Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

O systemach ze skutecznością 99% w dłuższym terminie to można między bajki włożyć :)
Oczywiście pomijam te w których SL=100 pips a TP =5 pips ;)
Ale wynik bardzo dobry. Głównie wypracowany zysk na szortach indeksów które w ostatnim czasie dały okazje do nadzwyczajnych zysków :)
Gratulacje za wynik :)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 15:36
O systemach ze skutecznością 99% w dłuższym terminie to można między bajki włożyć :)
Oczywiście pomijam te w których SL=100 pips a TP =5 pips ;)
A nie sądzisz że taki system w dłuższym terminie się wyłoży? Zmiana o 100 pipsów to nic nadzwyczajnego, nawet w okresach względnej konsolidacji.
Oczywiście jest to dużo lepsze niż TP=100 pips SL=5 pipsów :D
Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 15:36
Ale wynik bardzo dobry. Głównie wypracowany zysk na szortach indeksów które w ostatnim czasie dały okazje do nadzwyczajnych zysków :)
Jasne, bo teraz gram większymi kwotami (i są większe ruchy). Wcześniej też starałem się grać z trendem.
Jeśli jednak powiększysz na zakładce <Profit> zakres od X.2018 do IX.2019 (pierwsze 100 zagrań) krzywa wzrostu wygląda lepiej niż teraz :wink:
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

xlusiv pisze:
22 mar 2020, 19:57
Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 15:36
O systemach ze skutecznością 99% w dłuższym terminie to można między bajki włożyć :)
Oczywiście pomijam te w których SL=100 pips a TP =5 pips ;)
A nie sądzisz że taki system w dłuższym terminie się wyłoży? Zmiana o 100 pipsów to nic nadzwyczajnego, nawet w okresach względnej konsolidacji.
Oczywiście jest to dużo lepsze niż TP=100 pips SL=5 pipsów :D

A uważasz, że istnieje inna mozliwośc uzyskania tych 99% skuteczności? Dlatego podałem taki przykład gdyż taka skutecznośc jest mozliwa tylko w przypadku gdy SL>>TP.
Jest jeszcze jedna ale wcale nie lepsza. Juz widziałem konto gdzie skuteczność wynosiła ok. 97%. Ale strategia polegała na zamykaniu tylko zyskownych a stratne sobie miesiącami wisiały na wykresie :d
Oczywiście depo pewnego razu zaliczyło "0" co akurat nikogo nie zdziwilo. Z tego co u Ciebie widze to skutecznośc też ok 99% :d
Chyba mi nie powiesz, ze mała ilość stratnych to wynika głownie z założenia "nie akceptuje straty" ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Cblondyn,
Przepis na 100% skuteczność:
1. Otwórz konto z np. $50K.
2. Jak będzie cena leciała w górę, napieprzaj Buy po 0.01 lota i zamykaj jak tylko jest zysk.

Tak przynajmniej 100 transakcji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
22 mar 2020, 20:37
@Cblondyn,
Przepis na 100% skuteczność:
1. Otwórz konto z np. $50K.
2. Jak będzie cena leciała w górę, napieprzaj Buy po 0.01 lota i zamykaj jak tylko jest zysk.

Tak przynajmniej 100 transakcji.
A jak zacznie spadać w dół to co mam dalej "napieprzać"? :d
I co dalej gdy w pewnym momencie zaczną się pojawiać straty? ;)
Bo w koncu kiedys sie pojawią
Wracając do tematu konta autora wątku jeszcze przezd południem staty wyglądały zupełnie inaczej niz teraz. Kocą sie te konta? :d
Fatycznie jest ich kilka ;)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:27
A uważasz, że istnieje inna mozliwośc uzyskania tych 99% skuteczności?
W dłuższym terminie nie.
Ja mam dużo szczęścia mimo tego, że w przeważającej części wchodziłem za 100% depo przy lewarze 1:30.
Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:27
Juz widziałem konto gdzie skuteczność wynosiła ok. 97%. Ale strategia polegała na zamykaniu tylko zyskownych a stratne sobie miesiącami wisiały na wykresie :d Oczywiście depo pewnego razu zaliczyło "0" co akurat nikogo nie zdziwilo.
Udostępniłem wszystko co można - nie mój przypadek. :)
Dodatkowo trzymam pozycję bardzo długo jak jest zyskowna.
Popatrz na trzymane 0.2 lota na index US.500 (depozyt ~10000) otworzone 19.9 i 28.10 trzymane 166 i 128 dni. Nie były trzymane w stracie, a 95% czasu w zysku (stopniał z około 14000 przez krach na gieldach :().
Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:27
Chyba mi nie powiesz, ze mała ilość stratnych to wynika głownie z założenia "nie akceptuje straty" ;)
Tylko i wyłącznie!
Naprawdę myślisz, żeby udało się komuś bez dodatkowej presji nie zamykać pozycji, co do której ma chwilowe wątpliwości?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2020, 21:10 przez xlusiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:39
ninjaproject pisze:
22 mar 2020, 20:37
@Cblondyn,
Przepis na 100% skuteczność:
1. Otwórz konto z np. $50K.
2. Jak będzie cena leciała w górę, napieprzaj Buy po 0.01 lota i zamykaj jak tylko jest zysk.

Tak przynajmniej 100 transakcji.
A jak zacznie spadać w dół to co mam dalej "napieprzać"? :d
I co dalej gdy w pewnym momencie zaczną się pojawiać straty? ;)
Bo w koncu kiedys sie pojawią
Wracając do tematu konta autora wątku jeszcze przezd południem staty wyglądały zupełnie inaczej niz teraz. Kocą sie te konta? :d
Fatycznie jest ich kilka ;)
Jak zacznie spadać, to masz przestać.
Nawet nie wolno ci czekać, aż zacznie spadać!
Masz przestać jak tylko stanie na chwilę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:39
ninjaproject pisze:
22 mar 2020, 20:37
...
Wracając do tematu konta autora wątku jeszcze przezd południem staty wyglądały zupełnie inaczej niz teraz. Kocą sie te konta? :d Fatycznie jest ich kilka ;)
ps. Dopiero teraz doczytałem. To jest do mnie?

Konto bylo zsynchronizowane wczoraj o 14:24 (co widać), to jak od południa coś się miało zmienić?!
Kliknij na link z pierwszej strony wątku i otworzy się to samo konto. Możesz też przeanalizować moje wpisy, gdzie wyniki są podane i porównać liczbę transakcji/zysk z historią z myfxbook https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294.

Jeśli to POMÓWIENIE mnie dotyczyło, to się źle czuję z bezpodstawnymi sugestiami :oops: (być może tylko Danbo86, dłużej niż ja był transparentny w tym wątku) dlatego proszę o przeproszenie. :!: :!: :!:
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

xlusiv pisze:
22 mar 2020, 21:01
Cblondyn pisze:
22 mar 2020, 20:27
Chyba mi nie powiesz, ze mała ilość stratnych to wynika głownie z założenia "nie akceptuje straty" ;)
Tylko i wyłącznie!
Naprawdę myślisz, żeby udało się komuś bez dodatkowej presji nie zamykać pozycji, co do której ma chwilowe wątpliwości?
Naprawde myślisz, że bez presji jak sugerujesz wszystkie pozycje będą zyskowne? Jest to tak absurdalne, że nie wiem jak to komentować :)
Nikt nie ma wątpliwości, że po otwarciu pozycji ryzyko, że cena wykona ruch w przeciwna strone od naszego zamierzonego jest zawsze. I jak bardzo byśmy cjcieli i co sobie zakładali takie ruchy rynek wykonuje. A przetrzymywanie stratnej pozycji to najgorsze co trader może zrobić. W nadziei, że sie rynek odwróci a co gorsze, bo mamy jakieś założenie :)
A wiesz gdzie rynek ma Twoje założenia? :)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cblondyn pisze:
23 mar 2020, 09:34
... A wiesz gdzie rynek ma Twoje założenia? :)
Cblondyn
Rzucasz na kogoś oskarżenia, bez przedstawienia jakiegokolwiek dowodu i nie możesz przeprosić?
Następnie piszesz na inny temat, jakby nic się nie stało. Mam nie reagować na chamstwo?
Może prywatnie jesteś fajnym człowiekiem, ale nie przyznawanie się do swojego błędu, nie jest w porządku!
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ