System hedge

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

otwieraj pozycje w odległości 6 pipsów pozycja buy nr1 potem pozycja seel nr2 itd

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

rajp1972 pisze:
29 sie 2020, 20:04
(...) hedge
@rajp1972, jesteś? Masz coś jeszcze ciekawego na temat hedge?

Jak kiedyś próbowałem się zabrać za zakodowanie czegoś takiego, to stworzyłem strukturę, następnie kolejkę (tablicę) i dla każdego zlecenia była zaalokowana struktura zadania w tej tablicy. W polach tej struktury między innymi było pole isHedged, i id albo etykieta (label) zlecenia, żeby było wiadomo które zlecenie jest ze sobą "zesparowane". Ja próbowałem wtedy zrobić coś żeby przy pojawieniu się kolejnego sygnału Buy/Sell zwolnić hedge tej zamrożonej stratnej pozycji, żeby odrobiła, a jak nie to znowu hedge na jakimś poziomie straty. Ale do tej pory nie ogarnąłem tego. Może w tym roku :|
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Ani Cblondyn, ani MarioDM nie przekonali mnie, że hedge nie mają sensu. Miałem swoje zdanie na ten temat, ale kiedy rookie2 pyta o hedge, to znaczy, że rzeczywiście nie mają sensu.
Obrazek

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

sardo nunspa pisze:
19 sty 2021, 17:26
Ani Cblondyn, ani MarioDM nie przekonali mnie, że hedge nie mają sensu. Miałem swoje zdanie na ten temat, ale kiedy rookie2 pyta o hedge, to znaczy, że rzeczywiście nie mają sensu.
Jednak dłuższy pobyt na forum mi nie służy, bo zaczynam robić regres, gadam głupoty. Jak nie wchodziłem tutaj przez jakiś czas to już miałem niezły mindset. Teraz znowu regres, pewnie dlatego tak piszesz. Strategii z hedge jeszcze nie testowałem, bo ciągle nie potrafię tego zakodować, a ostatnio mnie ciekawi jakie byłyby rezultaty gdyby zamrażać j/w pozycje. A ręcznie nie mam ochoty siedzieć i klikać. btw. Pamiętam Twoje rady na ten temat, ale jak nie potrafię ogarnąć tego to nie zrobię tego o czym Ty mi pisałeś kiedyś. I tyle. Pozdro.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Ja pierdole, rookie2, ja pierdole,(przydała by się ikonka face palm) naprawdę? Genialny hedge, w życiu bym nie wpadł na taki pomysł. Teraz pokaż wszystkim jak zrobić margin call tradując jagodami przy drodze.

Ja bym Ci rookie2 pomógł, ale jesteś beznadziejny. Przelewarowanie załatwia Cię w momencie otwarcia transakcji. Żaden system nie zadziała na czymś takim.

A ja miałem hedge'a ludojada na sp500, ale mnie zwalcował :? . Patrząc na tych wszystkich gridziarzy, przetrzymywaczy, muszę przyznać hedge są zajebiste, nawet te ludojady :evilbat:
Obrazek

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

sardo nunspa pisze:
04 mar 2021, 21:34
Ja pierdole, rookie2, ja pierdole,(przydała by się ikonka face palm) naprawdę? Genialny hedge, w życiu bym nie wpadł na taki pomysł. Teraz pokaż wszystkim jak zrobić margin call tradując jagodami przy drodze.

Ja bym Ci rookie2 pomógł, ale jesteś beznadziejny. Przelewarowanie załatwia Cię w momencie otwarcia transakcji. Żaden system nie zadziała na czymś takim.

A ja miałem hedge'a ludojada na sp500, ale mnie zwalcował :? . Patrząc na tych wszystkich gridziarzy, przetrzymywaczy, muszę przyznać hedge są zajebiste, nawet te ludojady :evilbat:
Pokażesz ten hedge? Skirn itp. Bym zobaczył o co c'mon.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Bieda będzie, w CMC nie ma historii na wykresie. Mam Daxa z 2019 też ludojad, jak mi się uda w excelu dane z terminowego jakość nanieść na kurs z rynku kasowego to może...

O rany! masakra w excelu, wychodzi taka sieczka że strach. Wszystko przez cząstkowe zamykanie pozycji. Ale mam Hedge ludojad nr3 DJI Ten akurat niewy hedge'owany ale za to z "merytoryczną" dyskusją na stronie poprzedniej.

Epickie samozaoranie się systemem z cmc markets w ic markets
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

sardo nunspa pisze:
04 mar 2021, 22:25
Bieda będzie, w CMC nie ma historii na wykresie. Mam Daxa z 2019 też ludojad, jak mi się uda w excelu dane z terminowego jakość nanieść na kurs z rynku kasowego to może...

O rany! masakra w excelu, wychodzi taka sieczka że strach. Wszystko przez cząstkowe zamykanie pozycji. Ale mam Hedge ludojad nr3 DJI Ten akurat niewy hedge'owany ale za to z "merytoryczną" dyskusją na stronie poprzedniej.

Epickie samozaoranie się systemem z cmc markets w ic markets
3dfkEqm.jpg
A możesz to łopatologicznie wyjaśnić co jest na tym wykresie, tak jakbyś komuś kompletnie zielonemu co pierwszy raz widzi takie coś miał wytłumaczyć... dlaczego te transakcje są w tym miejscu, kiedy był zwalniany hedge, czy od razu otwierasz 2 zlecenia BUY i SELL w tym samym momencie. Opisz historię w skrócie tych transakcji na tym wykresie bo kurde nie czaję o co w tym chodzi. To znaczy coś tam się domyślam, ale to wiadomo jak z domysłami bywa. Jeśli to nie problem to w wolnej chwili dodaj opis do tego wykresu krok po kroku co tam się działo
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

To jest hedge prosty. Em aj klir, eny kłeszczyn?
Cała przygoda zaczyna się wtedy kiedy się taki hedge nie udaje i trzeba odpalić hedge dżdżownice
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

dżdżownice, koguty... sobota heh
https://milanos.pl/vid-200415-Kogut-peen-energii.html

na razie nie mam pytań, sobie to dopiero przemyślę za jakiś czas. Dzięki.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ