DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Inne ogólne zasady
Po niedawnym zaliczonym większym DD bo 20% - owym powolutku odzyskuję straty.
Oczywiście DD był wbrew systemowi :d ale trochę z premedytacją, bo był mocny sygnał i stwierdziłem, że poszaleję bardziej. Chyba każdy ma ochotę zarobić z 50% w dzień :)) Ale twarda ręka rynku postawiła mnie do pionu. Cieszę się, że odruchów hazardowych brak i już teraz powolutku malutkimi łyżeczkami.
I taka właśnie ogólna zasada, w wypadku większej straty nie odgrywamy się szybko, tylko należy ochłonąć, i grzecznie, powoli odrabiać straty. W innym wypadku kaplica 8)
Cierpliwość to chyba największa cnota w tej nierównej walce. Trading to wielka walka, wojna, z rynkiem i z samym sobą.
Zauważyłem też, że bardzo dobrze robią mi częste wypłaty. Nie wiem dlaczego, dla mnie częste wypłaty nic nie zmieniają, ale jednak dobrze mi robią.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

A tam, i ja zabawie się w wyzwania prop. Nigdy wcześniej nie interesowałem się takimi firmami. Na pierwszy rzut oka każda firma wygląda na scam lub chcąca się zawsze doczepić i przejąć opłatę.
Zainteresowały mnie te firmy, mają nawet ok opinie, choć opinie to można samemu sobie zrobić. No ale wyglądają OK.
Pit Trading
Funded Next
The 5% ers

widze też triki, np w 5% ers w jednej z opcji jest warunek Minimalne zyskowne dni : 3. A czym jest zyskowny dzień ? to minimum 0,5% zysku salda początkowego. Przy maksymalnym DD 10% granie 3 dni z rzędu na 0,5% to dosć ryzykowna gierka :)) No ale czemu nie.

Może ktoś ma doświadczenie z tymi firmami ?

4cyrkles
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:26

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: 4cyrkles »

Polecam temat https://www.forexfactory.com/thread/106 ... p-firm-hub the 5%ers jest podobno najdłużej na rynku i mają dobry marketing z tym podwajaniem konta co 10% zysku, ale jak weźmiesz pod uwagę właśnie DD to słabo wypadają.

Powodzenia!!!

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No faktyczne, temat rzeka :) W zasadzie ciągła walka z firmą, do tego walka z brokerami, bo z reguły trzeba mieć do czynienia z brokerem, który nie jest ulubionym. Tam gdzie mają zasady spójności to już każdego mogą wywalić i podciągnąć wszystko pod złamanie zasad. Nawet jak komuś płacą na początku to z czasem i tak dążą do pozbycia się klienta. Wychodzi, że głównym dochodem tych firm są jednak tylko wpłaty nowych leszczy, więc celem firmy nie jest współpraca z traderami jak szumnie piszą w opisach tylko kasa z wpłaty. Mimo wszystko ciut konflikt interesów.
No ale można przyjąć, że większość to zadowoleni traderzy koszący kasę i nie udzialaja się na forach tylko cicho siedzą. Z innej strony przecież 99% nie zarabia więc musi byc tak, że większość wie, że trafia np w DD i nie ma pretensji. Hm.

Ogólnie zagadka. Widać, że w miarę poleca się mimo wszystko FTMO, 5%ers, The Funded Trader Program, poza nimi to licho wygląda.

Wg mnie, jeśli ciekawość przewyższa rozsądek :) to najlepiej zacząć od najniższej kwoty opłaty startowej mimo wszystko i pogodzić się z czasem jaki trzeba stracić. :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Jak na razie udało mi się ustalić, że jeśli chodzi o mój styl czyli skalpowanie i brak warunku spójności, który jest niezłym wymysłem na koszenie leszczy w takich firmach, rokują nawet dobrze:

5% ers
myforexfunds
trueforexfunds
TFTP

śmieszne jest to, że rozpisują się o bezpieczeństwie itp a w 5%ers jesli w ciągu miesiąca nie będzie 3 dni po 0,5% w dzień to konto jest zamykane.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Po rozmowach na czatach w tych firmach niestety większość odpada. Bardzo nie jasne zasady, zasady spójności są jednak też w myforexfunds.
Jest sporo trików pozwalających wywalić leszcza z gry. Np cieszące się ogólnie dobrą opinią 5%ers zabrania otwierać i zamykać transakcje 2 minuty przed i po danych. Ale jeśli np otworzy się pozycję o 12:00 a dane są o 14:30 i większe ruchy na danych zamkną tą pozycję poprzez TP lub SL np o 14:31 to koniec i adios pomidore. Czyli wychodzi, że jeśli ktoś trzyma pozycję na danych to powinien rozszerzyć SL i TP o np 200 pipsów, żeby przypadkiem nie zamknąć pozycji ani przez SL ani broń boże przez TP :) . Ale jak sie rozszerzy SL na tyle to można wylecieć ze względu na za wielki SL w stosunku do rachunku, itd itd.

I takie kwiatki wychodzą w zasadzie wszędzie. W zasadzie każdy wylatuje z zabawy w dowolnym momencie z każdej firmy.
Jeszcze pozostało mi pogadać z firmą The Trading Pit.
Chyba gra nie warta świeczki jak dla mnie. Wszystko śmierdzi z kilometra

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
28 mar 2023, 00:58
Po rozmowach na czatach w tych firmach niestety większość odpada. Bardzo nie jasne zasady, zasady spójności są jednak też w myforexfunds.
Jest sporo trików pozwalających wywalić leszcza z gry. Np cieszące się ogólnie dobrą opinią 5%ers zabrania otwierać i zamykać transakcje 2 minuty przed i po danych. Ale jeśli np otworzy się pozycję o 12:00 a dane są o 14:30 i większe ruchy na danych zamkną tą pozycję poprzez TP lub SL np o 14:31 to koniec i adios pomidore. Czyli wychodzi, że jeśli ktoś trzyma pozycję na danych to powinien rozszerzyć SL i TP o np 200 pipsów, żeby przypadkiem nie zamknąć pozycji ani przez SL ani broń boże przez TP :) . Ale jak sie rozszerzy SL na tyle to można wylecieć ze względu na za wielki SL w stosunku do rachunku, itd itd.

I takie kwiatki wychodzą w zasadzie wszędzie. W zasadzie każdy wylatuje z zabawy w dowolnym momencie z każdej firmy.
Jeszcze pozostało mi pogadać z firmą The Trading Pit.
Chyba gra nie warta świeczki jak dla mnie. Wszystko śmierdzi z kilometra
Zasady bardzo podstawowe!
Nie dziwota, że wywalają takich pseudo-traderów, którzy uważają, że można łamać zasadę "poza rynkiem na danych makro". To nie są traderzy, tylko hazardziści, którzy nie wiedzą z czym mają do czynienia. Kto sensowny powierzyłby swoją kasę takiemu idiocie?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nie pseudo traderow tylko wszystkich traderow.
Jeśli 5%ers wymaga żeby minimum 3x mieć w dzień 0,5% zysku, a jednocześnie zakaz otwierania i zamykania pozycji 2 minuty przed i 2 minuty po danych to znaczy że nie skalpujacy muszą walnąć duży sl i tp, a jednocześnie żeby śl nie przekroczył np 2% salda. To takie warunki nie są podstawowymi warunkami tylko zwykłym jechaniem leszczy, bo z takimi warunkami trader może ugrać 10% w rok a nie w miesiąc. Więc porównywanie tu hazardzistów jako idiotów jest piernikiem do wiatraka według mnie.
A poza tym hazardzistą i idiotą można nazwać każdego w tej branży, a najbardziej tych co najwięcej krzyczą a swoich wyników nigdy nie pokażą:)))))

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
28 mar 2023, 21:49
Nie pseudo traderow tylko wszystkich traderow.
Jeśli 5%ers wymaga żeby minimum 3x mieć w dzień 0,5% zysku, a jednocześnie zakaz otwierania i zamykania pozycji 2 minuty przed i 2 minuty po danych to znaczy że nie skalpujacy muszą walnąć duży sl i tp, a jednocześnie żeby śl nie przekroczył np 2% salda. To takie warunki nie są podstawowymi warunkami tylko zwykłym jechaniem leszczy, bo z takimi warunkami trader może ugrać 10% w rok a nie w miesiąc. Więc porównywanie tu hazardzistów jako idiotów jest piernikiem do wiatraka według mnie.
A poza tym hazardzistą i idiotą można nazwać każdego w tej branży, a najbardziej tych co najwięcej krzyczą a swoich wyników nigdy nie pokażą:)))))
Ja nie mam problemu z robieniem 0,5% do 2% (czasami więcej) dziennie w jednej transakcji ryzykując nie więcej niż 2%, więc nie bardzo wiem skąd te twoje wnioski???
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No wiadomo. Chodziło mi o to, że natykając się nagle na dane ruchy np po 100 popisów nie mogą zamknąć pozycji ani w sl ani tp. Bo leszcz ma już zamknięte konto.
Chodziło mi o przykład, że tego typu zasady nie są dobrymi i podstawowymi tylko wg mnie trikami na wysadzenie leszcza.

ODPOWIEDZ