DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Słuchajcie kiedyś z 10 lat temu był zawodnik, który grał na 5% ryzyka miał na depo 20K USD i dźwignię 1000. Dzielił kapitał równo na 20 części i "strzelał" po 1000USD na pozycję na zasadzie wóz albo przewóz. Nawet dobrze mu szło. Mój punkt jest taki że to co gra DS z perspektywy większego depo oraz statystyki może się kłócić z forexowym feng shui. Myślę ze wszyscy już załapali że ten styl pociąga za sobą ryzyko.
DS chce spróbować nowego podejścia to jego baja chce nam to pokazać to miło z jego strony i tak bym do tego podchodził. A mozolny trading po kilka procent nie jest za ciekawy. Powodzenia DS :564:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Otóż to. Kazdy lubi się czasem popisać, a najlepiej zostać guru :)) więc ja w swoim dzienniku opisałem jedno z moich doświadczeń, do tego podparłem się linkiem do prawdziwych zagrań na prawdziwym rachunku.
SEROL666 pisze:
06 gru 2023, 13:19
Myślę ze wszyscy już załapali że ten styl pociąga za sobą ryzyko.
z tym się jednak nie zgodzę, a bo czuję wręcz przeciwnie. Startuje powiedzmy od 200 USD i jeśli w najgorszym wypadku trafiam SL w pierwszej pozycji to tracę 100 USD. W tym MM nie ma sytuacji, że mam na rachunku p 10 tys USD gram przez rok, zarabiam x % i nagle wtopa i zeruje wszystko. Więc każde inne granie stwarza większe ryzyko. Ponadto nie mam ryzyka, że w razie czarnego łabędzia luka zeruje mi konto.
A kazde rozpoczecie seri od nowa to też zdrowa sytuacja. Nie ma odruchu postawienia wszystkeigo na jedną kartę.
Więc owszem ryzyko jest, ale znacznie mniejsze niż przy grze normalnej.
Takie jest moje odczucie tylko, sbiektywne pewnie.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

https://www.forexfactory.com/llj.fx#acct.34

Rundka Nr 07

pozycja nr 1: sell na usd/jpy - wszedł TP - rachunek +47 %
pozycja nr 2:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
06 gru 2023, 13:19
A mozolny trading po kilka procent nie jest za ciekawy. Powodzenia DS :564:
A jaki jest ciekawy? :D

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mozolny trejding może byc ciekawy, owszem ale jak ma się rachunek np 5mln USD. Ale przeciętny zjadacz trejdingu ma do dyspozycji 8 tys zł ? I co, grać rok na 50 % i co, po roku trzeba wypłacić połowę bo potrzeba dołożyć do wycieczki albo kupna auta albo na remont domu ? I co znów mozolnie udlubac 50% i znów wypłacić cześć bo się kasa rozeszła i trzeba na ratę za mieszkanie? I dlatego ludzie bankrutują, bo prędzej czy później zagrają ostrzej, i wejdzie, aż w końcu dupa i na zero.
Więc można dłubać mozolnie i grać mądrze jak jest parę mln do gry. A jak jest nawet nie 8 tys ale 28 tys to też nie ma możliwości pogrania jakby się chciało nawet zgodnie ze swoją wiedzą, bo co chwilę potrzeba kasy na inne rzeczy. I nagle lewar staje się wrogiem. Bo nie panując nad swoimi odruchami lewar jest przyczyną plajty.
Dlatego jak napisałem wcześniej, dopóki nie ma kilkumilionowej kasy, trzeba zrobić przyjaciela z lewara ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
08 gru 2023, 12:25

Dlatego jak napisałem wcześniej, dopóki nie ma kilkumilionowej kasy, trzeba zrobić przyjaciela z lewara ;)
To policz sobie procent składany przy 2%/dzień przez rok. Regularnie każdego dnia. Potem pogadamy

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No zgoda, jeśli ktoś ma system żeby zarabiać 2% dziennie w rok to ok. Rozumiem, że bez większego lewara jednocześnie.
To pokaż mi link do kogoś kto róbi te 2% dziennie przez rok bez większego lewara. Potem pogadamy :))
Mi chodzi o to, że ponieważ nie mam sposobu na takie 2% dziennie przez rok bez większego lewara to szukam czegoś innego. :))
Mój mm jest realny.
A marzenia o 2% dziennie bez większego lewara to już są marzenia. Równie dobrze ktoś napisać może, że wystarczy 1 % co godzinę przez miesiąc bez lewara. Albo co tam tylko na ślinę przyjdzie. Podeprzyj linkiem do rachunku kto coś takiego robi. Potem pogadamy. :))

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
08 gru 2023, 15:42

A marzenia o 2% dziennie bez większego lewara to już są marzenia.
Zdumiewasz mnie. Sam piszesz o pozycjach co maja zarabiać 50% konta a mnie pytasz o strategie na poziomie 2%/dzień ;)
Co do lewara to sa takie instrumenty (indexy, gold, ropa itd.) gdzie lewar nawet nie jest potrzebny by te 2% zarobić. Nawet na jednej pozycji :)
A przy lewarze 10:1 to mały pikuś

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nie pytam o strategię nigdzie. Piszę, że jesli ktoś potrafi zarabiać 2% dziennie przez rok to OK. Ja nie potrafię i nigdzie nie widziałem. Pytam, czy możesz pokazac kogoś, skoro to maly pikuś, i skoro "wtedy pogadamuy" ;) . Jesli zdarzy się cud, a wątpię, że kogoś takiego pokażesz małego pikusia, to tez nic nie zmieni, bo ja dalej tak nie będę potrafił i wówczas mój system dla mnie będzie lepszy :)) Równie dobrze może ktoś napisać, że po w ogóle trejdowac, jak mozna sobie wychodować kure co składa zlote jaka codziennie i wychodzi jeszcze więcej, trzeba tylko trzymac ją w domu bo lis ją może zatłuc. :))
A ja pisze o ozycjach co tyle zarabiaja i pokazuję :p

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

https://www.forexfactory.com/llj.fx#acct.34

Rundka Nr 07

pozycja nr 1: sell na usd/jpy - wszedł TP - rachunek +47 %
pozycja nr 2: sell na usd/gbp - wszedł SL

No i w końcu przydażyła się sytuacja ze SL
Czyli rcunek od kwoty startowej spadł o 38,5 % czyli 77 USD z przykładowej kwoty 200 USD, na 123 USD.

Wkrótce start nowej serii nr 8 :)

ODPOWIEDZ