DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
29 mar 2023, 07:52
No wiadomo. Chodziło mi o to, że natykając się nagle na dane ruchy np po 100 popisów nie mogą zamknąć pozycji ani w sl ani tp. Bo leszcz ma już zamknięte konto.
Chodziło mi o przykład, że tego typu zasady nie są dobrymi i podstawowymi tylko wg mnie trikami na wysadzenie leszcza.
Właśnie że są.
W czasie ogłaszania ważnych danych makro występują ukryte luki, braki płynności, i nawet jak masz SL i TP ustawione, to nie masz absolutnie żadnych gwarancji, że ci twoje zlecenia zostaną zamknięte po ustawionych cenach SL i TP. A obsunięcia mogą być potężne, praktycznie nieograniczone.
Taka firma powierza ci część swojego kapitału i nie jest ich stać na takie ryzyko, że im przepierdolisz całe konto w jednej takiej transakcji, która była niby zabezpieczona SL na poziomie np. 1,5%, a wywaliło całe konto, ponieważ zabrakło w tym momencie płynności. A płynności wtedy brakuje, ponieważ wszystkie banki i wszyscy traderzy techniczni właśnie się trzymają zasady "poza rynkiem na danych makro".
I o tym pisałem wyżej, że nikt nie powierzy kapitału komuś, kto nie umie się trzymać zasad.

Natomiast, jeżeli te zasady mają na celu eliminację leszczy, a przez "leszcza" rozumiemy kogoś, kto łamie istotne zasady i nie wie co robi, to te zasady są jak najbardziej prawidłowe i dobre.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Czyli co, trading ma sens tylko między danymi i każdy kto ma otwartą pozycję w czasie danych, bo ma otwartą np 3 dni to głupota? Wg mnie nie. A według nich tak. Dlatego ja się z nimi nie zgadzam i ten warunek jest tylko celem koszenia leszczy.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
29 mar 2023, 15:55
Czyli co, trading ma sens tylko między danymi i każdy kto ma otwartą pozycję w czasie danych, bo ma otwartą np 3 dni to głupota? Wg mnie nie. A według nich tak. Dlatego ja się z nimi nie zgadzam i ten warunek jest tylko celem koszenia leszczy.
Jeżeli się nie zgadzasz, to nie podpisujesz z nimi umowy.
Leszcz to też ktoś taki, kto nie czyta warunków umowy i podpisuje, a potem ma pretensje, że się zgodził na coś o czym nie miał pojęcia.
Kolejny powód, żeby nie powierzać takiemu swojej kasy!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No dokładnie, dlatego większość to leszcze bo albo nie czytają albo nie rozumieją. Więc większość ich klientów to leszcze i z leszczy żyją. Z prawdziwym powierzeniem pieniędzy nie ma nic wspólnego. Niektóre firmy po przejściu wyzwań daje do gry konto demo a nie real, z których to zysków demo płaci często nawet i 80% zysku. Aa, płaci lub nie musi i tak płacić bo leszcza się wywala i tak.
Mniejsza z tym.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Psycholodzy mówią, że upublicznienie celów zwiększa prawdopodobieństwo dojścia do celu. Bo zwiększa dyscyplinę:) Czy to odchudzanie czy inne cele.
Ja od 4 miesięcy grania, jestem 130 zł na plus. 8)
Siła - Moc - Potęga :p

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
30 mar 2023, 13:02
Psycholodzy mówią, że upublicznienie celów zwiększa prawdopodobieństwo dojścia do celu. Bo zwiększa dyscyplinę:) Czy to odchudzanie czy inne cele.
A masz jakieś konkretne linki do źródeł tych informacji?
Mam na myśli konkretne badania naukowe opublikowane w zaufanych publikacjach naukowych.
Osobiście nie zauważyłem takiego zjawiska, więc mam podstawy uważać, że to jest bardzo indywidualne.
Jednemu może pomóc, innemu zaszkodzić, a jeszcze innemu być obojętne.
Z kolei inne źródła mówią, żeby nikomu nie zdradzać swoich celów.

A jeszcze inne mówią, żeby zdradzać swoje cele i sukcesy tylko tym, którzy nas wspierają i nam kibicują.

Poza tym, to wspieranie innych jest zjawiskiem społecznym zależnym też od danego społeczeństwa.
W Polsce od zawsze panuje zazdrość, zawiść i równanie "do poziomu". Tutaj ludzie nie będą ciebie wspierać, tylko doszukiwać się przekrętu, oszustwa, chęci nieuczciwego zarobienia kasy, słowem będą wszelkimi sposobami starać się zrównać cię do poziomu, żebyś się nie wychylał za bardzo. To, z resztą widać na tego typu forach dosyć wyraźnie.

YT pokazuje, że za granicą jest inaczej. Ludzie wspierają YT-bera, minimum przez lajkowanie.
A u nas? U nas ludzie nie będą lajkować, nie będą się udzielać, słowem żyjemy w paranoidalnym społeczeństwie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A tak jeszcze innym nawiasem, to ci powiem, że widziałem kiedyś transakcje takiego prop-tradera na wykresie. I gwarantuję ci, że gdyby on pokazał je na tym forum, to zaraz by spece zaczęli krzyczeć, że on nie umie tradować, że nie umie trzymać pozycji, itd., itp.
A on, po prostu, robił wszystko żeby nie złamać zasad i kontrolować DD.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

To wszystko jest trudny temat, bo liczy się zawsze koniec. Co z tego, że ktoś zaliczył DD 90% skoro na końcu i tak zarobił 500% lub 1 mln USD. Wg mnie wynik wybacza wszystko. Jak w piłce, kasę nie daje styl tylko punkty. Co innego, że ktoś kto zalicza 90% DD, więc ma pewne rokowania na DD 100% :) prędzej czy później, ale dopóki nie zaliczy tego upadku to prawda jest po jego stronie i wszystko mu trzeba wybaczyć.
A że ludzie ludzi zaszczekują w takich miejscach to wiadomo, są to zwykle poczatkujący bez kompletnej pokory i bez pojęcia. Ludzie z większym doświadczeniem, co tez tu zauważyłem, nawet jak widzą kompletne głupoty to raczej się nie odzywają, bo szkoda języka, choć często język świerzbi, niczym dziadka pianty (pięty) w Konopielce ;)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jaki jest sens współpracy z propem jesli umiesz zarabiać?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

4cyrkles
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:26

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: 4cyrkles »

Z tego co widzę to większość traktuje to jako dodatkowe źródło, tzn. robią swoje, ale jednocześnie robot kopiuje trejdy i w ten sposób można bardzo szybko zwielokrotnić zarobki jednocześnie budując własny kapitał.

ODPOWIEDZ