Platforma mt4

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Fisherman
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:35

Re: Platforma mt4

Nieprzeczytany post autor: Fisherman »

Witam, mam ten sam problem ściągam MT 5 a i tak instaluje mi się MT4. Teraz pytanko czy zostać przy MT 5 czy na siłę kombinować i instalować MT 4?
Jest jakaś duża różnica w działaniu tych wersji, ilość dostępnych wskaźników czy ilość par walutowych?
Ja dopiero zaczynam i mało się orientuję w temacie .
Z góry dziękuję za odpowiedź

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Platforma mt4

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Dla jednego będą różnice, dla drugiego nie. Ogólnie rzecz ujmując, różnice nie są porażające więc musisz indywidualnie ocenić. Ale z tym instalowaniem dziwna sprawa - sprawdź czy ściągasz poprawny plik instalacyjny. Możesz też wybrać wybrać inny folder docelowy niż domyślny przy instalacji.

Tu masz porównanie obu platform:
https://forexclub.pl/metatrader-4-5-porownanie/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Platforma mt4

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Fisherman pisze:
23 sty 2023, 10:34
Witam, mam ten sam problem ściągam MT 5 a i tak instaluje mi się MT4. Teraz pytanko czy zostać przy MT 5 czy na siłę kombinować i instalować MT 4?
Jest jakaś duża różnica w działaniu tych wersji, ilość dostępnych wskaźników czy ilość par walutowych?
Ja dopiero zaczynam i mało się orientuję w temacie .
Z góry dziękuję za odpowiedź
Po pierwsze: Jeżeli instalujesz platformę bezpośrednio ze strony MetaQuotes, to nie ma możliwości zainstalowania MT4. Oni tylko dostarczają MT5.
Platformę MT4 dostarczają brokerzy, a instalujesz ją bezpośrednio ze strony brokera.
Jeżeli występuje taki przypadek, że ściagasz MT5 ze strony brokera, a instaluje ci się MT4, to znaczy że broker ma błąd na jego stronie, i do brokera należy kierować reklamacje.

Po drugie: Jest różnica w działaniu MT5 i MT4, bo to są nieco inne platformy. Poza tym, to MT5 nie koniecznie zawiera te same instrumenty co MT4 - to też zależy od brokera.

Po trzecie: To co powyżej napisałem dotyka jedynie czubka góry lodowej.

PS. Radzę też się dokładniej przyjrzeć brokerowi, czy przypadkiem nie jest to scam...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ