Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 17:51
Taki znany działacz solidarności Andrzej Gwiazda opowiadał że na raucie w jakimś hotelu spotkał ambasadora USA i zapytał: "Jak to teraz bedzie w Polsce po upadku komuny?" A podchmielony ambasador odpowiedział szczerze:
Raczej było odwrotnie. I nie podchmielony ale nawalony Gwiazda. Dla nikogo nie było tajemnicą, że był zwykłym alkoholikiem prawdopodobnie z delirką ;)
Ale sobie "ałtorytet" moralny wybrałeś :d
I od kiedy to Gwiazda chodził na jakiekolwiek rauty :)
Zwykła ściema

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 16:18
SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 15:22

Pisali o tym w "Panoramie Legnickiej" ?
Alez skąd. Gdzie im się równać z tak "wybitnym umysłem" przy których doktorzy i profesorowie to mały pikuś :d
I pomysleć, że sam to wszystko wydumałeś ;)
A więc nie tylko genialny klimatolog ale i politolog :)
Jak czytam ten bełkot kibolskonaziolski to mi się niedobrze robi ;)
Dwóch profesorków siedziało w radach nadzorczych NFI to co mieli gadać brali kasę i morda w kubeł. Sprzedali się i tyle. A jak pierdol..i że w Polsce przyszłością są usługi ho,ho panie CbL. Jak wyszło ? Chyba jednak produkcja produktów zaawansowanych technologicznie wygrała co wiemy na wielu przykładach.
A jeszcze jeden zawodnik aktualnie dr habilitowany jak on piał o EURO w samych superlatywach - "pędźmy jak naj szybciej do Unii walutowej" - to było już trochę lat temu ale mam nadzieję że zmienił zdanie.

To się robi tak czytasz, czytasz, sprawdzasz a nie pędzisz z Mainstreamem.

Ja rozumiem przychodzimy tu na FX i każdy chce narąbać tych pipsów jak najwięcej - jesteśmy na FX dla mamony. AMEN. Ale za FX ciągną się inne tematy i zawsze są czyjeś interesy w grze. A wy dajecie się nabierać na bełkot władzy i propagandę wielkiego kapitału
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 18:07

To się robi tak czytasz, czytasz, sprawdzasz a nie pędzisz z Mainstreamem.

To tak wracając do tematu efektu cieplarnianego skoro tak sprawdzasz, sprawdzasz proponuje wersje obrazkową. Może ci pomoże. Bo jeśli nie to ja juz nie mam żadnego pomysłu coby wytłumaczyc wydawałoby sie prosty mechanizm :d
https://www.google.pl/search?q=efekt+ci ... jW1PMPWkeM

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 17:56
SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 17:51
Taki znany działacz solidarności Andrzej Gwiazda opowiadał że na raucie w jakimś hotelu spotkał ambasadora USA i zapytał: "Jak to teraz bedzie w Polsce po upadku komuny?" A podchmielony ambasador odpowiedział szczerze:
Raczej było odwrotnie. I nie podchmielony ale nawalony Gwiazda. Dla nikogo nie było tajemnicą, że był zwykłym alkoholikiem prawdopodobnie z delirką ;)
Ale sobie "ałtorytet" moralny wybrałeś :d
I od kiedy to Gwiazda chodził na jakiekolwiek rauty :)
Zwykła ściema
I co z tego że pił, wtedy wielu z nich tęgo popijało. To są tylko jego słowa wierzysz czy nie twoja sprawa. Jednak stało się tak jak mówił. Kiedyś można było znaleźć linka do tej wypowiedzi. Faktem jest że obserwował przemiany z bliska, był przeciwnikiem Wałęsy, okrągłego stołu i dogadywania się z komuchami więc go zmarginalizowano.

Kiedyś Cenckiewicz opowiadał niezłą rzecz o tym jak biznes przełamuje wszystkie granice nawet te komunistyczne a mianowicie jak we wrześniu 1985 roku Jaruzelski był w USA i była omawiana sytuacja po rozpadzie Sowietów w niedalekiej przyszłości. Rockefeller poruszał temat wprowadzenia GMO do polski to ponoć nawet nasz Jaruzelski opuścił szczękę
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 18:36

Kiedyś Cenckiewicz opowiadał niezłą rzecz
Kolejny "wiarygodny" :d :d :d
Same "ałtorytety" :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 18:44
SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 18:36

Kiedyś Cenckiewicz opowiadał niezłą rzecz
Kolejny "wiarygodny" :d :d :d
Same "ałtorytety" :)
No właśnie!
Ja już raz zapytałem, zapytam jeszcze raz:
Co decyduje, że traktujecie wypowiedź Pana/Pani X za bardziej wiarygodną niż wypowiedź Pana/Pani Y?
Czy przypadkiem nie jest tak dlatego, że dana wypowiedź wam potwierdza to, w co już wierzycie?
Czy taki fakt oznacza, że dana wypowiedź rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
30 lis 2021, 19:05
Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 18:44
SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 18:36

Kiedyś Cenckiewicz opowiadał niezłą rzecz
Kolejny "wiarygodny" :d :d :d
Same "ałtorytety" :)
No właśnie!
Ja już raz zapytałem, zapytam jeszcze raz:
Co decyduje, że traktujecie wypowiedź Pana/Pani X za bardziej wiarygodną niż wypowiedź Pana/Pani Y?
Czy przypadkiem nie jest tak dlatego, że dana wypowiedź wam potwierdza to, w co już wierzycie?
Czy taki fakt oznacza, że dana wypowiedź rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Cenckiewicz gwiazdorzy to fakt ale musicie przyznać że Wąsatej legendzie Solidarności uciął łeb przy samej szyi. A tu jedno ze żródeł:
https://www.rp.pl/historia/art3185901-j ... kefellerem
Są też notatki ze spotkania autorstwa Zbigniewa Brzeźińskiego
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 19:12
ninjaproject pisze:
30 lis 2021, 19:05
Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 18:44


Kolejny "wiarygodny" :d :d :d
Same "ałtorytety" :)
No właśnie!
Ja już raz zapytałem, zapytam jeszcze raz:
Co decyduje, że traktujecie wypowiedź Pana/Pani X za bardziej wiarygodną niż wypowiedź Pana/Pani Y?
Czy przypadkiem nie jest tak dlatego, że dana wypowiedź wam potwierdza to, w co już wierzycie?
Czy taki fakt oznacza, że dana wypowiedź rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość?
Cenckiewicz gwiazdorzy to fakt ale musicie przyznać że Wąsatej legendzie Solidarności uciął łeb przy samej szyi. A tu jedno ze żródeł:
https://www.rp.pl/historia/art3185901-j ... kefellerem
Są też notatki ze spotkania autorstwa Zbigniewa Brzeźińskiego
Bardzo cię przepraszam, ale widzę artykuł.
Nie widzę żadnych źródeł, żadnych odnośników do źródeł tych informacji.
Nie mam podstaw wierzyć/ufać artykułom, które nie podają wiarygodnych i rzetelnych źródeł informacji.
Dziwię się też, że ludzie przyjmują takie "informacje" za fakty, bez potwierdzenia tychże informacji.
Nadal podtrzymuję moje pytania.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

To że Jaruzelski, który przebywał w Nowym Jorku we wrześniu 1985 na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ to taki ogólny fakt ale szczegóły rozmów których nigdy nie poznamy to inna sprawa, a czy coś się z tego urodziło i weszło w życie to chu wie. Chciałem tylko zilustrować układy które działają ponad oficjalnymi podziałami.
Poczytajcie sobie jak USA otwierało Chiny na współpracę w latach 70. Chyba Kissinger o tym wspominał.... istna szopka. Jedno ze spotkań było w Warszawie
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 17:51
Wielu zacnych biznesmenów ma w papierach współpracę z komuchami
Hmm. Mam wrażenie, że większość tzw. biznesmenów, którzy stworzyli podwaliny pod swoje imperia w latach 90-tych to współpracowała ze służbami. Ci co nie współpracowali to nie wychodzili na szczyty, bo mieli szklany sufit, a jeśli udawało im się go przebić, to byli załatwiani w inny sposób. Przykładem choćby Kluska, właściciel Optimusa i Onetu. US załatwił jego biznes za to, że komputery składane w Polsce wysyłał do Czech i sprowadzał z powrotem unikając w ten sposób podatku. Takie były wtedy przepisy, że komputer sprowadzony z zagranicy był bez podatku, a ten składany w Polsce obciążany był podatkiem. Warto wspomnieć, że tak jak Optimus robili wszyscy producenci, ale tylko Kluska został oskarżony.
To się w zasadzie zbytnio nie zmieniło aż do 2015 roku. Za rządów PO zdarzały się sytuacje analogiczne. Ogólnie temat rzeka.
Polska jest obecnie krajem z kartonu, ale za rządów komuchów czyli wszystkie wcześniejsze rządy (poza 1.5 roku Pisu, który jest socjalistyczny, ale nie komunistyczny) to było państwo z czegoś dużo gorszego od kartonu. Nie wiem co. Namokłe gazety ? Państwo przez 25 lat było fikcyjnym państwem. Gdy komuchy wrócą do władzy, to znowu będziemy żyć w państwie fikcyjnym.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ