DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Udało się zrobić już 5 kroków po 10%.
Zawsze byłem przeciwnikiem takich szybkich zysków. Chyba nadal jestem. Uważam, że lepiej po troszeczku i powoli i cierpliwie.
Ale z drugiej strony jest coś w tym, żeby spróbować szczęścia, spróbować zarobić od tysiąca do miliona :)

Gram głownie przy poziomach, które uważam za istotne w danym dniu, ale nie są to poziomy związane z wcześniejszymi dołakmi czy szczytami czy pozimami przy których cana wyraźnie się odbijała. Są to poziomy fibo, po prostu.

Nie mniej jednak czasem lubię też pograć przy poziomach z historycznego zakresu, a są to zakresy godzinne lub dzienne, i wynikające z ceny która była w danym zakresie najwięcej razy dotknięta przez kurs. Te ceny (poziomy) mogą różnić się u róznych brokerów, ale często sa podobne.
Oczywiście trzeba mieć narzędzie które liczy ilość ticków w dany poziom cenowy.

Jeszcze chwila i zrobię rekord i szósty raz 10% :))

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Wklejam screen z poziomami przy których gram.
Tu jest USD/CHF i jestem w trakcie czekania jak kurs dojdzie do 0.9761 by zagrać silnego shorta
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

i na gbp/usd od 1.2369 zagrać silnego longa.
Na razie tak wklejam, a potem opiszę co i jak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

zgodnie z przewidywaniami cena pięknie doczłapała na usd/chf do spodziewanego poziomu 0.9761 :)
Zgodnie z planem udało się już osiągnąć 7 kroków po 10%. Aktualnie celem jest 8 krok. W 13 kroku dojdę do 1000USD. Jeśli uda się dojść do tego poziomu uznam, że system jest OK.
Ale trzeba jednocześnie pamiętać, że można zarobić i 1000%, ale wystarczy stracić 100%.
Uważam, że zarobki rzędu tysiecy % są kwintesencją tradingu i od dzisiaj szukam sposobów tylko na takie zyski. Ciułać 100% w rok, jak do tej pory grałem to owszem zawsze coś, ale lepszy jest już zwykły biznes. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

10 x po 10% zarobione, jest rekord :) prznajmniej u mnie. Jeszcze 3 x po 10% i będzie dobrze.

Przy tak ostrym codziennym graniu, muszę przyznać, że trochę ciężko z psychą, pomimo że mam zawsze SL na około 6,66 pipsa :)
Do tej pory grałem, i też nadal gram większym rachunkiem na kilkadziesiąt % rocznie, i własnie zrozumieałem jak wielki jest spokój i luz grając pozycjami 30x mniejszymi w stusunku do rachunku z targetem na te kilkadziesiąt % w rok, uff.

Ale też wiem, że niebawem przyjdzie seria strat i poleci w piach pewnie połowa konta. Pytanie tylko kiedy :)
Przy 333,33 % zarobku będzie mała pauza i wrzucę filmiki z gry live.

Taka piękna luka weekendowa, ehh, aż szkoda, bo to żyła złota :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

wrzuciłem kilka filmików z 3 dni tradingowych, niektóre bez dźwięku z samą grą, a niektóre z głupotami jakie mi do głowy przyszły, niesttey nie jestem dobrym mówcą :563:
Tak wygląda logika jaką gram.
Niestety nadal uważam, że grając na takie zyski musi przyjść seria strat, które spowodują kasację rachunku. Ale jak to się zdarzy zacznę jeszcze raz 3 x grzeczniej :)

https://www.youtube.com/channel/UCmntP4 ... 3fA/videos

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dobrze że są takie rzeczy ogólnodostępne bo zostawiasz warte uwagi rzeczy do obserwacji. Dzięki!

Mów w trakcie nagrań wszystko co uznasz za istotne i nieistotne związane z rynkiem. Możesz po jakimś czasie do tego wrócić i w razie potrzeby wpaść na coś nowego.

Świetna skuteczność! Przemyśl sprawę serii strat. Może jakiś sposób regularnego odkładania małej cząstki zysków? Przy takim zwrocie w perspektywie miesiąca nie zrobi to dużej różnicy a jak już przytrafi się kasacja rachunku będziesz już miał na nowy rachunek. I nie mam na myśli tego że mniejsze kwoty są i tak częścią budżetu na FX który nie siedzi w całości na tym jednym rachunku. Mam na uwadze to aby ten konkretny rachunek/sposób traidingu w dłuższej perspektywie był zyskowny mimo zakładanych kasacji rachunku.

Pipsów życzę :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

guccon pisze:
08 maja 2020, 06:09
Mów w trakcie nagrań wszystko co uznasz za istotne i nieistotne związane z rynkiem. Możesz po jakimś czasie do tego wrócić i w razie potrzeby wpaść na coś nowego.
Mówcą to ja nie jestem, pieknej mowy to najlepiej posluchać na jakims szkoleniu ;)
Ale tak dla własnej satyfakcji i dla urozmaicenia pogadam o mojej logice gry bezpośrednio na wykresie.
Racja, może się przyda i zawsze to nauka i nowe doświadczenie.
guccon pisze:
08 maja 2020, 06:09
Przemyśl sprawę serii strat. Może jakiś sposób regularnego odkładania małej cząstki zysków?
No tak, normalnie tak się powinno. W moim przypadku ten rachunek jest pod taką grę, i owszem zrobię wypłatę ale to jeszcze za wczesnie.

Poza tym, taka średnia 10% w dzień to jest jednak trochę za grubo i już widzę, że seryjka strat może, a nawet musi wyawalić z rynku rachunek i kwestia czasu.
Dlatego mała reorganizacja planu na zarobek 100% w miesiąc, minimum 100%, co i tak po roku powinno dać ponad milion z 300 USD.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Witam po małej przerwie. Powiem tak, trochę zdradziłem nawigatora na rzecz grup fejsbukowych, ale jednak opcja wygadania się w takim swoim jurnalu jest jak dla mnie mimo wszystko fajniejsza. :) Zrobie nowe dwa rachunki i pobawię się na takie tam dwa sposoby. A może nawet na więcej.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Podstawa systemu to wyznaczone poziomy Fibo oraz skalpowanie przy tych poziomach.
Zabawa docelowo na 3 rachunkach real.
Pierwszy rachunek to grzeczna gra na poziomach.
Drugi rachunek to zwiększanie pozycji po stracie, taki martyngale :) ale do max 5 z rzedu zwiększonych pozycji.
Trzeci rachunek to zwiększanie pozycji po zyskownej pozycji, max 5 z rzędu.
Oczywiście masa zalezności otwarć oraz co wazniejsze wyjść z pozycji w pierwszym rachunku. Drugi i trzeci rachunek wychodzi poprzez SL lub TP. Jeśli rachunki będą zarabiały to pewnie znjdą się zainteresowani, wówczas opiszę wszystko.
MyFxBook oczywiście .

ODPOWIEDZ