eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

rookie2 pisze:
10 maja 2021, 11:11
4. Lepiej żebym chyba uczył sie kodzić te boty,(...)
Jeśli będziesz zainteresowany aby wprowadzić/zakodować cudzy pomysł to proszę daj znać. Sam nie koduję, ale ciekawi mnie moja strategia puszczona wprost z automatu.

rookie2 pisze:
10 maja 2021, 11:11
3. (...) to samo można robić na wykresie M5 i zajmować pozycje po stochu itd.
Na tym opiera się robot o którym wspominałem wcześniej. Jedynie przydał by się najprostszy warunek trendu na podstawie linii MA, bo to co teraz mam to zwykły stoch który stosuje martygnał (tak na marginesie, odrobił już 50% straty o której pisałem wcześniej.) Więc to co napisałeś jest proste i z prostym warunkiem może być skuteczne.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

dzikson pisze:
11 maja 2021, 08:18
rookie2 pisze:
10 maja 2021, 11:11
4. Lepiej żebym chyba uczył sie kodzić te boty,(...)
Jeśli będziesz zainteresowany aby wprowadzić/zakodować cudzy pomysł to proszę daj znać. Sam nie koduję, ale ciekawi mnie moja strategia puszczona wprost z automatu.

rookie2 pisze:
10 maja 2021, 11:11
3. (...) to samo można robić na wykresie M5 i zajmować pozycje po stochu itd.
Na tym opiera się robot o którym wspominałem wcześniej. Jedynie przydał by się najprostszy warunek trendu na podstawie linii MA, bo to co teraz mam to zwykły stoch który stosuje martygnał (tak na marginesie, odrobił już 50% straty o której pisałem wcześniej.) Więc to co napisałeś jest proste i z prostym warunkiem może być skuteczne.
Opisz schemat działania tego bota, jakiś wykres załącz, to zobaczę.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Napiszę tylko, że żaden robot oparty o średnie i stochastyki nie zarobi sam jako robot.
Te tematy były ćwiczone od zawsze.
Robiłem wieloletnie analizy.
Nie ma takiej możliwości, żeby taki robot zarabiał.
Co zarobi, to straci z nawiązką.
I nie, warunki przeciwne niczego nie zmienią.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
11 maja 2021, 11:13
Napiszę tylko, że żaden robot oparty o średnie i stochastyki nie zarobi sam jako robot.
Te tematy były ćwiczone od zawsze.
Robiłem wieloletnie analizy.
Nie ma takiej możliwości, żeby taki robot zarabiał.
Co zarobi, to straci z nawiązką.
I nie, warunki przeciwne niczego nie zmienią.
Zacytuje swoją wypowiedź;
dzikson pisze:
28 kwie 2021, 09:11
......
W tym miesiącu doprowadziłem go do granicy która w końcu przyniosła stratę.. Dlaczego piszę że w końcu? bo jest bardzo ryzykowny, a zarabiał cały czas. Przez okres testów ponad 200%, w tej chwili podsumowanie konta to nadal 120% do przodu. W tym roku 6% do przodu, w tym miesiącu -25%... Powtarzam że ten duży minus to celowe działanie.. Obecnie nie zmieniłem ustawień, i czekam na następny minus..
..........
Oraz wrzucę teraźniejsze podsumowanie tego samego konta jako załącznik... Nie robie testów historycznych bo są gówno warte, przez takie testy straciłem na robotach.. Odpalam i leci już 50 tygodni. Testy trwają w czasie rzeczywistym więc nie ma mowy o błędach, co najwyżej odchylenia w notowaniach które są rzadkością, ale normą, bo u tego samego brokera różne konta mogą mieć różne kwotowania. Poślizgi i wszystkie pułapki są zawarte w teście. W historycznych ciężko o tak precyzyjne odwzorowanie warunków rynkowych.
Odpowiadając że się nie da.. Robot działa prawie rok, więc jestem zdania że jesteś w błędzie, ale testy nadal trwają. Warunkiem jest to aby konto nie było przelewarowane, oraz odpowiedni instrument do tego. Piszesz że się nie da.. Pytanie czy sprawdziłeś na tyle dużo instrumentów aby to stwierdzenie było rzetelne i poparte dokonanymi testami w sposób jak najbardziej poprawny aby następna osoba która przeprowadzi takie same testy nie powiedziała że byłeś w błędzie..?
Ktoś w podpisie tu ma coś w stylu że: "jeśli coś wydaje się niemożliwe, to wystarczy że przyjdzie ktoś inny kto o tym nie wie i to zrobi.."

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest zdefiniowanie trendu, reszta to nawet na stochu pójdzie zarobić. Dla wyjaśnienia. Nie korzystam sam już ze stocha, ani żadnych wskaźników.. Mam niemal czysty wykres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
11 maja 2021, 12:32

Oraz wrzucę teraźniejsze podsumowanie tego samego konta jako załącznik... Nie robie testów historycznych bo są gówno warte, przez takie testy straciłem na robotach.. Odpalam i leci już 50 tygodni. Testy trwają w czasie rzeczywistym więc nie ma mowy o błędach, co najwyżej odchylenia w notowaniach które są rzadkością, ale normą, bo u tego samego brokera różne konta mogą mieć różne kwotowania. Poślizgi i wszystkie pułapki są zawarte w teście. W historycznych ciężko o tak precyzyjne odwzorowanie warunków rynkowych.
Odpowiadając że się nie da.. Robot działa prawie rok, więc jestem zdania że jesteś w błędzie, ale testy nadal trwają. Warunkiem jest to aby konto nie było przelewarowane, oraz odpowiedni instrument do tego. Piszesz że się nie da.. Pytanie czy sprawdziłeś na tyle dużo instrumentów aby to stwierdzenie było rzetelne i poparte dokonanymi testami w sposób jak najbardziej poprawny aby następna osoba która przeprowadzi takie same testy nie powiedziała że byłeś w błędzie..?
Ktoś w podpisie tu ma coś w stylu że: "jeśli coś wydaje się niemożliwe, to wystarczy że przyjdzie ktoś inny kto o tym nie wie i to zrobi.."

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest zdefiniowanie trendu, reszta to nawet na stochu pójdzie zarobić. Dla wyjaśnienia. Nie korzystam sam już ze stocha, ani żadnych wskaźników.. Mam niemal czysty wykres.
Podkreśliłem dwie bardzo wazne rzeczy. Na które zwróciłes uwage i wyciągnąłeś z nich wnioski. Jak najbardziej słuszne. Brawo :D
Ciekawi mnie ten experyment z tym robotem. Wygląda na to, że założenia są proste i mogą okazać się skuteczne. Bo sama AT tez jest z założenia bardzo prosta :)
Jest założony wątek o wyższości EA nad traderem. Ale to inny temat.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Cblondyn pisze:
11 maja 2021, 13:01
Ciekawi mnie ten experyment z tym robotem. Wygląda na to, że założenia są proste i mogą okazać się skuteczne. Bo sama AT tez jest z założenia bardzo prosta :)
Jest założony wątek o wyższości EA nad traderem. Ale to inny temat.
W zasadzie to Sprawdzenie robota opartego o stocha.. Testowałem wiele miesięcy wiele par, daxa i złoto. Sukcesywnnie eliminując co jakiś czas te które nie zarabiały. Wszystko poszło w odstawkę ponieważ ryzyko i straty jakie powodowały instrumenty były nie współmierne do ewentualnego zarobku. Z wszystkiego co testowałem zostawiłem EURUSD i funta. Miesiąc temu edek również został wywalony ponieważ miał kilkukrotnie przygody ze zbyt dużym obciążeniem depo (procentowym do zainwestowanego kapitału), i ostatecznie pojąłem decyzję o przerwaniu testów. Został sam funt jak widać. Obecnie w dwóch interwałach czasowych m1 i m5, ale spokojnie mogę powiedzieć że M5 jest trafniejsze.
System opiera się o martygnał więc bardzo ryzykownie.. Co powoduje że system zarabia od tak długiego czasu? Stałe 5 pipsów zysku. W ten sposób pozycję nie są przetrzymywane na siłę, zysk w 90% przypadków jest inkasowany bez dokładania następnych pozycji. W obecnej formie jest na MAX ryzyku, więcej nie wyciśnie, ale oczekuję ponownego skasowania konta, ponieważ takie jest założenie testu w obecnej formie.

Aby bezpiecznie prowadził pozycję od najmniejszego konta było by potrzebne przynajmniej 4x mniejsze pozycję, oraz przeliczenie 0.01 lota na każde 1200 USD. Przekładało by się to na 4x mniejszy zysk. Ale jeśli przetrwał wariacki rajd funta do góry to przy spokojniejszym rynku da radę tym bardziej.

Brakuje mi jedynie definiowania trendu i zawierania pozycji zgodnie z trendem. Testowałem takiego ale był beznadziejny ze względu na niedopracowanie.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
11 maja 2021, 14:11

System opiera się o martygnał więc bardzo ryzykownie.. Co powoduje że system zarabia od tak długiego czasu? Stałe 5 pipsów zysku.
A jaką max serie strat system wytrzyma? Bo to jest kluczowe w takim systemie.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Właśnie o to chodzi w tym co pisałem że jest ryzykowny. Opiera się o martygnał, co powoduje zawieranie pozycji bez SL i dokładanie do stratnych coraz większych. Stąd 5 pipsów TP aby kilka pozycji na stracie było stosunkowo szybko zamykane na łącznym niewielkim plusie.
Myślę że dołożenie SL miało by sens w dodaniu warunku trendu, ponieważ w obecnej formie się nie sprawdzi (testowałem to rozwiązanie w tym robocie na początku bez oczekiwanego efektu).
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
11 maja 2021, 14:22
Właśnie o to chodzi w tym co pisałem że jest ryzykowny. Opiera się o martygnał, co powoduje zawieranie pozycji bez SL i dokładanie do stratnych coraz większych. Stąd 5 pipsów TP aby kilka pozycji na stracie było stosunkowo szybko zamykane na łącznym niewielkim plusie.
Myślę że dołożenie SL miało by sens w dodaniu warunku trendu, ponieważ w obecnej formie się nie sprawdzi (testowałem to rozwiązanie w tym robocie na początku bez oczekiwanego efektu).
Ten warunek bardzo by sie przydał. Nawet bez SL. Bo zmorą traderów jest wybijanie na SL a trend nadal kontunuowany.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

W tym celu należało by puścić tego samego robota na około 6 do 10 wykresów z różnymi założeniami, wtedy był bym w stanie się odnieść, bo na teraz wiedząc ile rzeczy w czasie testów jest zmiennych nie powiem nic sensownego :) Wiem że na podstawie obecnych testów zwykła MA zmniejszyła by ilość błędnych wejść przynajmniej o połowę. Problemem były by konsolidacje ale tutaj też można zastosować dwa zupełnie różne rozwiązania które by się sprawdziły
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ