DayTrading: Piątek 23.10.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

To się nazywa właśnie profanacja AT :D Dlatego AT nie działa. Jest RGR...? kreska trochę na prawo i jest.
Bez urazy oczywiście.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

szuler pisze:
25 paź 2020, 16:46
Czuguri
dzięki za pochwały;
ale kuna nie jeden mógł przymoczyć na moim wejściu.
bo to , że zdarzy się złe wejście to normalne.
i to jest ból czy coś pokazać z,,,, kierunkiem,,,,
bo niektórzy się tego domagają,
a niektórzy po fakcie opierdalają,
szczególnie Kermita.
trzeba być debilem, żeby kogoś ganić za podanie złego wejścia. Mam mózg, mam myszkę, ja klikam, ja decyduję. Spaliłbym się przed samym sobą ze wstydu, jakbym wyskoczył z pretensjami do kogoś po stracie w wyniku bezmyślnego zastosowania jego analizy.
Btw. @kermit, ten zestaw literatury do nauki AT, o który do Ciebie pisałem może podeślesz na publicu ? Może przyda się innym ?
uczę się

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

rookie2 pisze:
25 paź 2020, 16:59
To się nazywa właśnie profanacja AT :D Dlatego AT nie działa. Jest RGR...? kreska trochę na prawo i jest.
Bez urazy oczywiście.
O i super rocki , inaczej to widzisz będzie po twojej myśli , masz ukłony w poniedziałek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Czuguri pisze:
25 paź 2020, 17:38
szuler pisze:
25 paź 2020, 16:46
Czuguri
dzięki za pochwały;
ale kuna nie jeden mógł przymoczyć na moim wejściu.
bo to , że zdarzy się złe wejście to normalne.
i to jest ból czy coś pokazać z,,,, kierunkiem,,,,
bo niektórzy się tego domagają,
a niektórzy po fakcie opierdalają,
szczególnie Kermita.
trzeba być debilem, żeby kogoś ganić za podanie złego wejścia.
Widac chyba dobrze nie zrozumiałeś. Doktorek uznał, że nie zgadza sie by ktos nadal robił z niego głupa. Czyli pokazywał pozycje zyskowną (a jakże) tyle ze po dwóch godzinach od momentu wejścia :)
Jakby to miał być dowód na cokolwiek. Jeszcze długa nauka przed Tobą. Ale sie nie poddawaj ;)
Co do pokazywania wejść a tym bardziej WYJŚĆ to tutaj rzadkość :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
25 paź 2020, 16:59
To się nazywa właśnie profanacja AT :D Dlatego AT nie działa. Jest RGR...? kreska trochę na prawo i jest.
Bez urazy oczywiście.
Ja chętnie zobacze tego RGRa. Bo odnosze wrażenie, że "przygadał kocioł garnkowi" ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
25 paź 2020, 15:13
Tomasz196407 pisze:
25 paź 2020, 15:09
Wykresy brakujące których nie masz możesz zaimportować do platformy w formacie csv tzw dane historyczne

co do pln oczywiscie swoje wrzuce bo interesuje mnie też giełda i spółki
wiesz mnie interesuje tylko taki w sumie ogolny przekaz bym mogl popatrzec wzrokowo jak to wyglada wiec d1 mi spoko wystarczy dzieki bo mam to tylko na stoqq a to beznadzieja
by to sobie rozrysowac, 1 wykres mi trzeba
giełda wg mnie ten tydzien jeszcze mozna spadkow szukac
listopad juz trzeba uwazac bo zagrac w gore mogą pod byle co :idea: :idea: :idea: :idea: i to mocno w gore, bo bedą starali sie ukryć to ze panemia jest gorsze niz wojna
takie moje widzimisie
Wykres twój 2h czy h2 z poprzedniego postu - https://iv.pl/image/dolar2h.Gto8doo jest zgodny z moimi przemyśleniami
Wieksza perspektywa tu wrzucona w metlik dt mogłaby wybuchnąc, zamieszcze to w analizach
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

Cblondyn pisze:
25 paź 2020, 17:56
Czuguri pisze:
25 paź 2020, 17:38
szuler pisze:
25 paź 2020, 16:46
Czuguri
dzięki za pochwały;
ale kuna nie jeden mógł przymoczyć na moim wejściu.
bo to , że zdarzy się złe wejście to normalne.
i to jest ból czy coś pokazać z,,,, kierunkiem,,,,
bo niektórzy się tego domagają,
a niektórzy po fakcie opierdalają,
szczególnie Kermita.
trzeba być debilem, żeby kogoś ganić za podanie złego wejścia.
Widac chyba dobrze nie zrozumiałeś. Doktorek uznał, że nie zgadza sie by ktos nadal robił z niego głupa. Czyli pokazywał pozycje zyskowną (a jakże) tyle ze po dwóch godzinach od momentu wejścia :)
Jakby to miał być dowód na cokolwiek. Jeszcze długa nauka przed Tobą. Ale sie nie poddawaj ;)
Co do pokazywania wejść a tym bardziej WYJŚĆ to tutaj rzadkość :)
kwestia "robienia w głupa", pompowania ego przez kogokolwiek tutaj, w ogóle nie jest przedmiotem mojej analizy, być może dlatego mi to umknęło. Rozumiem, że część stałych bywalców bawi się w grę kto obsika więcej, mnie interesuje tylko sztuka myślenia nie myślenie sztuki
uczę się

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Czuguri pisze:
25 paź 2020, 18:18


kwestia "robienia w głupa", pompowania ego przez kogokolwiek tutaj, w ogóle nie jest przedmiotem mojej analizy, być może dlatego mi to umknęło. Rozumiem, że część stałych bywalców bawi się w grę kto obsika więcej, mnie interesuje tylko sztuka myślenia nie myślenie sztuki
Wbrew pozorom podstawy AT klasycznej sa bardzo proste. PA również. Sprowadzaja sie do kilku kresek. Wystarczy dobra książka i troche ćwiczeń na wykrsie. Ale pieerdolenie, że jego kreski są te "naj" lub wręcz cudowne to już "robienie z kogoś durnia". Jestem juz tak długo na rynkach, że możesz mi uwierzyc w to co pisze :)
Nie ma cudownych kresem ani analiz. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Ale wiekszośc książek o tym pisze. To nie jest żadną tajemnicą. I przestrzegam przezd forami gdzie dominuje własnie (sorry za słowo) "pieerdolenie" o niczym. Czyli przerost formy nad treścią. Traderzy doskonale wiedzą o czym pisze dlatego już tu nie wchodzą :)

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

Cblondyn pisze:
25 paź 2020, 18:28
Czuguri pisze:
25 paź 2020, 18:18


kwestia "robienia w głupa", pompowania ego przez kogokolwiek tutaj, w ogóle nie jest przedmiotem mojej analizy, być może dlatego mi to umknęło. Rozumiem, że część stałych bywalców bawi się w grę kto obsika więcej, mnie interesuje tylko sztuka myślenia nie myślenie sztuki
Wbrew pozorom podstawy AT klasycznej sa bardzo proste. PA również. Sprowadzaja sie do kilku kresek. Wystarczy dobra książka i troche ćwiczeń na wykrsie. Ale pieerdolenie, że jego kreski są te "naj" luz wręcz cudowne to już "robienie z kogoś durnia". Jestem juz tak długo na rynkach, że możesz mi uwierzyc w to co pisze :)
Nie ma cudownych kresem ani analiz. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Ale wiekszośc książek o tym pisze. To nie jest żadną tajemnicą. I przestrzegam przezd forami gdzie dominuje własnie (sorry za słowo) "pieerdolenie" o niczym. Czyli przerost formy nad treścią. Traderzy doskonale wiedzą o czym pisze dlatego już tu nie wchodzą :)
całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale po co się angażować w uniesienia i rozstawiać po kątach, przecież za pisanie tutaj nikt medali nie rozdaje. AT i cała reszta to fusy, uprawdopodabnianie, nie udawajmy naiwnych, wiadomo, skuteczność jest loteryjna. Co do przerostu formy nad treścią, chyba każdy ma swój rozum. Wiadomo także, że ktoś profi tu nie wchodzi, to oczywiste. Mamy samouków, pasjonatów, samotników itp itd. Powyższe nie umniejsza, że każdy laik jak potrafi może z forumowych fusów wynieść parę wskazówek na start (mi bardzo pomogły, tutaj ukłon w stronę rozpisującego się XABa - of korz nie jest to żadna nobilitacja, ale szanuję jak sie ktokolwiek dzieli, czyt. rozpisuje).

ps. na marginesie brakuje mi tutaj co najmniej 2-3 XABów o innym spojrzeniu i stylu gry, dlatego jestem jeszcze w paru innych miejscach, co też innym polecam. Różne style gry, podejście, zabezpieczanie depo. Ciekawie się to obserwuje i z tego czerpie wiedzę, jak ktoś nie siedzi/siedział w temacie forexu.
uczę się

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.10.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Czuguri pisze:
25 paź 2020, 19:10








ps. na marginesie brakuje mi tutaj co najmniej 2-3 XABów o innym spojrzeniu i stylu gry, dlatego jestem jeszcze w paru innych miejscach, co też innym polecam. Różne style gry, podejście, zabezpieczanie depo. Ciekawie się to obserwuje i z tego czerpie wiedzę, jak ktoś nie siedzi/siedział w temacie forexu.
Tak z ciekawości,
spytam w ilu miejscach jeszcze jesteś? 2,3 trzech, może 5 ciu
kiedy grasz i ustawiasz pozycje nie przeszkadza to?
jako adept wiec posłuchaj starszych kolegów
Jedno jest gra a drugie pisanie np. na takim forum :564:
bo niestety nie da sie pisać xx postów i grać z rezultatem dobrym

Zablokowany