DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pytanie czy jeśli kopiujesz własny styl to spełniasz wszystkie warunki? A jeśli nie to czy zmieniasz własne zasady by się dopasować? I jakie są tego konsekwencje na własnym rachunku?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

meylo pisze:
01 kwie 2023, 13:51
Jaki jest sens współpracy z propem jesli umiesz zarabiać?
a jeśli ktos nie ma kasy, startuje od kwoty 1000 USD i jest super bo potrafi zarobić 50% w rok, to policz sobie kiedy zacznie swobodnie żyć i się z tego utrzymywać. Więc taki jest sens.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
02 kwie 2023, 08:11
meylo pisze:
01 kwie 2023, 13:51
Jaki jest sens współpracy z propem jesli umiesz zarabiać?
a jeśli ktos nie ma kasy, startuje od kwoty 1000 USD i jest super bo potrafi zarobić 50% w rok, to policz sobie kiedy zacznie swobodnie żyć i się z tego utrzymywać. Więc taki jest sens.
Taki, że żaden bank nie daje 50% na rok.
Ile daje bank w najlepszej ofercie rocznie?
8,2% na lokacie 12 miesięcy, bodajże?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Skoro mam dziennik, to napiszę jeszcze kilka słów o moim podejściu do innych inwestycji związanych jakby nie było z tradingiem.
Może się przyda i powiem komuś "a nie mówiłem" :))
Oprócz skalpowania jakie widać na rachunku, lubię inwestować ale długoterminowo. Ogólnie uważam, że wróżki nie istnieją i można zarabiać wykorzystując na bieżąco fluktuacje ceny lub pokusić się o inwestycje, powiedzmy, że pseudofundamentalnie długoterminowo.
Natomiast trafić co będzie jutro lub za tydzień lub nawet za miesiąc to wg mnie trzeba być wróżką... :)

Jeśli chodzi o inwestycje w dłuższym terminie.
Waluty, ciężko powiedzieć. W USA banki padają, wiadomo, inflacja, obligacje, ucieczka klientów. Ponad 190 banków stoi w kolejce po kroplówkę. I nie tylko USA, Szwajcaria, Niemcy, może UK. Wg mnie, świat nie zdaje sobie sprawy, że łazi po krawędzi. Tak jak zwykły człowiek nie zdaje sobie sprawy, że dziś jest zdrowy, a jutro może być pacjentem onkologi. Dlatego, nie mam pojęcia co będzie z dolarem, który w kroplówce dolewany jest bankom. Za dolarem może polecieć wszystko.
Euro ? Prosocjalistyczne podejście nie przyniesie niczego dobrego. Z walut mam długoterminowo na zasadzie bardziej lokaty CHF :) Hitler, Stalin, Putin, Kartele, dobrzy i źli trzymają sporo kasy w Szwajcarii, najpewniej się wybroni więc wg mnie CHF w miarę OK. Czyli są pozycje na wzrost CHF, a przynajmniej na nie upadek :)

Złoto. Uważam, że złoto jest nie doszacowane i mam pozycje na złocie, przy 5000 USD za uncję pomyślę co dalej. Choć czytałem, że jest sporo złota na świecie, które czaka na wydobycie. Teraz się nie wydobywa, bo koszt to około 2500 :) Więc przy przekroczeniu tego poziomu wsypie się sporo nowego złota, czyli stanieje, hm. Mimo wszystko złoto się uratuje w razie wprowadzania CBDS. Mam pozycje i trzymam :)

Krypto. Wg mnie zbyt jeszcze skomplikowany temat. Dlatego mijają lata, a ciągle temat mieli się wśród fanatyków. 99,999% projektów to scamy. Wszędzie oszuści i cwaniacy. Przykład FTX, Bitfinex, Tether, Alameda to oszuści powiązani nawet z politykami, kłamcy. I jaka część krypto w rękach takich oszustów? Ogromna część. Czyli jakakolwiek inwestycja to de facto ruletka. USDT będąc tak dużym graczem ale w rękach oszustów może położyć sporo część krypto. Ale z drugiej strony, kryzys, inflacja, ryzyko trzymania gotówki w bankach. Może nie wszystko, ale jak trzeba dywersyfikować, to trzeba uciekać częściowo w krypto, czyli krypto mogą rosnąć. Jak dla mnie sporo sprzeczności. Może ETH, Monero, te dwie krypto mam i czekam. Poza nimi ciężko. Aha, mam "pozycję" też na Bigshortbets. Bardziej patriotycznie. Pomysł projektu do bani, szajs. No ale polskie podwórko z ambicjami miedzynarodowymi. Zaorski hazardzista może w każdej chwili położyć temat, nawet wbrew sobie. No ale troche kupione, niech leży :)

Poza tym, zastanawiam się co jeszcze długoterminowo może być OK, oczywiście pomijam zegarki, sztukę czy nieruchomości :)

FreeWay

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Na forex masz pozycje L na złoto i będziesz to trzymał az 5000 osiągnie ?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

A co ze swapem na złocie dla pozycji L? Niektórzy brokerzy każą sobie słono płacić z takie transakcje.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

FreeWay pisze:
25 kwie 2023, 10:26
Na forex masz pozycje L na złoto i będziesz to trzymał az 5000 osiągnie ?
Cblondyn pisze:
25 kwie 2023, 11:02
A co ze swapem na złocie dla pozycji L? Niektórzy brokerzy każą sobie słono płacić z takie transakcje.
Niee, mam bez lewara, bez pośrednika, pozycja long towar fizycznie. Zastanawiam się tylko czy nie skorzystać z Polskiego Banku Ziemskiego. :lol:

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Jutro czyli juz dziś :) takie zakresy poziomów AI nam wypluła. Na skalpowanie oczywiście ze SL 10 pipsów. Od tych poziomów cena się odbije oczywiście :d
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2023, 00:41 przez DupnySystem, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

i to
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

U edka cena podochodziła do poziomów, które pozwoliły poskalpować ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ