Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tolmon_Nika pisze:
17 wrz 2019, 14:00
ninjaproject pisze:
17 wrz 2019, 13:08
Plus, nie widać instrumentów, nie wiadomo jak na danym instrumencie broker liczy pips. W tabelce może pisać "Pips", a widać może być "Point".
Wystarczy spojrzeć w specyfikację kontraktu :idea: :!:
Kurde, klikam w ten obrazek i lewym i prawym, i nijak nie widzę specyfikacji... :D
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

O, ile nowej wiedzy! Dziękuję!
Po pierwsze, nie miałam pojęcia że prowizje między brokerami różnią się tak bardzo. To dla mnie to bez znaczenia, mam trzy konta u dwóch broków i wystarczy na teraz. Nie patrzę ani na spready ani na pipsy.
Po drugie - widząc minus milion to można się chyba zapowietrzyć z wrażenia! CBlondyn - Alior Ci to zrobił? Bo mnie Alior kiedyś dał dźwignię 1:100 000, niestety wtedy na demówce ale wystarczył moment a byłam mega bardzo demo-bogata 8)
Po trzecie - nie mam pojęcia jak się liczy pipsy :idea: :oops: :lol: Ta pozycja z 200 000 tysiącami to u.zar:
Nauczcie mnie, proszę, jak się pipsy liczy na tym. To też zupełnie bez znaczenia dla mnie, ważne żeby się kasa zgadzała - ale skoro już zeszło na ten temat to bardzo będę wdzięczna :564:
Strasznie zacofana parafianka forexowa ze mnie 8) :d
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To jest całe zamieszanie z tymi pipsami, bo to nie jest żadna oficjalna jednostka, tylko umowna. Pojęcie pips to była ostatnia pozycja kwotowania przy kwotowaniach 4 miejsca po przecinku, oprócz Jena. Ale, w kodach platformowych jest tylko pojęcie "Point", czyli punkt. Punkt jest zawsze ostatnim miejscem kwotowania. Czyli, zasadniczo przy kwotowaniach 5 miejsc po przecinku 10 punktów to 1 pips. Ale, to tylko działa dla walut. Dla innych instrumentów robi się bałagan i jeden broker może liczyć inaczej niż drugi broker, czyli że np. 0,01 lota może być tym samym co 1 lot u innego. Dlatego warto znać pojęcie "tick", czyli najmniejsza wartość o jaką cena się zmienia na danym instrumencie, i ile to kosztuje. Po to jest właśnie specyfikacja instrumentu. Tick może być równy Point, ale nie musi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
17 wrz 2019, 19:33
O, ile nowej wiedzy! Dziękuję!
Po pierwsze, nie miałam pojęcia że prowizje między brokerami różnią się tak bardzo. To dla mnie to bez znaczenia, mam trzy konta u dwóch broków i wystarczy na teraz. Nie patrzę ani na spready ani na pipsy.
Po drugie - widząc minus milion to można się chyba zapowietrzyć z wrażenia! CBlondyn - Alior Ci to zrobił? Bo mnie Alior kiedyś dał dźwignię 1:100 000, niestety wtedy na demówce ale wystarczył moment a byłam mega bardzo demo-bogata 8)
Po trzecie - nie mam pojęcia jak się liczy pipsy :idea: :oops: :lol: Ta pozycja z 200 000 tysiącami to u.zar:
Nauczcie mnie, proszę, jak się pipsy liczy na tym. To też zupełnie bez znaczenia dla mnie, ważne żeby się kasa zgadzała - ale skoro już zeszło na ten temat to bardzo będę wdzięczna :564:
Strasznie zacofana parafianka forexowa ze mnie 8) :d
Proszę ..... :D
https://www.tms.pl/czym-jest-pips-i-lot
https://www.youtube.com/results?search_ ... s+i+lot%3F
:564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
17 wrz 2019, 19:33
O, ile nowej wiedzy! Dziękuję!
Po pierwsze, nie miałam pojęcia że prowizje między brokerami różnią się tak bardzo. To dla mnie to bez znaczenia, mam trzy konta u dwóch broków i wystarczy na teraz. Nie patrzę ani na spready ani na pipsy.
Po drugie - widząc minus milion to można się chyba zapowietrzyć z wrażenia! CBlondyn - Alior Ci to zrobił? Bo mnie Alior kiedyś dał dźwignię 1:100 000, niestety wtedy na demówce ale wystarczył moment a byłam mega bardzo demo-bogata 8)
Po trzecie - nie mam pojęcia jak się liczy pipsy :idea: :oops: :lol: Ta pozycja z 200 000 tysiącami to u.zar:
Nauczcie mnie, proszę, jak się pipsy liczy na tym. To też zupełnie bez znaczenia dla mnie, ważne żeby się kasa zgadzała - ale skoro już zeszło na ten temat to bardzo będę wdzięczna :564:
Strasznie zacofana parafianka forexowa ze mnie 8) :d
Co do tego "numeru" z milionem to był TMS. Jesli mnie pamięc nie myli w 2013/2014 roku. Aliora jeszcze wtedy nie było.
Co do liczenia pipsów to:
1 pips to 0,0001 ceny. bo kiedys cena była księgowana do 4-tego miejsca po przecinku. Teraz jest do 5-tego i zgodnie z teoria to są dziesiąte części pipsa. Lub zwane punktami. Na tę chwilę cena eurusd to 1,10440. Czyli cena od 0,0000 do tej 1,10440 ma 1,1044/0,0001=11044 pipsów.
Gdyby miałą urosnąć o 202000 pipsów to musiałaby wzrosnąć 202000x0,0001 o 20,20000 w stosunku do obecnej ceny. Czyli ostatteczna cena by wyniosła 20,2000+1,10440=21,3044. Teoretycznie mozliwe ale praktycznie .... wcale. No chyba że słynny bad tick :)
A on może mieć każdą dowolną wartość. Tak jak u mnie SP500 ponad ..... bagatela 100 000. Szkoda że nie 10 000 000 :)
Co do edka to jak widac max bad tick w dół to 11044 pipsów do poziomu 0,00000 ;)
Miłego dnia. Ale sie rozpisałem i naliczyłem :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Bardzo Wam dziękuję, współpasażerowie tego Rejsu :564:
Do pipsów wrócę na pewno, kiedy czasu będzie ciut więcej.

Teraz na gorąco po ...wysypie, wnioski:
- byle jaka analiza to totalne ZŁO, kardynalny błąd zarządzania i wskakuje z powrotem do mojej macierzy jako ryzyko krytyczne,
- potrzebuję narzędzi informatycznych. Na początek prostych, a potem takiego dziwactwa że mała bania. Niestety, jedni mają moc pieczenia pysznych sufletów a inni programowania - a ja nie mam ani jednej ani drugiej :lol: . Poza tym jak tu używać czegoś, co nazywa się jak wąż :roll: .

Kontynuując grzybiarską analogię - bo mi się podoba i daje mi komfort, choć jest to dziwaczne - safety first!
I w lesie i na fx, zabezpieczenie kluczowych zasobów (czyli odpowiednio: depozytu na fx i mnie w lesie) musi być praktycznie niezawodne.
Na zdjęciu - jedna z pozycji z początku wysypu i ochrona depozytu w tle 8) Tak jak i u mnie na fx, taki SL generuje własne ryzyko i koszty.

Dobrego dnia :564:





-
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Lubię tu rzucić okiem, więc wkleję i do Rejsu:
usdetclock

Dużo do myślenia daje.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
19 wrz 2019, 09:02
Lubię tu rzucić okiem, więc wkleję i do Rejsu:
usdetclock

Dużo do myślenia daje.
j.w w nawiązaniu.... :D
zawsze myślenie.jpg
:564: :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Odkąd Lepper został premierem, nie mam telewizora 8)

Nauka z dziś - kalendarz ekonomiczny zawsze trzeba sprawdzić w dwóch miejscach :idea:
Albo znaleźć sobie jeden ale dobry, pełny. mbank dziś nie zamieścił info o norweskich stopach, i potem się dziwiłam jak wsiowy głupek patrząc na wykres i jak pomiata moją pozycją 8) :lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
19 wrz 2019, 12:38
Anomalia pisze:
19 wrz 2019, 09:02
Lubię tu rzucić okiem, więc wkleję i do Rejsu:
usdetclock

Dużo do myślenia daje.
j.w w nawiązaniu.... :D
zawsze myślenie.jpg
:564: :564:
Taki jeden z DT to mi oznajmił, że jedna z moich wad to zbyt duża ilość przeczytanych książek :d
Szczególnie tych dotyczących AT i rynków finansowych. Pewnie te o historii/geografii/biologii byłyby mi darowane :)

ODPOWIEDZ