DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

ninjaproject pisze:
29 kwie 2021, 14:27
Ja mam bota, który wyrzuca taki wynik w testerze historii, i to zawsze, niezależnie od okresu testowanego:
2021-04-03_120305.jpg
SL<TP
Kurde, tylko w realu jest to niewykonalne.
Jeśli chodzi na min. h1 to dane historyczne od m1 starczą. Jak na m1 to historia musi być tickowa.
3maj się
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

tester grał od 01.01.2020r. czyli nie całe 16 miesiecy.
No wiadomo, że dane tikowe były by git. Ale tikowych nie wrzucę, przynajmniej w tester mt4. Jakby ktos miał mozliwośc na tikowych to moge się dogadać. Ja wziąłem dane z
http://www.histdata.com/download-free-f ... bar-quotes
ale i tak taki tester to chyba z przymrózeniem oka.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

z martyngalem podwajaniem 5x nie splajtował, ale zarobił w rok 20%, trochę słabo. Przy starcie z 1000 USD i od 0.1 lota.
usdchf mar.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Próbowałem też z hisdata, ale w tym moim jest wszystko w jednym pliku. Z drugiej strony niech się wypowie ktoś lepszy, kto analizował dane.
Z 2020 roku mam test gddzie wskaźniki zysku wychodzą ponad 10. Co z tego skoro z 20 lat to raptem 1,20-1,30. Są lata na 1000%, ale są i mocno wtopowe. Nie wiem czy to kwestia "starych danych". U mnie test zacczyna się od h1, na minutach mam tylko szum.
Już ci nie będę śmiecił. Szerokości
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
29 kwie 2021, 20:06
Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 15:09
Jak wypadły testy? Bo przymierzałem sie do strategii jak w trzecim rachunku ;)
ta jak w trzecim rachunku ;) to jest boska strategia. Nie moge jej przetestować bo EA mi szwankuje i podwaja tylko raz po zyskownej. Ale zważając że dość częśto wystepują serie 5-6-7 a nawet 9 zyskownych pod rząd pr stosunkowo przyjemnym R-R bo SL10 i TP8 to jest potencjał.
Taki EA też odpalę, tylko muszę sporo ustawień potestować wczesniej. Częściowo na tym MT4 bidnym testerze, ale i tak mieli się długo, bo 2 lata po minucie lecą mi kilka godzin. :)
Jest jeden ważny szkopół w tej strategii. Jeśli rozgrywasz serie do 5 pod rząd podwajając pozycje serie dwóch, trzech i czterech pod rząd zyskownych konczy sie stratą całego wypracowanego zysku na kolejnej stratnej. A sekwencje serii bywają różne. I zysk będą generować tylko te serie 5 pod rząd.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Załóżmy, że startujesz od 1000 USD na koncie.
Runda kończy się po 6 TP lub jednym SL. Każda runda zaczyna się od 0.01 lota

Runda 1
Pozycja Nr1
0.01 lota, SL 10 pips - 1 USD, TP 10 pips - 1 USD. Wchodzi SL . Stan konta 999 USD

Runda 2
Pozycja Nr 1
0.01 lota, SL 10 pips - 1 USD, TP 10 pips - 1 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1000 USD
Pozycja Nr 2
0.02 lota, SL 10 pips - 2 USD, TP 10 pips - 2 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1002 USD
Pozycja Nr 3
0.04 lota, SL 10 pips - 4 USD, TP 10 pips - 4 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1006 USD
Pozycja Nr 4
0.08 lota, SL 10 pips - 8 USD, TP 10 pips - 8 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1014 USD
Pozycja Nr 5
0.16 lota, SL 10 pips - 16 USD, TP 10 pips - 16 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1030 USD
Pozycja Nr 6
0.32 lota, SL 10 pips - 32 USD, TP 10 pips - 32 USD. Wchodzi SL . Stan konta 998 USD

Czyli, zawsze jeśli nie uda się zakończyć rundy szóstym TP bo wejdzie wcześniej SL to rachunek spada o 1 USD poniżej startu rundy.
Jeśli szósta runda zakończy się TP to zakończy się:
Pozycja Nr 6
0.32 lota, SL 10 pips - 32 USD, TP 10 pips - 32 USD. Wchodzi TP . Stan konta 1062 USD

Czyli jesli przy SL równym TP i mniejszej ilości prób ilości rund niż 60x dojdzie choć raz do TP to system zarabia.
Oczywiście mozna próbować np 7 x zwiększać lub 5x. W zależności jak często dany system daje serie TP.

Wbrew pozorm nie jest łatwo wejść w posiadanie systemu, który często daje tak długie serie TP przy SL=TP.
Oczywiście to jest przykład. Pozycje należy lekko skorygować, bo dochodzi prowizja lub spread. Dlatego mozna SL=9 a TP=10, itd

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Dwa systemy w EA czekają na odpalenie. Jeden na zwykłą grę, a drugi na powiekszanie po wygranej, j.w.
Nietstey bierzące potrzeby życiowe :) i konieczna wypłata :)
To chyba największy ból tradera, jeśli są ważniejsze potrzeby niz trejding :) Fx znów chwilowo w odstawkę.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No cóż, wracam na stare śmiecie, czyli do trejdingu :)
Po miesiącach walki w normalnym biznesie, odkładam biznes na tzw kołek. Tym bardziej, że biznes sezonowy. A co będzie na wiosnę?, to wielka zagadka i może być już ciężko finansować pomysły Kaczek jednych czy drugich. Ostatnio rozmawiałem z kolegą z OIOMu, wiecie ile kosztuje utrzymanie przeciętnego OIOMu w szpitalu na dobę ? 150 tys zł. I co najsmieszniejsze, robota na marne i pieniądze wyrzucone w piach, bo 99% ludzi idzie w piach. To musi upaść, pytanie tylko kiedy ? Wiedzieć kiedy i można zarobić ;)

Tak czy owak, odpalam platformy i heja :) kominek, kapcie, kakałko, chałka, i wykresiki :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Pogoda w końcu barowo forexowa. Wygospodarowane 1000 USD na zabawę :)

Docelowo gra na trzech rachunkach. Aktualny rachunek na skalpowanie na poziomach fibo, jak zawsze :)
Drugi rachunek na 6 krotne podwajanie po wygranej, opis kilka postów powyżej,
Trzeci rachunek martingale na dobrych setupach, 4-5 krotne zwiększanie pozycji po SL.

Na razie wygospodarowana kasa na pierwszy rachunek :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Hej,
po wesołych zabawach na krypto wracam na Fx. Nie ukrywam, że na krypto udało mi się co nieco zarobić, ale nabrałem sporej niepewności co dalej będzie z krypto. Tym bardziej bo aferze z FTX, cholera wie co będzie dalej. Uważam, że dalsze średnioterminowe inwestycje w krypto to już ruletka i naprawdę ciężko przewidzieć co będzie. Jakbym musiał obstawiać to raczej shorty. FTX pralka cwaniaków demokratów padła, to teraz nie wykluczone, że będzie zemsta na chinczykach i próba udupienia chińskiego Binance. Ale znów Chinole mają zapasy dolarów bez dna i bez względu na koszty będą ratować Binance. Ciężko powiedzieć. Dlatego po kilkunastu miesiącach zabawy w krypto, wycofałem się z krypto, zostawiłem trochę różnych tokenów na kwotę może z 1000 zł i zapominam o krypto.

W związku z powyższym rozpoczynam gierkę na starym dobrym Fx :)
Aha, poza walutami - złoto i oprócz typowej szybkiej spekuły, myślę, że 4500 USD prędzej czy później pęknie. W ogóle gra na złocie jak dla mnie jest teraz bardzo miła, myślę, że poniżej 1400 nie spadnie i obstawianie longów przy korektach jest bardzo kuszące i dobre.
No i oczywiście warto fizycznie zaopatrzyć się w kilka uncji i skorzystać z Narodowego Banku Ziemskiego :) Mam, trzymam i po cenie 4500 USD dopiero zastanowię się czy sprzedawać :)

A poza tym, powalczę ze skalpowaniem, kilka zł przeznaczone na stratę, więc ahoj przygodo :). Nie wiem, czy ktokolwiek będzie coś czytał, ale taki dzienniczek mnie osobiście mobilizuje do dyscypliny :)

Oczywiście coś, bez czego dziennik lub inne sranie w banie i gadanie nie mają wartości:
https://www.forexfactory.com/andrzejfx

ODPOWIEDZ