Carry trade według tego schematu

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Maybach_S_600
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:38

Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: Maybach_S_600 »

Postanowiłem tutaj napisać abyście się wypowiedzieli co o tym sądzicie. Streszczenie założeń. Stopa procentowa tureckiej liry to 17,75 % rocznie, dolara amerykańskiego 2 %. Stosujemy carry trade ,ale zabezpieczony kontraktem terminowym. Otwieramy pozycję krótką na USD/TRY z lewarowaniem 1:2, dodatkowo wykupujemy CFD 3 miesięczny na USD/TRY tak ,aby zabezpieczyć się przed różnicą kursową. Założenia: Swap +/- zmiana kursu USD/TRY > rozliczenie CFD + prowizja forex + koszt CFD. Lewar 1:2 ponieważ: A) różnica oprocentowania jest duża, pozycja ma wytrzymać 3 msc będąc bez przerwy otwarta (wielkość lewara dostosowana do historycznej max zmienności 3 miesięcznej kursu pary walutowej) *** pozycja CFD dostosowana i zsynchronizowana z wielkością kapitału zainwestowanego w parę walutową w celu carry tradingu. Następnie zamykamy pozycję w dniu rozliczenia CFD i obydwa rolujemy stosując co 3 mcs % składany. Kapitał inwestycyjny 3 mln PLN. Co o tym sądzicie. Dodam tylko ,że kapitał nie stanowi ostatnich środków inwestora a jego półroczny zysk z jego firm i innych inwestycji. Założenie bazowe zysk 15 - 20 % netto rocznie względem kapitału początkowego.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wybierz do tego solidnego brokera i powinno być dobrze... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

raposo pisze:Wybierz do tego solidnego brokera i powinno być dobrze... ;)
Raposo, czy mógłbyś napisać jaki broker nadaje się do tej zagrywki, którą opisał Kolego wyżej?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Szczerze powiedziawszy to nie. Post sprzed 3 miesięcy. W tym czasie na lirze odstawił się niezły hardkor, jak widać na wykresie ;). I pomijając amplitudę wahań, to wszyscy znani mi renomowani brokerzy na skutek niepewnej sytuacji w tym czasie zamrażali możliwość handlu na parach z TRY. Co w sumie jest zrozumiałe, bo nawet przy ograniczonym lewarze generowało to spore ryzyko. Szczególnie dla nich, bo przecież obowiązuje przymusowa ochrona przed ujemnym saldem w UE ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
05 paź 2018, 16:45
Szczerze powiedziawszy to nie. Post sprzed 3 miesięcy. W tym czasie na lirze odstawił się niezły hardkor, jak widać na wykresie ;). I pomijając amplitudę wahań, to wszyscy znani mi renomowani brokerzy na skutek niepewnej sytuacji w tym czasie zamrażali możliwość handlu na parach z TRY. Co w sumie jest zrozumiałe, bo nawet przy ograniczonym lewarze generowało to spore ryzyko. Szczególnie dla nich, bo przecież obowiązuje przymusowa ochrona przed ujemnym saldem w UE ;).
o tego nie wiedziałem :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale że lewar obniżyli do max. 1:30 to wiesz? :)
Te zmiany weszły jednocześnie w zeszłe wakacje. Ale trzeba pamiętać, że odgórnie obejmują tylko klientów o statusie detalicznym. W przypadku profesjonalistów o ochronie decyduje już dany broker wewnętrznie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
22 maja 2019, 15:11
Ale że lewar obniżyli do max. 1:30 to wiesz? :)
Te zmiany weszły jednocześnie w zeszłe wakacje. Ale trzeba pamiętać, że odgórnie obejmują tylko klientów o statusie detalicznym. W przypadku profesjonalistów o ochronie decyduje już dany broker wewnętrznie.
to wiem, ale myślałem że nie ujemność salda to już dobra wola brokera , a nie obowiązek :mrgreen:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:
22 maja 2019, 15:28
raposo pisze:
22 maja 2019, 15:11
Ale że lewar obniżyli do max. 1:30 to wiesz? :)
Te zmiany weszły jednocześnie w zeszłe wakacje. Ale trzeba pamiętać, że odgórnie obejmują tylko klientów o statusie detalicznym. W przypadku profesjonalistów o ochronie decyduje już dany broker wewnętrznie.
to wiem, ale myślałem że nie ujemność salda to już dobra wola brokera , a nie obowiązek :mrgreen:
Tak mogło to wyglądać, bo zanim warunki weszły odgórnie, część z brokerów zdecydowała się uprzedzić ten krok, wprowadzając je dobrowolnie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Carry trade według tego schematu

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
22 maja 2019, 15:30


Tak mogło to wyglądać, bo zanim warunki weszły odgórnie, część z brokerów zdecydowała się uprzedzić ten krok, wprowadzając je dobrowolnie.
uważam że ruch w dobrą stronę :568: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ