DayTrading: Środa 09.10.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Re: DayTrading: Środa 09.10.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Świeżak44 pisze:
09 paź 2019, 15:10
To jest ta zielona gruba krecha.
Jak to przejdą ja w górę to moge brać L. Jak schodzą poniżej to uciekam..
Wykres h1 do lt to się raczej nijak ma, dlatego pytam o te właściwe kreski (choć zapewne mamy różne definicje lt więc tematu nie ma). Rzuć okiem na wyższe interwały - o ile lt dla Ciebie to dłużej, niż dzień czy dwa. H1 to za mało.
Ale co ja tam wiem :564:
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 15:19 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"życie nie jest aż tak poważne jak ludzie myślą czy jak chcieli by żeby było?" pd.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pacynka pisze:
09 paź 2019, 13:04

Pipsiak: Fundamenty zawsze się mogą pojawić. Wystarczy np. zaostrzenie konfliktu z Iranem, Koreą albo co bardziej prawdopodobne zaostrzenie wojny celnej z Chinami. Impuls sie pojawi, dalej efekt kuli snieznej.
Ale to dotyczy każdej pary jak i innych rynków. Tylko, że to wtedy nie ma nic wspólnego z żadną kreską na wykresie ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

pacynka pisze:
09 paź 2019, 13:04
Pipsiak: Fundamenty zawsze się mogą pojawić. Wystarczy np. zaostrzenie konfliktu z Iranem, Koreą albo co bardziej prawdopodobne zaostrzenie wojny celnej z Chinami. Impuls sie pojawi, dalej efekt kuli snieznej.
zastanawiam się tylko czy takie zaostrzenie konfliktu na pewno pociągnie dolara w dół ;/
ja bym był ostrożny z takim stwierdzeniem :P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Anomalia pisze:
09 paź 2019, 15:19
Świeżak44 pisze:
09 paź 2019, 15:10
To jest ta zielona gruba krecha.
Jak to przejdą ja w górę to moge brać L. Jak schodzą poniżej to uciekam..
Wykres h1 do lt to się raczej nijak ma, dlatego pytam o te właściwe kreski (choć zapewne mamy różne definicje lt więc tematu nie ma). Rzuć okiem na wyższe interwały - o ile lt dla Ciebie to dłużej, niż dzień czy dwa. H1 to za mało.
Ale co ja tam wiem :564:
No to włąsnie z wyższych interwałów jest to wsparcie i jak widac dalej sie od tego odbijają. Problem tylko taki, że czasem robili wycieczki jeszcze w dół i to spore.. W roku 2015 i 2016 cały czas odbijali się od tego poziomu, raz w jedna stronę raz w druga. Stad pomysł, ze mogą wystartować w górę znowu z tego samego poziomu.. :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykres jest po to, żeby nas zmylić i zabrać nam pieniądze. To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

pacynka
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: pacynka »

Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 15:19
Ale to dotyczy każdej pary jak i innych rynków. Tylko, że to wtedy nie ma nic wspólnego z żadną kreską na wykresie ;)
Nie do konca. Ja traktuje fundamenty jakos cos uzupelniajacego nasze kreski. Zeby bylo jasniej sprobuje to prosto zobrazowac. Przewiduje np. zakonczenie sie 5-falowej struktury wzrostowej i korekte na wyzszych interwalach. Punktem zwrotnym moze byc wlasnie informacja o zmiana stop procentowych czy zalamanie sie jakis negocjacji. Byc moze bez takiej informacji ruch wzrostowy bylby kontynuowany i mielibysmy np. wydluzona fale 5.
Padlo tutaj stwierdzenie ze 1.17 nie jest mozliwe bez podstaw w fundamentach. Ja twierdze po prostu ze takie podstawy moga sie latwo pojawic, a ze w tej chwili ich nie ma to juz inna kwestia.
PipsKong pisze:
09 paź 2019, 15:31
zastanawiam się tylko czy takie zaostrzenie konfliktu na pewno pociągnie dolara w dół ;/
ja bym był ostrożny z takim stwierdzeniem :P
nie bede sie klocil, nie ma to znacznenia - ja w tej chwili tez nie widze podstaw fundamentalnych do rajdu edka na 1.17, ale to nie znaczy ze jutro Trump czegos nie napisze na twiterze, superwulkan w Yellowstone nie zamruczy, albo Chinczycy nie odpowiedza jakimis odwetowymi sankcjami. Mozna oczywiscie czekac na te zmiany fundamentalne i dopiero zajmowac pozycje, a mozna po prostu dzialac zgodnei z kreskami i liczyc ze fundamenty beda sprzyjaly projekcji (albo miec je w powazaniu)

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Dax raczej znowu L

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Zen »

16:30 ważne dane dla ropy. Ciekawe jak się zachowa WTI.
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

pacynka pisze:
09 paź 2019, 16:07

Nie do konca. Ja traktuje fundamenty jakos cos uzupelniajacego nasze kreski. Zeby bylo jasniej sprobuje to prosto zobrazowac. Przewiduje np. zakonczenie sie 5-falowej struktury wzrostowej i korekte na wyzszych interwalach. Punktem zwrotnym moze byc wlasnie informacja o zmiana stop procentowych czy zalamanie sie jakis negocjacji. Byc moze bez takiej informacji ruch wzrostowy bylby kontynuowany i mielibysmy np. wydluzona fale 5.
Przeceniasz kreski bo jest właśnie odwrotnie. To fundamenty decydują o cenie. Kreski co najwyżej są uzupełnieniem. Myślisz, że informacja o zmianach stóp procentowych jest uzależniona od tego czy jakas fala się dopełni? Nonsens :)
I dyskusja w co kto wierzy jest pozbawiona sensu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 16:24
Przeceniasz kreski bo jest właśnie odwrotnie. To fundamenty decydują o cenie. Kreski co najwyżej są uzupełnieniem. Myślisz, że informacja o zmianach stóp procentowych jest uzależniona od tego czy jakas fala się dopełni? Nonsens :)
o , tera to się i zgodzę :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

PipsKong pisze:
09 paź 2019, 16:33
Cblondyn pisze:
09 paź 2019, 16:24
o , tera to się i zgodzę :564: :564:
To tak przykład pierwszy z brzegu. Taki komantarz znalazłem
"Jeszcze wczoraj rano po decyzji prezydenta USA o wycofaniu amerykańskiego wojska z północnej Syrii straszono kolejną rzezią Kurdów, ponieważ otwierało to drogę do tureckiej interwencji na tym obszarze. Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony, które od lat były sojusznikiem Stanów w walce z Państwem Islamskim, przez Ankarę są postrzegane jako organizacja terrorystyczna. Dzisiaj Donald Trump w swoim niepowtarzalnym stylu (poprzez Twittera) niezbyt subtelnie zdyscyplinował Turków, co spowodowało gwałtowną ucieczkę inwestorów od tureckiej waluty."
Reakcja na parze z lirą chyba dla każdgo oczywista. Oczywiście znajda się tacy co zaraz wskażą:
a ten knot to zapowiadał a to ta kreska o tym mówiła a to fala nr x,y,z jakaś tam to zapowiadała i tak bez końca można :)

Zablokowany