolejnym wejściu, nie dokładał do zarabiających.
Znaczy że stosował procent składany.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dzikson pisze:
17 maja 2021, 10:54
Nie rozumiem również stwierdzenia "nienormalnego zachowania" w kontekście zacytowanej wypowiedzi. Rynki poruszają się w całkiem normalny sposób.
Wyjaśnię to najprościej jak się da. Rynki zostały wytrącone z normalnego rytmu już w 2009 roku gdy FED "drukował" dolce i dawał je bigbankom, a te kupowały za nie akcje. Spowodowało to 10-letnią hossę bez żadnych większych korekt. Mimo wszystko płytkie korekty się zdarzały i można było to wykorzystać. W wyniku koronabzika, banki centralne zaczęły jeszcze większy dodruk i efekt jest taki, że od marca 2020 aż do dziś nie występują nawet płytkie korekty. Na walutach może mniej to widać, ale na akcjach USA jest to doskonale widoczne.

Jeśli Twój robot się sprawdza w takich warunkach to świetnie i gratulacje. Weź jednak pod uwagę, że gdy na rynku skończy się ta dziwna sytuacja to warunki handlu ulegną nieco zmianie i robot może być zbyt zachowawczy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
17 maja 2021, 13:05
dzikson pisze:
17 maja 2021, 10:54
Nie rozumiem również stwierdzenia "nienormalnego zachowania" w kontekście zacytowanej wypowiedzi. Rynki poruszają się w całkiem normalny sposób.
Wyjaśnię to najprościej jak się da. Rynki zostały wytrącone z normalnego rytmu już w 2009 roku gdy FED "drukował" dolce i dawał je bigbankom, a te kupowały za nie akcje. Spowodowało to 10-letnią hossę bez żadnych większych korekt. Mimo wszystko płytkie korekty się zdarzały i można było to wykorzystać. W wyniku koronabzika, banki centralne zaczęły jeszcze większy dodruk i efekt jest taki, że od marca 2020 aż do dziś nie występują nawet płytkie korekty. Na walutach może mniej to widać, ale na akcjach USA jest to doskonale widoczne.

Jeśli Twój robot się sprawdza w takich warunkach to świetnie i gratulacje. Weź jednak pod uwagę, że gdy na rynku skończy się ta dziwna sytuacja to warunki handlu ulegną nieco zmianie i robot może być zbyt zachowawczy.
Ciekawe jest to co piszesz, Mario, ponieważ na moich wykresach nadal są korekty, i to niekoniecznie płytkie.
Może zmień wykres?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
16 maja 2021, 17:47
U mnie działa to, co zawsze działa:
1. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej niż kupiłeś.
2. Odrabiaj straty z nawiązką.
3. Wiedz kiedy oddać tracącą pozycję (łatwiej odrobić mała stratę, niż dużą).
4. Nie walcz z trendem.
Mam pytanie, ponieważ na początku (np. jeszcze w zeszłym roku) nie rozumiałem co piszesz. Sorrry ale piszesz niezrozumiale, nie wiem czy celowo, czy po prostu tak konstruujesz zdania, ale wiedząc że rozgrywasz głównie DAXa chyba wiem jaki masz styl gry, pomijając Twoje czarodziejskie wskaźniki.. Moje pytanie dotyczy ilości transakcji dziennie. Ile średnio masz wejść dziennie? Pytam z ciekawości, ponieważ ja wbijając się w lokalne trendy, i tak nie wykorzystuje wszystkiego co widzę, i nie wiem czy powinienem to dopracować bo mam niedosyt. Pytanie z ciekawości, więc zanim zrobisz mi wykład na temat strategii, podejścia, doświadczenia itd, zacznij zdanie od liczby (jeśli mogę prosić, mimo że składnia nie będzie zachowana :564: )
MarioDM pisze:
17 maja 2021, 13:05
Na walutach może mniej to widać, ale na akcjach USA jest to doskonale widoczne.
I dlatego może w mojej dość krótkiej karierze nie zdążyłem jeszcze tego zaobserwować. Choć nie skupiam się na długich okresach. Nie lubię budzić się w nocy i myśleć co z pozycjami. DT mi wystarcza.
MarioDM pisze:
17 maja 2021, 13:05
Jeśli Twój robot się sprawdza w takich warunkach to świetnie i gratulacje. Weź jednak pod uwagę, że gdy na rynku skończy się ta dziwna sytuacja to warunki handlu ulegną nieco zmianie i robot może być zbyt zachowawczy.
Robot jest uniwersalny, testowany od prawie roku, ale zarazem bardzo niebezpieczny więc jeśli będzie ruch na 1000 pipsów bez korekt, może być słabo, ale jeśli te same 1000 pipsów będzie trwało 2 tygodnie z lokalnymi korektami, to jest szansa na dalsze udane testy.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
Różnie, czasem jedna, czasem 5 i 6, jakby policzył, to pewnie średnio 3 - 4.

PS. Ja nie mam magicznych wskaźników, ja mam dobre narzędzia.
Od magicznych wskaźników jest kto inny! Mariusz!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dzięki. To mi wystarczy. Mam podobną średnią i zastanawiałem się czy to nie zbyt mało kiedy w miarę czystych okazji jest dziennie minimum od 5 do 10 a ja wchodzę tylko w 1/3 z takich okazji.

edit. nie wiem kto to Mariusz :D Ale moim narzędziem są dwie rzeczy (jeśli chodzi o daxa). Wolumen i czysty wykres. Dwa pierwsze tygodnie bieżącego miesiąca próbowałem nowej techniki na daxie... A że głupi jestem to testy były na rachunku real... No i dwu miesięczny zysk straciłem w 2 tygodnie... Czuje się jak ciołek, ale ogarnąłem się i po odrobieniu odpalam drugie konto na demo, i równolegle będę testował osobną strategię opierającą się na wsparciach i oporach na podstawie ilości zleceń na danym poziomie (nie wiem, ale chyba @dreptak stosuje taką metodę gry)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2021, 16:33 przez dzikson, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ