Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Każda świeca ma High i Low.
Każde High i Low to jest jakiś SR.
Każda świeca ma cenę Close.
Cena Close jest też istotnym SR.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Kiedyś zadałem sobie pytanie: :?:
-jakie elementy powinna zawierać modelowa strategia handlowa ?
-w jaki sposób wykorzystać wypracowaną strategię, w podejmowania decyzji handlowych.
-czy w każdym ruchu wykresu nie należy doszukiwać się logiki :?: ,
jeżeli coś jest logiczne można by powiedzieć że to prawidłowość, a prawidłowość może być początkiem systemu .
Z kilkuletniej zabawy - wynika że rynek zawsze dąży do dynamicznego, zrównoważonego poziomu co za tym idzie,
dla określenia trendu oraz jego odwrócenia strategia , powinna używać wskaźników maksymalnie liniowych w stosunku do ceny !
Za najbardziej liniowymi wskaźnikami trendu uważam wszystkie średnie ruchome, a dla oscylatorów – wskaźnik typu MACD.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

MACD działa w oparciu o średnie. Tylko trochę inaczej wygląda.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.


Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

fx-technik pisze:
24 maja 2019, 12:55
Dzięki, że o mnie wspomniałeś
Ne ma za co. :)
Tolmon_Nika pisze:
24 maja 2019, 13:12

@MarioDM powodzenia :564:
Dzięki i nawzajem :D
Cblondyn pisze:
24 maja 2019, 14:23

Te 4% na tydzień to przez rok (czyli 52 tygodnie) daje wynik 1,04exp51= 7,39 raza powiększone konto. Dla Mario to mały pikuś :)
Nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem.
MarioDM pisze:
24 maja 2019, 12:25


Wynik nie zadowala również z innego powodu. Rynek ciągle się zmienia i mogę nie nadążyć za tymi zmianami, więc przy tak małym zysku może się okazać, że za jakiś czas wynik z plus 5% zjedzie na minus 5%.
Poza tym robiąc testy za miniony kwartał wychodziła mi wyższa stopa zwrotu, wiec jestem zwyczajnie zawiedziony.
Cblondyn pisze:
24 maja 2019, 14:23

Teraz pare słów o średnich. Chyba nie muszę udowadniać (a może muszę), że bardzo często średnie co przed chwilą się włąsnie przecieły na koniec dnia/tygodnia są z dala od siebie w najlepsze.
Jakie "koniec tygodnia" ? Zaprezentowałem system działający w daytradingu.
Poza tym należy wchodzić na świeczkach, które ZAMKNĘŁY SIĘ powyżej/poniżej średniej. Jeśli wchodzisz na niezamkniętej świeczce, to pretensje do siebie :p
freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44
no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :)
Pisałem Ci już wcześniej w Twoim wątku : "olej PA i poszukaj innego systemu". :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

krab29 pisze:
24 maja 2019, 19:20
Jeśli w tydzień! z 2000 zrobiłeś 10% na kilkunastu pozycjach to wystarczy, że przez pozostałe 51 tygodnie roku zrobisz kolejne 10%i osiągniesz super wynik 20% rocznie. Inaczej z takim progresem tygodniowym za 2-3 lata mógłbyś wykupić długi Polski, a po 10 latach dług całego świata.
To tak nie działa. :d
krab29 pisze:
24 maja 2019, 19:20
Ja poluję na 10-20%, ale rocznie!
Musisz być bardzo bogatym człowiekiem jeśli wystarczy Ci 10-20% rocznie. Gratuluję bogactwa. :564:
meylo pisze:
24 maja 2019, 21:16
Ciekaw jestem komu/czemu ma służyć wpis autora tematu.
Też się zaczynam nad tym zastanawiać.
Dział "Journal" ma służyć edukacji użytkowników forum oraz pomocą i sugestiami.
Daję Wam gotowca jak trzepać kasiorę z Fx i udowadniam to statementem, iż jest to wykonalne, choć zysk nie powala i co ? Nikt nawet nie podjął tego tematu.
Ogarnijcie się do licha!!! Ten system działa. Musicie tylko dobrać odpowiednie średnie oraz oscylatory, dobrać szczegóły jak TP, SL itp. i kasa zarobi się sama. Wiadomo, że opracowanie systemu zajmie Wam nieco czasu. Wyleję pewnie teraz kubeł zimnej wody na Wasze głowy, ale uprzedzę, iż może to potrwać nawet kilka lat, ale ... TO JEST WYKONALNE.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

MarioDM pisze:
27 maja 2019, 14:44
freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44
no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :)
Pisałem Ci już wcześniej w Twoim wątku : "olej PA i poszukaj innego systemu". :wink:
piszesz o czymś na bazie wskaźników czy coś innego masz na myśli? ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

MarioDM pisze:
27 maja 2019, 14:55
Daję Wam gotowca jak trzepać kasiorę z Fx i udowadniam to statementem, iż jest to wykonalne, choć zysk nie powala i co ? Nikt nawet nie podjął tego tematu.
Ogarnijcie się do licha!!! Ten system działa. Musicie tylko dobrać odpowiednie średnie oraz oscylatory, dobrać szczegóły jak TP, SL itp. i kasa zarobi się sama. Wiadomo, że opracowanie systemu zajmie Wam nieco czasu. Wyleję pewnie teraz kubeł zimnej wody na Wasze głowy, ale uprzedzę, iż może to potrwać nawet kilka lat, ale ... TO JEST WYKONALNE.
Chopie, wiesz ile ja ludziom dałem takich gotowców?
Nawet prostszych od tego twojego!
Nie ma co walczyć z wiatrakami.
Trzeba się zająć własnym podwórkiem, i tyle.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

nikt nikogo na siłę nie uszczęśliwi, tym bardziej że trejdowanie to bardzo specyficzne zajęcie i coś co podpasuje jednemu, wcale nie musi pasować innemu :) niestety, taki biznes

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
27 maja 2019, 17:45
nikt nikogo na siłę nie uszczęśliwi, tym bardziej że trejdowanie to bardzo specyficzne zajęcie i coś co podpasuje jednemu, wcale nie musi pasować innemu :) niestety, taki biznes
Prawda jest taka, że dziubie taki po kilka pips, i tak mu się dwa, trzy dni udaje, a czwartego wchodzi grubszym lotem, i wtedy cena mu ucieka, o on usuwa Stop Loss, bo przecież nie odda teraz trzech dni zarobku, i patrzy się jak mu konto topnieje. I to nie ma nic wspólnego z tą, czy inną strategią.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ