Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Pijak jeśli chcesz testować real ale na bardzo małym kapitale to sprawdz brokera RoboForex. Są tam konta centowe. Wpłacisz 100$ a w terminalu wygląda to jakbyś grał 10 000$. Dodatkowo dzwignia wynosi do 1:1000. platformy to mt4/mt5. Do określania trendów/konsolidacji może pomolgyby ci pozycje realnych kont na myfxbook https://www.myfxbook.com/community/outlook jesli podzial pozycji jest w okolicach 50% to zazwyczaj mamy konsolidacje...

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

No to zacząłem na realu :D -80$ na wstępie, normalne. Grać na demo będą zyski wyjebane, tylko wejdę na real to wszystko w dupe.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
08 lis 2021, 15:52
No to zacząłem na realu :D -80$ na wstępie, normalne. Grać na demo będą zyski wyjebane, tylko wejdę na real to wszystko w dupe.
Nie wiem co powiedzieć :) .
Na demo zawsze jakoś idzie lepiej.
Po prostu zachowuj się tak samo jak to robiłeś na demo.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
08 lis 2021, 15:52
No to zacząłem na realu :D -80$ na wstępie, normalne. Grać na demo będą zyski wyjebane, tylko wejdę na real to wszystko w dupe.
Prawdopodobnie presja. Ale to dopiero początek, nie ma co się zrażać.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Pijak pisze:
08 lis 2021, 15:52
No to zacząłem na realu :D -80$ na wstępie, normalne. Grać na demo będą zyski wyjebane, tylko wejdę na real to wszystko w dupe.
Udało się z myfxbook ?
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Może najpierw kilka słów do autora i jego pierwszego postu , Żadna to wolność finansowa jak musisz wstać rano i odwalać dupogodziny przed wykresem , Wolność finansową osiągasz wtedy gdy twój dochód pasywny przewyższa dochód aktywny np z pracy na etacie . Dochód pasywny to np: 10% dywidendy z kwoty 10000pln zainwestowanej w akcje , jest to dochód PASYWNY nie musisz robić nic więcej niż kupić akcje takiej firmy i trzymać je przez wiele lat , rok w rok dostajesz 10% czyli 1000PLN niczym trudnym jest znaleźć takie spółki , to są te "mityczne " zyski o których MarioDM słyszał w US :D na temat GPW Pijak też z ciebie małolitrażowy 96zł to nieraz na piwo w piątek przeznaczam i uwierz mi że w niedziele wieczór nie ma po co sięgnąć do lodówki ;p

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
10 lis 2021, 20:12
... 10% dywidendy () to są te "mityczne " zyski o których MarioDM słyszał w US :D
Jakaś część zysków (trudna do oszacowania) na pewno pochodzi z dywidend, ale wątpię aby to była całość. W zeszłym roku gadałem z pewnym facetem lat około 60, który kupił akcje pewnej firmy. Przez kilka miesięcy po zakupie akcje stały w miejscu, by ostatecznie runąć. Spadły do 1/3 wartości i facet załamany chciał je już sprzedać, ale żona mu nie pozwoliła. Trzymał więc je dalej. Po kilku latach (może trzech, może pięciu) akcje poszły w górę i facet sprzedał je z zyskiem ... ta dam ... 5% . I cyk! Podateczek.
Podejrzewam, że tak może wyglądać większość zysków z GPW. Wymęczone kilka lub kilkanaście procent na trzymanych przez lata akcjach.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Tak zawsze się może zdarzyć że akcje "Runą" , ale zwykle zdarza się to Januszom inwestowania którzy kupują po dużych wzrostach 30-90% , Zysk z dywidendy jest najprostszy do oszacowania dostajesz % od wartości kursu . By nie być tym załamanym facetem który sprzedał tam gdzie inni widzą okazje do zakupu musisz umieć wycenić dane aktywo AT absolutnie nie mówi czy jest drogo czy tanio AT może dać jedynie sygnał gdzie wejść a gdzie wyjść . Jesli ty uważasz żę coś jest tanie tro wedłyg AT powinieneś grać tylko L i to jest cała użyteczność AT jesli dobrze okresliłeś trend AT będzie dla ciebie działać będąc w L w trendach wzrostowych.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

FreeWay pisze:
10 lis 2021, 20:12
Może najpierw kilka słów do autora i jego pierwszego postu , Żadna to wolność finansowa jak musisz wstać rano i odwalać dupogodziny przed wykresem , Wolność finansową osiągasz wtedy gdy twój dochód pasywny przewyższa dochód aktywny np z pracy na etacie . Dochód pasywny to np: 10% dywidendy z kwoty 10000pln zainwestowanej w akcje , jest to dochód PASYWNY nie musisz robić nic więcej niż kupić akcje takiej firmy i trzymać je przez wiele lat , rok w rok dostajesz 10% czyli 1000PLN niczym trudnym jest znaleźć takie spółki , to są te "mityczne " zyski o których MarioDM słyszał w US :D na temat GPW Pijak też z ciebie małolitrażowy 96zł to nieraz na piwo w piątek przeznaczam i uwierz mi że w niedziele wieczór nie ma po co sięgnąć do lodówki ;p
Wszystko wszystkim ale 96zł to srednio 30 butelek. Wynika z tego, że cały weekend jesteś najeba** :564:
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
10 lis 2021, 22:23
Tak zawsze się może zdarzyć że akcje "Runą" , ale zwykle zdarza się to Januszom inwestowania którzy kupują po dużych wzrostach 30-90% , Zysk z dywidendy jest najprostszy do oszacowania dostajesz % od wartości kursu . By nie być tym załamanym facetem który sprzedał tam gdzie inni widzą okazje do zakupu musisz umieć wycenić dane aktywo AT
Nie mówimy tu o mnie ani o tym jak należy inwestować. Ja tylko chciałem wskazać jak wyglądają te "mityczne" zyski z GPW.
Są zapewne tacy co potrafią inwestować i zarabiać, ale większość zysków wygląda pewnie tak jak opisałem czyli wymęczony przypadkowy zysk po kilku latach.
I tym się różni giełda od forexu, że tam można ewentualnie przetrzymać instrument i wyjść z niego z zyskiem po nawet długim czasie. Na FX tak się nie da, bo swapy zjedzą cały ewentualny zysk.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ