Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dzikson pisze:
23 sty 2020, 11:29
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 09:34
Celem głównym tej pozycji było pokazanie, że nie wszystko złoto co się świeci i koszty liczyć trzeba. Oraz ryzyko - w mojej ocenie ryzyko otwarcia tej pozycji było akceptowalne.
Akceptowalne ale czy opłacalne?
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 09:34
Jako pozycja DT jest ona tak głupia, że aż zęby bolą i taka gra prowadziłaby do uszczerbku lub utraty depozytu (moim zdaniem ofkorsik).
Ofkorsik :d hehe ale czy pozycja była by tak samo głupia gdyby koszt spredu był mniejszy?
teraz; 170 pkt
gdzie indziej; 30 pkt
O ile dobrze liczę to około 570% mniej na samym koszcie otwarcia pozycji, jak dla mnie milusia różnica 8)
Zaznaczyć chcę że koszt spredu jest niższy (u broka o którym piszę) tylko (!!!) między godziną 13 (czasu PL) do godziny 22 (czasu PL), potem spread rozszerza się do 80pkt..
Ta pozycja była głupia i tyle, jako dt. Bo w lt to nie taka głupia 8)
Miała pokazać na żywym organizmie, że spread robi krzywdę i obowiązkowo trzeba go brać pod uwagę w analizie opłacalności i ryzyka. I pokazała, ja sobie przeżyłam rolowanie i wszyscy zadowoleni.
A na serio-serio, dla mnie grzechem jest granie dt na tak trendowych instrumentach jak surowce, bez względu na spread. Choć oczywiście może się mylę, jestem otwarta na krytykę 8) (chociaż znów zupełnie nie wiem czemu, przypomniało mi się że buntowników wieszano za nogi na noku rei 8) ).
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
23 sty 2020, 14:00
hmmmmm....
"Nowelizacja" pierwszego polskiego prawa morskiego przewidywało taką karę:
"Za przewinienie to (->znieważenie) przewidziano karę kneblowania i skrobania języka. Kneblowanie polegało na tym, że skazanego zakuwano w żelazo, ręce wiązano z tyłu, a w usta wpychano sworzeń, który mocno przywiązywano z tyłu głowy do masztu i trzymano tak aż do utraty przytomności."

O, albo to:
" (..) bluźnierstwo. O tym mówił artykuł I polskiej Ordynacji z 1571 r. Groziła za to: pokuta, utrata części łupów, pławienie w wodzie a nawet ciężkie więzienie. Prawo Oleronu z artykułów z 1644 r. za bluźnierstwo przewidywało przepalenie w języku dziury rozżarzonym żelazem."

Doprawdy nie wiem, czemu mi się to przypomniało w tej chwili :twisted:
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 15:26
(chociaż znów zupełnie nie wiem czemu, przypomniało mi się że buntowników wieszano za nogi na noku rei 8) ).
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 14:25
Mam zły charakter :mrgreen:
Mam nadzieje, że doceniasz uroki życia w naszym pięknym kraju w XXI wieku, a nie na przykład w XIV w Anglii :568: :rofl:
Średniowiecze stworzyło nawet pewne zasady bicia żony. W zwyczajowym prawie brytyjskim mąż mógł bić żonę tylko określonymi przedmiotami. Stare prawo pozwalało chłostać żonę jakimś rozsądnym przedmiotem na grubość jako pręt nie większy niż kciuk.
Zdajesz się być rozsądną niewiastą... :lol:

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
23 sty 2020, 14:25
Mam zły charakter :mrgreen:
:rofl:
przechwałki blondynki :d :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

@Anomalia z surowców na dt to chyba tylko ropa, złoto i srebro sie nadaja.
Reszta tak jak piszesz tylko LT imo bo "lokalne skoki" ceny mogą być lekko mówiąc stresujące :)
Nie wyobrażam sobie grać kawy czy cukru DT
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Anomalia pisze:
22 sty 2020, 12:09
AF jest dla mnie jak obróbka zgrubna i kształtująca, AT zaś jak wykańczająca :564:

https://www.youtube.com/watch?v=4RTjMMUcuzk

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
23 sty 2020, 16:20
Zdajesz się być rozsądną niewiastą... :lol:
:lol:
Taaaaa :twisted: :lol:
Ale fakt, bardzo się cieszę, że żyję kiedy żyję i w miejscu, w którym żyję. To tak na serio. Drugie pokolenie bez wojny, bez głodu, mam (w teorii) prawa takie, jak mężczyźni, mam wolność! Bez wolności nic nie ma....
qduaty pisze:
24 sty 2020, 04:59
@Anomalia z surowców na dt to chyba tylko ropa, złoto i srebro sie nadaja.
Reszta tak jak piszesz tylko LT imo bo "lokalne skoki" ceny mogą być lekko mówiąc stresujące :)
Nie wyobrażam sobie grać kawy czy cukru DT
Bywają dni, że można grać dt np. na kawie. Pytanie, czy jest to opłacalne jako element strategii, biorąc pod uwagę, że surowiec jak już ruszy to idzie jak perszeron. Nie wiem, i chętnie bym podyskutowała na konkretach, choćby na ropie o którą pytałam w dziale dt.
Złoto i srebro dla mnie to nie surowce, ropa też tak sobie. Ciekawią mnie teraz surowce, które wydają mi się mniej podatne na ryzyko makroekonomiczne (czyli surowce spożywcze) za to posiadające sporo ryzyk specyficznych, choć jeszcze zagadką są dla mnie pewne aspekty - być może zupełnie podstawowe - ale bez ich rozkminienia nie pójdę dalej :roll: Czyli wycena kontraktów (algorytm) oraz kalkulacja ryzyk i sposób ich wliczania w cenę kontraktu a także moment ich bilansowania.

Dziś w moim mieście chwycił siarczysty mróz, szalone -3stC i moje oczy błękitne taki oto widok ujrzały - dawno nie widziany - na oknie w pracy. Mój mróz maluje drzewa na szybach, nie kwiaty... Las.
Ze szczególną dedykacją dla Tolmon-Nika, bo się biedak musi w +25stC męczyć nad ciepłym morzem 8) :564:

Dobrego dnia, współrejsowicze :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
24 sty 2020, 09:08

Dziś w moim mieście chwycił siarczysty mróz, szalone -3stC i moje oczy błękitne taki oto widok ujrzały - dawno nie widziany - na oknie w pracy. Mój mróz maluje drzewa na szybach, nie kwiaty... Las.
Ze szczególną dedykacją dla Tolmon-Nika, bo się biedak musi w +25stC męczyć nad ciepłym morzem 8) :564:

Dobrego dnia, współrejsowicze :564:
Dzięki :D
i wzajemnie ,ale wolę coś takiego zimą :d
kamena vurla.jpg
takie coś niedaleko Aten :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
24 sty 2020, 09:57
Dzięki :D
i wzajemnie ,ale wolę coś takiego zimą :d
kamena vurla.jpg
takie coś niedaleko Aten :!:
no weź, jak tu bałwana ulepić!? :roll:
:lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
24 sty 2020, 11:40
no weź, jak tu bałwana ulepić!? :roll:
:lol:
po co siły tracić i lepić , nie lepiej poszukać to tu , to tam :mrgreen:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tolmon_Nika pisze:
22 sty 2020, 06:29
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 23:30
Pisałem już.
Rynki lewarowane to złodziejstwo nastawione na łojenie głupich ludzi, którzy widzą jedynie "łatwy i szybki zarobek"!
Kto dobrze rozumie jak działa dźwignia....................
.........................
Teraz weź Excela i sobie rozpisz jak zarobić mając cały rynek danego waloru pokryty od góry do dołu.
Bez urazy ale wygląda to na rozmowę dwóch ludzi wierzących: jeden wierzy że Bóg istnieje, drugi wierzy że nie istnieje :!:
ten temat NC !!!
W zjawiska nieistniejące w świecie naturalnym (czytaj: rzeczywistym) potrzebna jest wiara (czytaj: naiwność).
W zjawiska, które możemy sprawdzić (czytaj: rzeczywiste) nie potrzebna jest wiara - wystarczy eksperyment.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ