Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj wyczekana L na kablu. Ciasny SL na 4,6p - cofka była o 4,0p.
Szybko poszło do góry ale też szybko wróciło. Górka złapana na +25,7p ale kwotowo dużo dzisiaj nie wyszło. Połowa pozycji zamknięta na BE a dodatkowo kabel idzie za 2/3 stawki. Jest kolejny dzień drobnego plusa. Tylko pilnować się aby błędów nie było i uzbiera się na koniec miesiąca.

Wynik dnia: +0,49%
Konto za bieżący miesiąc: -1,47%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj dzień dwóch nietrafionych kierunków. Patrząc po czasie widzę, że były bez potwierdzenia tzn. pośpieszyłem się. Jak rynek nie idzie zgodnie z kierunkiem ale wraca na tyle, że nie wycina SL to dla mnie jest zawsze okazja do dokładki jeśli łącznie ryzyko jest poniżej 1%. Dzisiaj dwa razy tak dokładałem przez co znacznie powiększyłem stratę. Na tyle że skasowałem cały tygodniowy zysk. Powinno być w drugą stronę: jeden zły dzień nie powinien kasować wcześniejszych kilku dobrych. Do przemyślenia.

Wynik dnia: -1,62%
Konto za bieżący miesiąc: -3,07%
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj jedno rozegranie: rano S na edku. Podwójne wejście.

Zmieniałem ostatnio założenia odnośnie wielkości pozycji, ilości wejść czy SL. Od wczoraj wielkość pozycji na pół. Nie szukam pierwszego wejścia idealnego: widzę kierunek to działam (SL jest do 20p). Dokładkę robię jeśli rynek da lepszą cenę.

Wynik dnia: +1,07%
Konto za bieżący miesiąc: -2,04%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Działam w mniejszym wymiarze czasowym dalej. Tymczasowo nie robię screenów. Zbieram różne pomysły i analizuję wyniki. Najbardziej jestem przekonany do przeglądu porannego większej liczby wykresów i zostawienie max 4 wybranych (tak aby łatwo zmieściły się na jednym ekranie) dla których określam sobie czego będę szukał. Jeśli cena jest atrakcyjna próbuję wejść. Stawka jest na tyle pomniejszona abym miał komfort nieprecyzyjnych wejść oraz abym mógł w razie potrzeby wejść na kilku wykresach.

Przykład z dzisiejszego dnia na screenach. Jednym z kierunków które dzisiaj szukałem do S na USDCAD. Poranne udało się powchodzić ale już wyjść nie było (tylko jedna drobna część odcięta a reszta na SL). Popołudniowe zrealizowane w pełni. Był plan aby potrzymać to jeszcze poziom niżej (dotarli tam po korekcie ale też szybko zawrócili powyżej) i nawet z 10p jeszcze zrobili ale tydzień miałem na około -2% to pozamykałem jak akurat mniej więcej tyle dawał ten ruch.

Wynik za poprzedni tydzień: +0,42%
Wynik za aktualny tydzień: -0,16%
Konto za bieżący miesiąc: -2,82%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie.

Konto za kwiecień: +4,74%
Konto za maj: -1,95%
Konto za czerwiec: -3,9%
Konto za lipiec: -2,23%

Konto przed nowym miesiącem: -3,51%

W uzupełnieniu jeszcze wynik za aktualny tydzień: +0,6%

O wyniku za miesiąc zdecydowały błędy już 1 lipca i spory minus. Później trudniej było to nadrobić wobec zmian wielkości pozycji oraz mniejszej ilości czasu na rynku. Udało się jednak zatrzymać tendencję spadkową i teraz pora na wzrosty 8)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Powoli do przodu. Wyniki nie są wysokie ale widać uspokojenie i tendencję wzrostową.
Mam ostatnio mniej czasu na FX ale jak już siadam do wykresu analizuję co powinienem robić i na co czekać zamiast co powinna zrobić cena na moje oczekiwania. Brakuje jeszcze większego obycia bo widzę gdzie można się poprawić. Czekam cierpliwie na kolejne dni i tygodnie.

Wynik za aktualny tydzień: +0,72%
Konto za bieżący miesiąc: +0,72%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wynik w tym tygodniu słaby. Byłem sporadycznie na rynku. Jedno fajne rozegranie na pierwszym screenie. Drugie fajne powinno być na drugim ale zadziałała chciwość. To była ostatnia dzisiejsza próba. Od rana próbowałem S na edku. Nie udawało się przez co cały tygodniowy wynik miałem na około -1%. Gdy cena ładnie zjechała i byłem ponad ten 1% nie zamknąłem. Trzymałem licząc że będzie jeszcze niżej. Nawet dołożyłem jeszcze 2 pozycje po odbiciu. Tylko cena już nie wróciła.

Wynik za aktualny tydzień: -1,68%
Konto za bieżący miesiąc: -0,97%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Poprawny poprzedni tydzień. Brak błędów. Trochę za dużo szybkich decyzji na koniec w piątek. Ostatnie wejście ucięte. Powoli do przodu. Na tle ile czas pozwala.

Wynik za poprzedni tydzień: +0,67%
Konto za bieżący miesiąc: -0,31%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Poprawny drugi tydzień z rzędu. Minusy były bo to normalna część traidingu ale straty szybko ucinane bez dokładania "bo cena jest lepsza a może jednak pójdzie".
Powoli procentuje cały ten czas powrotu na rynek, nabieranie doświadczenia oraz testy i analiza różnych podejść. Cierpliwość dalej w mocy.

Wybrałem jeden screen z wczorajszym poszukiwaniem S na EU. Pierwsza próba nieudana ale ponowienie x4 później dało solidny wynik. Wszystkie zagrania w stopce.

Wynik za bieżący tydzień: +1,41%
Konto za bieżący miesiąc: +1,1%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

guccon pisze:
28 sie 2020, 17:45

Wynik za bieżący tydzień: +1,41%
Konto za bieżący miesiąc: +1,1%
Niech to będzie jako dobry prognostyk na przyszłość :)
Powodzenia

ODPOWIEDZ