eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
21 lut 2021, 14:43
Gdybyś jeszcze do tego dorzucił wykres,
Wrzucam 2 screeny dla SnP. Jeden tygodniowy, a drugi dzienny. Zaznaczyłem strzałkami miejsca gdzie należy oczekiwać na sygnał wejścia. W tym przypadku na szorta. Tu akurat i tak w miarę ładnie to wygląda, ale nie zawsze tak jest i wtedy po prostu należy odpuścić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak to jest jak się podejmuje decyzje "wczorajszy", jeszcze lekko wstawiony. Miałem dobre trejdy, dobre pozycje, to spanikowałem bo widziałem na USDCHF spadkowy pinbar na D1 ( gdzieś tak w niedzielę po północy chyba zacząłem grzebać ), potem tak się zamieszałem że nawet chciałem wyłącząć bota na ten tydzień. Zacząłem kombinować, dokładać pozycje, zmieniac kierunek pod scenariusz na "eu long uj down". Dziś zamknąłem wszystko bo już mam dość, tak zamotałem . A teraz rynek wraca i jakbym poczekał do jutra do 13, według reguł tego bota to część strat może bym odrobił, ale też już emocjonalnie do tego wszystkiego podszedłem i zjebałem po prostu. Z 200$ zostało 45.61$ :? A gdybym trzymał do teraz tylko pozycje na USDCHF przed tym jak popiłem w weekend... miałbym teraz 100% depo, czyli +200$ :x

life balance i te sprawy... :idea:
tak to jest jak sie podejmuje decyzje wczorajszy.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Run #1 - Podsumowanie. Wpłacone 200$. Stan konta 5.69$.

To była seria złych decyzji poza rynkowych które potem odbijały się na złych decyzjach w tradingu. W sumie teraz i tak zrobię sobie przerwę kilka tygodni albo co najmniej 3-4 miechy żeby przemyśleć swój trading, bo dostałem wpi.rd.l od rynku powinienem spokornieć. Normalnie tak to działa, ale na rynku nie masz hamulców, tylko będziesz dalej fikał, tzn wpłacał kase i grał jak debil. No nic...

Miałem dobre pomysły, USDCHF odpalił. Teraz miałbym z 500$ zysku co najmniej. A tak jest wtopa. (post1002285.html#p1002285). Bo pozycje zarabiały 100$ na każde 50 pips ruchu, a obecnie jest już ponad 250 pipsów od miejsca gdzie otwierałem pozycje. A TP jest jeszcze 2x wyżej. Ale już po okazji...
USDCHFH4.png
Z botem też kombinowałem tak jak na koncie IC Markets. To znaczy wpadłem na ten sam pomysł żeby zahedżować pozycje na EU, odpalić na USDCHF "żeby odrobić" ;) I się nie udało. Wyszło jeszcze gorzej. Bo straciłem na tym jeszcze więcej niż jakby nie ruszał. Nawet jakby tego hedże nie ruszał jeszcze te straty byłyby do odblokowania w następnym tygodniu. Akutalnie jest 844 zł na koncie. Straciłem w tym tygodniu nieco ponad 400 zł. Ogólnie bot kręci się w kółko cały czas. Wyłączyłem go wczoraj, ale włączę od nowa wieczorem i zostawię do wakacji.
Chart_EUR_USD_Hourly_snapshot.png
Chart_USD_CHF_Hourly_snapshot.png
Na razie przerwa na jakiś czas. Potem znowu wpłace 200$, w myśl zasadzie "że jeśli ze 100 zł (200$) nie potrafię zarobić, to tym bardziej z większej kwoty".

ps. ciekawe podejście, chyba tak teraz będę podchodził do kasy którą wpłacam do brokera post1004778.html#p1004778
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

rookie2 pisze:
04 mar 2021, 13:19
Run #1 - Podsumowanie. Wpłacone 200$. Stan konta 5.69$.

To była seria złych decyzji poza rynkowych które potem odbijały się na złych decyzjach w tradingu. W sumie teraz i tak zrobię sobie przerwę kilka tygodni albo co najmniej 3-4 miechy żeby przemyśleć swój trading, bo dostałem wpi.rd.l od rynku powinienem spokornieć. Normalnie tak to działa, ale na rynku nie masz hamulców, tylko będziesz dalej fikał, tzn wpłacał kase i grał jak debil. No nic...

Miałem dobre pomysły, USDCHF odpalił. Teraz miałbym z 500$ zysku co najmniej. A tak jest wtopa. (post1002285.html#p1002285). Bo pozycje zarabiały 100$ na każde 50 pips ruchu, a obecnie jest już ponad 250 pipsów od miejsca gdzie otwierałem pozycje. A TP jest jeszcze 2x wyżej. Ale już po okazji...
USDCHFH4.png

Z botem też kombinowałem tak jak na koncie IC Markets. To znaczy wpadłem na ten sam pomysł żeby zahedżować pozycje na EU, odpalić na USDCHF "żeby odrobić" ;) I się nie udało. Wyszło jeszcze gorzej. Bo straciłem na tym jeszcze więcej niż jakby nie ruszał. Nawet jakby tego hedże nie ruszał jeszcze te straty byłyby do odblokowania w następnym tygodniu. Akutalnie jest 844 zł na koncie. Straciłem w tym tygodniu nieco ponad 400 zł. Ogólnie bot kręci się w kółko cały czas. Wyłączyłem go wczoraj, ale włączę od nowa wieczorem i zostawię do wakacji.
Chart_EUR_USD_Hourly_snapshot.png
Chart_USD_CHF_Hourly_snapshot.png

Na razie przerwa na jakiś czas. Potem znowu wpłace 200$, w myśl zasadzie "że jeśli ze 100 zł (200$) nie potrafię zarobić, to tym bardziej z większej kwoty".

ps. ciekawe podejście, chyba tak teraz będę podchodził do kasy którą wpłacam do brokera post1004778.html#p1004778
Jak powrócisz to zwróć uwagę na twoje straty i zyski oczywiście na koncie pycha....
stratne przewyzszają znacząco zyskowne co daje average loss dużo większą od average win :564:

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Doplac ... 70528.html
Ciekawe który to czołowy polski bank... i co będzie z kursem, jak mocno poleci w dół.
Już czysto teoretycznie, tylko do obserwacji, bo wtopa za wtopą, seria złych decyzji i strat póki co.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

[Bill Gates krytykuje bitcoina. Widzi w nim jeden, kluczowy problem - Bill Gates uwaza ze bitcoin jest szkodliwy dla srodowiska]
https://www.rp.pl/Energetyka/210319729- ... wisko.html
xD

btw. https://www.rp.pl/Handel/309159923-Lego ... c-eko.html :think:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Niech lepiej skrytykuje siebie skoro drażni go że nowa technologia się mocno rozwija.. Popieram ekologię ale taka krytyka kogoś kto stworzył narzędzie przez które komputery równie marnują prąd co inne rzeczy a przy tym miliony dzieci wpadają w uzależnienia od gier itp, właśnie dzięki łatwości obsługi komputera. Wiadomo że było by podobne oprogramowanie z czasem, ale odnosze się do niego i jego wlaśnie wypowiedzi... Tak samo buffeta ściska odbyt że ludzie dobrze zarabiają na krypto bo stary dziad nie idzie z duchem czasu i nigdy nie wejdzie w to, jak sam stwierdził.. Tesla dla niego też za dynamicznie rośnie i się rozwija..

Widziałem że odpuszczasz chwilowo roboty i handel.. Znam ten ból, ale tak samo w moim przypadku winnym byłem tylko ja gdy sprawdzałem działanie bota i zamykałem ze strachu. Na koniec był by plus wiekszy jak kiedykolwiek sam bym zrobił, a tak wyzerowało mi konto i już do handlu automatycznego nie wracam.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Run #2 - 200$. - Dalej w tym oknie spekulacyjnym. Tylko EURUSD. Skalpowanie w oparciu o wykres renko 1 pip (dane jforex). Pozycja 0.1 lota. Pomocniczo wskaźniki SMA(20), stoch 7 3 2. Nic ciekawszego nie wymyśliłem, a z testów za okres od początku działania bota, też nic konkretnego nie ma, ani na EU, ani na DAX, GJ, itd, więc spróbuję poskalpować w wolnych chwilach. Jedna pozycja, prowadzenie i wyjście na odwrotnym renko albo dojściu do SMA. Może gdzieś na google docs będę wrzucał wykresy z transakcji żeby je analizować, poprawiać błędy itp. Ale też bez ciśnienia, tylko tak z doskoku będę sobie pykał póki co na małej sumie. Może tym razem pójdzie mi lepiej niż ostatnio...

Tak wygląda wykres.
Chart_EUR_USD_7 Days_snapshot.png
Będę próbował szukać, czekać na dobre sygnały. Każdy to inaczej rozumie. Ale podstawowa zasada w tym runie, to żeby nie łapać wszystkiego co się rusza, żeby nie być w trejdzie z nudów, bo skoro siadłem do tego to coś trzeba otworzyć. Nie. Spróbuję czekać na coś konkretnego na wykresie, i dopiero wtedy wchodzić w trejd. Bo w ten sposób będę mógł zmienić nawyki, mindset, żeby systematycznie zarabiać. I wtedy będzie większa szansa że jak przejdę na większe konto to nie będzie to chaotyczne działanie, tylko konkretne wykonywanie schematów, planu. Bynajmniej takie mam założenie dla tego runa. :569:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

=== Trading Plan ===

1. (pomijam większość psychologicznych aspektów ale głównie bazuję na wykładach Marka Douglasa "How to think like a professional trader 1 of 4" https://www.youtube.com/watch?v=QgaTlTfQnZI i RZ Piramida Tradera itd.) Bez odpowiedniego nastawienia nie ma szans na dobre rezultaty, cokolwiek robisz.

2. Trend wyznaczam na podstawie opisu z pierwszego postu. Czyli gram od wt 8:00 GMT do czw 12 GMT. Same wejścia będą zależne od charakterystyki rynku tj trend / konsolidacja. Ale nie mam dobrych narzędzi do przewidywania tego typu zachowań, więc do tego póki co bardziej po macoszemu podchodzę, ale określenie czy np gram w kanale trendowym, czy w trendzie bocznym itp jest kluczowe bo można się lepiej dostroić do rynku, dobrać lepszą strategię na zawarcie transakcji i wyjście. Ale głównie opieram się na zawarciu transakcji zgodnie z kierunkiem w tym wycinku czasu wg trendu tygodniowego.

3. Wejścia robię z renko 1 pip, na strefach overbought/oversold, czyli kiedy stochastic 7 3 2 jest na wartościach 80/20 . Wchodzę na kontynuację renko 10 pip, dopiero po pojawieniu się mniejszego słupka na wskaźniku ATR(1). Ale to tylko pierwszy filtr. Ważne jest żeby wchodzić w strefach wyprzedania/wykupienia z renko 1.
wejscia.png
4. Wyjścia robię w zależności od tego czy mam zysk czy stratę. Jeśli strata to wyjście na "odwrotnym stochu".
wyjscie na odwrotnym stochu.png
5. Prowadzenie pozycji do pierwszej odwrotnej na renko 10 pip

6. MM. Tylko 1 pozycja 0.1 i prowadzenie. Myślałem żeby zostawiać stratne i wchodzić w kolejne setupy, ale lepiej uczyć się dobrych nawyków zamiast grać żeby zrobić wynik.

W skrócie taki jest plan gry. Jeśli coś nie będzie działało wtedy będę zmieniał, ale póki co tak wygląda trading plan i zasady jakimi będę się kierował przy podejmowaniu decyzji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

heh
7f17ea0d6c2c6ba0b920511fd48e7666.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ