DayTrading: Piątek 28.06.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Elliot w swoich pracach o Teorii FE napisał że jeżeli inwestor nie wie co ma robić, nie jest pewny rozliczenia fe,
wstrzymuje sie ponieważ jest to istotne bo są takie okresy na rynku że istnieje ta niepewność
nie uwazasz że mądrze to napisał

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

pewnie ze madrze
ale ja pamietam tez czasy fakt byla inna dzwignia ze wisialem na stracie powyzej 7 gr na dolcu na ladnych powiedzmy kilku lotach
i dotad mieszalem ze koncu uzyskalem zarabisty zysk na tej stracie
teraz tego juz bym nie zrobil juz mniej obracam dolcami to raz
i np dzis wybijaja 450 daxa to byl zgasil pewnie wsio zamknal komp i tydzien nie dotykal
choc uparciuch jestem i za mala by to byla strata do mojego dzis zysku bym to zrobil wiec pewnie poczekalbym jednak do poniedzialku
ale teraz 4 ski zarabiaja wiec problem tylko czy zostawic wsio czy gora 2
ze mnie troszke inny inwestor bo ja czesto patrze na srednia i kasuje wsio choc moglbym poczekac i powinienem czekac
i jak zwylkle zostawiam straznika
dla poprawy mego ego :D
tomasz pamietasz co ja tu kilka razy pisalem
nie mialem w czerwcu ani razy naruszonego polowy depo wiec mam czym sie bronic
a to tez znaczy ze gram delikatnie bo dzis chyba tylko ciut ruszylem pol depa na pare chwil
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 20:58 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
28 cze 2019, 20:51
pewnie ze madrze
ale ja pamietam tez czasy fakt byla inna dzwignia ze wisialem na stracie powyzej 7 gr na dolcu na ladnych powiedzmy kilku lotach
i dotad mieszalem ze koncu uzyskalem zarabisty zysk na tej stracie
teraz tego juz bym nie zrobil juz mniej obracam dolcami to raz
i np dzis wybijaja 450 daxa to byl zgasil pewnie wsio zamknal komp i tydzien nie dotykal
choc uparciuch jestem i za mala by to byla strata do mojego dzis zysku bym to zrobil wiec pewnie poczekalbym jednak do poniedzialku
ale teraz 4 ski zarabiaja wiec problem tylko czy zostawic wsio czy gora 2
zobacz układ wykresów jest prawie niezmienny impuls- korekta-impuls-korekta-impuls
gdzie sa najwieksze skuteczności? odpowiadam sam , potem Ty
na impulsach
Skoro to takie powtarzalne jak człowiek sie rodzi i dorasta a potem jest smierć
powtarzalne w sensie ilosc przypadków w mld-ach bo tyle ludzi na swiecie jest
To czemu sobie utrudniac życie i pchać sie inaczej niż powinno
całe życie na przekór zasadom :D

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

na impuls zawsze niestety tu trzeba cierpliwie czekac i wykorzystac go choc na 50 procent
dzis ja zrobilem napewno w sume z 80 wiec pora odpoczac zmykam bo dzis sie rozpisalem ale w lipcu tu strajkuje
zostawiam te ski dax na weekend jednak :(
mala ska edek :?: poprawiam male 2 ski
piekna eska ropa i male 2 li na dolcach czyli poplatanie z pomieszaniem narka
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 21:05 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ropa wti
a tym mozna sie pochwalic bingooooooooooooo
https://iv.pl/images/73653690456227918027.png
to wykres na m5 fajna falka :D i tylko 1ska :( przez tego daxa
a i formacyjka nie nawalila
https://iv.pl/images/44001964849108416394.png
ropke zgasilem bo toprzesada na weekend zostawiac taki zysk nara :564:
niemiec przynajmniej na teraz tez luz i jest git
https://iv.pl/images/71711894174587805868.png
tez 2 ski skracam teraz :568:
troche sie pozmienialo dalej 2ski tylko wyzej poziomy

to minutki wykres DAZA GERMANY 30
MOZE TAK
https://iv.pl/images/59835999503162822744.png
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

wybili szczyt
kontynuacja

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

dobra...pozycje pozamykane bo czuje turbulencje na wykresach na otwarciu w niedziele

a co do daxa Waszego to bez zmian
post947302.html#p947302

na edku o 23 na zamknieciu dnia i miesiaca pojdzie sygnał na wzrosty miesieczny na świecy i na wskaźnikach (nic sie w tej kwestii nie zmieni do zamkniecia dnia niemal napewno). To oznacza że albo lecimy od razu mocno dalej w góre, albo zeby troche namieszac w głowach najpierw zrobimy korekte 1-2 tygodnie powiedzmy do poziomu 1.13 lub nawet 1.1250 i dopiero ruszymy zgodnie z sygnałem. FED jest o ile dobrze pamietam dopiero 30 lipca wiec czas na krecenie wałkow spory. Niezaleznie od scenariusza po takim sygnale miesiecznym warto przez najblizsze 2 miesiace cierpliwie szukac po korektach L i nie dotykac srednioterminowego S bo moze zabolec. Ale to moje zdanie.

Na kablu też nie mieli sily wyjsc dzis trwale powyzej kanalu spadkowego i nie skonsumowali wybitej podstawy podwojnego dna szybko kontrujac wzrosty wiec rownie dobrze mozemy zobaczyc spadki jeszcze. Najrozsadniej zostac bez pozycji i w nowym tygodniu na spokojnie zobaczyc co sie pojawi na wykresach IMO
Udanego weekendu.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 22:27 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

świeżak i po co ci te demo
przynajmniej bym sie cieszył że komuś dałem możliwosc zarobienia :D na ciastko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Spokojnie, spokojnie.. ta pompka była w jednym scenariuszu, i tak słabo im poszło. Zobaczcie na SP500 na D1. Praktycznie powtórzyli układ świec z poprzeniego szczytu z 01.05. i tak samo był weekend po tym. Identyczna sytuacja, a może specjalnie tak malują żeby nas zmylić. 03 maja w piątek wybili nawet szczyt na DAX-ie= lepiej pompowali niż dzisiaj.. :) Dziś straciłem, bo patrzyłem na M5 i dałem za duże SL-e. To był zły pomysł na grę ze spekulacją taką jak dziś. Rano tylko zarobiłem. Zobaczymy w poniedziałek gdzie wyskoczą i co zrobią. Może byc podobnie jak na początku maja, jeśli nic się tam nie uda na G20.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 28.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Moze być luka w góre, jeśli coś im sie uda. Albo w dół jeśłi nie.. PS. XAB ty serio zostawiłeś S-ki na weekend z G20?? Ja nawet na demo już tak nie robie.. Przecież widac jak się ustawili jak do skoku..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany