Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Timrek pisze:
23 wrz 2020, 11:29
Twoim system mi się spodobał, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Będę obserwował wątek.
Jakie masz doświadczenie kolego na rynku? Jeśli nie duże to sprawdź najpierw czy rozumiesz zasady działania rynku i tego że nie zawsze jest tak jak nam się wydaje.
Przez pryzmat własnego doświadczenia na podstawie jednego konta do gry właśnie bez SL i nie zamykania stratnej pozycji mogę napisać że jest to na pewno dużo spokojniejsza gra niż skalping do czasu gdy Twoje depo nie przekracza 50% całego kapitału na minus. Jak wchodzi -60% zaczynasz się zastanawiać.. Ogólnie doszedłem do -60% i przetrzymałem to, obecnie mam jakieś -15% i trzymam póki mi wszystko nie wyjdzie na plus. Przez to że cały czas się uczę tego systemu (na jednym z 3 kont) popełniłem kilka błędów ale nie jest to trudne jeśli rozumiesz co się dzieje na rynku i masz zabezpieczenie w $$

Jak kolega ninja napisał, jeśli masz depo na tyle duże aby grać pozycjami które Cię zadowolą to próbuj, jeśli Twoje depo powiedzmy oscyluje w granicach 10k PLN a Ty byś chciał łuzgać 0.1 lota i trzymać to na stracie 1000 pipsów w między czasie dokładając to przemyśl to bo może się nie udać..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

A co to w ogóle znaczy "nie akceptuje straty"?. Bo ja to rozumiem, że szybko takiej stratnej sie pozbywam. Skoro nie godze się na nią. Bo jesli ktos przetrzymuje pozycje stratna to on własnie "akceptuje strate" bo wciąż ja ma. No chyba, że udaje, że jej nie widzi :D
Juz sam pomysł przetrzymywac stratna pozycje może sie skończyc bardzo źle. Szczególnie dla kogoś kto mocno lewaruje depo ;)
Nawet autor wątku miał taką sytuacje gdy przetrzymaną pozycje stratną w końcu zamknął. A depo zmalało tylko o ..... 60%.
Udanych tradów

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Jak ktoś gra tylko w ten sposób to musi to opanować na swój sposób, w moim przypadku mam to akurat konto do zwykłej nauki z wliczonym ewentualnym MC.. Konto na leważe x1000 które wykorzystuje może w 0.01% możliwości lewara, ale lubię mieć zapas..

Konto w którym szybko tnę straty wgląda dużo gorzej niż owe wyżej.. Ale to nadal nauka.. A co do tego że finalnie może się skończyć źle, jak ktoś tego nie zakłada to potem jest smuteczek. Nie pamiętam czy przeczytałem cały wątek bo i tak tu ostatnio już prawie nie zaglądam, ale zamknięcie 60% straty w perspektywie kilku tysięcy % które autor robił finalnie wyszło i tak chyba do przodu? Zakładając że ludzie zadawalają się kilkoma procentami rocznie to poślizg w czasie handlu jest chyba wliczony.. Przynajmniej powinien być
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
24 wrz 2020, 12:30
ale zamknięcie 60% straty w perspektywie kilku tysięcy % które autor robił finalnie wyszło i tak chyba do przodu? Zakładając że ludzie zadawalają się kilkoma procentami rocznie to poślizg w czasie handlu jest chyba wliczony.. Przynajmniej powinien być
Z tego co pamietam to gdyby nie zamknłął na tych 60% straty to by konto osiągnęło wartość.. 0,0000. Poza tym jesli nawet zarobisz miliony procent to i tak w końcu stracić możesz tylko .... 100% :D
Jakby nie liczyć. Przetrzymanie stratnej pozycji może skończyc się wyzerowaniem konta. Czy to ma sens? Dla mnie żadnego. Bo niby dlaczego mam te stratna pozycje przetrzymywać w nieskończoność? Dla "zasady"? Bo sobie coś założyłem? Bo licze na to, że w końcu się odwroci i straty przerodzą się w zyski? Liczyc to ja sobie moge :)
Wszystko zalezy od rynku i ja nie mam na niego żadnego wpływu. Ale na zamknięcie pozycji stratnej to mam i owszem :)

FreeWay

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Przetrzymywanie stratnych pozycji ma sens ale tylko na niektórych instrumentach i tylko otwieranie pozycji L np XAG/USD nawet jesli cena z 24.700 spadnie do 0 to maksymalna strata przy pozycji 0.01 wyniesie ok 300USD jeśli masz na koncie 500 no to wyzerowanie konta cię nie grozi nawet gdyby stało sie tak jak w przypadku ropy że cena przez chwile spadła poniżej zera .

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:
19 paź 2020, 11:56
Przetrzymywanie stratnych pozycji ma sens ale tylko na niektórych instrumentach i tylko otwieranie pozycji L np XAG/USD nawet jesli cena z 24.700 spadnie do 0 to maksymalna strata przy pozycji 0.01 wyniesie ok 300USD jeśli masz na koncie 500 no to wyzerowanie konta cię nie grozi nawet gdyby stało sie tak jak w przypadku ropy że cena przez chwile spadła poniżej zera .
Poruszyłes temat inwestowania bez lewarowania depozytu. I jest to wykonalne na kazdym instrumencie nie tylko na srebrze. I oczywiście jak najbardziej pozycja .... tylko L ;)
Sytuacja sprowadza sie do tej jaka mamy przy inwestowaniu w akcje. Czyli 1:1.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Weźcie też pod uwagę, że w przypadkach rzadkich jak np. wybory prezydenckie czy różne exity brokerzy mogą zwiększać wymagania depozytowe i może braknąć marginu na utrzymanie pozycji.
Taki handel 1:1 też mi się podoba.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Zsynchronizowałem ponownie to konto :)
Miałem przerwę od sierpnia do kwietnia i w tym czasie nie zrobiłem żadnej transakcji.
Troszkę latem mi nie wychodziło i z zysku 91 tyś. zostało w sierpniu na koncie +42 tysiące.
Między innymi miałem głupią wpadkę na ropie, którą kupiłem po 9$ i wyrzyciło mnie przy ponad 6$.
Mój błąd polegał na tym, że 2 minuty przed wejściem w tą ropę otworzyłem pozycję na Dax-ie, która miała być
z założenia kilkuminutowa i o niej zapomniałem :(. Przez to nie wystarczyło mi odrobiny depozytu, by przetrzymać
spadek o jeszcze niecałego dolara i zamiast dużego zysku (ropa doszła wtedy do 35$) poniosłem na tym zagraniu stratę.
Ale od kwietnia gram ponownie, choć nie takim wolumenem jak w zeszłym roku.
Udało mi się ponownie zrobić długi ciąg zagrań pod rząd bez straty (102) , ale nie są to jakieś wielkie sumy (bo od kwietnia
zarobiłem 10 tys.) Zmieniłem też trochę styl gry i tym razem grałem w obu kierunkach.

Link do konta (pokazuję wszystko, ale bardzo często wypłacam zysk i zamiast zakładki Growth, bardziej miarodajna jest chyba Profit?):
https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

W myfxbook ustawiłem, by pokazywało tylko ostatni ciąg udanych zagrań - w tym momencie jest ich 108.
Ostatnia stratna pozycja było 20 maja.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Ciąg 128 sztuk zagrań bez straty zakończył się trochę przypadkowo.
Ustawiłem za mały take profit na US.100, a akurat wyjątkowo dzisiaj na godzinę przez zamknięciem pozycji był naliczany swap, który był większy o 77 złotych niż zysk. No trudno.

ps. Poprzednio dobrze wybrałem na wykresie w myfxbook ustawienie początku serii, ale nie pokazywało ostatnich zagrań. Poprawiłem to.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ