Tańczący z rynkami

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
yersinia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2016, 20:31

Tańczący z rynkami

Nieprzeczytany post autor: yersinia »

Witam forumowiczów.
Zakładam dziennik by dokumentować moje postępy lub regres na foreksie. Od 2 lat biernie obserwowałem rynki w poszukiwaniu Świętego Graala. Wcześniej przez wiele lat interesowałem się bukmacherką. Następnie trochę grałem na Betfair, ale odką wycofał się on z Polski zainteresowałem się foreksem. Od początku roku założyłem konto real, przelałem 1800 zł i zacząłem przygodę. Obecnie na koncie 2252 zł.
Inwestuję przez smartphona z MT4
Broker: xtb
Inwestuję głównie na euro/usd, ropie, złocie i sp500
Technika? Obserwacja wykresu dziennego i 4h, bez żadnych dziwnych wskaźników. Nie mam czasu na ślęczenie nad wykresami i skalpowanie. Kupuję wieczorem jednego dnia i zazwyczaj cały dzień zajmuję się czym innym, sprzedaję wieczorem. Staram się biernie obserwować i nie ciąć w trakcie dnia gdy nie idzie po mojej myśli, do wieczora zazwyczaj rynek wraca tam gdzie chciałem. Na razie to wszystko traktuję z rezerwą jako zabawę i inwestycję w przyszłość. Stawki typu 0.01 lot pewnie nie wyglądają najlepiej ale od czegoś trzeba zacząć
Prywatnie jestem ginekologiem ;)
Właśnie kupiłem ropę wti 21.44 zobaczymy czy zarobię na piwo. :564:

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Tańczący z rynkami

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Cześć,
A opiszesz zasady swojego systemu? Dlaczego głównie na tych instrumentach? Napisz co i jak, opisz w kilku słowach zasady wchodzenia i wychodzenia z pozycji. PLIS!
A jak już się tak naobserwujesz tych wykresów, to co sprawia, ze otwierasz pozycję?
A, no i wrzucaj screeny jakieś.
Prywatnie jestem ginekologiem ;)
Szacun :) To se pooglądasz :) No chyba, że stare baby ... :lol: :wink:

yersinia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2016, 20:31

Re: Tańczący z rynkami

Nieprzeczytany post autor: yersinia »

Moj system to mniej więcej opisywany w internecie "d1 price action". Polecam wygoglować " learn to trade the market nial fuller" na jego stronie jest czyli bazując na wykresie dziennym z duzym prawdopodobienstwem można oszacować w którą stronę pójdzie rynek. Czyste price action bez zadnych wskaźników. Zazwyczaj koło 24:00 obserwuję i wchodzę w rynek. I staram się sprzedawać następnego dnia wieczorem. Mam problem z tym że często za szybko kończę za szybko w ciągu dnia, zamiast czekać do wieczora co powiększyłoby znacząco zyski. Grałem na wzrost ropy i dolara w ostatnich dniach trochę zarobiłem obecnie mam 2333 zł. Szkoda ze nie potrzymałem dłużej pozycji na ropie. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień. :)

ODPOWIEDZ