Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 jestem przekonany, że w dwóch lub trzech zdaniach mógłbyś ująć konkluzję, jeśli przeczytałeś tę/tą książkę.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
25 lis 2022, 00:36
................
add
......Jeśli chodzi o forex to po wielu sukcesach i wielu porażkach, po latach spędzonych przed monitorem, po zapierdzianych wielu krzesłach, ni stąd ni zowąd przychodzi moment przekroczenia progu nadziei...nagle wiesz o co cmn, wiesz kiedy nie tylko zagrać ale też kiedy wydoić okazję do ostatniej kropli. Spojrzysz i wiesz żeby nie dotykać, wyłączasz komputer, wszystko to robisz intuicyjnie, nauka nie poszła w las :D
Ot co, a prywatnie......
Tu nie ma zmiłuj, jak nie dostaniesz wpierdolu to się nie nauczysz. Jedni wstają, znów dostają i znów i znów...i znów wstają ale za każdym razem bogatsi o doświadczenie aż za którymś razem udaje się im uniknąć ciosu...raz, drugi, trzeci...i wtedy nadchodzi olśnienie. Skoro mogę uniknąć ciosu to też mogę przypierdolić :lol: Mogę ale nie muszę :lol:
No tak i dlatego wszelkiej maści szkolenia nie działają tu trzeba czasu z reguły lat. No chyba że trafiasz do konkretnej instytucji i tam Cię szkolą przez 1,5 roku po naście godzin na dobę uczysz się od najlepszych praktyków rynku (Powiedzmy tak było kiedyś).
Większość początkujących nawet nie wie jak się do tego zabrać.
Z perspektywy czasu wszystko wygląda dużo prościej i mniej boli :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Temat rzeka, jestem...samoukiem, żadnych guru, strategii, wskaźników itd. Ja kurwa po prostu naprawdę to lubię :lol: .

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
25 lis 2022, 00:55
SEROL666 jestem przekonany, że w dwóch lub trzech zdaniach mógłbyś ująć konkluzję, jeśli przeczytałeś tę/tą książkę.
Spoiler !
1. Niestety nie sięgnęło nas Cesarstwo Rzymskie. Ich wysoko rozwinięta cywilizacja ukształtowały to czym jest teraz tzw. Zachód
2. Przespany i stłamszony przez szlachtę rozwój miast a w tym i handlu
3. Nie byliśmy spichlerzem Europy - to bujda ale nasze zboże było kupowane w ówczesnych "kontraktach terminowych" przez Niderlandy i oni kosili kasę.
4. Propinacja - każdy szlachciór zmuszał chłopa do zakupu określonej ilości wódy. Wszyscy chlali na potęgę
5. Pańszczyzna - na zach. dawno wiedzieli że na swoim lepiej chłop gospodaruje a u nas praktycznie niewolnictwo zniesione bopiero w XIXw przez Cara
6. Przespana rewolucja przemysłowa u nas na folwarku się produkowało
7. Magnateria każdy w swoją stronę ciągnął, wielu z nich na stryczek by zasługiwało. W efekcie końcowym Rozbiory i do widzenia I RP
To tak w skrócie
Ostatnio zmieniony 25 lis 2022, 01:17 przez SEROL666, łącznie zmieniany 1 raz.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 pisze:
25 lis 2022, 01:09
zakaven pisze:
25 lis 2022, 00:55
SEROL666 jestem przekonany, że w dwóch lub trzech zdaniach mógłbyś ująć konkluzję, jeśli przeczytałeś tę/tą książkę.
Spoiler !
1. Niestety nie sięgnęło nas Cesarstwo Rzymskie. Ich wysoko rozwinięta cywilizacja ukształtowały to czym jest teraz tzw. Zachód
2. Przespany i stłamszony przez szlachtę rozwój miast a w tym i handlu
3. Nie byliśmy spichlerzem Europy - to bujda ale nasze zborze było kupowane w ówczesnych "kontraktach terminowych" przez Niderlandy i oni kosili kasę.
4. Propinacja - każdy szlachciór zmuszał chłopa do zakupu określonej ilości wódy. Wszyscy chlali na potęgę
5. Pańszczyzna - na zach. dawno wiedzieli że na swoim lepiej chłop gospodaruje a u nas praktycznie niewolnictwo zniesione bopiero w XIXw przez Cara
6. Przespana rewolucja przemysłowa u nas na folwarku się produkowało
7. Magnateria każdy w swoją stronę ciągnął, wielu z nich na stryczek by zasługiwało. W efekcie końcowym Rozbiory i do widzenia I RP
To tak w skrócie
No tak, ja to ująłem ogólnie a Ty szczegółowo.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

ninjaproject pisze:
25 lis 2022, 00:49
zakaven pisze:
25 lis 2022, 00:30
Jesteś potomkiem chłopa. Przez wieki charakter twoich przodków kształtował pański bicz, z mlekiem matki wyssałeś poddaństwo i to że pan decyduje. Przez wieki kształtowano świadomość Twoich przodków. Polacy są wzorcowym przykładem społeczeństwa feudalnego. Dlatego się ekscytujecie jakąś gównianą polityką zamiast pogonić te kurwy i złodzieje. W przeciwieństwie do społeczeństw, które pogrzebały feudalizm kiedy Twój pradziad zaprzęgał babę do pługa. Dlatego Ty piszesz Ty z dużej litery a ja z małej, nie dlatego że takie sa zasady pisowni a oni piszą Ja z dużej a ciebie ...w dupie mają. Pomyśl o tym. I nie pierdol że byłeś w Rio, byłeś w bajo, miałeś bilet na hawajo :lol:
Ale się pomyliłeś chłoptasiu! Mam sygnet rodowy z herbem.
Takich jak ty, to się kiedyś skracało o głowę, bez pytania i bez zmrużenia oka.
Ninja, pokaż ten herb, chyba się nie wstydzisz.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 jeszcze raz przeczytałem i pierwsza myśl jaka mi przyszła do bani to...i tu znów cytat z klasyka...Analiza wsteczna zawsze jest skuteczna. :lol:
Kurwa mać, mam trochę wolnego a to...niestety zgubnie wpływa na moją spekulację :lol:

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
25 lis 2022, 07:39
SEROL666 jeszcze raz przeczytałem i pierwsza myśl jaka mi przyszła do bani to...i tu znów cytat z klasyka...Analiza wsteczna zawsze jest skuteczna. :lol:
To historia. Jak już "wyzwoliliśmy" się w 1918 roku. To ten cały nawis sarmackiej tożsamości i naleciałości w "wyższej" warstwie narodu zostały. Wielu upatrywało nadzieji w próbie przywrócenia dawnych porządków - oczywiście już w zmienionej formie. A to co się dokonało w zaborach było krytykowane jako zamach na polskaą tożsamość oraz bazę szlacheckiego narodu.
Nawet w 20-leciu międzywojennym nie potrafiono uwłaszczyć chłopów aby dzwignąć z kolan istotną gałąź gospodarki - do 1939 rozparcelowano tylko 20% majątków ziemskich. dopiero PKWN - znów Ruscy - w 1944 dokonali podziału.

Problem z Polakami polega na tym że tworzenie NARODU wymaga tworzenia więzi i identyfikacji ponad podziałami grupowymi. I tu jest problem bo do tej pory to pokutuje model sarmacki. Wystarczy spojrzeć na scenę polityczną, uwarunkowania prawno-gospodarcze że jednak delikatny smrodek magnaterii pozostał i dzieli nas na lepszych i gorszych.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zakaven pisze:
25 lis 2022, 01:31
ninjaproject pisze:
25 lis 2022, 00:49
zakaven pisze:
25 lis 2022, 00:30
Jesteś potomkiem chłopa. Przez wieki charakter twoich przodków kształtował pański bicz, z mlekiem matki wyssałeś poddaństwo i to że pan decyduje. Przez wieki kształtowano świadomość Twoich przodków. Polacy są wzorcowym przykładem społeczeństwa feudalnego. Dlatego się ekscytujecie jakąś gównianą polityką zamiast pogonić te kurwy i złodzieje. W przeciwieństwie do społeczeństw, które pogrzebały feudalizm kiedy Twój pradziad zaprzęgał babę do pługa. Dlatego Ty piszesz Ty z dużej litery a ja z małej, nie dlatego że takie sa zasady pisowni a oni piszą Ja z dużej a ciebie ...w dupie mają. Pomyśl o tym. I nie pierdol że byłeś w Rio, byłeś w bajo, miałeś bilet na hawajo :lol:
Ale się pomyliłeś chłoptasiu! Mam sygnet rodowy z herbem.
Takich jak ty, to się kiedyś skracało o głowę, bez pytania i bez zmrużenia oka.
Ninja, pokaż ten herb, chyba się nie wstydzisz.
2022-11-25_122514.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

ninjaproject pisze:
25 lis 2022, 12:25
zakaven pisze:
25 lis 2022, 01:31
ninjaproject pisze:
25 lis 2022, 00:49

Ale się pomyliłeś chłoptasiu! Mam sygnet rodowy z herbem.
Takich jak ty, to się kiedyś skracało o głowę, bez pytania i bez zmrużenia oka.
Ninja, pokaż ten herb, chyba się nie wstydzisz.
2022-11-25_122514.jpg
Piękna rzecz, powiesz coś więcej na ten temat?

ODPOWIEDZ