DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Na razie ruszam na dwóch rachunkach. DS1 grał będzie na skalpowanie przy poziomach fibo, gdzie kluczem będzie jakość wyjść z pozycji.
Wejścia są proste, jest poziom to wchodze. Oczywiście jest kilka dodatkowych warunków,typu co jak zabraknie kilku pipsów do poziomu.
Ważne są wyjścia.
Zawsze gram ze SL. Jestem w teorii, że warto stosowac SL z kilku względów, np takich, że nie walczymy z pokusami przetrzymywania stratnych pozycji. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że można mieć w głowie SL, ja uważam, że postawienie na wykresie SL pomaga w psychice. Oczywiście SL można przesuwać, ale jednak jak dla mnie łatwiej psychicznie.
A sztuką dla mnie to wychodzenie z pozycji stratnych nawet przez SL czyli założenie sztywnego SL z opcją przesunięcia go w mysli ale w kieunku mniejszej straty.

Ze względu na niskie targety z pojedynchych transakcji wybieram pary o niskich spreadach.
Czasem włączam TS.

Rachunek DS2 wychodzi poprzez SL lub TP.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Moim celem jest zysk minimum 200% w ciągu 12 miesięcy gry.
Jak na razie wszystko zgodnie z planem. Drobne, żmudne postępy.

Cieprliwość, systematyczność, dobre wyjścia z pozycji i brak odruchów hazardowych. I będzie dobrze ;)
Jestem wyznawcą teorii, że momenty wyjść z pozycji to klucz do sukcesu. Sztywne SL.
Jeśli pozycje mają charakrer skalpujący, to im dłużej żyje pozycja tym gorzej. Po kilkunastu minutach poszukuję już okazji do zamknięcia pozycji, jesli jest cokolwiek na plus to zamykam. Jeśli pozycja schodzi na minus, i pozycja długo stoi na minusie, to powrót ceny w okolicy zerowego zarobku traktuję jako okazje bonus od losu na wyjście z pozycji nie na minus i wychodzę. Nie żyje nadzieją, że poleci dalej i skończę na plusie. No chyba, że w rachunku wychodzącym poprzez SL lub TP.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nie wiem, czy kogoś temat zainteresuje ale kontynuuje dziennik. Trochę potestowałem system, i gram dalej :)
Mam też EA do systemu, którego wynik w testerze dla przykładu wygląda tak

Obrazek

A opis EA:
Obrazek

W testerze rachunek wystartował z 1000USD i grał przez ponad rok, z kazdą pozycją 0.5 lota z TP 8pipsów i SL 10 pipsów.
Testował M1, myslicie że taki test jest cos warty ?

Realny rachunek też startuje z tej kwoty. Zastanawiam się czy ewentualnie nie zmniejszyć pozycji.
Docelowo rachunek będzie grał tylko EA bo ogólnie nie mam czasu na pilnowanie wykresu.
MyFxBook oczywiście do wglądu.

System gra na kilku parach z małym spreadem.

Polecacie jakiś dobry sprawdzony serwer gdzie by mozna zostawić EA, nie drogi oczywiście :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Testy w testerze strategii, szczególnie robione w sposób taki generalnie ogólny, nie są reprezentatywne.
Powodzenia w realu życzę!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja mam bota, który wyrzuca taki wynik w testerze historii, i to zawsze, niezależnie od okresu testowanego:
2021-04-03_120305.jpg
SL<TP
Kurde, tylko w realu jest to niewykonalne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
01 mar 2021, 22:23

Drugi rachunek to zwiększanie pozycji po stracie, taki martyngale :) ale do max 5 z rzedu zwiększonych pozycji.
Trzeci rachunek to zwiększanie pozycji po zyskownej pozycji, max 5 z rzędu.
Jak wypadły testy? Bo przymierzałem sie do strategii jak w trzecim rachunku ;)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

ninjaproject pisze:
29 kwie 2021, 14:27
Ja mam bota, który wyrzuca taki wynik w testerze historii, i to zawsze, niezależnie od okresu testowanego:
2021-04-03_120305.jpg
SL<TP
Kurde, tylko w realu jest to niewykonalne.
też widziałem kiedyś takie EA, z tym, że implementował własne OHLC do historii :))
No ale wiem, że tester nie znaczy historia. No ale jak na historii wychodzi dobrze to przynajmniej szansa, że w realu też.

No i testy mam na M1 i jesli jest świeczka i zachacza o SL to zawsze działa na nie korzyść, w realu tikowym może czasem wejść TP zamiast testowego SL. No ale wiadomo, tester jest z przymróżeniem oka.
Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 15:09
Jak wypadły testy? Bo przymierzałem sie do strategii jak w trzecim rachunku ;)
w trakcie :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
29 kwie 2021, 19:42
ninjaproject pisze:
29 kwie 2021, 14:27
Ja mam bota, który wyrzuca taki wynik w testerze historii, i to zawsze, niezależnie od okresu testowanego:
2021-04-03_120305.jpg
SL<TP
Kurde, tylko w realu jest to niewykonalne.
też widziałem kiedyś takie EA, z tym, że implementował własne OHLC do historii :))
No ale wiem, że tester nie znaczy historia. No ale jak na historii wychodzi dobrze to przynajmniej szansa, że w realu też.

No i testy mam na M1 i jesli jest świeczka i zachacza o SL to zawsze działa na nie korzyść, w realu tikowym może czasem wejść TP zamiast testowego SL. No ale wiadomo, tester jest z przymróżeniem oka.
Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 15:09
Jak wypadły testy? Bo przymierzałem sie do strategii jak w trzecim rachunku ;)
w trakcie :)
W tym wypadku nie zastosowałem żadnych sztuczek.
Problem jest w czym innym.
W realu ten instrument nie pozwala na SL.
Gdy idzie w przeciwnym kierunku, to robi to gwałtownie, i w realu SL się egzekwuje tam,
gdzie świeca się zamyka, a to jest nieproporcjonalne do zysków.
W testerze tego nie ma, bo zamknie na SL.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 15:09
Jak wypadły testy? Bo przymierzałem sie do strategii jak w trzecim rachunku ;)
ta jak w trzecim rachunku ;) to jest boska strategia. Nie moge jej przetestować bo EA mi szwankuje i podwaja tylko raz po zyskownej. Ale zważając że dość częśto wystepują serie 5-6-7 a nawet 9 zyskownych pod rząd pr stosunkowo przyjemnym R-R bo SL10 i TP8 to jest potencjał.
Taki EA też odpalę, tylko muszę sporo ustawień potestować wczesniej. Częściowo na tym MT4 bidnym testerze, ale i tak mieli się długo, bo 2 lata po minucie lecą mi kilka godzin. :)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

DupnySystem pisze:
29 kwie 2021, 12:54
Nie wiem, czy kogoś temat zainteresuje ale kontynuuje dziennik. Trochę potestowałem system, i gram dalej :)
Mam też EA do systemu, którego wynik w testerze dla przykładu wygląda tak

Obrazek

A opis EA:
Obrazek

W testerze rachunek wystartował z 1000USD i grał przez ponad rok, z kazdą pozycją 0.5 lota z TP 8pipsów i SL 10 pipsów.
Testował M1, myslicie że taki test jest cos warty ?

Realny rachunek też startuje z tej kwoty. Zastanawiam się czy ewentualnie nie zmniejszyć pozycji.
Docelowo rachunek będzie grał tylko EA bo ogólnie nie mam czasu na pilnowanie wykresu.
MyFxBook oczywiście do wglądu.

System gra na kilku parach z małym spreadem.

Polecacie jakiś dobry sprawdzony serwer gdzie by mozna zostawić EA, nie drogi oczywiście :)
Wskażnik zysku 1,46, ale nie wiem z jakiego okresu?Pytanie czy z 10/20 lat dostaniesz większy zysk, niż 1,46x chociaż 5. Darek najpewniej może zdradzić skąd wziąć dokladne dane z 10 czy 20 lat.
https://forextester.com/data/datasources - z tej korzysta prosty człowiek, czyli ja. Ale nie mam pewności do dokładności danych.
3maj się
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ