eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Panowie, Panie, przypominam, że na forum obowiązuje kultura wypowiedzi i fajnie jakby dyskusja była konstruktywna, bez wulgaryzmów i zbędnego trollowania. Można mieć odmienne zdanie i wyrażać je w sposób nieobrażający innych. Jest też dostępna opcja na forum "dodaj do wrogów", co powoduje, że przestajemy widzieć posty danego użytkownika. Przydatne zarówno dla osób, które czują się prowokowane, jak i tych, które czują się "dotknięte".

Następnym razem ostrzeżenia, bany czasowe lub chłosta publiczna ;)

Trzymam kciuki za Waszą dyscyplinę. Powodzenia na rynku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

USDCHF wygląda ciekawie na L. I jeszcze są swapy na L dodatnie. hmm. Big Long ? Tak jakby był tam na D1 zalążek rgr, więc technicznie zasięg do ~0.91200 :think:
Jeszcze mierzenie belona, gdzie jest 50% (post1001948.html#p1001948), akurat gdzieś tam na tym poziomie.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

ninjaproject pisze:
24 sty 2021, 20:55

Natomiast, to co ja wiem, że działa, to tego na robota przepisać nie umiem.
Może kiedyś jeszcze się uda, nie wiem?

:564:

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

hmm https://stooq.pl/q/g/?s=pkp
Widać że cena 10 zł jest broniona, może nie długoterminowo ale granie podbitek na L, które mają nieco ponad 1%, i liczenie na wybicie w górę. Do obserwacji.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

rookie2 pisze:
29 sty 2021, 19:56
USDCHF wygląda ciekawie na L. I jeszcze są swapy na L dodatnie. hmm. Big Long ? Tak jakby był tam na D1 zalążek rgr, więc technicznie zasięg do ~0.91200 :think:
Jeszcze mierzenie belona, gdzie jest 50% (post1001948.html#p1001948), akurat gdzieś tam na tym poziomie.
Niestety rynek odjechał. Planowałem wejść przy 200$ pozycją 0.2 na start, potem siatka 99 pozycji po 0.01 do TP na wykresie USDCHF po prawej. Albo przy 1000$ otworzyć 1 lot i siatka 99 x 0.05 buy stopów. Ale nie miałem teraz kasy (mam 10k przygotowane na otwarcie konta w dukascopy bank wg planu co pisałem kilka postów wcześniej. Drugi plan to było te 1000$ i podpięte konto do fxcash, ale na to dopiero ogarniam kasę, więc na aktualne trejdy chwilowo jeszcze nie mam kasy ;/). Trudno. Ale lekcja numer 2, to korzystając z tego "okna spekulacyjnego" opisanego EA z tego dziennika, jak widać można wykręcić fajny wynik na większej dźwigni. Jeśli się wstrzelisz w serie. Akurat tutaj grałem tylko 2 tygodnie od 1000$. Aktualnie 16k, czyli 1600%. Albo od drugiej strony do tego podchodząc, przy kilku wtopach po 1000$ taki jeden run może odrobić starty i coś jeszcze dać zarobić. Więc może za jakiś czas te runy zaczną być zyskowne, a nie jak to było 2 lata temu...
demo statement od 1000$.png
Screenshot from 2021-02-04 navi12412hurfs.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Chyba zmienia się korelacja DAX vs EU na przeciwne. Ciekawe czy to się utrzyma. Więc kombinacja 4 par DAX, USDJPY, EURUSD, GBPUSD, rozłożenie ryzyka na 4 instrumenty. Ciekawe jakie byłyby wyniki opierając się na założeniach tego EA, tylko rozkładając ryzyko na te 4 pary.... gdyby UJ, DAX, chodziły przeciwnie do GU, EU. :think: Może spróbuję wyskrobać 200$ i zrobić jakiś mini run po 10 jeśli to dalej będzie tak chodziło...
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak sobie patrzę jak wyglądałaby sytuacja EA na DAX od początku roku...
Dla niewtajemniczonych. W pierwszym tygodniu byłby Margin Cut, ale widać że powrót do ceny otwarcia tygodnia to alert że może jest się po złej stronie rynku. Ale interesuje mnie czy "okno spekulacyjne", albo innymi słowy "scenariusz" na kierunek zawarcia transakcji daje zysk i jak to wygląda na wykresie.
oknospekulacyjnedaxcurrentyear_Chart_DEU.IDX_EUR_Hourly_snapshot.png
Chart_DEU.IDX_EUR_Hourly_snapshot_z custom candle weekly.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tak się zastanawiam co by poprawić w tym EA. Testowałem teraz czy to zamykanie na cenie otwarcia tygodnia jesli rynek wraca poprawi wyniki. I coś tam to daje. Ale widzę że można też w drugą stronę do tego podejść. Skoro cena oscyluje w okół tego poziomu (otwarcia tygodnia) to można wchodzić we wtorek w przeciwną stronę, czyli przeciwko trendowi tygodniowemu. Jeśli cena jest we wtorek o 8 nad ceną otwarcia to gram SELL, pod BUY, i jeśli tego samego dnia nie wrócą do ceny otwarcia tygodnia, czyli pod koniec wtorku, to znak że trend będzie kontynuowany. Ale póki co nie testowałem jakie da to wyniki. Ale z tego co widzę można do tego w ten sposób też podejść... Ale to tylko wstępne obserwacje, nie poparte testami.

+ masz punkt odniesienia czyli cene otwarcia tygodnia w okół której grasz
+ wiesz w która stronę masz grać i do kiedy jesteś po właściwej stronie rynku

- brak filtrów, póki co zawieram transakcje tylko kierując się tymi założeniami
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
21 lut 2021, 13:32
... widzę że można też w drugą stronę do tego podejść. Skoro cena oscyluje wokół tego poziomu (otwarcia tygodnia) to można wchodzić we wtorek w przeciwną stronę, czyli przeciwko trendowi tygodniowemu.
Trudno jest mi coś Ci podpowiedzieć, bo nie znam pełnych założeń. Mogę jedynie napisać jak ja podchodzę do tematu z punktu widzenia wyższych interwałów.
Gram w oparciu o przecięcie średnich, jednak zwracam uwagę na Stochastika.
Wygląda to następująco jeśli chodzi o interwał D1. Gdy na D1 Stoch jest wysoko (powyżej 70) i podobnie jest na wykresie tygodniowym czyli też Stoch jest wysoko to czekam na sygnał sell na D1 czyli na przecięcie się średnich w dół.
Czyli w sumie jest to gra przeciw dotychczasowemu trendowi i poszukiwanie nowego trendu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

MarioDM pisze:
21 lut 2021, 14:03
rookie2 pisze:
21 lut 2021, 13:32
... widzę że można też w drugą stronę do tego podejść. Skoro cena oscyluje wokół tego poziomu (otwarcia tygodnia) to można wchodzić we wtorek w przeciwną stronę, czyli przeciwko trendowi tygodniowemu.
Trudno jest mi coś Ci podpowiedzieć, bo nie znam pełnych założeń. Mogę jedynie napisać jak ja podchodzę do tematu z punktu widzenia wyższych interwałów.
Gram w oparciu o przecięcie średnich, jednak zwracam uwagę na Stochastika.
Wygląda to następująco jeśli chodzi o interwał D1. Gdy na D1 Stoch jest wysoko (powyżej 70) i podobnie jest na wykresie tygodniowym czyli też Stoch jest wysoko to czekam na sygnał sell na D1 czyli na przecięcie się średnich w dół.
Czyli w sumie jest to gra przeciw dotychczasowemu trendowi i poszukiwanie nowego trendu.
Gdybyś jeszcze do tego dorzucił wykres, jak to wygląda u Ciebie na wykresie to może bym stosował to jako filtr jeśli by to współgrało z moimi założeniami. Wrzuć jeszcze wykres z tymi wskaźnikami jak patrzysz na to według tego co napisałeś. Z góry dzieki.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ