Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaDo pisze:
21 lut 2023, 10:02
Nie wiem jaka prawda ci odpowiada , w necie piszą od prawa do lewa wybierz sobie wiarygodne zródło
Pokaż te który ty czytasz. Chętnie się dowiem "prawdy" :)

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Myślę że to najbardziej ci będzie pasowało

https://tvn24.pl/swiat/wizyta-joe-biden ... ze-6767955
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaDo pisze:
21 lut 2023, 10:21
Myślę że to najbardziej ci będzie pasowało

https://tvn24.pl/swiat/wizyta-joe-biden ... ze-6767955
Zgadza się. Ale rosja była w szoku po jego wizycie w Kijowie i propagandyści nie za bardzo wiedzieli co powiedzieć. Widać nie za bardzo wierzyli w tę wizyte.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
20 lut 2023, 15:17
SEROL666 pisze:
20 lut 2023, 12:23
...................mówmy się że jak PiS przegra wybory to wątek zamkniemy. I może otworzymy nowy, damy tytuł: "Polska, ciekawostki itp".
A co? Masz nadzieję, że absurdy się skończą?
Rozpedziłem się. Idiotyzmy nigdy się nie skończą. Mam nadzieję ze będą nas mniej kosztować.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Unia swoje a Niemiaszki z ruskimi swoje:
https://dziennikzachodni.pl/izabela-klo ... 3-17046805
Jak nasze kopalnie zakazami wykończą to pula 50mln ton wydobycia węgla przejdzie w ruskie ręce. Już od nich (Jako UE) kupujemy ponad 50% węgla. Ciekawe jak urzędasy się z ruskimi dogadali ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
02 mar 2023, 14:28

Jak nasze kopalnie zakazami wykończą
Zasypać i zaorać. Nie pieerdolić się z kretami tak jak to zrobiła Margaret Thatcher w Anglii.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
02 mar 2023, 19:22
SEROL666 pisze:
02 mar 2023, 14:28
Jak nasze kopalnie zakazami wykończą
Zasypać i zaorać. Nie pieerdolić się z kretami tak jak to zrobiła Margaret Thatcher w Anglii.
Tak to sie pewnie skończy. Po cichu bez protestów, palenia opon itp.
Reformę górnictwa podejmowały różne władze co kilka lat bez efektu.. W pewnym sensie są sami górnicy sobie winni za ten stan:
"Górnictwo to najdroższa pod względem kosztów pracy branża. Dla porównania na 111 branż przemysłowych wyodrębnionych przez GUS tylko w 21 na płace wydaje się ponad jedną czwartą kosztów"
https://businessinsider.com.pl/firmy/wy ... -o/qvzey46
Do tego dochodzi pewnie niezliczona ilość przekrętów, łapownictwa i naleciałości z komuny. Nawet statystyki kto pracuje pod ziemią są zafałszowane po całości.
Ja bym ich uwolnił od wszelkich ograniczeń. Wywaliłbym pośredników, kontrolował import a tak poza tym puścił na wolny rynek. Okazało by się że mogą być rentowni jakby wywalili na zbity pysk armie działaczy i biurowych pączusi.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
03 mar 2023, 13:11
Cblondyn pisze:
02 mar 2023, 19:22
SEROL666 pisze:
02 mar 2023, 14:28
Jak nasze kopalnie zakazami wykończą
Zasypać i zaorać. Nie pieerdolić się z kretami tak jak to zrobiła Margaret Thatcher w Anglii.
Tak to sie pewnie skończy. Po cichu bez protestów, palenia opon itp.
Reformę górnictwa podejmowały różne władze co kilka lat bez efektu.. W pewnym sensie są sami górnicy sobie winni za ten stan:
"Górnictwo to najdroższa pod względem kosztów pracy branża. Dla porównania na 111 branż przemysłowych wyodrębnionych przez GUS tylko w 21 na płace wydaje się ponad jedną czwartą kosztów"
https://businessinsider.com.pl/firmy/wy ... -o/qvzey46
Do tego dochodzi pewnie niezliczona ilość przekrętów, łapownictwa i naleciałości z komuny. Nawet statystyki kto pracuje pod ziemią są zafałszowane po całości.
Ja bym ich uwolnił od wszelkich ograniczeń. Wywaliłbym pośredników, kontrolował import a tak poza tym puścił na wolny rynek. Okazało by się że mogą być rentowni jakby wywalili na zbity pysk armie działaczy i biurowych pączusi.
100% racji. Jednym słowem "święte krowy". Dodam, że górnik idący na emeryturę w wieku 50 lat (o 15 lat wcześniej niż cała reszta) to kolejne obciążenie dla ZUS(budżetu). Te przywileje to jeszcze pozostałości po PRLu. Pamiętam sklepy dla górników a nawet wyciągi narciarskie bez kolejki.

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie do końca rozumiecie specyfikę tej branży , powiedzmy że załoga kopalni to 1000 osób 500 to górnicy schodzą co dzień pod ziemie , reszta firmy to administracja biura logistyka itp , i tu przykład znam dziada który był w kopalni bhpowcem może ze dwa razy pod ziemie zjechał w karierze a pobiera emeryturę górniczą i na taxi jeszcze dziad dorabia jako górników system uznaje biurokratów pierdzących w stołki dlatego te kopalnie śą nie rentowne gdyby je sprywatyzowali to np prywatna korporacja koncern VALE by w miesiąc przywrócił rentowność kopalnią , za dużo koneksji politycznych i finansowych jest w tej branży by tych nierobów odkleić od stołków

ps ostatnio wrzuciłem do pieca stare buty czy będziecie mieć mi to za złe?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
03 mar 2023, 22:12
Nie do końca rozumiecie specyfikę tej branży , powiedzmy że załoga kopalni to 1000 osób 500 to górnicy schodzą co dzień pod ziemie , reszta firmy to administracja biura logistyka itp , i tu przykład znam dziada który był w kopalni bhpowcem może ze dwa razy pod ziemie zjechał w karierze a pobiera emeryturę górniczą i na taxi jeszcze dziad dorabia jako górników system uznaje biurokratów pierdzących w stołki dlatego te kopalnie śą nie rentowne gdyby je sprywatyzowali to np prywatna korporacja koncern VALE by w miesiąc przywrócił rentowność kopalnią , za dużo koneksji politycznych i finansowych jest w tej branży by tych nierobów odkleić od stołków
Oczywiście że oni sami mają przerąbane bo z jednej strony polityka UE, z drugiej Ruscy a w środku zjeb...ani mentalnie związkowcy do spółki z popie..lonymi politykami, którzy patrząc na Śląsk zastanawiają się tylko jakie to ma przełożenie na głosy w wyborach.
Górnictwo jest strategiczną gałęzią i kropka. Skoro chcemy od niego odchodzić to z głową bo jak nie to przyjdzie moment i będziemy płacić za to masakryczną cenę jak dostawcą będzie rusek a alternatywy brak
FreeWay pisze:
03 mar 2023, 22:12
ps ostatnio wrzuciłem do pieca stare buty czy będziecie mieć mi to za złe?
Widzę że polsłuchałeś Jareczka...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ