eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Jak nikt nie pisze teraz w journalach, to jeszcze wrzucę jedną rzecz, bo to jest ważne. Dlaczego właśnie nie wolno wchodzić na długich słupkach? Bo to jest niezdecydowanie, nie ma kierunku gdzie można założyć że kolejne renko będzie kontynuacją trendu, a w większości przypadków jak pojawi się pierwszy mały słupek to potem jest kolejny. W większości przypadków. A tak się dzieje kiedy wchodzi się w trejd właśnie na długich słupkach, na niezdecydowaniu. Wtedy może obrócić, zrobić reversal bara w drugą stronę i wyciągnąć więcej niż 10 pips. To demo w dukasie. Trzeba będzie uważać żeby się nie zagapić i nie dać złapać na tym :569:

Tutaj mnie złapało i nie ma powrotu stocha i tym samym nie było sygnału do wyjścia na odwrotnym stochu. Po prostu mnie złapało i wywiozło bo wszedłem na długich słupkach a nie na potwierdzeniu.

Grając all in, na dźwigni 1:200 po 30 pipsach odpala się margin hedge redukujący pozycję o połowę, więc... pierwszy trejd i po chwili nie masz połowy depo. :569:
mistake.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
13 kwie 2021, 13:31
Proszę moda o usunięcie ostatnich 3 postów. Dyskusja z tym użytkownikiem kończy się przeważnie tak samo, kilkadziesiąt stron spamu z których na końcu każdy tylko żałuje że zaczął dyskusje. Niech w końcu założy swój journal i pokaże jak się gra, tam sobie spamuje i pisze te wszystkie mądrości do których doszedł po latach gry. Dziękuję.
Wystarczy kulturalnie podziękować za rady i poprosić o wstrzymanie się z dalszymi radami.
Takie proste, a takie trudne do wykonania?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@rookie2
Wypada aby w każdym interwale od min do Renko, poprzez RB określić jaki mamy trend.
Jeżeli tego nie zrobisz to będziesz się kopał z koniem.
Jeżeli nie określisz sensownego SL-a do TP procentowo 100%, 200%, 300% to zawsze będziesz na minusie.
Tu masz ciekawy sposób na określenie trendu;
https://www.forexfactory.com/thread/583 ... ud-awesome?
Jak będziesz zainteresowany tym to opiszę jak stawiać SL 100,200,300%

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

krystian74 pisze:
13 kwie 2021, 18:29
@rookie2
Wypada aby w każdym interwale od min do Renko, poprzez RB określić jaki mamy trend.
Jeżeli tego nie zrobisz to będziesz się kopał z koniem.
Jeżeli nie określisz sensownego SL-a do TP procentowo 100%, 200%, 300% to zawsze będziesz na minusie.
Tu masz ciekawy sposób na określenie trendu;
https://www.forexfactory.com/thread/583 ... ud-awesome?
Jak będziesz zainteresowany tym to opiszę jak stawiać SL 100,200,300%
Witam.

Mam warunki do określania trendu opisane w pierwszym poście (post997068.html#p997068). Ale to może być cokolwiek np świeca i założenie że jeśli jest nad ceną otwarcia to gram na kontynuacje w L, pod w S. Do jakiegoś momentu zawahania itp. To może być ichi, ale nie potrzebuję raczej tego. Kwestia w jakim horyzoncie czasu te trendy trwają. Akurat mi pasuje teraz granie pod świece tygodniowe, pod ruchy tworzące świece weekly. Akurat dziś bot otworzył S, na koncie w dukasie, o 8 czasu polskiego (7 GMT bo jest przesunięcie) ale ja z łapy na IC Markets nie wchodziłem w trejd, tylko czekałem, ale do 13 nie było kolejnego renko tylko mieliło w trendzie bocznym, to odpuściłem. Ale gdybym otworzył to by mnie wywiozło, bo wejście byłoby zrobione o 12:30 GMT (13:30 polskiego czasu). I zamknąlbym wg zasad o 12:48 GMT ze stratą 40 pips. Ale tak coś mi to S nie pasowało, więc fuksnęło się dziś, ogólnie ten tydzień idzie na odstrzał bo zanegowali sygnał S wg zasad z pierwszego postu do określania trendu. Na IC markets miałbym około 40$ w plecy gdyby zagrał dziś. W niecałe 20 minut byłoby 20% depo mniej. Jeszcze będę dopracowywał między czasie zasady.

A też mam zasadę że jak wracają do ceny otwarcia tygodnia to zapala się żółte światło że mogą zanegować, że może trzeba wychodzić z pozycji i faktycznie tak się dziś stało. m.in dlatego też nie pchałem się na siłę w pozycję, ale gdybym poczekał na to renko drugie spadkowe i niższy słupek to pewnie bym wszedł w S.
bylaby wtopa dzis.png
Ta strategia ma sens i potencjał żeby zarabiać, więc może kolejny tydzień będzie zyskowny.... ten już odpuszczam bo sygnał ze strategii jest zanegowany co do kierunku gry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

krystian74 pisze:
13 kwie 2021, 18:29
@rookie2
Wypada aby w każdym interwale od min do Renko, poprzez RB określić jaki mamy trend.
Jeżeli tego nie zrobisz to będziesz się kopał z koniem.
Jeżeli nie określisz sensownego SL-a do TP procentowo 100%, 200%, 300% to zawsze będziesz na minusie.
Tu masz ciekawy sposób na określenie trendu;
https://www.forexfactory.com/thread/583 ... ud-awesome?
Jak będziesz zainteresowany tym to opiszę jak stawiać SL 100,200,300%
Awesome w standardowych ustawieniach 5 34 może trochę zwiększyć potencjał na zyski, tzn nieźle pokazuje jak długo trwa trend i spadkowe momentu. Już kiedyś testowałem ten wskaźnik, ale wtedy bezmyślnie. Teraz jak patrzę to może faktycznie coś pomóc w analizie. Zobaczymy.
Bardziej mi teraz zależy na zbudowaniu nawyków i systematyczności w realizowaniu planu, w kolejnym etapie dopracowałbym strategię, bo już wiem że lepiej mieć jakikolwiek plan niż grać na czuja jak dawniej. To był chaos. A tak ogarnę jedno, to potem przejdę na większe konto i zwiększe wolumen np x10 itd. Póki co trzeba zrobić kilka trejdów żeby mieć materiał do analizy czy ma to sens co robię czy dalej nie.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak się zastanawiam nad tymi dwoma trejdami z demo. Jednak wejścia będę robił na połączeniu AOE gdy jest spadkowe momentum, czyli czerwone słupki + stoch < 20 + renko 1 pip wzrostowe dla BUY. Dla SELL odwrotnie, zielony słupek, stoch > 80 + spadkowe renko 1 pip. Wtedy wyjścia na odwrotnym stochu gdy AOE wróci nad lub pod 0 można zrobić z mniejszą stratą niż czekając na odwrotne renko na 10 pipsowym wykresie. Bo wtedy narażam się na minimum 30 pipsów straty, a po tych 2 trejdach na demo wywiozło mnie na około 40 pipsów, czyli razem 70 - 80 pipsów w dwóch trejdach. To zdecydowanie za dużo.

Trochę niejasny opis, ale mniej więcej to są kluczowe punkty na wykresie do podejmowania decyzji. I do póki nie pojawi się renko 10 pips odwrotne jest szansa że trend wróci i nie będę musiał wychodzić na odwrotnym stochu w ten sposób. Tylko trend będzie kontynuowany, pojawi się kolejne renko 10 pip zgodne z kierunkiem poprzedniego.

A dzięki temu dam sobie czas i mogę się zastanowić jak prowadzić trejd, czy zamykać czy czekać na odwrotne renko 10 pip
moze odwrotny stoch to nie jest dobre rozwizanie.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trejd #1

Dopiero dziś, teraz zrobiłem pierwszy trejd, bo wcześniej nie było ani sygnału ani warunków po których mogłem wejść. Niestety nie ciągnęło. Wyjście na odwrotnym stochu prawie na zero. Nie mam jeszcze bota żeby mi prowadził trejd, więc out na koniec dnia. Mimo że renko 10 pip jeszcze nie ma, ale straszny marazm. Nie mogę tak grać, ale tak jak piszę, nie ma bota, więc nie zostawię pozycji samej sobie na noc. Trzeba czekać do następnego tygodnia. I od wtorku od nowa...

błąd że wyszedłem za późno, wahałem się czy zostawić czy wyjść. Powinienem wychodzić gdy stoch był na 80, a nie gdy już schodził na 20!
pierwszy trejd, na zero wyjscie na odwrotnym stochu po renko 1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

yup, długo nie wytrwałem ;/ Zostałem z pozycja na weekend na dax. Póki co to gra bez celu. Ale nawet jeśli masz plan, to jak go nie potrafisz realizować, to na nic ustalanie celów, pisanie planu, strategii. Na nic to wszystko skoro nie ma konsekwencji, cierpliwości, choćby odrobiny profesjonalizmu i podejścia do tego na poważnie. Ech.

...ale trzeba mieć plan awaryjny, bo pewnie będą się zdarzały po drodze różne sytuacje, nie tylko z mojego błędu, i trzeba będzie z tego jakoś wychodzić z małymi stratami.

Chciałem coś pograć wczoraj, najpierw na GBPJPY widziałem okazje, potem musiałem mieć po prostu cokolwiek i otworzyłem na dax. Teraz trzeba będzie wyjść na odwrotnym ze stratą. I to będą głupio stracone pieniądze. To były 3 wejścia na pałe, poza tym w piątek chyba historycznie traciłem, ale nie pamiętam jak wyglądały moje staty ze starych kont.

Anyway. Trzeba będzie wychodzić na odwrotnym stochu w niedziele wieczorem albo w poniedziałek, chyba że wyjdzie do góry luka i postawię SL na BE. I trzeba będzie mimo że nie chcę tego ucinać, zamknąć stratę...

FUck. :roll:
zostalem z pocyja na weekend dax, dlugo nie wytrzymalem.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

btw. Jeśli kogoś interesuje testowanie na jforex strategii na renko, range bar to tutaj są przykłady jak pobierać dane z feedDescriptor i jak pobierać dane ze wskaźników w ostatnim przykładzie z ema. Jest też przykład jak pobierać dane z kilku feedów.
https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... ents/feeds
W testerze trzeba wybrać process ticks on a defined price range change i na dla walut interwał 1 wystarczy, bo najmniejsze renko to 1 pip. Dla walut dobrze liczy dla renko 1 i renko 10. Na daxie coś fałszuje, ale ok, jako strategia w live dobrze liczy.
tester ustawienia.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trejd #2 - strata
#2 trade - analiza potrejdowa.png
"Czy bot nadal jest zyskowny tj czy dalej sugerować się trendem od wt do czw"? :|
To sobie pomyślałem teraz jak zamknąłem stratę, ale jak patrzę teraz na ostatnie 5 tygodni wstecz, to może po prostu tylko gorszy okres bota
Chart_EUR_USD_Hourly_snapshot - 27042021.png
Trzeba będzie trzymać "ręce pod tyłkiem" i poczekać na kolejny tydzień, do wtorku...
inaczej się nie dowiem jak znowu będę kombinował :563:
-----------------------
Poza tym zastanawiam się nad dwoma rzeczami:
1. Jak zwiększyć skuteczność bota jeśli chodzi o przewidywanie kierunku tj jak poprawić bota (EA)
2. Czy da się piramidować, dokładać do zyskownych tj jak wycisnąć z trendu więcej jeśli mam racje, skoro te renko 10 pip będą się budowały jedno po drugim do pierwszego odwrotnego.

btw. (post1000884.html#p1000884) 7 stycznia pisałem że zarządzanie jest nieefektywne, wtedy po prostu otwierało pozycje o 8 we wtorek i zamykało w czwartek o 13 GMT. Coś poprawiłem, dodałem renko, wskaźniki, czyli system otwierania, prowadzenia i zamykania. Ale nadal tracę. Trzeba szukać przyczyny gdzie da się coś jeszcze poprawić, czyli to co pisałem wyżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ