Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
22 gru 2021, 13:57
Widzę że niektórych uraziłem :D niestety nie jest mi przykro. Nigdzie nie pisałem że jestem za polityką PIS no ale jak ktoś jest umysłową amebą to nigdy nie zrozumie że można stać z boku i widzieć manipulacje jednych i drugich aktualnie nie ma w Polsce parti na którą chciał bym zagłosować , Taki sam lamet robią celebryckie prostytutki z tvn które mają za to płacone świadczy to o głębokiej indoktrynacji wybielanie jednych za wszelką cenę i oczernianie drugich , każda partia ma przede wszystkim na celu realizacje swojego interesu kto tego nie rozumie jest po prostu głupi lub naiwny .
No to przestań lamentować i przyglądać się zboku, tylko zakładaj Nową Partię Sprawiedliwości i Równości (NPSR), i startuj do wyborów.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 15:43
No to przestań lamentować i przyglądać się zboku, tylko zakładaj Nową Partię Sprawiedliwości i Równości (NPSR), i startuj do wyborów.
Putin kiedyś mówił w jakiejś rozmowie z amerykańskimi mediami o Trumpie, śmiał się trochę, że przesadzał, przesadzał w mediach społecznościowych, ale był skuteczny. Wiedział jak przyciągnąć do siebie ludzi żeby na niego zagłosowali. Czego nie potrafiła Hillary. Ona była bierna. (...) Kim jest elektorat największych partii w Polsce? To PO i PIS. Jeśli potraktować na serio to co piszesz (bez brania pod uwagę tej beznadziejnej nazwy, która wskazuje, że to kolejny do koryta) to pytanie, czym przeciągnąć na swoją stronę elektorat PO i PIS, żeby mieć większość w sejmie ?! A potem możesz robić co chcesz.... jak dziś PIS.

O, mam ten wywiad. https://youtu.be/s9fQEPVUZCQ?t=180
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
22 gru 2021, 20:55
ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 15:43
No to przestań lamentować i przyglądać się zboku, tylko zakładaj Nową Partię Sprawiedliwości i Równości (NPSR), i startuj do wyborów.
Putin kiedyś mówił w jakiejś rozmowie z amerykańskimi mediami o Trumpie, śmiał się trochę, że przesadzał, przesadzał w mediach społecznościowych, ale był skuteczny. Wiedział jak przyciągnąć do siebie ludzi żeby na niego zagłosowali. Czego nie potrafiła Hillary. Ona była bierna. (...) Kim jest elektorat największych partii w Polsce? To PO i PIS. Jeśli potraktować na serio to co piszesz (bez brania pod uwagę tej beznadziejnej nazwy, która wskazuje, że to kolejny do koryta) to pytanie, czym przeciągnąć na swoją stronę elektorat PO i PIS, żeby mieć większość w sejmie ?! A potem możesz robić co chcesz.... jak dziś PIS.

O, mam ten wywiad. https://youtu.be/s9fQEPVUZCQ?t=180
No wiesz, trzeba najpierw wyedukować większość społeczństwa i wyrwać je z więzów ciemnoty i zabobonu.
Trzeba im jakoś uzmysłowić, że nie ma ludzi gorszych i lepszych, nie ma ras ludzkich, itd. Jest mnóstwo roboty!
I młodzi muszą to zrobić, nie takie staruchy, jak ja, np.

PS. Na zapędy narodowościowe też nie ma miejsca w dzisiejszym świecie!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 21:14
I młodzi muszą to zrobić, nie takie staruchy, jak ja, np.
Pfff. Na pewno nie dzisiejsze pokolenie. Czyli jeszcze nie teraz. Od 80' też czekali na lepszych od siebie (widziałem gdzieś wywiady z ludźmi z tamtego okresu, i tak samo mówili), że może przyjdą młodzi i coś zrobią... 30 lat minęło... U stołu dalej to samo towarzystwo. Te same klimaty.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
22 gru 2021, 21:22
ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 21:14
I młodzi muszą to zrobić, nie takie staruchy, jak ja, np.
Pfff. Na pewno nie dzisiejsze pokolenie. Czyli jeszcze nie teraz. Od 80' też czekali na lepszych od siebie (widziałem gdzieś wywiady z ludźmi z tamtego okresu, i tak samo mówili), że może przyjdą młodzi i coś zrobią... 30 lat minęło... U stołu dalej to samo towarzystwo. Te same klimaty.
Kurcze, ale wiesz, ile można? Wszyscy się starzeją, wodzowie też. W końcu umrzemy. Wodzowie też.
A co po nas?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

rookie2 pisze:
22 gru 2021, 20:55
Putin kiedyś mówił w jakiejś rozmowie z amerykańskimi mediami o Trumpie, śmiał się trochę, że przesadzał, przesadzał w mediach społecznościowych, ale był skuteczny. Wiedział jak przyciągnąć do siebie ludzi żeby na niego zagłosowali. Czego nie potrafiła Hillary. Ona była bierna.
Z amerykańskim systemem wyborczym to w naszych warunkach jest trochę dziwnie - bo wybierają przez elektorów a przede wszystkim to wielka szopka medialna.
Trump powiedział że zbuduje wielki MUR na graniczy z Meksykiem a ona zaczęła od kilku punktowego planu reform plus do tego jest kobietą jej wynik i tak jest świetny. Kiedyś Mentzen o tym w jakimś wideo wspominał. Patrząc na tę analogię o nas wygrała partia oferująca 500plus
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 22:23
rookie2 pisze:
22 gru 2021, 21:22
ninjaproject pisze:
22 gru 2021, 21:14
I młodzi muszą to zrobić, nie takie staruchy, jak ja, np.
Pfff. Na pewno nie dzisiejsze pokolenie. Czyli jeszcze nie teraz. Od 80' też czekali na lepszych od siebie (widziałem gdzieś wywiady z ludźmi z tamtego okresu, i tak samo mówili), że może przyjdą młodzi i coś zrobią... 30 lat minęło... U stołu dalej to samo towarzystwo. Te same klimaty.
Kurcze, ale wiesz, ile można? Wszyscy się starzeją, wodzowie też. W końcu umrzemy. Wodzowie też.
A co po nas?
To żałosne że nic się nie zmienia ludzie dostają kiszkę ziemniaczaną i są zadowoleni. Powiem tak moi adwersarze w 2023 dostaniemy na tacy te same ryje do wyboru. Amen. Gdzieś czytałem ile to by potrzeba ludzi aby zmienić świnie przy korycie koleś podał cyfry nie pamiętam dokładnie ale trzeba by aby głosowało ponad 90% Polaków aby można coś zmienić. Technicznie nie możliwe.
Stały elektorat to potęga! Budyń, Ptak i Pinokio wiedzą że jak dają jedno miejsce zależne od ich władzy zyskują znacznie więcej głosów niż jeden.
Nie znam procentów ale niewiele osób rozumie system wyborczy w PL - metoda D’Hondta. Wiekszość z nich myśli że głosuje na człowieka
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

zakaven pisze:
03 gru 2021, 20:24
Historię, anegdotę, do końca nie wiem jak ją nazwać...Opowiedział mi to ówczesny pracodawca wiele lat temu...
Zjazd absolwentów, trzech kolesi, wylewne powitania, przechwałki, żarty, wspomnienia...
Słyszeliście o firmie X, jednej z największych firm handlowych w kraju?
Daj spokój, każdy chyba o niej słyszał.
Wiecie kto jest jej właścicielem?
Co ty, tacy ludzie są anonimowi.
No nie do końca. Właścicielem tej firmy jest Mike głąb. Kasy jak lodu, posiadłości, jachty, prywatny odrzutowiec.
E...ale...jak to...ten Mike głąb, który chodził z nami do klasy? Nie, to absolutnie niemożliwe!
Tak, ten sam Mike, który chodził z nami do klasy, który był największą ofermą w szkole, który teraz stoi po drugiej stronie sali. A pamiętacie skąd ksywka "głąb" ?
Pewnie, z matematyki miał wiecznie pały, nic nie rozumiał, a wtedy jak się skompromitował przy tablicy, przy prostym działaniu arytmetycznym nawet nauczyciel nie wytrzymał, wszyscy pękali ze śmiechu. Od tamtej pory nazywaliśmy go Mike głąb.
Nadal nie mogę w to uwierzyć, ale chyba nas zauważył i idzie w naszą stronę.
Słuchajcie może go po prostu zapytajmy, czy to on rzeczywiście jest właścicielem tej firmy.
Mike przybył, przywitanie, wymuszone uprzejmości, tematy szybko się wyczerpały, bo w szkole nie byli kuplami, cisza...
Mike to prawda, że jesteś właścicielem tej wielkiej firmy handlowej?
Tak to prawda, jakoś mi się powidło w tych interesach.
Zdradź nam sekret jak to robisz?
A, to naprawdę nic wielkiego, kupuję coś za dolara, doliczam 1% i sprzedaję.
Jak to ??? Tylko 1%? W takim razie musisz mieć jakieś kosmiczne obroty skoro zarobiłeś tyle kasy.
Nie, obroty nie są jakieś duże. Ja kupuję za dolara, sprzedaję za dwa i tak jadę na tym 1%.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Pozdrawiam, aby do piątej fali i czwartej dawki....A potem? Potem to już będzie z górki. :lol:

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
24 gru 2021, 09:33
Pozdrawiam, aby do piątej fali i czwartej dawki....A potem? Potem to już będzie z górki. :lol:
Z pandemiami i wojnami jest zawsze jeden problem. Umierają nie ci co trzeba. Pozdrawiam i życzę nieprzerwanych fal pipsiorów oraz dużej dawki humoru :D
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ