DayTrading: Piątek 30.08.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
31 sie 2019, 08:32
Tolmon_Nika pisze:
30 sie 2019, 11:10
XAB pisze:
30 sie 2019, 09:05
wczoraj napisałeś:
Anomalia ?
robilem DT to np w sierpniu mialem w dzien roboczy ok 50-70 wejsc i wyjsc z pozycje i to samo bylo mniej wiecej od poczatku roku
nurtuje mnie pytanie: jeżeli spred to średnio 2-3 pipsy na pozycję (uśredniając spredy) to tak z buta masz dziennie 100/150 pipsów w plecy do odrobienia , mówię o pipsach a nie o pkt. :!:
ja 50/70 pozycji wyciągam w miesiącu , zastanawiam się jak to ogarniasz to ponad tysiąc miesięcznie :idea: :?:
trzeba mieć zdrowie :564:
Troszkę przesadzilem do czerwca mialem ok 30 pozycji srednio te dwa mca ostatnie ok 60
ale i tak masz racje
czuje sie przemęczony wykończony i mam dosć :(
bardzo rzadko tak ciezko pracuje a lipiec sierpień był taki moze chciałem sie sprawdzic czy dam rade na 5 parach - nie wiem ale ok dałęm
nałozyly sie dwie sprawy :568:
pogoda to raz------- ten żar brrrrrrrr.
a dwa to to ze wydumalem sobie by do wrzesnia zakonczyc bilans roczny :568:
przewaznie kończylem rok 1grudnia potem luz
dzis jeszcze mam tzw dzien podliczenia i temu podobne pierdułki i musze odpoczac
1-pogoda- jestem z tych co maja, by sie nie rozpisywac wyrazna alergie na słonce na upał-krotko uciekam od słonca -dom cień
dwa minmum zrobiłem w połowie sierpnia więc luz
bo na dodatek ostatni tydzien był git git
masz całkowitą rację brokerom dajemy - ja daję :mrgreen:
taką pozywke ze jak zerknałem na bilans to maja ze mna git git git
pomijając juz ze mogą mą kasa sobie obracać
popatrzyłem na swapy to jakims dziwnym trafem wyzej 90 procent to swapy na minusach na moich pozycjach brrrrrrrrrr
mialem i mam taką zasade ze patrze tylko na bilans dnia i jeśli plus to na nic innego juz nie zerkałem by się nie irytować i brokera nie lubie zmieniać a troche juz zaliczyłem brokerni
Ostatnio zaczalem sie mylic gasilem nie te pozycje ktore chcialem czyli pora na dość
od wtorku ma byc juz chłodniej wiec i dla mnie luzniej
A i jeszcze jedno czekałem na ten ruch dolca by wejsc w pozycjee i sie wreszcie doczekalem
dolce sprzedalem wczoraj wsio REALNIE
i zaczne odkupowac i interesowac sie 15-20 gr nizej lub wcale
a to zawsze była moja koronna para
spokoju w weekend wsiem
upsss jeszcze jedno popatrzylem na swap to mam na poniedzialek taki opis
29 otwartych pozycji
zysk/strata -6268,34 zł
‪0,00‬ zł - korekt
‪-778,69‬ zł-- swap
także ładne kwiatki brrr
Ale spoko te straty to z usd/pl a tam zamkniecie bylo o 20,30 wiec az tak zle jeszcze nie jest ale swap został
to aprop tego o czym pisałes :mrgreen: trzymkaj sie :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Ale w DT chyba swap jest bez znaczenia? Za to spread - zdecydowanie tak.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
30 sie 2019, 16:29


W DT spread chyba jest chyba faktycznie ważnym kosztem operacyjnym? Przy małych zyskach z pozycji, stanowi zapewne duży % podczas kalkulacji budżetu i w analizie ryzyka tudzież opłacalności? Bo "płacić 2 pipsy spreadu, żeby wziąć 3 pipsy zysku (czytałam o takich pozycjach w tym dziale) i jeszcze ponosić ryzyko 1:x to chyba nie może się udać?
Przy TP=3 pipsy i 2 pipsach spreadu nie istnieje zarabiający system. Bo koszty samego spreadu to 60% zysku. Czyli trzeba mieć przewage nad rynkiem/skuteczność co najmniej na poziomie 60% by w ogóle wyjść na swoje (zero). A gdzie zyski?
Nawet przy TP=5 pips a spread =1 pips koszty stanowią juz 20%. Jest to bardzo dużo. Dlatego scalping jest uważany za najtrudniejszą forme spekulacji. Bo koszty własne są ogromne. Ale niejednego "miszcza" scalpingu to od matematyki co najwyżej głowa boli ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
31 sie 2019, 09:22
Anomalia pisze:
30 sie 2019, 16:29


W DT spread chyba jest chyba faktycznie ważnym kosztem operacyjnym? Przy małych zyskach z pozycji, stanowi zapewne duży % podczas kalkulacji budżetu i w analizie ryzyka tudzież opłacalności? Bo "płacić 2 pipsy spreadu, żeby wziąć 3 pipsy zysku (czytałam o takich pozycjach w tym dziale) i jeszcze ponosić ryzyko 1:x to chyba nie może się udać?
Przy TP=3 pipsy i 2 pipsach spreadu nie istnieje zarabiający system. Bo koszty samego spreadu to 60% zysku. Czyli trzeba mieć przewage nad rynkiem/skuteczność co najmniej na poziomie 60% by w ogóle wyjść na swoje (zero). A gdzie zyski?
Nawet przy TP=5 pips a spread =1 pips koszty stanowią juz 20%. Jest to bardzo dużo. Dlatego scalping jest uważany za najtrudniejszą forme spekulacji. Bo koszty własne są ogromne. Ale niejednego "miszcza" scalpingu to od matematyki co najwyżej głowa boli ;)
Ale takie pozycje tu się przewijają przez forum :idea:
Po co więc tak grać bo nie ogarniam? W czym przewaga?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
31 sie 2019, 09:26
Cblondyn pisze:
31 sie 2019, 09:22
Anomalia pisze:
30 sie 2019, 16:29


W DT spread chyba jest chyba faktycznie ważnym kosztem operacyjnym? Przy małych zyskach z pozycji, stanowi zapewne duży % podczas kalkulacji budżetu i w analizie ryzyka tudzież opłacalności? Bo "płacić 2 pipsy spreadu, żeby wziąć 3 pipsy zysku (czytałam o takich pozycjach w tym dziale) i jeszcze ponosić ryzyko 1:x to chyba nie może się udać?
Przy TP=3 pipsy i 2 pipsach spreadu nie istnieje zarabiający system. Bo koszty samego spreadu to 60% zysku. Czyli trzeba mieć przewage nad rynkiem/skuteczność co najmniej na poziomie 60% by w ogóle wyjść na swoje (zero). A gdzie zyski?
Nawet przy TP=5 pips a spread =1 pips koszty stanowią juz 20%. Jest to bardzo dużo. Dlatego scalping jest uważany za najtrudniejszą forme spekulacji. Bo koszty własne są ogromne. Ale niejednego "miszcza" scalpingu to od matematyki co najwyżej głowa boli ;)
Ale takie pozycje tu się przewijają przez forum :idea:
Po co więc tak grać bo nie ogarniam? W czym przewaga?
Radze do pewnych prezentowanych "rewelacji" podchodzić z dystansem bo z czasem okazują się juz nie takie rewelacyjne :d
I wielu tu ma wbrew pozorom swoje "interesy" do ugrania. Zasada ograniczonego zaufania jak na drodze :)
Co do gry i graczy to nie każdy jest traderem. Wbrew pozorom :)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

PipsKong pisze:
30 sie 2019, 12:14
Pozdrawiam AT :) gracz bez AT :)
Bo fantazja bo fantazja bo fantazja jest od tego, aby trzepać hajs aby trzepać hajs aby trzepać hajs na całego ;)
Chyba za wiele wypiłem 😅
Przeczytałem piątunio. Nikt ci mistrzu nie dorówna. Pamiętaj tylko o jednym - nigdy klina klinem. Jak popiję to robię przerwę :568: :564:
Kermit - co tu pisać. Miał być punkt na edim no i jest - bociany nie klekocą, i dobrze. Wszystkim niedowiarkom - cytując mistrza - "a no widzisz".
Pozdrowienia i przyjemnego, chyba już ostatniego tak ciepłego weekendu, dla wszystkich. :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
31 sie 2019, 12:04
PipsKong pisze:
30 sie 2019, 12:14
Pozdrawiam AT :) gracz bez AT :)
Bo fantazja bo fantazja bo fantazja jest od tego, aby trzepać hajs aby trzepać hajs aby trzepać hajs na całego ;)
Chyba za wiele wypiłem 😅
Przeczytałem piątunio. Nikt ci mistrzu nie dorówna. Pamiętaj tylko o jednym - nigdy klina klinem. Jak popiję to robię przerwę :568: :564:
Kermit - co tu pisać. Miał być punkt na edim no i jest - bociany nie klekocą, i dobrze. Wszystkim niedowiarkom - cytując mistrza - "a no widzisz".
Pozdrowienia i przyjemnego, chyba już ostatniego tak ciepłego weekendu, dla wszystkich. :564:
To chyba wybiórczo czytasz bo o obecnych poziomach pisało pare osób. O sobie nie wspomne ale Jkar pokazywał to wyraźnie. Wiem, że pochlebstwa w modzie ale bez przesady :)
do @Jkar "a no widzisz" ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tak myślałem jak pisałem, że ty skomentujesz mojego posta. Rozbawiłeś mnie. Zawsze ostatnie słowo i pinć groszy. No i się nie pomyliłem - a no widzisz! Widzisz Kongu, jednak AT działa. Mam 100% skuteczności. :mrgreen:
Pozdrawiam cię i wszystkich.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
31 sie 2019, 13:36
Tak myślałem jak pisałem, że ty skomentujesz mojego posta. Rozbawiłeś mnie. Zawsze ostatnie słowo i pinć groszy. No i się nie pomyliłem - a no widzisz! Widzisz Kongu, jednak AT działa. Mam 100% skuteczności. :mrgreen:
Pozdrawiam cię i wszystkich.
Żadna AT nie ma 100% skuteczności. Musze Cie rozczarować. Co do ostatniego słowa to chciałem jedynie podkreslić, że niejaki Jkar czasami tez ma racje :)
Podobnie niejaki belon, Tolmo, Tomasz, swego czasu Deszcz (uznał, że nie za bardzo jest dla kogo prowadzić nadal dziennik - wielka szkoda) i inni :)
I będę tym jednym z nielicznych który będzie to podkreślał i przypominał :)
A że komus sie to może nie spodobac? No cóż jakos to przeżyje :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2019, 15:01 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 30.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
30 sie 2019, 23:38
Gdzie ten "miszcz" co pisał, że na edku 1,1000 to niemożliwe
Szczególnie jak Jkar pisał o tym poziomie tygodnie temu ;)
A RGR zrealizował się z nawiązką ;)
A sam fakt, że trend spadkowy nadal kontynuowany wzbudza u innych "miszczów" sensacje :)
A ten mistrz to kto? :?: :?:
bo widzisz może czuć sie urażony (ten ktoś) że uogólniłeś poziom mistrza do poziomu pary walutowej :564: -1,10
już nie wspomne o jakich poziomach niebieskich pisał ten ktoś
Tak nawiązując do Waszych rozważań temat kosztów transakcyjych i spred
niedawno wstawił ktos trejdy mistrza konkursowego
spojrzałem bo zawsze ciekawi mnie takie cos jak ktos wszedł w pozycje
pozycja GU - 8pipsowy trejd , 8 dni trwał i obsuwy było cos około 100 pipsów :shock:
wiec mniemam ze te dt i te wasze długotermonowe trejdy sa niejako powiazane ze soba mocno!
ps. jakl pisałem o tym tu na forum ilez było zgryźliwosci ze cos takiego potrafiłem wypatrzec

Zablokowany