Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
11 lis 2021, 10:37
FreeWay pisze:
10 lis 2021, 22:23
Tak zawsze się może zdarzyć że akcje "Runą" , ale zwykle zdarza się to Januszom inwestowania którzy kupują po dużych wzrostach 30-90% , Zysk z dywidendy jest najprostszy do oszacowania dostajesz % od wartości kursu . By nie być tym załamanym facetem który sprzedał tam gdzie inni widzą okazje do zakupu musisz umieć wycenić dane aktywo AT
Nie mówimy tu o mnie ani o tym jak należy inwestować. Ja tylko chciałem wskazać jak wyglądają te "mityczne" zyski z GPW.
Są zapewne tacy co potrafią inwestować i zarabiać, ale większość zysków wygląda pewnie tak jak opisałem czyli wymęczony przypadkowy zysk po kilku latach.
I tym się różni giełda od forexu, że tam można ewentualnie przetrzymać instrument i wyjść z niego z zyskiem po nawet długim czasie. Na FX tak się nie da, bo swapy zjedzą cały ewentualny zysk.
Przetrzymać, to można jedynie walor, który ma szansę stać się znaczącą wartością antyczną.
Stąd w normalnym handlu są stosowane wyprzedaże, nawet po cenach stratnych, po to żeby wycofać kapitał i zainwestować w kolejny produkt.
Ten gościu miał rację, że chciał sprzedać ze stratą.
Żona nie miała pojęcia o handlu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
11 lis 2021, 11:35
Przetrzymać, to można jedynie walor, który ma szansę stać się znaczącą wartością antyczną.
Stąd w normalnym handlu są stosowane wyprzedaże, nawet po cenach stratnych, po to żeby wycofać kapitał i zainwestować w kolejny produkt.
Ten gościu miał rację, że chciał sprzedać ze stratą.
Żona nie miała pojęcia o handlu.
O rany !!!!
Przeczytaj uważnie co napisałem w poprzednim poście.
MarioDM pisze:
11 lis 2021, 10:37
Nie mówimy tu o tym jak należy inwestować. Ja tylko chciałem wskazać jak wyglądają te "mityczne" zyski z GPW.
Teraz już jasne ?

A ten facet kompletnie nie miał racji, bo sprzedać to powinien wcześniej, a nie dopiero gdy stracił 2/3 kasy. Poza tym gdyby wszedł właściwie to pewnie by nie miał tego dylematu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Wyżej wymieniony nieszczęśnik który stracił 2/3 kasy w ogóle nie powinien brać się za inwestowanie nikt z podstawową wiedzą na temat rynków nie inwestuje 100% pieniędzy w jedno aktywo , zdarzają się na akcjach takie straty ale jeśli jedna z np 20 firm w portfelu notuje 70% spadek ceny to niczego to nie zmienia jeśli zbankrutuje tracisz 100% zainwestowanej kwoty czyli jakiś % wartości portfela , maksymalna strata równa jest zainwestowanemu kapitałowi , z góry ustalona w monecie zakupu dlatego na akcjach SL nie stosuje , co innego na fx brak SL i przetrzymywana strata może doprowadzić do bankructwa.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
11 lis 2021, 21:51
Wyżej wymieniony nieszczęśnik który stracił 2/3 kasy w ogóle nie powinien brać się za inwestowanie nikt z podstawową wiedzą na temat rynków nie inwestuje 100% pieniędzy w jedno aktywo
Nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Czy chcecie mi prawić porady i morały ? Ja przytoczyłem tylko jeden z wielu przykład jak mogą wyglądać te mityczne zyski z GPW. Znam i znałem wiele osób, które będąc leszczami brały się za inwestowanie. Czasem zarabiały, a czasem nie.
Zresztą daleko nie szukając, każdy z nas zaczynał jako leszcz.
Pamiętam pewien ciekawy przypadek. Poznałem faceta w biurze maklerskim w 2003. Poznałem się z nim i wypytałem o szczegóły jego kariery inwestorskiej.
Zaczynał 2 lub 3 miesiące wcześniej z kapitałem 5k PLN. Korzystał z krótkoterminowego kredytu zwanego OTP. Ten OTP pozwalał kupić 3 razy więcej akcji niż się miało na rachunku, ale trzeba było po 3 dniach albo dopłacić albo zamknąć te akcje.
Po trzech miesiącach od startu facet miał już własnych pieniędzy około 60-80k.
Jego strategia inwestycyjna była bardzo prosta. Brał z rana "Parkiet" i czytał go, a następnie kupował spółki, o których gazeta pozytywnie napisała.
Dla przypomnienia to rok 2003 był początkiem hossy na GPW, więc facet się świetnie wstrzelił. Nie wiem jak to się dalej potoczyło, ale przy mnie zwiększył kapitał o 100% w ciągu kolejnych trzech miesięcy. Chcę wierzyć, że ostatecznie wyszedł z biura z majątkiem powyżej miliona, ale różnie to mogło się potoczyć.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

To o co ci właściwie chodzi ? Wpierw opisałeś jakiegoś przegrywa teraz przytaczasz przykład milionera , jeden zarobi drugi nie, nie wiem po co rozbijać to na pojedyncze przypadki .

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

I w tamtych czasach były te "mityczne" zarobki.
Wielu wtedy nie wiedziało totalnie co robią, a tylko kupowalki spółki i zarabiali.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:
11 lis 2021, 21:51
nikt z podstawową wiedzą na temat rynków nie inwestuje 100% pieniędzy w jedno aktywo ,
Nawet ma to swoją fachową nazwe. DYWERSYFIKACJA

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
12 lis 2021, 09:55
To o co ci właściwie chodzi ? Wpierw opisałeś jakiegoś przegrywa teraz przytaczasz przykład milionera , jeden zarobi drugi nie, nie wiem po co rozbijać to na pojedyncze przypadki .
Chodziło mi o pokazanie, że ewentualne zyski z rynków finansowych pochodzą głównie z GPW, a nawet w takim przypadku, to większość tych zysków to jakiś wymęczony przypadek.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

FreeWay pisze:
10 lis 2021, 20:12
Może najpierw kilka słów do autora i jego pierwszego postu , Żadna to wolność finansowa jak musisz wstać rano i odwalać dupogodziny przed wykresem , Wolność finansową osiągasz wtedy gdy twój dochód pasywny przewyższa dochód aktywny np z pracy na etacie . Dochód pasywny to np: 10% dywidendy z kwoty 10000pln zainwestowanej w akcje , jest to dochód PASYWNY nie musisz robić nic więcej niż kupić akcje takiej firmy i trzymać je przez wiele lat , rok w rok dostajesz 10% czyli 1000PLN niczym trudnym jest znaleźć takie spółki , to są te "mityczne " zyski o których MarioDM słyszał w US :D na temat GPW Pijak też z ciebie małolitrażowy 96zł to nieraz na piwo w piątek przeznaczam i uwierz mi że w niedziele wieczór nie ma po co sięgnąć do lodówki ;p
Tutaj masz racje. Wolność finansowa = dochód pasywny. Tak to trzeba rozpatrywać. A nie tyranie codziennie i siedzenie od rana do wieczora przed wykresami. Giełda to jest ciężki temat. Ale gdzieś trzeba zacząć, zanim dojdzie się do czegoś. O ile się dojdzie do czegoś. Ale nie o tym chciałem napisać. Nie wiem czy pamiętacie takiego użytkownika "student". Założył dziennik w którym testował dostawców sygnałów z mql community, gości którzy sprzedają sygnały ze swojego EA na MT4. To był niezły pomysł. Inny niż większość. Większość szuka strategii która zarobi, a on poświęcał czas na szukanie gości z EA które zarabiają i tworzył portfel z np. z dziesięcioma takimi dostawcami sygnałów w celu dywersyfikacji. Robił to jak "student", po macoszemu, ale koncepcja była ciekawa. I weź sobie pomyśl w perspektywie całego roku, analizujesz gości z EA, to jest Twoja praca, zamiast siedzieć przed wykresem i analizować formacje itp, szukasz takich dostawców sygnałów na których warto postawić np 1000 zł. Tylko też trzeba mieć trochę kasy, żeby tak sobie rozłożyć kapitał np na te 10-20 kont i 10-20 dostawców. Ale koncepcja szukania dostawcy sygnałów zamiast siedzenia samemu przed wykresami była ciekawa, i to bliżej było zagadnieniu wolności finansowej.

Nie wypaliło mu to, ale pomysł na fx miał ciekawy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

.................................... do usunęcia

ODPOWIEDZ