eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
12 maja 2021, 13:01
No i widzisz, zarobiłeś, a twierdzisz, że coś źle zrobiłeś!
Wiesz dlaczego?
Bo ci ktoś nawkładał bzdur do głowy, i ty szukasz tych zasad, które nie istnieją!
Dobrze zrobiłeś, ponieważ zarobiłeś.
W trejdingu o to chodzi, żeby zarobić więcej niż się poprzednio straciło.
Niby tak, ale taki happy trading w końcu kończy się MC, a jak masz zasady i się ich trzymasz to teoretycznie masz szanse kręcić się w okolicy zera. Dlatego jestem zły bo popełniłem stare błędy - straciłem kontrole nad tym co robię :wink:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 13:07
ninjaproject pisze:
12 maja 2021, 13:01
No i widzisz, zarobiłeś, a twierdzisz, że coś źle zrobiłeś!
Wiesz dlaczego?
Bo ci ktoś nawkładał bzdur do głowy, i ty szukasz tych zasad, które nie istnieją!
Dobrze zrobiłeś, ponieważ zarobiłeś.
W trejdingu o to chodzi, żeby zarobić więcej niż się poprzednio straciło.
Niby tak, ale taki happy trading w końcu kończy się MC, a jak masz zasady i się ich trzymasz to teoretycznie masz szanse kręcić się w okolicy zera. Dlatego jestem zły bo popełniłem stare błędy - straciłem kontrole nad tym co robię :wink:
Kończy się MC jeżeli ty pozwolisz na to.
Nic nie kończy się MC, jeżeli trejder umie zamknąć stratną pozycję, gdy wyraźnie cena zmieniła trend.
To jest ten skill, który warto kształtować.

Inaczej nigdy nie przewidzisz tak, że zawsze się wstrzelisz w ruch, który nie skoryguje.
Czasami ci się to uda, i wtedy myślisz, że odkryłeś jakąś regułę.
A to się tylko tobie wydaje.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 13:07
ninjaproject pisze:
12 maja 2021, 13:01
No i widzisz, zarobiłeś, a twierdzisz, że coś źle zrobiłeś!
Wiesz dlaczego?
Bo ci ktoś nawkładał bzdur do głowy, i ty szukasz tych zasad, które nie istnieją!
Dobrze zrobiłeś, ponieważ zarobiłeś.
W trejdingu o to chodzi, żeby zarobić więcej niż się poprzednio straciło.
Niby tak, ale taki happy trading w końcu kończy się MC, a jak masz zasady i się ich trzymasz to teoretycznie masz szanse kręcić się w okolicy zera. Dlatego jestem zły bo popełniłem stare błędy - straciłem kontrole nad tym co robię :wink:
Nie wyciągaj wniosków na podstawie jednego trejdu. Bo o tym czy system jest skuteczny mozna ocenic po kilkudziesięciu a najlepiej po kilkuset trejdach. Bo pozycja zyskowna może być nawet w oparciu o rzut monetą. Czy to znaczy, że grając na ten rzut bedziesz regularnie zarabiał? Wątpie. Setup ma ci dać statystyczną przewage a nie gwarancje, że coś się wydarzy zawsze

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2, pozwolisz, że omówię sytuację rynkową z mojego punktu widzenia w momentach twoich wejść?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
12 maja 2021, 13:41
rookie2, pozwolisz, że omówię sytuację rynkową z mojego punktu widzenia w momentach twoich wejść?
Nie 8) Wiesz czemu? Bo omówisz to z Twojej perspektywy, bez przedstawienia strategii na której opierasz analizę. To tak jakby porównywać 2 strategie i analizować jedną w opariu o drugą. Taka analiza moim zdaniem ma sens jeśli używasz tej samej strategii. A ja wiem co robię. Ewentualnie jeśli wyjdziesz ponad to, to możesz wrzucić analizę.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 14:01
ninjaproject pisze:
12 maja 2021, 13:41
rookie2, pozwolisz, że omówię sytuację rynkową z mojego punktu widzenia w momentach twoich wejść?
Nie 8) Wiesz czemu? Bo omówisz to z Twojej perspektywy, bez przedstawienia strategii na której opierasz analizę. To tak jakby porównywać 2 strategie i analizować jedną w opariu o drugą. Taka analiza moim zdaniem ma sens jeśli używasz tej samej strategii. A ja wiem co robię. Ewentualnie jeśli wyjdziesz ponad to, to możesz wrzucić analizę.
Hmmm, ja tylko chciałem omówić sytuację rynkową, a nie moje opinie.
Sytuacja rynkowa jest obiektywna i nie zależy od niczyjej strategii.
Umiejętność prawidłowego odczytania kontekstu jest zasadnicza.
Gdybyś to robił, to byś może nie kupował na oporach (patrz USDCHF), tylko na wsparciach, tak jak w drugim trejdzie? No i, może wtedy byś miał większy spokój w tym, co dalej się dzieje i po prostu trzymał pozycję ze świadomością, że zamykasz straty, gdy cena przebije wsparcia, i wtedy nie byłoby kwestii, że się modlisz, żeby MC nie było?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Today +56.05% (+20.71%) $88.72 (-$1.40) 542.80 (+413.0) 75% (-25%) 16 (+12) 63.16 (+62.86)
This Week +134.71% (+109.45%) $204.39 (+$158.12) 693.60 (+633.3) 80% (+20%) 21 (-4) 64.46 (+56.56)
This Month +193.99% (+202.71%) $250.66 (+$268.16) 753.90 (+766.0) 69% (+19%) 46 (+40) 72.36 (+70.86)
================================================================================
fajny wynik, mógłbym wypłacić kolejne 200$, zostawić tylko 30$, żeby "grać za hajs brokera", ale jeszcze jeden setup rozegram i zobaczę co mi przyniesie. Na GBPUSD jest schemat z doji, który kiedyś tam opisywałem, czyli wchodzę blisko ceny otwarcia świecy i trzymam do zamknięcia, a że setup jest na D1 to będę trzymał do końca dnia. Wiadomo, anomalie występują, a i ten setup ma 50% skuteczności, więc takie wchodzenie na pałe, lepiej byłoby poczekać na sygnał że to faktycznie pójdzie w górę, ale ok. Jeśli zarobię to wypłacę 200$, i wrócę do pykania wg zasad opisanych wcześniej z renko, tylko tym razem spróbuję faktycznie trzymać się tego planu. A jeśli nie to i tak wrócę do tego planu od następnego tygodnia. Powrót do gry na EU, w oknie spekulacyjnym itd.

Wypadałoby trochę ochłonąć, i zachować ten zysk.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Ok, koniec zabawy, przerwa przynajmniej miesiąc, trzeba ogarnąć trochę swoich spraw, bo 2 tygodnie siedziałem przed wykresami. Odrobiłem straty na tym koncie, i trochę na koncie w dukascopy, bo miałem dobrą serię w tym tygodniu. Efekt, zarobiłem 93$ (nie liczę wpłat 2 x 200$), więc niespełna 25%. Trzeba ogarnać swoje sprawy teraz. Prawdopodobnie zlecę wypłatę 280$, przynajmniej taki mam zamiar jak teraz patrzę na to wszystko, zostawię sobie tylko 13$ żeby pykać po 0.01 lota. Przydałoby się min 4 tygodnie przerwy,  żeby oderwać się od tego, tylko czym dam radę. Bo coś czuję że lada moment złapie mnie za jajca trend i wywiezie.

A tak wrócę w połowie następnego miesiąca i zobaczę jaka będzie świeca na MN.

Takie pykanie prędzej czy później skończy się MC, dlatego znając trochę siebie i to jak postępowałem w przeszłości czuję że to dobry moment żeby wycofać kapitał, zrobić przerwę żeby zająć głowę czymś sensownym, ogarnać trochę swoich spraw, i wrócić z chłodną głową za miesiąc. Ogólnie to była dobra seria, tylko czy byłbym w stanie powtórzyć to teraz na koncie 1000$ (tysiąc dolarów), czyli 10x większymi pozycjami ?! Wątpię. Po prostu miałem farta, złapałem dobre czucie rynku, ale już dziś zacząłem łapać coraz mniejsze ruchy, po świecach M1, więc... trzeba odejść od stołu póki mogę i jest na to dobry moment.

Bo na dukascopy na ten moment ma nieco ponad 500 zł na equity, tak jak pisałem odrobiłem trochę bo miał 350 niecałe i od następnego tygodnia puszczę po staremu, żeby dalej sobie otwierał we wtorek i zamykał w czwartek... może zacznie zarabiać jeszcze.
statement myfxbook maj 2021.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
14 maja 2021, 14:08

tylko czy byłbym w stanie powtórzyć to teraz na koncie 1000$ (tysiąc dolarów), czyli 10x większymi pozycjami ?! Wątpię.
Z takim podejściem to lepiej od razu zrezygnuj bo to nic z tego nie będzie. Szkoda Twojego czasu i pieniędzy

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Rookie i Dzikson

Popełniacie jeden błąd. Usiłujecie znaleźć system, który poradzi sobie obecnie. To strata czasu. Przez pandemię koronabzika i masowy dodruk banków centralnych sytuacja na rynkach finansowych została wytrącona z równowagi. Obecnie mało co działa i stąd Wasz niepotrzebny stres.
Prawdopodobnie sytuacja na rynkach w końcu się nieco unormuje czyli wróci do w sumie i tak nienormalnego zachowania jak w 2019 i wcześniejszych latach. Wtedy jednak zadziała to co obecnie nie chce.
Pytanie tylko kiedy wróci. Ten rok jest raczej na pewno stracony.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ