Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
whisky369
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: whisky369 »

Ma ktoś stare filmy Samczyka jak grał ustawieniami 7-28-119 i mógłby udostępnić?

whisky369
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: whisky369 »

Dziś weszło takie coś, 7-28-119 na M5/M1, 210 pipsów :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Witam wszystkich
zgodnie z obietnica troche po polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=lGqqZI5mXII
pozdrawiam
Greg

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

whisky369 pisze:Dziś weszło takie coś, 7-28-119 na M5/M1, 210 pipsów :D
Piękny trejd.

-- Dodano: 24 kwie 2017, 10:47 --
Greg68E pisze:Witam wszystkich
zgodnie z obietnica troche po polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=lGqqZI5mXII
pozdrawiam
Greg
Panie Grzegorzu, bdb wykład, z przyjemnością oglądałem przez całą niedzielę.
Co prawda ostatnio nie trejduję pod ichimoku (teraz rozumiem, że przez moje niezrozumienie tematu popełniałem błędy, które mnie zniechęcały) ale zwrócił mi Pan uwagę na pewien aspekt, mianowicie pokazał Pan otwarcie pozycji na zasadzie impuls/korekta gdzie sygnał generowany przez ichimoku (w tym przypadku to było wybicie z chmury) był potwierdzeniem końca korekty. Ot taka podstawowa istota trejdowania ale trzeba siedzieć przy tym 3 lata i stracić kilka tysięcy aby zdać sobie sprawę z tego.
Pozdrawiam!

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@Greg68E

Takie pytanie; skoro Ichimoku to strategia oparta na przeszłości, przyszłości i teraźniejszości w chwili składania zlecenia. To możemy zastosować twierdzenie "" im dłuższa średnia Kijun Sen ułożona w poziomie pokazująca przeszłość, do chmury Senku Span B ułożona również w poziomie pokazująca przyszłość". To owe dwie linie tworzą wsparcie, lub opór w teraźniejszości.
Czy mój tok rozumowania zastępujący zniesienia Fibo, wsparciami i oporami wynikającymi tylko z połączenia tych dwóch elementów Ichimoku jest prawidłowy ?
Jest to nałożenie dwóch Ichimoku na siebie 7,28,119 oraz 9,26,52
Przykład;



Przykład;[/quote]

Podejście bardziej hardkorowe do 3 x Ichimoku patrząc w przeszłość i przyszłość widzimy teraźniejszość.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

analiza na podstawie ichimoku:
https://www.youtube.com/watch?v=-sqnrR-H0y4
Pozdrawiam
Greg

mroczny83
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2017, 11:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: mroczny83 »

Pisze wlasnie ichitipsa “ powiedz mi na jakich ustawieniach zarabiasz a powiem Ci kim jestes”, inaczej bedzie zarabial Trader Esteta – taki co to predzej konto wyzeruje niz jedna operacje zamknie na stracie, tu zarobki moga byc malutkie wazne by strat nie bylo.
Innych ustawien bedzie potrzebowal Trader Hazardzista – co druga operacja to “all in” jak zarobi to polowe wyplaca jak straci to zeruje konto. Itd itd a Wy jakich traderow znacie lub jakimi traderami jestescie? Bede wdzieczny za wpisy, w kazdym znas jest chocby odrobinka tego zlego tradera.[/ Witam wszystkich bardzo serdecznie .
    Czytam drugi raz temat o Ichimoku na tym forum, jestem pod wrażeniem ilości informacji tutaj zamieszczonych na temat Ichimoku i nie tylko. Wszystkim forumowiczom bardzo dziękuję, że na początku swojej traderskiej drogi tyle cennych informacji mogę tutaj zaczerpnąć. Ichimoku zafascynowany jestem od kilku miesięcy i właśnie na postawie tej strategii będę budował swój traderski fundament.
    Pytanie do Grega, wiem, że wątek stary ale bardzo mnie zaciekawił, czy udało się coś więcej na pisać w tym temacie: “ powiedz mi na jakich ustawieniach zarabiasz a powiem Ci kim jestes”
    “ Powiedz mi na jakich ustawieniach zarabiasz a powiem Ci kim jestes” - powiem Ci kim jestem Ty powiedz mi jakie ustawienia będą lepsze żebym zarabiał ;). Czy to stwierdzenie działa w obie strony? Znając własny profil osobowościowy na jakiej zasadzie można dobrać ustawienia do spekulacji?

    Awatar użytkownika
    Greg68E
    Gaduła
    Gaduła
    Posty: 170
    Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

    Re: Ichimoku

    Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

    "Czy to stwierdzenie działa w obie strony? Znając własny profil osobowościowy na jakiej zasadzie można dobrać ustawienia do spekulacji?"
    oczywiscie ja najbardziej, bo gdy wiesz kim jestes to i strategie i money management mozna do tego ustawic tak by optymalnie zarabiac.

    Tetrus91
    Uczestnik
    Uczestnik
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 wrz 2017, 13:50

    Re: Ichimoku

    Nieprzeczytany post autor: Tetrus91 »

    Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie co do tego wskaźnika fibo który wyznacza SL i TP. Jakie są jego ustawienia? Czy można gdzieś o pobrac?

    olo1
    Bywalec
    Bywalec
    Posty: 11
    Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

    Re: Ichimoku

    Nieprzeczytany post autor: olo1 »

    Poziomy Fibonacciego/ 0= SL ( jako opis )
    1=Wejście ( opis )
    2= TP1 (opis )
    3=TP2 (opis )
    4=TP3 (opis)
    5=TP4 (opis)

    ODPOWIEDZ