Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

ninjaproject pisze:
05 lis 2021, 12:30
Pijak pisze:
05 lis 2021, 11:34
ninjaproject pisze:
05 lis 2021, 11:44

Jak ja zaczynałem, to mi dobry człowiek powiedział tak:
"Posiedź Pan na demo tak minimum z rok, zorientuj się Pan o co chodzi, itd.
Jeżeli będzie Pan systematycznie zyskowny, to dopiero wtedy zacznij Pan coś próbować w realu."

Oczywiście, nie posłuchałem się wtedy dobrej rady!
13 lat w realnym rachunku + 1 rok na GPW chyba wystarczy :lol:
Hmmm, musiałbym mieć dostęp do tych 13+1 lat, w sensie pełnej historii trejdingu, żeby móc cokolwiek powiedzieć, czy wystarczy, czy raczej lepiej odpuścić.
Chłop chce grać to niech gra, gdyby wszyscy analizowali 15 lat wstecz jak im szło to byś dalej był w epoce kamienia łupanego.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
05 lis 2021, 12:38
ninjaproject pisze:
05 lis 2021, 12:30
Pijak pisze:
05 lis 2021, 11:34


13 lat w realnym rachunku + 1 rok na GPW chyba wystarczy :lol:
Hmmm, musiałbym mieć dostęp do tych 13+1 lat, w sensie pełnej historii trejdingu, żeby móc cokolwiek powiedzieć, czy wystarczy, czy raczej lepiej odpuścić.
Chłop chce grać to niech gra, gdyby wszyscy analizowali 15 lat wstecz jak im szło to byś dalej był w epoce kamienia łupanego.
Coś ci się chyba pomyliło???
Dlatego nie jesteśmy w epoce kamienia łupanego, ponieważ wciąż analizujemy wyniki i je poprawiamy, kiedy otrzymujemy nową wiedzę.
Gdyby ludzkość tego nie robiła (w sensie naukowców), to byśmy właśnie kręcili się w kółko i nic do przodu.

Przykładem może być astronomia, gdzie dopiero obecnie odkrywamy obiekty na obrazach nawet z bardzo odległych czasów, ponieważ dopiero teraz dysponujemy odpowiednią technologią analityczną.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

nie zaśmiecaj swoimi wypocinami kolejnego journala.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
05 lis 2021, 12:53
nie zaśmiecaj swoimi wypocinami kolejnego journala.
Kurde, do siebie piszesz?
Co wnoszą twoje komentarze i kto ci daje prawo zabraniania mi pisania na publicznym forum?
Szczególnie, że to nie twój journal i nie do ciebie pisałem.
Kto, tu jest, więc tym zaśmiecającym?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6617
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pijak pisze:
05 lis 2021, 11:34
Cześć, temat nanolotów już jest stary i widzę, że Cblondyn już znalazł nawet dokładny temat.
No dobrze, znów zysk. Raz kozi śmierć, wchodzimy na real. Dzisiaj już zakupiłem $ po cenie 4 PLN. Zastanawiam się, czy nie zrobić hedga na tą kwotę, bo szkoda trochę jak złotówka się umocni. A tymczasem na demo zarobione 41,5% w 3 tygodnie. Czas ruszać w świat :D
Wygląda bardzo obiecująco. Bo wynik jest świetny. Oby tak dalej. Pewnie na real pojawi się więcej emocji i oby nad nimi panować bo to największy wróg trzeźwej oceny ;)
Powodzenia i będę zaglądał jak ci idzie
:564:

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Dziękuję, emocje najważniejsze, aby ich pilnować :-(

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pijak pisze:
05 lis 2021, 13:50
Dziękuję, emocje najważniejsze, aby ich pilnować :-(
Ktoś, kiedyś powiedział, że w tradingu emocje trzeba zostawić za drzwiami naszego trading room.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Widzę, że wypłynął temat :demo czy real.
Oczywistą oczywistością jest to, że lepiej demo do czasu aż się nie zacznie osiągać regularnych zysków.
Gdyby jednak tak wszyscy postępowali, to brokerzy już dawno by się musieli zwinąć bo nie było by żadnych klientów real. Przecież 80% (lub mniej/więcej bo brokerzy podają okresowo różne liczby) klientów traci. Te 20% co zarabia (pytanie czy okresowo czy cały czas) to za mało dla tylu brokerów.
Wątpliwe aby brokerzy utrzymywali ten biznes aby 80% klientów cięła na demo przez 10 lub 15 lat.
I tu przywołam Świeżaka, który grał na demo przez 5-6 lat. Obecnie coś zniknął i mam obawę, że dał sobie spokój z forexem, skoro na demo po tylu latach nie osiągał zysków.
Smutna prawda jest taka, że poniżej 10 lat pewnie rzadko kto zarabia i to nieregularnie.
Czyli :DEMO.
Z drugiej strony. gdybym miał tyle lat grać na demo, to pewnie już dawno bym to rzucił, a poza tym na demo jakoś gorzej zawsze się uczyłem.
Taka jest natura człowieka, że woli ryzykować realną kasą niż na chłodno szkolić się na demo.
Gdyby nie ryzykanci to ludzkość by się pewnie wcale nie rozwinęła i nadal siedziała na drzewach. Przecież samo zejście z drzewa było bardzo ryzykowne.
Przytoczę cytat z pewnej piosenki Budki Suflera. "Odpadnie stu, a reszta pójdzie dalej".
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
06 lis 2021, 14:04
Widzę, że wypłynął temat :demo czy real.
Oczywistą oczywistością jest to, że lepiej demo do czasu aż się nie zacznie osiągać regularnych zysków.
Gdyby jednak tak wszyscy postępowali, to brokerzy już dawno by się musieli zwinąć bo nie było by żadnych klientów real. Przecież 80% (lub mniej/więcej bo brokerzy podają okresowo różne liczby) klientów traci. Te 20% co zarabia (pytanie czy okresowo czy cały czas) to za mało dla tylu brokerów.
Wątpliwe aby brokerzy utrzymywali ten biznes aby 80% klientów cięła na demo przez 10 lub 15 lat.
I tu przywołam Świeżaka, który grał na demo przez 5-6 lat. Obecnie coś zniknął i mam obawę, że dał sobie spokój z forexem, skoro na demo po tylu latach nie osiągał zysków.
Smutna prawda jest taka, że poniżej 10 lat pewnie rzadko kto zarabia i to nieregularnie.
Czyli :DEMO.
Z drugiej strony. gdybym miał tyle lat grać na demo, to pewnie już dawno bym to rzucił, a poza tym na demo jakoś gorzej zawsze się uczyłem.
Taka jest natura człowieka, że woli ryzykować realną kasą niż na chłodno szkolić się na demo.
Gdyby nie ryzykanci to ludzkość by się pewnie wcale nie rozwinęła i nadal siedziała na drzewach.
Przecież samo zejście z drzewa było bardzo ryzykowne.
Przytoczę cytat z pewnej piosenki Budki Suflera. "Odpadnie stu, a reszta pójdzie dalej".
To raczej nie chodziło o ryzyko, tylko o jakąś sytuację, która wymagała "zejścia z drzewa" żeby przeżyć.
I ogólnie, rozwój człowieka nie jest wynikiem ryzykanctwa, tylko wynikiem potrzeby.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
06 lis 2021, 15:27
To raczej nie chodziło o ryzyko, tylko o jakąś sytuację, która wymagała "zejścia z drzewa" żeby przeżyć.
I ogólnie, rozwój człowieka nie jest wynikiem ryzykanctwa, tylko wynikiem potrzeby.
Rozwój człowieka i cywilizacji to zawsze był wynikiem potrzeb i ryzyka w trudnym do oszacowania procencie. Ile razy świat techniki i nauki był popychany przez głupią ciekawość i pytanie "co się stanie jak tak zrobię".
Ludzka natura taka jest i tego się nie zmieni.
Poza Świeżakiem nie słyszałem o nikim kto by grał na demo przez kilka lat. Dlatego ja akurat miałem do niego szacunek, bo miał tyle silnej woli aby nie przechodzić na real dopóki nie zaczął osiągać zysków. Nie zaczął i chyba zniknął. Trudno go jednak oskarżać o to, że nie poradził sobie z tym, bo większość i tu podejrzewam, że jakieś 98% lub nieco lepiej nie osiąga zysków w dłuższej perspektywie. Czasem coś zarobią, ale ostatecznie i tak straty.
Lepsi mogą nawet rok lub dwa zakończyć na plusie, ale w trzecim i czwartym roku poniosą straty wyższe niż wcześniejszy zysk.
Słyszałem o takich, co nagle za pomocą "złotego strzału" nagle odegrali wszystkie straty i wycofali się z tego.
Jeśli mi nie wierzycie to jeśli trafi Wam się kiedyś okazja to zapytajcie panie z US ilu klientów płaci podatki od zysków. Ja kiedyś spytałem i okazało się, że jeśli już ktoś płaci, to najczęściej ci co handlują na GPW na akcjach i trzymają je miesiącami lub latami. Jeśli chodzi o forex, to panie (kilka lat temu) kompletnie nie ogarniały tego tematu i jak same mówiły, to raczej strata czasu, bo prawie wszyscy, którzy składają z tego pity wykazują straty.
No i zamiast optymizmu powiało chłodem.

Wbrew logice i statystyce życzę wszystkim samych zysków. :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ