Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Zaraz startujemy z kolejną S-ką na GBPCHF :D

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Poniedziałek, 19 września 2022
Zysk = 5,74 PLN
% = 0,04%

Początki :p

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Wtorek, 20 września 2022
Zysk = 9,65 PLN
% = 0,07%


Wszystko wczoraj było ok, gdyby nie ta ściana na GBPCHF i zabranie mi Buy limit po południu :/

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Pijak pisze:
21 wrz 2022, 08:35
Wtorek, 20 września 2022
Zysk = 9,65 PLN
% = 0,07%


Wszystko wczoraj było ok, gdyby nie ta ściana na GBPCHF i zabranie mi Buy limit po południu :/
Czy ten zysk uwzględnia prowizje brokera ? przy tak niskich kwotach pewnie prowizja stanowi znaczny koszt

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Cześć,
Jasne, że to są wyniki z kosztami brokera. Są procentowe, więc nie ma to znaczenia czy kwoty są niskie czy wysokie. Wraz z zrzutem wszystko widać.

Środa, 21 września 2022
Zysk = -22,47 PLN
% = -0,17%

Wczoraj system przeszedł jeden z głównych testów czyli FOMC. Jak na takie ruchy obsuwa nie duża, a na danych jest on ruletką, więc jak dla mnie jest OK. Dzisiaj dane ze Szwajcarii odrobiły to znów z nawiązką. :D Podsumowując jestem zadowolony do tej pory z testów. Od nowego tygodnia uruchamiam już na 0,25% ryzyka. Szanuję swoje pieniądze, więc bez testów nie wypuszczę je w rynek jak eksperyment medyczny na C-19. :twisted:

https://zapodaj.net/1676ddacfceb3.gif.html

https://zapodaj.net/2650e366e4e22.gif.html

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pijak pisze:
22 wrz 2022, 13:22
Cześć,
Jasne, że to są wyniki z kosztami brokera. Są procentowe, więc nie ma to znaczenia czy kwoty są niskie czy wysokie. Wraz z zrzutem wszystko widać.

Środa, 21 września 2022
Zysk = -22,47 PLN
% = -0,17%

Wczoraj system przeszedł jeden z głównych testów czyli FOMC. Jak na takie ruchy obsuwa nie duża, a na danych jest on ruletką, więc jak dla mnie jest OK. Dzisiaj dane ze Szwajcarii odrobiły to znów z nawiązką. :D Podsumowując jestem zadowolony do tej pory z testów. Od nowego tygodnia uruchamiam już na 0,25% ryzyka. Szanuję swoje pieniądze, więc bez testów nie wypuszczę je w rynek jak eksperyment medyczny na C-19. :twisted:

https://zapodaj.net/1676ddacfceb3.gif.html

https://zapodaj.net/2650e366e4e22.gif.html
Jednorazowy "test" na istotnych danych makro o niczym nie świadczy.
Strata na takich danych może być znacznie większa, niezależnie od poziomu SL.
Dlatego trader techniczny nie robi transakcji w takim czasie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Traderem technicznym nie jestem. I nie jest to jednorazowy test na danych, a już 3 razowy. Dzisiaj 9:30 i 13:00 :-)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pijak pisze:
22 wrz 2022, 14:13
Traderem technicznym nie jestem. I nie jest to jednorazowy test na danych, a już 3 razowy. Dzisiaj 9:30 i 13:00 :-)
Nadal mało! Nie takie rzeczy widziałem na własne oczy. Np. zmiana o 100+ pips w mgnieniu oka. A nawet nie w mgnieniu, bo oko tylko zobaczyło wielką świecę, a sam ruch to były milisekundy. Nigdy nie wiesz kiedy to nastąpi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

ninjaproject pisze:
22 wrz 2022, 14:31
Pijak pisze:
22 wrz 2022, 14:13
Traderem technicznym nie jestem. I nie jest to jednorazowy test na danych, a już 3 razowy. Dzisiaj 9:30 i 13:00 :-)
Nadal mało! Nie takie rzeczy widziałem na własne oczy. Np. zmiana o 100+ pips w mgnieniu oka. A nawet nie w mgnieniu, bo oko tylko zobaczyło wielką świecę, a sam ruch to były milisekundy. Nigdy nie wiesz kiedy to nastąpi.
Widziałem, chociażby 15 stycznia 2015 :-) Nie trzeba mi tego mówić, no cóż, takie rzeczy się zdarzają. Ale aby tego uniknąć, trzeba wogóle nie handlować. Dlatego jestem zwolennikiem dźwigni jak największej. Komuniści chcą mnie chronić i pozwalają na jak najmniejszą i przez to musiałbym u brokera trzymać dużo pieniędzy. Tak nas chronią. Ja wolę wysoką dźwignię i stałe kontrolowanie salda, jak pojawi się taka sytuacja jak mówisz, to wywali mały rachunek.

FreeWay

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Raz odstępstwo od strategii i nie granie np jak są FOMC pozwoli uniknąć straty a innym razem ograniczy zysk w dłuższej perspektywie to się zbilansuje lup pozwoli zarobić jesli ktoś tergetuje powyżej 1R

ODPOWIEDZ