Świeżak i podatek dochodowy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Zaległy podatek musisz rozliczyć w odpowiednim picie. Trzymasz zestawienie transakcji za rok 2018, gdyby US zarządał sprawsdzenia na jakiej podstawie wyliczyłeś podatek, gdyż domniemam, że zagraniczny broker nie wystawia Ci PITa. Dlatego też musisz sam wyliczyć dochód i stratę z uwzględnieniem kursów średnich NBP. Musisz zapłacić również odsetki karne od zaległości podatkowej liczone od terminu złożenia do daty zapłaty podatku. Jak wyżej kolega napisał, musisz złożyć również czynny żal bo inaczek możesz lub nawet na pewno dostaniesz mandat za nie dopełnienie obowiązku podatkowego. A to jeśli się nie myle to jakieś 500 pln.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
02 gru 2019, 09:16
Gruber90 pisze:
01 gru 2019, 18:08
A takie jeszcze szybkie pytanko, bo nie moge zlozyc korekty do pitu ktorego nie zlozylem czyli pit 38. Zlozylem tylko pit 37. Jak sobie z tym poradzic?
Nie czuję się wystarczająco kompetentny i wolę nie radzić na podstawie mojego "wydaje mi się" - zapytaj doradcy podatkowego ;)
Jak najszybciej idź do Urzędu Skarbowego, bo rok się jeszcze nie skończył. Tam Ci powiedzą co zrobić. Udawaj skruszonego, to może jakoś to będzie :D .

Jakieś 10 lat temu, nie złożyłem pita ze stratą. Strata była nieduża, a szansa na zyski w najbliższym roku marna, więc machnąłem ręką. Fartem w kolejnym roku zarobiłem i musiałem zapłacić podatek, więc złożyłem też zeznanie ze stratą za zaległy rok i jakoś to poszło. Od tej pory jednak patrzą tam na mnie podejrzliwie i ciągle muszę potwierdzać każde zeznanie wyciągiem z rachunku . :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Gruber90
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:12

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: Gruber90 »

raposo pisze:
30 lis 2019, 14:50
Ad.2) Możesz nawet 1-go stycznia to zrobić.
Tak, ale chodzi mi czy mogę zrobić przelew podatkowy w banku już w tym roku a rozliczyć PIT do końca kwietnia 2020? Żeby mnie nie kusiły pieniądze które muszę zapłacić ;). Wiem, że to może głupie pytanie, ale ciężko znaleźć odpowiedź a nie miałem z tym nigdy styczności.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lepiej nie, bo mogą się nie połapać ;). Odłóż sobie na jakieś konto i poczekaj do nowego roku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Gruber90
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:12

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: Gruber90 »

Mhm, już to zrobiłem :|.

Zadzwoniłem do US i na szczęście przemiła Pani powiedziała mi, że nie ma żadnego problemu, po złożeniu PITu-38, podjechać do księgowości i powiedzieć, że to już zostało zapłacone w roku ubiegłym :).

rsw
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:48

Re: Świeżak i podatek dochodowy

Nieprzeczytany post autor: rsw »

Gruber90 pisze:
05 gru 2019, 12:31
Tak, ale chodzi mi czy mogę zrobić przelew podatkowy w banku już w tym roku a rozliczyć PIT do końca kwietnia 2020? Żeby mnie nie kusiły pieniądze które muszę zapłacić ;). Wiem, że to może głupie pytanie, ale ciężko znaleźć odpowiedź a nie miałem z tym nigdy styczności.
Przecież i tak masz do złożenia dwie deklaracje (z tego jedną - na już), więc dlaczego chcesz czekać do końca kwietnia?

ODPOWIEDZ