DayTrading: Piątek 26.06.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:
27 cze 2020, 21:09
Widzisz, oni wyraźnie się zasugerowali ruchami na walutach rozgrywając na DAX-ie.. i podjęli bardzo dobra decyzję. Zapakowali się w S na samym szczycie po 13.00 w piątek. Więc coś chyba jest na rzeczy, jakaś korelacja. Dlatego chce to wyjaśnić..
Gdybyś czytał książki to byś o tych korelacjach wiedział. Nie jest to niczym wyjątkowym. Zwyczajna ucieczka kapitału do instrumentów uznawanych za bardziej bezpieczne. Tyle

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Świeżak44 pisze:
27 cze 2020, 21:09
Widzisz, oni wyraźnie się zasugerowali ruchami na walutach rozgrywając na DAX-ie.. i podjęli bardzo dobra decyzję. Zapakowali się w S na samym szczycie po 13.00 w piątek. Więc coś chyba jest na rzeczy, jakaś korelacja. Dlatego chce to wyjaśnić..
Po pierwsze to Ameryki nie odkryłeś ani Ty, ani oni. Zwykle gdy spadają indeksy to zyskują waluty określane mianem "safeheaven". Przez lata był to jen i frank szwajcarski, a obecnie USD też dołączył do tego grona. Spadają natomiast razem z indeksami, waluty krajów wschodzących oraz tych z antypodów.
Po drugie, to sugerowanie się w piątek parą UsdJpy aby zająć szorta na Dax to akurat nie trzyma się kupy.
Popatrz sobie na wykresy. UsdJpy początkowo spadał, ale później odbił i dzień zakończył na zero. EurUsd stał w miejscu i jedynie australijczyk spadł nieco do USD.
Istnieje zwykle bardzo silna korelacja między indeksami i walutami, ale akurat w piątek tego nie było.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

czyli jak zwykle 10 osob mu udowadnia ze pierniczy glupoty
a on i tak na koncu swoje napisze ze oni ? zagrali pod to czego my tu nie dostrzeglismy /bo przeciez ja ty wy sie nie znacie / :) amen
https://www.ig.com/uk/indices/markets-i ... der=SUNDAX
zapowiada sie mala luka na daxie i to tyle na teraz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
28 cze 2020, 09:30
Świeżak44 pisze:
27 cze 2020, 21:09
Widzisz, oni wyraźnie się zasugerowali ruchami na walutach rozgrywając na DAX-ie.. i podjęli bardzo dobra decyzję. Zapakowali się w S na samym szczycie po 13.00 w piątek. Więc coś chyba jest na rzeczy, jakaś korelacja. Dlatego chce to wyjaśnić..
Gdybyś czytał książki to byś o tych korelacjach wiedział. Nie jest to niczym wyjątkowym. Zwyczajna ucieczka kapitału do instrumentów uznawanych za bardziej bezpieczne. Tyle
Troche to inaczej jest opisane w literaturze ale jaknajbardziej książki polecane

żródło,,Międzyrynkowa analiza techniczna" J. Murphy

post210887.html#p210887

post 5 od góry

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Cblondyn pisze:
28 cze 2020, 09:23
Że jakos nie jestem tym specjalnie zdziwiony. Trzymam sie do tych pseudo walut z daleka. Superwizjer oglądałem i materiał poraża ;)

https://www.money.pl/gospodarka/superwi ... 5425a.html
Jako że jakieś pojęcie o krypto mam..
Pomijając watek Suszka..
Cały ten "materiał" można porównać do sytuacji, w której skoro SKOK Wołomin walił w ch.ja to oznacza że wszystkie banki tak robią albo zrobią..
Skoro co 5ty banknot dolarowy mial kontakt z narkotykami to znaczy że wszystkie dolary świata sa zamieszane w narkotyki..
Tak wlasnie przedstawili kryptowaluty polakom..
Tyle wczoraj tvn pokazał :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
28 cze 2020, 17:00
Cblondyn pisze:
28 cze 2020, 09:23
Że jakos nie jestem tym specjalnie zdziwiony. Trzymam sie do tych pseudo walut z daleka. Superwizjer oglądałem i materiał poraża ;)

https://www.money.pl/gospodarka/superwi ... 5425a.html
Jako że jakieś pojęcie o krypto mam..
Pomijając watek Suszka..
Cały ten "materiał" można porównać do sytuacji, w której skoro SKOK Wołomin walił w ch.ja to oznacza że wszystkie banki tak robią albo zrobią..
Skoro co 5ty banknot dolarowy mial kontakt z narkotykami to znaczy że wszystkie dolary świata sa zamieszane w narkotyki..
Tak wlasnie przedstawili kryptowaluty polakom..
Tyle wczoraj tvn pokazał :lol:
Skoro były potwierdzone przypadki "wyparowania" całej kasy z rynku kryptowalut to mi sie zapala czerwona lampka. I to kwoty idące w miliardy. Jesli zdarzyło sie to kilka razy może się zdarzyć ponownie. Żeby potem nie było znowu płaczu jak w przypadku Amber Gold. Gdzie było państwo itp. żale
I dla mnie najważniejsze. Jesli nikt nie ma nad tym oficjalnie żadnej kontroli to jakie ja mam gwarancje, że to nie skończy sie przewałem. Bo jakiś Suszka da "słowo honoru"? Już sam koleś i jego "otoczenie" wzbudza we mnie duże zastrzeżenia. Ale każdy robi co uważa.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

jak o krypto kiedys w ub , roku tu dziamotałem? ze nie polecam nikomu by to grac
to mi tu napisano i zakrzyczano
ze to takie samo ryzyko jak na innych walorach
to tylko
napisze tak
takie same tylko troszke wiekszy poziom ryzyka no moze z 300 procent lub wiecej
he he he
kto chce niech ryzykuje dla mnie to temat BEEEEEEEEEEEEE
czyli nie ma tematu :568:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

XAB pisze:
28 cze 2020, 17:48
jak o krypto kiedys w ub , roku tu dziamotałem? ze nie polecam nikomu by to grac
to mi tu napisano i zakrzyczano
ze to takie samo ryzyko jak na innych walorach
to tylko
napisze tak
takie same tylko troszke wiekszy poziom ryzyka no moze z 300 procent lub wiecej
he he he
kto chce niech ryzykuje dla mnie to temat BEEEEEEEEEEEEE
czyli nie ma tematu :568:
Baxik podaj jak rynki sie otwieraja bo u Ciebie juz chodzi TAK :564:

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Cblondyn pisze:
28 cze 2020, 17:18

Skoro były potwierdzone przypadki "wyparowania" całej kasy z rynku kryptowalut to mi sie zapala czerwona lampka. I to kwoty idące w miliardy. Jesli zdarzyło sie to kilka razy może się zdarzyć ponownie. Żeby potem nie było znowu płaczu jak w przypadku Amber Gold. Gdzie było państwo itp. żale
I dla mnie najważniejsze. Jesli nikt nie ma nad tym oficjalnie żadnej kontroli to jakie ja mam gwarancje, że to nie skończy sie przewałem. Bo jakiś Suszka da "słowo honoru"? Już sam koleś i jego "otoczenie" wzbudza we mnie duże zastrzeżenia. Ale każdy robi co uważa.
No teraz rozj..ałeś system.. :lol: :lol:

SKORO BYŁY PRZYPADKI BROKERÓW KTÓRZY ZNIKNĘLI Z KASĄ TO DLACZEGO GRASZ????

:568: :568:
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 26.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
28 cze 2020, 19:51
Cblondyn pisze:
28 cze 2020, 17:18

Skoro były potwierdzone przypadki "wyparowania" całej kasy z rynku kryptowalut to mi sie zapala czerwona lampka. I to kwoty idące w miliardy. Jesli zdarzyło sie to kilka razy może się zdarzyć ponownie. Żeby potem nie było znowu płaczu jak w przypadku Amber Gold. Gdzie było państwo itp. żale
I dla mnie najważniejsze. Jesli nikt nie ma nad tym oficjalnie żadnej kontroli to jakie ja mam gwarancje, że to nie skończy sie przewałem. Bo jakiś Suszka da "słowo honoru"? Już sam koleś i jego "otoczenie" wzbudza we mnie duże zastrzeżenia. Ale każdy robi co uważa.
No teraz rozj..ałeś system.. :lol: :lol:

SKORO BYŁY PRZYPADKI BROKERÓW KTÓRZY ZNIKNĘLI Z KASĄ TO DLACZEGO GRASZ????

:568: :568:
Chyba nie do końca jesteś widze zorientowany w temacie. W Polsce mam gwarancje funduszu gwarancyjnego do 100k euro. I Broker może się zwijac jak mu sie podoba. Zaskoczony? :d
Ignorancja nie zawsze jest łaską :d
Juz nie wspomne, że największe konto mam u broka .... przy banku :)

Zablokowany