eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Twoja metoda, dzikson, czyli testów na żywo, niestety także nie jest rzetelna.
Inaczej mówiąc, zawsze są okresy, w których robot zarabia.
A potem są okresy, że wszystko co zarobił, to straci z nawiązką.
I, w zależności od interwału, te fluktuacje mogą trwać różne okresy czasu.
Ponieważ my, ludzie, żyjemy tylko określoną liczbę lat, to i mamy tylko tyle lat na testy.
Dlatego mamy komputery i możliwość szybkiej symulacji, albo krótkie interwały.
To samo, co się wydarzyło na M1 przez miesiąc, na przykład, to się wydarzy i na MN1, tylko
w odpowiednio dłuższym czasie.
Napiszę też inaczej:
Znacznie mądrzejsi ludzie nad tym pracowali i nadal pracują.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Sam przyznasz że trochę wybiegasz zbyt daleko. Zgadza się co piszesz, ale wiesz że na to składa się wiele czynników. Od ciebie jako tradera zależy co zrobisz w okresie gdy robot zarabia.. Od Ciebie zależy prowadzenie robota, bo to nie polega na "włącz i zapomnij".. Więc odnoszę się do obecnego czasu, ponieważ przyszłości nie znam.

Co do tych mądrzejszych, powinieneś dodać że również bogatsi.. I dzięki tym ludziom/instytucją powstają roboty, i ogólnie pisząc rzeczy które działają i zaspakajają potrzeby, ale również dzięki nim rodzą się takie historię jak choćby tych panów;
Jérôme Kerviel
Kweku Adoboli
Nick Leeson
Byli w lepszej sytuacji? Mając miliardy do dyspozycji napewno. A jednak i tak spartaczyli..
Więc nie ma złotej zasady i jednej odpowiedzi, że mądrzejszy, że bogatszy, że z większymi możliwościami itp. itd.. Tak więc podkreśliłem że testuje robota ryzykownego, ale który do teraz wypada przyzwoicie. Chęć celowego skasowania na granicy logicznych możliwości udała się 1 raz (mniejsza pozycja o dosłownie 10% utrzymała by system, ale nie o to chodziło), ale za to z 30% mniejszym depozytem po stracie, z takim samym ustawieniem wielkości pozycji teraz już jest bliski odrobienia całej starty (dzięki czemu mam kolejne wnioski do analizy). Ja tego nie robię bo mi się nudzi, tylko po to aby mieć obraz tego co mogę a czego nie powinienem.

Jeśli chcesz, i masz jakiegoś robota którego chcesz przetestować nie tylko na historii, podrzuć mi, podaj ustawienia, instrument itp.. Ja osobno postaram się dobrać inne ustawienia i puszcze go. Po miesiącu sprawdzimy wyniki i po 3 miechach. Preferuje handel tylko od rana do wieczora, sesja Azjatycka robot nie działa, o tym wcześniej nie wspomniałem. Może spojrzenie innym okiem coś zmieni. W ten sposób pomagałem testować chłopakowi na FF ale po kilku miesiącach sam stwierdził że robot jest nierentowny.

Zawsze jak będziesz chciał mi odpowiedzieć pamiętaj że jestem wiecznym optymistą, i uważam że lepiej próbować samemu niż zrezygnować bo komuś się nie udało.. Nie mylić z popełnianiem tych samych błędów. W ten sposób nie mógł bym handlować bo przecież ponad 90% ludzi traci :569: hehe
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

EA, za którego ja decyduję, to ja mam, i nie potrzebuję go testować.
[DAX30]M61.jpg
EA zawiera dwa scenariusze automatyczne, i panel sterowania, dzięki któremu mogę wybierać scenariusz, włączać opcje trejdingu ręcznego, wybierać BE, TS, dwa scenariusze automatycznego zamykania pozycji, zarządzanie ryzykiem: stały lot, procent kapitału, Kelly.
Mogę stosować różne kombinacje.
Mogę włączyć Auto kiedy uważam, że jest dobry moment, włączyć np. TS, i tyle, resztę zrobi EA.
Albo odpalić pozycję z palca, i wybrać BE i/lub TS, i lub scenariusz zamykania.
Więcej do szczęścia nie potrzebuję, jeżeli robot nie umie samodzielnie zarabiać bez nadzoru człowieka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Nie zrozumieliśmy się. Robot to określenie programu który mogę zostawić i wrócić za miesiąc, kwartał lub inny okres i bez nadzoru będzie funkcjonował a nawet zwiększał saldo, ale w czasie testów normalnym jest szukanie ustawień. Przez ostatnie pół roku jedyne co na tej parze zrobiłem to zwiększałem ryzyko podnosząc stawkę lota. W sytuacji przejścia na realny handel logicznym jest doglądanie wykresu z robotem i/lub sprawdzanie salda, bo chyba każdy chce czasem wypłacić? A to związane jest z doglądaniem, i częścią zarządzania ryzykiem, zamiast czekać tak długo aż starci zarobioną gotówkę.
Czy 6 miesięcy bez ruszania to dobry wynik? W mojej ocenie tak. Czy jestem zadowolony z dotychczasowych testów? Jeszcze nie, ponieważ czas bez dotykania musi być dłuższy.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
11 maja 2021, 19:56
Nie zrozumieliśmy się. Robot to określenie programu który mogę zostawić i wrócić za miesiąc, kwartał lub inny okres i bez nadzoru będzie funkcjonował a nawet zwiększał saldo, ale w czasie testów normalnym jest szukanie ustawień. Przez ostatnie pół roku jedyne co na tej parze zrobiłem to zwiększałem ryzyko podnosząc stawkę lota. W sytuacji przejścia na realny handel logicznym jest doglądanie wykresu z robotem i/lub sprawdzanie salda, bo chyba każdy chce czasem wypłacić? A to związane jest z doglądaniem, i częścią zarządzania ryzykiem, zamiast czekać tak długo aż starci zarobioną gotówkę.
Czy 6 miesięcy bez ruszania to dobry wynik? W mojej ocenie tak. Czy jestem zadowolony z dotychczasowych testów? Jeszcze nie, ponieważ czas bez dotykania musi być dłuższy.
Zrozumiałem dokładnie, nie przejmuj się.
Będziesz ustawiał robota przez rok, lub więcej, a następnie, w kolejnym tygodniu te ustawienia będą do kitu...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Technik, chcesz się wykazać i sprawdzić. Goście płacą 250.000$ jeśli zdobędziesz dostęp jako root https://youtu.be/P-XYqrqN3JU?t=98. Czyli w hooooy. Takie Google za znalezienie błędu który spowoduje że dostaniesz prawa do wykonania jakiegokolwiek polecenia w ich aplikacjach płaci 33k$. Pytanie, na co lepiej poświęcić czas ? :D Na szlifowanie skilla na fx, czy na szlifowanie skillla z security, reverse engineering, embedded etc. xD Tam się wykażesz...

tutaj masz jak działa bug w cpu
https://www.youtube.com/watch?v=lR0nh-TdpVg
https://www.youtube.com/watch?v=KNHyra5I5Eg
https://www.youtube.com/watch?v=Njgoed0lv0A

także ambitne zajęcie dla Ciebie w sam raz, a nie szkolenia, fora :563:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, 00:35 przez rookie2, łącznie zmieniany 4 razy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 00:23
Technik, chcesz się wykazać i sprawdzić. Goście płacą 250.000$ jeśli zdobędziesz dostęp jako root https://youtu.be/P-XYqrqN3JU?t=98. Czyli w hooooy. Takie Google za znalezienie błędu który spowoduje że dostaniesz prawa do wykonania jakiegokolwiek polecenia w ich aplikacjach płaci 33k$. Pytanie, na co lepiej poświęcić czas ? :D Na szlifowanie skilla na fx, czy na zabawę z security, reverse engineering, embedded etc. xD Tam się wykażesz...
No nie, ja nie jestem jakimś superkoderem, ani hakerem.
Więc, raczej to nie ja.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Uh, ale przyfarciłem :oops: Był rgr wczoraj na usdchf, trochę nie tak to miało wyglądać, ale rynek był tym razem łaskawy dla mnie. Poszło zlecenie wypłaty 200$. Więc zostanie około 145$ chyba do gry. Miałem to trzymać do jutra, ale to już fajny wynik i mogę wycofać wkład. Poza tym na M5 stoch wrócił na wartość > 80 stocha na EU, < 20 na USDCHF, więc to był pierwszy moment na którym chciałem reagować, chociaż gdyby to był planowany trejd to bym trzymał po H1, ale uśredniałem tutaj i trzymałem straty w nadziei że wróci. Tym razem wróciło i zarobiłem 90$ na tym trejdzie :oops:

Złamałem zasady, i to mocno przegiąłem, bo stare demony wróciły, uśrednianie, tym samym dokładanie do strat i przelewarowanie pozycji, nie wychodzenie kiedy miałem zamykać, nie trzymanie sie planu, tylko zmiana w trakcie na inny itd. Tym razem się udało, ale następnym może wywieźć...

Zmieniłem w trakcie prowadzenie z trzymanie się po renko bo mnie wywiozło i zacząłem uśredniać, na poleganie na tym co otworzył bot, a otowrzył S, i uznałem że może spadnie do czwartku. Pewnie bym trzymał do czwartku do 13, gdyby nie było na zysku... :oops:

ps: Ogólnie nie tylko na fx nawaliłem w tym tygodniu, więc może przerwa do następnego będzie lepszym pomysłem :!:
USDCHFM5.png
EURUSDM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 00:23
Pytanie, na co lepiej poświęcić czas ? :D Na szlifowanie skilla na fx, czy na zabawę z security, reverse engineering, embedded etc. xD
Zdecydowanbie na szlifowaniu skilla w trejdingu!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 maja 2021, 06:51
Uh, ale przyfarciłem :oops: Był rgr wczoraj na usdchf, trochę nie tak to miało wyglądać, ale rynek był tym razem łaskawy dla mnie. Poszło zlecenie wypłaty 200$. Więc zostanie około 145$ chyba do gry. Miałem to trzymać do jutra, ale to już fajny wynik i mogę wycofać wkład. Poza tym na M5 stoch wrócił na wartość > 80 stocha na EU, < 20 na USDCHF, więc to był pierwszy moment na którym chciałem reagować, chociaż gdyby to był planowany trejd to bym trzymał po H1, ale uśredniałem tutaj i trzymałem straty w nadziei że wróci. Tym razem wróciło i zarobiłem 90$ na tym trejdzie :oops:

Złamałem zasady, i to mocno przegiąłem, bo stare demony wróciły, uśrednianie, tym samym dokładanie do strat i przelewarowanie pozycji, nie wychodzenie kiedy miałem zamykać, nie trzymanie sie planu, tylko zmiana w trakcie na inny itd. Tym razem się udało, ale następnym może wywieźć...

Zmieniłem w trakcie prowadzenie z trzymanie się po renko bo mnie wywiozło i zacząłem uśredniać, na poleganie na tym co otworzył bot, a otowrzył S, i uznałem że może spadnie do czwartku. Pewnie bym trzymał do czwartku do 13, gdyby nie było na zysku... :oops:

ps: Ogólnie nie tylko na fx nawaliłem w tym tygodniu, więc może przerwa do następnego będzie lepszym pomysłem :!:

USDCHFM5.png
EURUSDM5.png
No i widzisz, zarobiłeś, a twierdzisz, że coś źle zrobiłeś!
Wiesz dlaczego?
Bo ci ktoś nawkładał bzdur do głowy, i ty szukasz tych zasad, które nie istnieją!
Dobrze zrobiłeś, ponieważ zarobiłeś.
W trejdingu o to chodzi, żeby zarobić więcej niż się poprzednio straciło.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ