DayTrading: Piątek 28.06.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Kermit pisze:
28 cze 2019, 22:13
na edku o 23 na zamknieciu dnia i miesiaca pojdzie sygnał na wzrosty miesieczny na świecy i na wskaźnikach (nic sie w tej kwestii nie zmieni do zamkniecia dnia niemal napewno). To oznacza że albo lecimy od razu mocno dalej w góre, albo zeby troche namieszac w głowach najpierw zrobimy korekte 1-2 tygodnie powiedzmy do poziomu 1.13 lub nawet 1.1250 i dopiero ruszymy zgodnie z sygnałem. FED jest o ile dobrze pamietam dopiero 30 lipca wiec czas na krecenie wałkow spory. Niezaleznie od scenariusza po takim sygnale miesiecznym warto przez najblizsze 2 miesiace cierpliwie szukac po korektach L i nie dotykac srednioterminowego S bo moze zabolec. Ale to moje zdanie.
1. kurcze farmazony pierwsza klasa... na zamknięciu dnia masz szpulkę po insidebar także to sygnał niezdecydowania i na pewno nie wzrostowy ;) załacznik nr 1

2. miesięczna zamknięta o niczym nie świadczy, następna moze być spadkowa i taka sytuacja była nidawno na wykresie - załacznik 2

3. przy takich ustawkach jak obecnie, fed, ebc, iran, chiny - long termy moim zdaniem to zwykłe wróżenie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

SWIEZAK44
piszesz ???????
PS. XAB ty serio zostawiłeś S-ki na weekend z G20?? Ja nawet na demo już tak nie robie.. Przecież widac jak się ustawili jak do skoku..
to serio pytanie ?
//////////////////////////////////////////////////
czy tez bawisz sie w kolejnego ignoranta stad wymyslajacego glupoty w stylu demo wkljki itp itd madrosci na poziomie
bez komentarza bo to mniej niz zero
pozycje widziales bo na wykresie widac wystarczy poczytac i tyle temat narazie
pisalem rozliczam zamykam dzis drugi kwartal i polrocze a w lipcu bede wskakiwal w pozycje tylko z doskoku i malo tu pisal
i moze bede mial dzis chwilke to ci opisze co to pozycjonowanie daxa ---dt i ciut dluzej niz dzien
i jesli nie Tobie to moze komus sie stad przyda bo ja zawsze patrze na to optymistycznie moze komus pomoze
napisze jeszcze raz mam daxa u 2 brokerow i tu na wykresowym tzn tym ktory pokazuje na forum
mam w sumie podobne pozycje choc nie koniecznie bo na tym ktory pokazywalem stata pepsiakowi
czasem cos trzymam dluzej lub krocej / zalezy jaka moc
porozrysowuje troche wykresow zrobie rozpiske i jak bede mial czas to dokoncze temat tylko DAXA
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
29 cze 2019, 00:08
Spokojnie, spokojnie.. ta pompka była w jednym scenariuszu, i tak słabo im poszło. Zobaczcie na SP500 na D1. Praktycznie powtórzyli układ świec z poprzeniego szczytu z 01.05. i tak samo był weekend po tym.

IMO nie masz racji ale lubie Cie czytać :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Świeżak44 pisze:
28 cze 2019, 18:54

Ten rano?? Zarobił na nim. :mrgreen: Ale później i tak wszystko spier... Pompka na indeksach przed G20.
ej ej … gadałeś że spadki będą :p
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Skubany Świeżak gada że spadki będą ... mydli oczy ludom nowożytnym, a sam otwiera Lki i zarabia :D
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

yeahman pisze:
29 cze 2019, 00:37


1. kurcze farmazony pierwsza klasa... na zamknięciu dnia masz szpulkę po insidebar także to sygnał niezdecydowania i na pewno nie wzrostowy ;) załacznik nr 1

nic nie pisalem o sygnale dziennym. Pisałem wyrażnie że pójdzie sygnał miesieczny po zamknieciu dnia i miesiaca. Czytanie ze zrozumieniem to poziom szkoly podstawowej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

swiezak i ZIELONI
twoja zasade pozycjonowania i grania skomentuje krotko
grasz dt na czym sie da na Indexach
na zasadzie uda sie swiczke wykorzystac albo sie nie uda
nie wazne czy to demo czy tez grasz realnie
w ocenie szkolnej od 0 do 6tki
poziom wiedzy moze sredni 3-4
poziom przewidywania zalozenia d-po godz spedzonych na realnej kasie 0-1ka tyle temat twej osoby
teraz dax germany 30
nie mam dostepu do wykresow teraz ale to co mam z wczoraj to pokaze do przemyslen wsiech ????????
zas do pozycji ss odniose sie jak te wykresy zobacze bo napisze konkrety
wykres 2h niemca
czerwona linia to istotny opor i wokol niej narazie sie kreci wsio

https://iv.pl/images/76763657424018331460.png
masz tez przeze mnie wyrysowany klin wzrostowy to formacja podazowa
wykres m10
https://iv.pl/images/98481796263193720157.png
masz podane wsparcia i oporki i final zamkniecie to takie ni to flaga ni to HWC
co bedzie bedziemy wiedziec jak rynek sie otworzy

dwa wykresy formacjii na m10
https://iv.pl/images/66925551255710790474.png
klin form,wzrostowa -- ale to podazowa ktora dopiero sie rysuje i ksztaltuje
https://iv.pl/images/23110759781135873845.png
i popytowa trojkat symetr z zasiegami jak widac
w zasadzie albo sie wypelni albo zrobia korekte bo na poprzednim czyli klinie rynek juz sie oparl
reszte jak pisalem jak bede mogl pokazac co z daxem moze byc w srednim a moze w dlugim tez terminie
a i tak nawiasem mowiac krotko
TO JEST PODSTAWA TYLKO JESLI CHCE SIE NA FX ZARABIAC
jesli forexem sie pobawic to mozna orzel reszka i tyle temat w poludnie o fx
zanim zaczynasz pozycjonowac przynajmniej 3-5 wykresow opracowac co moze byc wtedy widzisz w co grasz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tomasz196407 pisze:
29 cze 2019, 08:06
Świeżak44 pisze:
29 cze 2019, 00:08
Spokojnie, spokojnie.. ta pompka była w jednym scenariuszu, i tak słabo im poszło. Zobaczcie na SP500 na D1. Praktycznie powtórzyli układ świec z poprzeniego szczytu z 01.05. i tak samo był weekend po tym.

IMO nie masz racji ale lubie Cie czytać :)

Larry Williams w Sekretach Tradingu Krótkoterminowego tak pisze o dołkach i szczytach:
"Niedoświadczeni spekulanci sądzą, że to duzi inwestorzy wchodzą na rynek i że to oni są główną przyczyną zmiany trendu. Nic bardziej mylnego. Jak to określił mój przyjaciel, Tom DeMark: „Dołek na rynku nie powstaje, bo nastąpił przypływ kupujących. Powstaje, ponieważ zabrakło sprzedających”.

To o szczycie chyba podobnie tylko odwrotnie :D
Polecam Larrego Williamsa juz raz tu pisałem tym bardziej ze juz jest dostepna wersja polsko jezyczna
Cała jego historia jako tradera i piekne przykłady poparte statystykami oraz strategiami
napawa wartosciami edukacyjnymi prawie na poziomie akademickim
Co do stwierdzen naszego kolegi Świeżaka mam wiele wątpliwości ale sobota dziś i mi sie nie chce
Moze jutro przedstawie swoje wizje i komentarze

"Nadal jestem przekonany, że w zachowaniu ceny występują pewne powtarzające się prawidłowości, w zasadzie trzy podstawowe, ale żadna z nich nie jest związana z czasem. Głównym problemem związanym z analizą czasu jest fakt, że zawsze kiedy wydaje się, że występuje dominujący cykl, który widoczny jest na wykresie w danym horyzoncie czasowym, pojawia się inny, który znajduje się z nim w sprzeczności. Ponadto cykle czasowe mają tendencję do pojawiania się i znikania w tempie, w którym przełączają się światła na skrzyżowaniach drogowych. Nie dość więc, że trudno ocenić, który z cykli jest ważniejszy, to jeszcze są one nietrwałe."

"W późnych latach 60. traderzy chcący pogadać i napić się darmowej kawy często przesiadywali w biurach maklerskich, obserwując notowania cen na tzw. taśmie. Odnotowywana nań była każda transakcja danego dnia. W moim biurze maklerskim często pojawiała się para dwóch starych dziwaków – Jack i Murray. Przychodzili codziennie i chętnie dzielili się swoimi giełdowymi doświadczeniami – my zaś słuchaliśmy ich z dużym zainteresowaniem. Murray, starszy z nich, pracował jako chłopiec od zapisywania kwotowań podczas krachu giełdowego w 1929 roku. Wspominał, jak w pierwszym dniu kryzysu odnotował obniżkę cen akcji spółki Bank of America o dokładnie 100 punktów! Wyobrażaliśmy sobie młodego Murraya stojącego przy dużej tablicy, zapisującego kredą ostatnią cenę, po której zawarto transakcję, po czym zmazywał ją i zastępował nową, niższą wartością. Murray wspomniał również, że największy spadek ceny, jaki odnotował pomiędzy kolejnymi notowaniami, wyniósł 23 punkty.

Jego historia wpasowywała się idealnie w ulubione powiedzenie starych bywalców biura. Po dziś dzień dźwięczy mi ono w głowie. Jack zwykł je powtarzać przynajmniej raz dziennie. „Nigdy nie łap spadającego noża”, przy czym często dodawał: „Zaczekaj, aż nóż wbije się w ziemię i przestanie się trząść (czyli zabraknie sprzedających, a ceny zamknięcia będą bardzo blisko cen minimalnych). Wtedy i tylko wtedy możesz go podnieść. To najważniejsza lekcja, jaką wyniosłem z ponad 50 lat patrzenia, jak ludzie tracą pieniądze na giełdzie”.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2019, 17:19 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 2 razy.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

XAB pisze:
29 cze 2019, 11:52
swiezak i ZIELONI
twoja zasade pozycjonowania i grania skomentuje krotko
grasz dt na czym sie da na Indexach
na zasadzie uda sie swiczke wykorzystac albo sie nie uda
nie wazne czy to demo czy tez grasz realnie
w ocenie szkolnej od 0 do 6tki
poziom wiedzy moze sredni 3-4
poziom przewidywania zalozenia d-po godz spedzonych na realnej kasie 0-1ka tyle temat twej osoby
teraz dax germany 30
nie mam dostepu do wykresow teraz ale to co mam z wczoraj to pokaze do przemyslen wsiech ????????
zas do pozycji ss odniose sie jak te wykresy zobacze bo napisze konkrety
wykres 2h niemca
czerwona linia to istotny opor i wokol niej narazie sie kreci wsio

https://iv.pl/images/76763657424018331460.png
masz tez przeze mnie wyrysowany klin wzrostowy to formacja podazowa
wykres m10
https://iv.pl/images/98481796263193720157.png
masz podane wsparcia i oporki i final zamkniecie to takie ni to flaga ni to HWC
co bedzie bedziemy wiedziec jak rynek sie otworzy

dwa wykresy formacjii na m10
https://iv.pl/images/66925551255710790474.png
klin form,wzrostowa -- ale to podazowa ktora dopiero sie rysuje i ksztaltuje
https://iv.pl/images/23110759781135873845.png
i popytowa trojkat symetr z zasiegami jak widac
w zasadzie albo sie wypelni albo zrobia korekte bo na poprzednim czyli klinie rynek juz sie oparl
reszte jak pisalem jak bede mogl pokazac co z daxem moze byc w srednim a moze w dlugim tez terminie
a i tak nawiasem mowiac krotko
TO JEST PODSTAWA TYLKO JESLI CHCE SIE NA FX ZARABIAC
jesli forexem sie pobawic to mozna orzel reszka i tyle temat w poludnie o fx
zanim zaczynasz pozycjonowac przynajmniej 3-5 wykresow opracowac co moze byc wtedy widzisz w co grasz
czy jako "Janusz" oraz "GORU" DT :!: :!: tak się tu wymądrzając oraz oceniając innych , nie masz kszty odwagi ani honoru by pokazać swoje statmenty na forum :!:
@maccyw oraz Tolmon_Nika,pokazują swoje i nie mają żadnych oporów
z-kapitanem-jack-iem-na-zmanipulowanych ... ml#p947763
post947717.html#p947717
a ty oczerniając i wyśmiewając innych wyrabiasz (wystawiasz) o sobie imo nieciekawą opinię.
O sobie możesz jak chcesz i co chcesz mówić ( co ci się podoba), ale o innych to już ..>>>>... i jednak nie wypada.
TEOM
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

jack19840802
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2018, 16:46

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: jack19840802 »

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,249 ... stawy.html

Czyli USD się wzmocni, złoto w dół, edek i kabel tez w dół?

Zablokowany