Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 09:37
Czyli mam rozumieć, że opozycja w 89 powinna wyłapać wszystkich komuchów i wsadzic do pierdla albo rozstrzelać zabrac im majatki
Tak by mogła zrobić (i nawet powinna) GDYBY to opozycja obaliła komunę. Jeśli pamiętasz tamte lata do dobrze wiesz, że to nie opozycja ją obaliła. Gdyby to miała zrobić opozycja (kompletnie nierealne) to zrobiłaby to w 1980 roku. Później cały bunt został stłumiony. Nawiasem mówiąc to opozycja nigdy nawet nie myślała o obaleniu komuny. Te strajki w 1980 były o lepsze warunki pracy i płacy. Nie było żadnych postulatów antykomunistycznych.
Magdalenka to był wymysł komuchów. Postanowili obalić komunę i okraść kraj aby uwłaszczyć się na majątku narodowym. Aby to zalegendować rozpoczęto rozmowy z rzekomą opozycją, a naprawdę współpracownikami ubecji. Do tego dokoptowano jako tło kilku prawdziwych (a przynajmniej mam taką nadzieję, że prawdziwych) opozycjonistów. Byli oni tym wszystkim całkowicie zaskoczeni, lecz uznali, że mimo wszystko warto się zgodzić na warunki komuchów aby pozbyć się komuny.
Można dywagować, że gdyby na to nie poszli to komuna i tak by się sama obaliła, ale na gorszych dla siebie warunkach. Nie o to jednak chodzi.
Generalnie komuchy wytargowały sobie (same od siebie tak naprawdę) bezkarność za lata wcześniejsze i bezpieczną i dostatnią przyszłość.
Rzecz w tym, że odpowiada za to garstka osób i naród wcale nie musi respektować takich ustaleń. Można w dalszym ciągu pociągnąć ich do odpowiedzialności. Gdyby nastąpiło to w wyniku referendum to inna sprawa, ale wtedy warunki musiałyby być jasno spisane.
Referendum nie było i te warunki obalenia komuny NIE SĄ WIĄŻĄCE.
Czyli w dalszym ciągu można rozliczyć komuchów, choć niestety nie rozstrzelać. Tu ubolewam.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 14:35
Trzeba było odsunąć ich od władzy na dekadę ...
Na pewno nie pozwolić na dyktowanie polityki gospodarczej przez kraje zachodu ona była w interesie zachodu a nie Naszym..
Zniesiono cła, wprowadzono absurdalną politykę fiskalną i monetarną. Wręcz zblokowano możliwości rozwoju a przede wszystkim transformacji polskich firm. Oddano całe sektory jak bankowy, handel detaliczny i inne kapitałowi zagranicznemu.
Nie rozumiesz tamtej sytuacji. Lata 90-te to PRAWDZIWA TWARZ KOMUNIZMU. Obalenie komuny było pozorne. To komuchy dalej rządziły i nikt nic nie mógł zrobić. Gdy Olszewski chciał przeprowadzić wstępną dekomunizację w 1991 to odsunięto go od władzy. Brał w tym udział Bolek, Tusk, Pawlak i parę innych znanych nazwisk.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

MarioDM pisze:
30 lis 2021, 14:51
Nie rozumiesz tamtej sytuacji. Lata 90-te to PRAWDZIWA TWARZ KOMUNIZMU. Obalenie komuny było pozorne. To komuchy dalej rządziły i nikt nic nie mógł zrobić. Gdy Olszewski chciał przeprowadzić wstępną dekomunizację w 1991 to odsunięto go od władzy. Brał w tym udział Bolek, Tusk, Pawlak i parę innych znanych nazwisk.
Tiia wiem że to były pozory. Mamy dokument na to "Nocna zmiana". Ja piję do przemian gospodarczych napisałem pracę o przekształceniach własnościowych - prywatyzacji w Polsce. W swoim czasie przeczytałem praktycznie wszystko co było na ten temat nawet miałem rozmowę z Prezesem Polskiej Agencji Prywatyzacji to robiłem wielkie oczy jak co nieco powiedział.
Dużo osób udało się zwieść mitem sukcesu polskiej prywatyzacji mówię tu o mądrych głowach z tytułami doktorów i profesorów. Jest wiele prac co obala ten mit a jeszcze więcej propagandy sukcesu. Jak ktoś ma siłę i ochotę to przeczytajcie sobie książkę "Patologia transformacji" Witolda Kierżuna ze wszystkimi założeniami z książki nie można zgodzić ale obrazuje skalę i siłę tych zmian, które odczuwamy do dzisiaj.

Pamiętacie Jeffreya Sachsa ? Doradca polskiego rządu w okresie "terapii szokowej" zastanawialiście się kiedyś dlaczego On ? Skąd go wytrzepali ? Bo w Boliwii się nie popisał.
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... la/nk43x00

Jeszcze jest wiele do zrobienia w Polsce wg. Jeffreya:" ...dziś równie istotne są kwestie sprawiedliwości społecznej, jak i transformacji systemu energetycznego, dekarbonizacji i globalnego ocieplenia" - znów Teoria Globalnego Ocieplenia wchodzi :roll: .
Koleś raz zadziałał w polskim interesie zaproponował aby Polska się odcięła od kredytów zaciąganych przez komunistyczne władze. Jakie larum się podniosło w prasie zagranicznej nawet Jeff'owi się oberwało. Ustawiono szybko do pionu jego i nasze władze i trzeba spłacać dalej.
Pisali o tym w "Panoramie Legnickiej" ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 15:22
Ja piję do przemian gospodarczych napisałem pracę o przekształceniach własnościowych - prywatyzacji w Polsce. W swoim czasie przeczytałem praktycznie wszystko co było na ten temat nawet miałem rozmowę z Prezesem Polskiej Agencji Prywatyzacji to robiłem wielkie oczy jak co nieco powiedział.
Brawo Ty. :564:

Generalnie chodziło mi o to, że za to co się stało w latach 90-tych odpowiedzialne są TYLKO I WYŁACZNIE komuchy .
To one rządziły w zasadzie bez przerwy i cały ten kapitalizm to była, kolokwialnie mówiąc "lipa". To był bandycki komunizm i tyle w temacie.
Przez wiele lat sądziłem, że większego burdelu niż w Polsce to nie było w pozostałych demoludach (z wyjątkiem oczywiście kacapii).
Okazuje się, że gdzie indziej był taki sam bajzel i to jeszcze całkiem do czasów współczesnych. Przeczytaj sobie ten tekst o Czechach.

https://nlad.pl/koniec-epoki-w-czeskiej ... kvrnakiem/

I zadaj sobie pytanie co się odwalało i nadal odwala w Bułgarii czy Rumunii.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
30 lis 2021, 15:22

Pisali o tym w "Panoramie Legnickiej" ?
Alez skąd. Gdzie im się równać z tak "wybitnym umysłem" przy których doktorzy i profesorowie to mały pikuś :d
I pomysleć, że sam to wszystko wydumałeś ;)
A więc nie tylko genialny klimatolog ale i politolog :)
Jak czytam ten bełkot kibolskonaziolski to mi się niedobrze robi ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
30 lis 2021, 15:45

Generalnie chodziło mi o to, że za to co się stało w latach 90-tych odpowiedzialne są TYLKO I WYŁACZNIE komuchy .
I dzisiaj jeden komuch nawet odznaczony medalem siedzi w TK. Juz pomijam, że to jest atrapa tego co było i należy nazywac Trybunałem Kulinarnym ale podobno ten komuch ci juz nie przeszkadza ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 16:33
I dzisiaj jeden komuch nawet odznaczony medalem siedzi w TK. Juz pomijam, że to jest atrapa tego co było i należy nazywac Trybunałem Kulinarnym ale podobno ten komuch ci juz nie przeszkadza ;)
Przeszkadzają mi WSZYSTKIE komuchy, także magister Stepień.
Teraz TK jest atrapa ? A dotąd to co było ? Krynica uczciwości ? Weź mnie nie rozśmieszaj. Sądownictwo jest w pełni do zaorania.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
30 lis 2021, 16:46
Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 16:33
I dzisiaj jeden komuch nawet odznaczony medalem siedzi w TK. Juz pomijam, że to jest atrapa tego co było i należy nazywac Trybunałem Kulinarnym ale podobno ten komuch ci juz nie przeszkadza ;)
Przeszkadzają mi WSZYSTKIE komuchy, także magister Stepień.
Teraz TK jest atrapa ? A dotąd to co było ? Krynica uczciwości ? Weź mnie nie rozśmieszaj. Sądownictwo jest w pełni do zaorania.
Najlepiej w ogóle z Sądownictwa zrezygnowac. Skoro nikt sie nie nadaje. A to jednego wujek był w PZPR a jeszcze innego sąsiad. Nie wspomne, że wyroki Sądowe to władza ma juz głęboko w doopie.
Myśle, że od Bąkiewicza kibole byliby świetnymi sędziami :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
30 lis 2021, 17:14
Najlepiej w ogóle z Sądownictwa zrezygnowac. Skoro nikt sie nie nadaje. A to jednego wujek był w PZPR a jeszcze innego sąsiad. Nie wspomne, że wyroki Sądowe to władza ma juz głęboko w doopie.
Myśle, że od Bąkiewicza kibole byliby świetnymi sędziami :)
Sądownictwo jest potrzebne. To z komuchów trzeba zrezygnować. Gdybym to ja decydował to żaden komuch z wyższego i średniego szczebla ani żaden ubek dożywotnio nie mógłby piastować żadnej państwowej funkcji plus jego parszywe potomstwo do piątego pokolenia.
Dlatego ciesz się, że to nie ja o tym decyduję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

MarioDM pisze:
30 lis 2021, 15:45
Generalnie chodziło mi o to, że za to co się stało w latach 90-tych odpowiedzialne są TYLKO I WYŁACZNIE komuchy .
To one rządziły w zasadzie bez przerwy i cały ten kapitalizm to była, kolokwialnie mówiąc "lipa". To był bandycki komunizm i tyle w temacie.
Przez wiele lat sądziłem, że większego burdelu niż w Polsce to nie było w pozostałych demoludach (z wyjątkiem oczywiście kacapii).
Okazuje się, że gdzie indziej był taki sam bajzel i to jeszcze całkiem do czasów współczesnych. Przeczytaj sobie ten tekst o Czechach.
Klasyka kto mógł to się dorabiał. Firmy sprzedawane za frytki. Z resztą był czas że Niemcy wpisywali w koszty łapówki, które dawali politykom. Taki znany działacz solidarności Andrzej Gwiazda opowiadał że na raucie w jakimś hotelu spotkał ambasadora USA i zapytał: "Jak to teraz bedzie w Polsce po upadku komuny?" A podchmielony ambasador odpowiedział szczerze: "Teraz będziemy musieli rozmontować tę Waszą gospodarkę". Reszta jest już historią. Ktoś pewnie powie że to bujdy.
Służby wsadziły TW Bolka na prezydenta i działali sobie po cichu za zgodą. Wielu zacnych biznesmenów ma w papierach współpracę z komuchami
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ