eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

rookie2 pisze:
20 gru 2020, 13:19
A skoro sobie spamuję to wrzucę jeszcze rozwinięcie tego klikacza ala dsws (post999312.html#p999312). Dodałem kilka linijek kodu, żeby szukało podobieństw. Opis funkcji szukajPodobnych jest w kodzie. Przykład szuka wg wzoru if (atr1 >= atr2 - s && atr1 <= atr2 + s ) , gdzie g to tolerancja 10% w tym przypadku. Przy zero szuka dokładnie takich samych wartości. Małymi kroczkami... może coś się ogarnie żeby po nowym roku ruszyć mocniej 8)
Mam pytanie odnośnie tego co napisałeś. Jaki jest warunek podobieństw? Pytam jako ktoś nie mający wiedzy i doświadczenia w programowaniu.
Czy są to np. formacje na wykresie? Czy może powtarzające się patterny? Czy jeszcze zasięgi świec...? Mógł byś to opisać dokładniej? Pytam ponieważ słowo "podobieństwa" to stosunkowo bardzo ogólne określenie tego co dzieje się na wykresie i tak formacja to formacja, jest klin to nie ważne jaki duży, tak samo box na kontynuacje ruchu czy też trójkąty. Problem pojawia się gdy zaczynam myśleć nad pewniejszymi sygnałami które z pozoru łatwe dla ludzkiego oka, są zdecydowanie trudniejsze do zaprogramowania ponieważ warunkiem nie jest tylko to co widać ale również trend, wielkość korekty itp..

Czy koncentrujesz się na konkretnym instrumencie czy testy prowadzisz na wielu walorach?

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

pvq.pl pisze:
30 gru 2020, 09:16
rookie2 pisze:
20 gru 2020, 13:19
A skoro sobie spamuję to wrzucę jeszcze rozwinięcie tego klikacza ala dsws (post999312.html#p999312). Dodałem kilka linijek kodu, żeby szukało podobieństw. Opis funkcji szukajPodobnych jest w kodzie. Przykład szuka wg wzoru if (atr1 >= atr2 - s && atr1 <= atr2 + s ) , gdzie g to tolerancja 10% w tym przypadku. Przy zero szuka dokładnie takich samych wartości. Małymi kroczkami... może coś się ogarnie żeby po nowym roku ruszyć mocniej 8)
Mam pytanie odnośnie tego co napisałeś. Jaki jest warunek podobieństw? Pytam jako ktoś nie mający wiedzy i doświadczenia w programowaniu.
Czy są to np. formacje na wykresie? Czy może powtarzające się patterny? Czy jeszcze zasięgi świec...? Mógł byś to opisać dokładniej? Pytam ponieważ słowo "podobieństwa" to stosunkowo bardzo ogólne określenie tego co dzieje się na wykresie i tak formacja to formacja, jest klin to nie ważne jaki duży, tak samo box na kontynuacje ruchu czy też trójkąty. Problem pojawia się gdy zaczynam myśleć nad pewniejszymi sygnałami które z pozoru łatwe dla ludzkiego oka, są zdecydowanie trudniejsze do zaprogramowania ponieważ warunkiem nie jest tylko to co widać ale również trend, wielkość korekty itp..

Czy koncentrujesz się na konkretnym instrumencie czy testy prowadzisz na wielu walorach?
Nie potrafię wprost odpowiedzieć na te pytanie. Więc odeślę do materiałów z których ja korzystam. W ostatnim czasie przeglądałem książkę Thomas Cormen - Wprowadzenie do algorytmów do tego prenumeruję programistamg, jest tam wątek pt. "wybrane algorytmy", był artykuł "GANN w natarciu, czyli genetycznie programowane sieci neuronowe", "ocena testów binarnych" itp. W nadchodzącym numerze będzie artykuł "seci neronowe w pigułce" I ciekawe co tam będzie. Do tego kanały na YT jak https://www.youtube.com/watch?v=aiDv1NPdXvU (ciekawy kanał i jest tam wyjaśnione kilka algorytmów). Ponadto masa innych rzeczy jak np. implementacja Branch Predictora na krzemie w CPU :lol: Prawdę mówiąc sam dopiero nadrabiam braki jeśli chodzi o algorytmy, a to co wyżej wrzuciłem to pójście po najmniejszej linii oporu. Ogólnie te moje EA to bardziej prowizorka póki co, więc ciężko mi coś sensownego napisać na ten moment :roll:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Zarządzanie jest chyba nieefektywne. Dziś mnie lekko zirytowało, bo miałem prawie odrobione straty i byłbym na zero, a skończyłem na minusie. Zastanawiam się nad przeróbkami, żeby kierunek gry tylko opierać na tej prognozie co teraz, ale nie wchodzić w pozycje o 8 GMT (teraz to 7 GMT. btw @krab29 chyba świeczki w ustawieniu UTC po prostu same uwzględniają przesunięcie czasu, więc to nie jest potrzebne, czyli trzeba opierać EA o czas uniewrsalny i kombinowanie z tym co pisałeś o zmianie czasu nie jest potrzebne, ale w sumie nie mam teraz pewności) we wtorek i wychodzić o 13 w czwartek, tylko to okno spekulacyjne wykorzystać do łapania mikrotrendów z mniejszego TF w kierunku tego trendu które teraz to EA rozgrywa, czyli bardziej przerobić to na skalpowanie zamiast trzymania cały czas pozycji jak teraz. Ale na razie tylko głośno myślę...

Co by dała ta zmiana? Nie otwierałoby na pałe jak teraz pozycji o 8, tylko szukało np reversal barów itp świeczek potwierdzających kierunek w jakim chcę otworzyć pozycje. Poza tym jak nie idzie to od razu cięcie strat, zamiast trzymania. Akurat wczoraj puściłem kilka testów na testerze historycznym i widziałem takie wejścia i od wczoraj się zastanawiam nad tym, a dziś jak mnie to zirytowało to zaczynam się na serio zastanawiać nad zmianami w EA.

Ale wstrzymam się do końca marca/kwietnia z tym, jeszcze dam szansę temu EA w takiej formie jak teraz gra. I tak muszę sprawdzić czy teoria ma potwierdzenie na realnym rynku, czy takie zmiany pozwolą jakoś zrobić z małej kwoty większą...

Poza tym teraz na DAX, USA30 są mikroloty i na dźwigni 1:30 na DAX na 0.1 lota potrzeba około 430 zł przy obecnym kursie, więc może też warto rozłożyć ryzyko na kilka instrumentów, m.in. dax.

Dobrym setup jest też złapanie niedźwiedzi / byków pułpakę (bullish / bearish trap). Tak Brooks to opisywał. Czyli jest np reversal bar wzrostowy w dołku, na nowym low, w trendzie spadkowym, czyli pinbar, młot zwał jak zwał. I po tym pojawia się na moment kolejna wzrostowa, wybija high poprzedniej świecy a potem zawraca i zamknięcie jest spadkowe. I dla spadkowych odwrotnie. M.in. takie sygnały z PA są dobre na granie pod kontynuacje trendu.
Screenshot from 2021-01-07 - zarządzanie jest troche bani, jest nieefektywne.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
07 sty 2021, 13:14
ale nie wchodzić w pozycje o 8 GMT (teraz to 7 GMT. btw @krab29 chyba świeczki w ustawieniu UTC po prostu same uwzględniają przesunięcie czasu, więc to nie jest potrzebne, czyli trzeba opierać EA o czas uniewrsalny i kombinowanie z tym co pisałeś o zmianie czasu nie jest potrzebne, ale w sumie nie mam teraz pewności) we wtorek i wychodzić o 13 w czwartek,
Pisałem Ci już wcześniej, że nie należy otwierać pozycji przed godziną 9 naszego czasu. I tak do max 17-18 naszego czasu. W pozostałych godzinach trafia się zbyt wiele błędów czy falstartów. Każdego dnia tygodnia z wyjątkiem piątku, gdzie należy całkowicie odpuścić trading. "Siedzę" na testerze od ponad dwóch lat i wiem co mówię z tymi godzinami. Musisz dołożyć do EA parametr, który będzie zezwalał na trading tylko w określonych godzinach.
Dodatkowo należy odpuścić każdy grudzień, bo wtedy spada płynność, więc ilość błędów jest większa niż kiedykolwiek. W wakacje zresztą też, ale nie do tego stopnia co w grudniu, więc można tradować w lipcu i sierpniu, choć najlepiej na nieco zmniejszonym lewarze, przy czym to oczywiście uwaga do reala, bo w testerze nie będziesz się przecież tak męczył i przestawiał wielkość pozycji. Zwróć uwagę, że w wakacje są zawsze większe potencjalne straty. W testerze to dobrze widać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

MarioDM pisze:
07 sty 2021, 16:06
rookie2 pisze:
07 sty 2021, 13:14
ale nie wchodzić w pozycje o 8 GMT (teraz to 7 GMT. btw @krab29 chyba świeczki w ustawieniu UTC po prostu same uwzględniają przesunięcie czasu, więc to nie jest potrzebne, czyli trzeba opierać EA o czas uniewrsalny i kombinowanie z tym co pisałeś o zmianie czasu nie jest potrzebne, ale w sumie nie mam teraz pewności) we wtorek i wychodzić o 13 w czwartek,
Pisałem Ci już wcześniej, że nie należy otwierać pozycji przed godziną 9 naszego czasu. I tak do max 17-18 naszego czasu. W pozostałych godzinach trafia się zbyt wiele błędów czy falstartów. Każdego dnia tygodnia z wyjątkiem piątku, gdzie należy całkowicie odpuścić trading. "Siedzę" na testerze od ponad dwóch lat i wiem co mówię z tymi godzinami. Musisz dołożyć do EA parametr, który będzie zezwalał na trading tylko w określonych godzinach.
Dodatkowo należy odpuścić każdy grudzień, bo wtedy spada płynność, więc ilość błędów jest większa niż kiedykolwiek. W wakacje zresztą też, ale nie do tego stopnia co w grudniu, więc można tradować w lipcu i sierpniu, choć najlepiej na nieco zmniejszonym lewarze, przy czym to oczywiście uwaga do reala, bo w testerze nie będziesz się przecież tak męczył i przestawiał wielkość pozycji. Zwróć uwagę, że w wakacje są zawsze większe potencjalne straty. W testerze to dobrze widać.
Masz rację. Jeśli EA będzie miało gorsze wyniki w tych okresach to faktycznie lepiej będzie odpuszczać. W sumie to kilka postów wcześnie wrzuciłem taki obrazek z testera ( ten mały po prawej, tam jest 12 miesięcy za 2020 pokazane w skonsolidowanym D1 chyba. Taki mały wykresik po prawej w ramce ), żeby zobaczyć jakie są DD w procentach download/file.php?id=172847&mode=view i 6 miesiąca, czyli czwerca był spadek equity, strategia traciła, potem zarabiała, i znowu spadek 8 i 9 miesiąca, czyli sierpień i wrzesień. I w grudniu też było cienko w sumie. Więc pewnie masz racje, że lepiej wtedy odpuszczać.

Bynajmniej wezmę to pod uwagę od teraz.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
07 sty 2021, 23:34
czerwca był spadek equity, strategia traciła, potem zarabiała, i znowu spadek 8 i 9 miesiąca, czyli sierpień i wrzesień. I w grudniu też było cienko w sumie.
W czerwcu też często zdarzają się przypały i to jest miesiąc budzący pewne moje obawy, ale to jeszcze nie wakacje i nie powinno się go chyba odpuszczać. W wakacje spada płynność, a w miesiącach okołowakacyjnych czyli czerwiec i wrzesień ta zmienność akurat rośnie. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Być może duzi gracze próbują sobie zawczasu odbić spadek zmienności wakacyjnych miesięcy i zwiększają aktywność w czerwcu i wrześniu.
Nie wiem o co chodzi, ale efekty tego widać w testach. Grudzień jest najbardziej zawodny i unikam go całkowicie. Nawet już go nie testuję, bo moim zdaniem nie warto. Nawet pierwszy tydzień grudnia może być niestabilny.

Tak w ogóle to nie może być tak, że czasami strategia zarabia, a czasami traci. Przynajmniej ja tak uważam.
Powinieneś doprowadzić do sytuacji, ze strategia zarabia cały czas, nieprzerwanie, nawet jeśli będzie zarabiała mniej. Musisz dołożyć trochę warunków, aby w złych okresach po prostu nie otwierała kontrowersyjnych pozycji.
Lepiej aby pozycji otwieranych było mniej i aby one zarabiały mniej, ale za to brak jest pozycji stratnych, albo ich liczba jest ograniczona do minimum.
Jeśli testujesz to na minimum dwóch latach, to wynik taki będzie dosyć miarodajny. Oczywiście to interwał max H1, bo dane dla szybszych interwałów giną lub są w strzępach, przez co wiarygodność tych testów jest pod znakiem zapytania. Oczywiście mam na myśli MT4. Ty korzystasz z czegoś innego. To Jforex ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

JForex. Na MT4 też umiem to napisać. Tyle że na ten moment preferuję gre w Dukascopy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Kurde, rok 2021 zaczął się słabo, trochę inaczej miało to wyglądać, już nie chodzi o wyniki bota, tylko ogólnie o moje podejście. :?

Tak przeglądam teraz trejdy tego bota od początku jak działa. Z tego co widzę takim poziomem wyjścia, albo alertem gdzie trzeba brać pod uwagę że jest się po złej stronie, jest poziom otwarcia tygodnia, czyli ta niebieska kreska na "customcandle". Nie wiem czy to jest prawidłowa analiza, czy dobrze widzę, ale gdy rynek wracał pod cenę otwarcia wtedy pozycje traciły, trend się zmieniał. Natomiast pozycje zarabiały kiedy nie było już cofnięć (w większości przypadków) za linię otwarcia tygodnia. Ale to tak teraz na szybko rzuciło mi się w oczy, więc moge być w błędzie, ale warto to sprawdzić i ewentualnie zmodyfikować w tym kierunku tego bota. Wcześniej z testów mi wyszło że przestawianie SL na BE albo zamykanie na koniec dnia też poprawiłoby wyniki. Na razie zbieram tylko dane.
podsumowanie_23_01_2021.png
Wracając do planów na 2021. Niestety słabo zacząłem, znowu popadam w stagnację. Może spisując kilka celów, któryś z nich zrealizuję.
1) W tym tygodniu przypomniałem sobie o fxcash, nadal mam tam konto, ogólnie myślę nad otwarciem konta w IC Markets, podpięciem tego konta pod fxcash, wpłacenie 1000$ na start. Strategia jaką wstępnie widzę do tego polegałaby na skalpowaniu, głównie na EU, bo tylko z majorsów jest zwrot. Tylko 1 lot przy takim depozycie. W pogotowiu byłaby reszta kapitału, bo przy takim kapitale z tego co widzę można spokojnie 2 loty otworzyć, więc drugi lot byłby do gry w razie gdyby ta pozycja była zahedżowana. Gdyby strata była spora to myślę wstępnie żeby hedżować tą pozycję, i grać tym zapasem co jest na drugi lot. Ale to wstępnie tylko takie przemyślenia po tym tygodniu.

2) Otworzyć konto w Dukascopy Bank, wpłacić 10k PLN, aktywować "anniversary bonus" i próbować zrobić nieco ponad 250 mln obrotu w rok, żeby dostać 100%, czyli 10k do konta. Też wstępnie testowałem bota w tym tygodniu pod to. Ale bez rewelacji.

3) Co do opcji binarnych, na razie mam mieszane uczucia.

Raczej na ten moment nie zakładam grania ostro. Bardziej nastawiam się na budowanie botów pod te cele. Zbieranie doświadczenia przez powolne budowanie depozytu w dłuższym terminie tj w skali miesięcy lub roku. Raczej takie podejście i te cele wydają się lepsze do realizowania na ten rok 2021, niż tracenia kasy na fx, próbując zarabiać normalnie. Wstępnie planuję maksymalny termin zrealizowania tych celów do wakacji, między czasie coś się może zmienić, wiadomo, ale będę próbował realizować taki plan. Ogólnie słabo zacząłem ten rok, trochę z tego powodu jestem rozczarowany, więc trzeba sobie wyznaczyć jakieś cele...

Jeszcze odnośnie tego bota j/w. Mario miałeś trochę racji z tymi okresami wakacji i grudzień. Tak się teraz zastanawiam że warto dać temu botowi czas właśnie do wakacji. Wstępnie pisałem że kwiecień, coś koło tego będę się zastanawiał dalej. No ale na razie bez fajerwerków. Aktualny stan konta 884.82 PLN, czyli strata 11.5% na ten moment przy zainwestowanych 1000 zł. Kiedy włączałem tego bota to już widziałem 30k na koncie w banku. Na taki target/zysk się nastawiałem z tego bota. Realia okazały się inne.

Na razie słabo to wszystko wygląda (post1001625.html#p1001625) :evil: :oops: Raczej na ten moment nie mam dobrego podejścia żeby próbować wykręcać jakies fajne wyniki na fx. Widzę, że potrzebuję trochę pograć ręcznie, poćwiczyć na małym koncie albo na demo otwieranie i zamykanie pozycji z łapy, bo nie mam czucia rynku, odpowiedniego mindsetu, zamiast tego gadam od rzeczy, a w realu nie kręcę wyników. Bot nie zarabia, wszystko jest na etapie planowania, zero postępów :evil: :569:

Znowu regres :roll: ech.... tylko gadam a wyników brak!

No nic... Mam nadzieję że mi wybaczycie ten spam, i to że nie zarabiam póki co, i że mam niewłaściwe / nieprofesjonalne podejście do tego.
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie miej mi za złe, że komentuję, ale rynek się wyraźnie zmienił.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
23 sty 2021, 13:20
Wcześniej z testów mi wyszło że przestawianie SL na BE albo zamykanie na koniec dnia też poprawiłoby wyniki. Na razie zbieram tylko dane.
I tak właśnie ulepsza się automaty. Patrzysz w testerze co nie zagrało, co źle się kończy i kombinujesz jak tego uniknąć. Innej drogi nie ma.
rookie2 pisze:
23 sty 2021, 13:20
Jeszcze odnośnie tego bota j/w. Mario miałeś trochę racji z tymi okresami wakacji i grudzień.
Wiem. O ile jednak grudzień warto pomijać, to dwóch miesięcy wakacji trochę szkoda. Warto na ich okres rozważyć bardziej wymagające obostrzenia. Z drugiej strony pomijanie wakacji ma swój plus, bo możesz te miesiące przeznaczyć na ... wakacje. :D Wypoczynek jest przecież bardzo ważny.

Co do reszty to za bardzo nie doradzę. Opcji binarnych osobiście bym nie tykał, ale rób jak uważasz.
Nie bardzo rozumiem czemu zamierzasz skupić się na manualnym tradingu zamiast rozwijać automat ? Przecież EA zawiera wszystkie przemyślane założenia, które byś stosował na manualu, a przy tym nie jest obarczona błędami manuala czyli trading pod wpływem emocji.
Jeśli masz inny pomysł na trading manualny niż ten, który jest w Twoim automacie, to po prostu te nowe założenia również przenieś do nowej EA. Jeśli się nie da, tzn, że to żadne założenia, jedynie pobożne życzenia.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ