demoniczny pomysł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Niestety, trzeba zająć pozycje, a trend spadkowy.
Poszło S 1,21899 - 0,01 lotki.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,22714 - 0,01 lotki
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,25335, 0,01 lotki
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,26725 0,01 lotki. 4 pozycje w grze
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,25158 - 0,01 lotki, 5 pozycji w grze na tę chwilę -37,12 usd na otwartych.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,23924 - 0,01 lotki. 6 pozycji +16,5 usd na otwartych.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Sobie tak myślę że jak będziesz domykał tym razem pozycję to nie graj zgodnie z trendem, tylko zawieraj od razu longi.. Ostatnio nie chciałem pisać, jak wchodziłeś zgodnie z trendem, że w mojej ocenie właśnie sie trend odwraca, to napisze to teraz zanim się to stanie. Jak domkniesz szorty na plusie, to ładuj same longi, bo nie wykluczone że obecny trend może się utrzymać do połowy/końca? przyszłego tygodnia.. Trochę wróżę bo nie znam jeszcze danych które będą miały byc za półtorej tygodnia, ale zakładam że tak może być, o ile misie będą w stanie nadal zbijać kurs, chyba że coś nas zaskoczy i korekta będzie jeszcze głębsza niż zakładam, wtedy super (dla mnie :) ).

A piszę to bo zauważyłem że chęć grania zgodnie z trendem zazwyczaj jest na jego końcu co powoduje przetrzymywanie wszystkich pozycji i ponowne wejścia przeciw..
Chyba że założenia są typowo na udowodnienie że nawet granie przeciw trendowi z zachowaniem MM daje zyski
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
25 cze 2020, 16:35
Sobie tak myślę że jak będziesz domykał tym razem pozycję to nie graj zgodnie z trendem, tylko zawieraj od razu longi..

A piszę to bo zauważyłem że chęć grania zgodnie z trendem zazwyczaj jest na jego końcu co powoduje przetrzymywanie wszystkich pozycji i ponowne wejścia przeciw..
Chyba że założenia są typowo na udowodnienie że nawet granie przeciw trendowi z zachowaniem MM daje zyski
Nie wiem w czym gorsze zawieranie transakcjiz trendem od tego przeciwko. Bo dla mnie rynek w mocnym trendzie jest dobrodziejstwem bo i łatwiej wyznaczyć TP jak i szansa na większy TP. Co do trendów to sa rynki gdzie trend trwa latami z wyższych interwałów. Juz sama logika podopowiada, że rozsądniej jest rozgrywac w kierunku trwającego trendu/tendencji/sentymentu (jak zwał tak zwał).

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

W niczym, mało tego, jestem zdania by grać tylko z trendem... Właśnie dlatego napisałem tego posta wyżej.. Od dwóch miesięcy obserwuje dziennik kraba, i sumarycznie wychodzi na plus, dziennik założony został aby udowodnić że nawet grając przeciw trendowi i gridując można zarobić zachowując MM..
Wyjaśnię dlaczego zgadzam się z Tobą tylko połowicznie zakładając że trend na funcie trwa już grubo ponad 12 lat....
Idąc Twoim tokiem myślenia oraz patrząc na rozgrywanego funta, trend wyższego rzędu to trend spadkowy, który ostatnią korektę wzrostową miał na 1400 pipsów (w roku obecnym), wcześniej 1500 pispsów (rok wcześniej, okres brexit itp), a jeszcze wcześniej 2900 pipsów.. średnio korekty trwały 4 miesiące, zakładając że wchodzisz w połowie po dobrej cenie, nadal masz dwa miesiące na ciągłej stracie (o ile grasz bez SL) aby potem zaliczyć relatywnie niewspółmierny zysk w stosunku do ryzyka które ponosisz.. Jeśli zaś grasz tylko szorty to przez 4 miesiąc albo ciągłe BE albo na zmianę z wywalanym SL...

W tej sytuacji pozycje nie są trzymane latami, wykorzystywane są trendy tygodniowe, więc po tym co widziałem zaproponowałem rozwiązanie które mogło by odwrócić sytuację zaczynania od straty i czekanie tygodni na wyjście na plus. Wiem jakie są założenia dziennika, ale wiem również że duży problem jest traderów w przewidywaniu trendów rynkowych dlatego wypowiedziałem się na temat instrumentu który sam rozgrywam i w miarę zaczynam go poznawać.
Osobiście nastawiony jestem jeszcze na szorty do max korekty fibo 61 całego ruchu wzrostowego i w zależności o tego jakie będą dane na rynkach zacznę ładować się w longi (mimo nadrzędnego trendu spadkowego ;) ) Co nie oznacza że czekam tylko za tym poziomem i nie jestem przygotowany na wcześniejsze odwrócenie, jak i pogłębienie dołka..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
25 cze 2020, 17:50
W niczym, mało tego, jestem zdania by grać tylko z trendem... Właśnie dlatego napisałem tego posta wyżej.. Od dwóch miesięcy obserwuje dziennik kraba, i sumarycznie wychodzi na plus, dziennik założony został aby udowodnić że nawet grając przeciw trendowi i gridując można zarobić zachowując MM..
Chyba sie nie rozumiemy. Ja nie napisałem, że ktoś grając kontrtrendowo nie ma szans zarobic. Owszem, ma. Ja uważam, że grając z trendem swoje szanse zwiększam. To wszystko. I pisze o tym każda książka o AT. Ale podobno ksiązki kłamią i AT nie działa :)

ODPOWIEDZ