Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Obawiałem się że właśnie tego brokera wskażesz:)
Z tymi zagranicznymi to tak jak napisałeś, jest wielu zagranicznych uczciwych opisanych na forach, i o tych mówię, bo Ci co na siłę dzwonią znaczy że szukają frajerów.
Z sms'ami znam tylko giełdy Crypto, ale ciekawy temat i sprawdzę brokerów czy mają to dodatkowe zabezpieczenie, bo w sumie to taka podstawa do której na każdej giełdzie jestem przyzwyczajony.
A jeśli chodzi o uczciwość i wypłaty to proponuje zapoznać się z wypłatą Przemysława Mućki, z tego co kojarzę nie grał u Polaków a nieco ponad 1mln wypłacił bez problemu co wskazuje że choćby ten brok jest wypłacalny. Chyba że potrzebujesz dużo większego zabezpieczenia w wypłacalności to nie pomogę, ale szczerze wątpię (nie umniejszając Żadnemu forumowiczowi) bo czytając fora ludzie nie są przyzwyczajeni do tego że ktoś zarabia jakieś tam ponadprzeciętne kwoty, dlatego zapewne większość kieruje się zasadą że pieniądz lubi cisze i Ci zarabiający najwięcej nie wchodzą pisać po forach ;)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Bańki nie mam, ale na pewno bym chciał. Co do smsa - wydaje mi się to słuszne. Jest przy logowaniu i znika problem kto zalogował się na konto. Jak coś będziesz wiedział o smsach to pisz tutaj. Będę co jakiś czas zaglądał.
Powodzenia.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

dzikson pisze:
27 lip 2019, 22:34
krab29 pisze:
24 maja 2019, 21:44
Jest w Polsce kilku brokerów ECN i jeśli wam nie odpowiada to więcej MM i tam przelejcie kasę. Przynajmniej polski jako tako znacie. Ludzie ogarnijcie się.
możesz wskazać takiego który ma dobre opinie w sieci? i który jest pradziwym Polskim ECN'em?
druga część również pozostawia wiele do życzenia.. zwykły forumowy szczur który stracił trochę kasy nie będzie wynajmował adwokata za kilka koła żeby dochodzić swoich praw w odzyskaniu paru PLN, bo więcej zawinie papuga (chyba że weźmie leszcza który zawinie hajs za to że wstawi się do Sądu i tylko pokażę facjatę, zamiast bronić klienta), pamiętając że na przeciw mamy instytucję którą będą bronić 3 kancelarię (jeśli kwota będzie adekwatna bo będą jechali na prowizji a brok jest ich dużym klientem), pomijając fakt że sprawa będzie trwała 10 lat (każdy kto ma jakieś doświadczenia z pozwami wie jak to działa)

Dużo ludzi namawia do kurczowego trzymania się zakichałej Polski, jak w innych krajach są brokerzy którzy działają dłużej niż bieda Polscy brokerzy i są bardziej wiarygodni. Każdy ma wybór i mimo że jestem początkującym to wole mieć 3 konta za granicą niż jedno w Polsce o której co chwile czytam że wałki robią i problemy z wypłatami bo.... mają do tego prawo
Krzysiu, od wielu lat jestem na XTB i uważam że co do pipsa się z nimi nie doliczy ale generalnie to dość stabilna firma i nie słyszałem żeby komuś hajsu nie oddali, także wolę polskie XTB niż seszelskie niewiadome co.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Od wielu lat jest z nimi tysiące użytkowników którzy będą dalej. Od lat wielu jest że ludzie nie chcą czekać za zleconym przelewem bo z PL idzie szybciej, pewniej i w ogóle jest lepiej. I do końca swojego tradingu większość z tych userów pozostanie w xtb bo jest to PL broker, a wszystko co zagraniczne jest bee i pachnie oszustwem.
yeahman pisze:
30 lip 2019, 01:44
także wolę polskie XTB niż seszelskie niewiadome co.
Każdy pisze seszelskie, mołdawskie, afrykańskie i nie wiem jeszcze jakie, ale kto każe otwierać konto w gówno kraju u gówno broka który nie ma żadnej historii ? O Polsce inne kraje też myślą że jest gówno krajem i nie otworzą tu konta bo nie mają żadnego zabezpieczenia, a PL Sąd stanie za PL firmą a nie za obcokrajowcem.
Dla wyjaśnienia, również uważam że lepiej mieć konto u siebie, gdzie można złożyć reklamację, iść poskarżyć się do rzecznika, adwokata, Sądu itd. Ale od lat zajmuję się handlem międzynarodowym i wiem że w wielu krajach jest lepiej pod względem świadomości ludzi i uczciwości, gdzie interesy robi się poprostu lepiej a klient jest szanowany jak być powinien a nie jak w Polsce jest często uważany za intruza gdy tylko coś jest nie po myśli drugiej strony. Takie Chiny, jeden z najlepszych kontynentów z ludźmi którzy traktują mnie lepiej niż bieda rodacy :roll:
Tak samo konta bankowe, wielu z tych traderów (taki przykład) którzy zostaną u jednego broka ma (i będzie miało) konto w jednym banku mimo że inne banki mają korzystniejsze oferty i są pod wieloma względami lepsze, a to tylko z przyzwyczajenia i niechęci do zmian (psychologowie i specjaliści mówią o strachu przed zmianami:) Tak więc
yeahman pisze:
30 lip 2019, 01:44
Krzysiu, od wielu lat jestem na XTB
Krzysiu :lol: hehe no niech będzie że będą Krzyś choć nienawidzę tego imienia. Fajnie gdybyś napisać u ilu brokerów byłeś i dał jeszcze porównanie dlaczego akurat XTB jest lepsze od innych że u nich jesteś, ale to NIE jest temat do tego, tylko o problemach z odzyskaniem pieniędzy
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

krab29 pisze:
28 lip 2019, 08:38
Oprócz loginu i hasła, przy logowaniu mam sms potwierdzający. Nigdy broker nie może mi powiedzieć, że konto wyzerował ktoś z drugiego krańca świata, bo wykradł mi login i hasło i grał żebym stracił wkład - zostaje ślad smsa. Dla mnie to bardzo istotny system bezpieczeństwa. Oczywiście zależy to od twojego depo.
....................
Gdybyś ty znał zagranicznego z smsem to napisz, zainteresuję się tematem.
Witaj.
Jak obiecałem tak robię (zresztą jak praktycznie zawsze).
Potwierdzenia SMS w RoboForex. Obecnie założyłem u nich konto. W między czasie widziałem parę innych brokerów z potwierdzeniai sms i authinfo ale nie mieli dobrej oferty lub też byli mało znani.
Napisał bym wcześniej ale nie szukałem żadnego brokera, a teraz z racji testowania nowych strategi zainteresowałem się na nowo tematem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Fabb
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:45

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Fabb »

Witam, podepnę się pod temat jeśli mogę. Ostatnio dałem sie nabrać na głupia reklamę z Robertem Lewandowskim i założyłem konto na https://www.mysafemarket.com/
W sumie to 970 zł, chciałem spróbować więc wyslalem rowniez im swoje dokumenty oraz deklarację wpłaty (wyczytałem też tam ze bedzie to potrzebne do wyplaty środków pieniężnych).Coś mnie podkusilo sprawdzić opinie na temat tej firmy i nie były one pozytywne, a wiec zanim zacząłem jakąkolwiek przygode z handlem postanowiłem wycofac swoje pieniadze i dokumenty. Byłem umówiony na rozmowę telefoniczną z osobą która miala mnie poprowadzić i pomagać, kiedy zadzwonił do mnie pracownik ów firmy, powiedziałem mu ze ja rezygnuję i że zlecilem juz wypłatę swoich zainwestowanych pieniędzy. Zaczęło mu bardzo zalezec na tym żebym chociaz spróbował i mnie namawiał bardzo nachalnie, zostalem przy swoim zdaniu i ostatecznie umowilem sie na kolejna rozmowe twierdzac że sie zastanowię, wniosku o wyplate nie cofalem. Wniosek zlozylem w czwartek ubiegłego tygodnia a wczoraj (wtorek) zostal odrzucony (dzwonili ale bylem w pracy). Złożyłem wniosek wypłaty jeszcze tego samego dnia i napisałem żeby zadzwonili w przeze mnie wyznaczonych godzinach (potrzebna była do wyplaty rozmowa telefoniczna). Dzisiaj dostalem telefon z pytaniem czy zlecilem wyplate środków, odpowiedzialem ze tak, ze chciałbym wypłacić pieniadze. Dostalem informacje ze zanim bede mógł je wypłacić to musze zaczac z nimi handlować i dopiero potem bede mógł zlecić wypłatę. Nie wiem juz co mam robić i jak zapobiedz temu handlu z ich pomocą, gram na czas żeby nie godzić się na to i jutro mają dzwonić ponownie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A co wiesz na temat tej firmy?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli depozyt wpłaciłeś kartą to być może ten artykuł Ci pomoże:
https://forexclub.pl/maxitrade-agricole ... pieniadze/

Klient odzyskał środki od Maxitrade, mimo, że "broker" sam mu ich nie wypłacił.

W innym przypadku można spróbować poprzez jakiegoś prawnika, ale przy tym depozycie będzie to słabo opłacalne. Ale może masz kogoś w rodzinie?

Zgłosić sprawę na policję i KNF też można - ale strzelam, że już o nich wiedzą i za wiele zrobić nie mogą, bo firma zarejestrowana jest... no właśnie, gdzie? Bo na stronie podają tylko telefon z kierunkowym na UK, a to nic nie znaczy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Sprawdź regulamin czy nie ma żadnego punktu o tym że należy przeprowadzić jakąkolwiek transakcję przed dalszym obrotem gotówką. Może mają taki zapis aby wpłaty nie były "wirtualne" bo przecież zarabiają na Twojej stracie..
Druga sprawa nie graj na zwłokę bo to Twój czas i jak broker zawinie dupę to już hajsu nie odzyskasz, bo nawet sprawa Sądowa która skończy się za 10 lat nie będzie równoznaczna ze zwrotem pieniędzy które komornik na rzecz poszkodowanych nie bedzie miał z czego ściągnąć bo cały majątek zostanie wyprowadzony tuż przed zamknięciem działalności, albo jest na bieżąco to robione.

Teraz widze że mają dźwignie 1:200 więc są po za UE, czyli po za PL, więc jak wałek to jeszcze gorzej.
Na przyszłość:
Wybieraj brokerów którzy już mają pozytywne opinie i którzy są stosunkowo długo na rynku. Tu na forum znajdziesz ich paru, i na wielu innych platformach opinie które się pokrywają
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie no, regulamin rzecz święta ale bez przesady... ;) Przez 14 lat nie spotkałem się z warunkiem "konieczności dokonania transakcji", żeby móc dokonać wypłaty. Środki są Twoje i możesz je wypłacać kiedy chcesz. Brokerzy mogą się bronić przed "wirtualnymi" wpłatami np. opłatą za wycofanie kasy albo zawieszeniem konta.
Skoro firma nie chce się nawet pochwalić krajem rejestracji (a tego nigdzie na stronie nie widać), to jest to ewidentny szwindel. Nie byłbym naiwny, że po wykonaniu dowolnej transakcji, nagle wypłacą środki.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ