Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
15 wrz 2022, 20:32
Nie wmawiaj mi czegoś czego nie mówiłem , post był na temat radykalizacji religijnej osób w podeszłym wieku , niestety ja nie mam czasu w którym nie mam co robić i w którym mógłbym kontemplować sens swojego istnienia . Poza umysłem nic nie ma jesli umierasz umiera cały świat czyli twoja rzeczywistość , czy ten świat istnieje nadal czy był tylko w twojej głowie ?: nie jesteś w stanie tego stwierdzić bo jesteś martwy. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu krzyżówek łamigłówek zagadek w wieku lat 80 gdy będziesz robił pod siebie z Parkinsonem przy klawiaturze ,ślepotą przed monitorem i demencją nie mówiąc o codziennej garści leków od Bigpharmna które maskują objawy nie lecząc przyczyny .

Jak wyobraża sobie pochówek taki ateista jak ty? Ceremonia pogrzebowa jakiegokolwiek wyznania odpada, jak zdechłego psa cię pochowają w ogrodzie ? czy skremują i postawią na szafce?
A jakież to może mieć znaczenie dla truchła, w którym nie ma już mnie?
Niech sobie żywi robią z tym co chcą.
Czym się różni pochówek psa od pochówku człowieka z punktu widzenia tego, którego już nie ma, bo zdechł, albo zmarł?

PS. Świat nie umiera, on dalej trwa. Ciało które umarło zmienia swój stan. Ciebie już nie ma, jest tylko to, co pozostało, czyli truchło.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

FreeWay pisze:
15 wrz 2022, 20:32

Jak wyobraża sobie pochówek taki ateista jak ty? Ceremonia pogrzebowa jakiegokolwiek wyznania odpada, jak zdechłego psa cię pochowają w ogrodzie ? czy skremują i postawią na szafce?
Mnie zagrają, wszystko obstalowane, wola przekazana :lol: https://www.youtube.com/watch?v=fMxiCu4EXWk
Ceremonia wg scenariusza własnego a pochówek na cmentarzu komunalnym :) luźna guma nigdy nie pęka :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Uhuhu, się dzieje trochę na wątku, widzę.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

FreeWay pisze:
14 wrz 2022, 20:55
Pomijając kretynizm informacyjny i wklejanie linków . Poruszę temat nie medialny , czemu ludzie na starość stają się tak bardzo wierzący ? Długo się zastanawiałem czy mnie tez to czeka i jaki są tego powody? Mam kilka przemyśleń i tez na ten temat , no ale pewnie tez macie jakieś wyobrażenie o własnym końcu i co bedzie po nim. Śmiało każdego to czeka :wink:
Gdy zaczynają się rozmowy na te tematy (religia) , mówię że jestem ,"agnostykiem !!" i nie mam wiedzy na ten temat.
Kończy się to tym że jedni i drudzy mówią : nie znasz się , ja się z nimi zgadzam i mam tego rodzaju rozmowy z głowy :D
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Myślę że już niedługo gdy ciało umrze to świadomość będzie żyła w rozszerzonej rzeczywistości
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PaDo pisze:
16 wrz 2022, 11:30
Myślę że już niedługo gdy ciało umrze to świadomość będzie żyła w rozszerzonej rzeczywistości
Nawet jeżeli byłoby to w ogóle możliwe, żeby uploadować całą świadomość na jakiś serwer, albo sieć serwerów, to nadal nie będziesz Ty, tylko kopia. Czyli, że ta kopia będzie funkcjonować w jakiejś tam wirtualnej rzeczywistości, ale Ty nie będziesz nic o tym wiedział, ponieważ Ty już nie będziesz w ogóle.
Inaczej rzecz ujmując, koncepcja tego, co nazywamy "ja" istnieje w mózgu i jest nierozłącznie z danym mózgiem związana. Teoretycznie, dysponując odpowiednio dużymi zasobami energii i mocy przetwarzania danych można taką informację skopiować, ale nie przenieść w całości bez mózgu. Świadomość nie jest czymś oderwanym od mózgu - ona bez mózgu nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2022, 13:17 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 4 razy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Andreasgp pisze:
16 wrz 2022, 09:54
FreeWay pisze:
14 wrz 2022, 20:55
Pomijając kretynizm informacyjny i wklejanie linków . Poruszę temat nie medialny , czemu ludzie na starość stają się tak bardzo wierzący ? Długo się zastanawiałem czy mnie tez to czeka i jaki są tego powody? Mam kilka przemyśleń i tez na ten temat , no ale pewnie tez macie jakieś wyobrażenie o własnym końcu i co bedzie po nim. Śmiało każdego to czeka :wink:
Gdy zaczynają się rozmowy na te tematy (religia) , mówię że jestem ,"agnostykiem !!" i nie mam wiedzy na ten temat.
Kończy się to tym że jedni i drudzy mówią : nie znasz się , ja się z nimi zgadzam i mam tego rodzaju rozmowy z głowy :D
Angostycyzm dotyczy wiedzy, ateizm dotyczy wiary.
Można być agnostycznym teistą/ateistą, albo można być gnostycznym teistą/ateistą.
A ci, którzy twierdzą, że wiedzą, niech powiedzą skąd wiedzą i jak to można rzetelnie sprawdzić?
No bo, jeżeli ksiądz im powiedział, a oni uwierzyli, to nie jest żadna rzetelna metoda sprawdzenia.
Najlepsza droga do ateizmu to przeczytać Biblię, całą, i zastosować logikę - szybko się nawrócisz na ateizm!
Ateista po prostu stwierdza, że nie wierzy w istnienie jakiegoś boga, czy Boga.
To nie ma nic wspólnego z faktyczną wiedzą o istnieniu, lub nieistnieniu jakiegoś boga, czy Boga.
Nie można wykluczyć Boga deistycznego, czyli takiego, który coś stworzył i potem już nie ingeruje w swoje stworzenie, ale też nie ma żadnej rzetelnej metody, żeby udowodnić istnienie takiego Boga.
A wierzyć, że coś jest prawdą, albo odzwierciedla rzeczywistość należy dopiero wtedy, kiedy występują niezbite, rzetelne dowody na to.
Natomiast ci, którzy twierdzą, że są pośrednikami Boga, wciskają ludziom ciemnotę i biorą za to od ludzi pieniądze, to są zwykli szarlatani i oszuści.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Proponuje posłuchać co mówi szef Związków Zawodowych o zakupionym węglu przez idiotów (cytuje za związkowcem) z PiSbolszewii ;)
I jak gospodarzy zasobami węgla w Polsce
2 część programu
https://www.youtube.com/watch?v=0JzrIrTSMgE

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Konfrontowanie jednej z najstarszych ksiąg jaką jest biblia napisana w czasach społeczności plemiennych ze współczesna logiką to jakiś poroniony pomysł .

"A wierzyć, że coś jest prawdą, albo odzwierciedla rzeczywistość należy dopiero wtedy, kiedy występują niezbite, rzetelne dowody na to."

Jak to ma się do twoich szkoleń ? Tak samo jak ci twierdzący że są pośrednikami Boga tak samo ty twierdzisz że jesteś pośrednikiem do fortuny na fx , czy wciskanie ciemnoty będąc ubranym w sutannę jest gorsze od wciskania jej na forum i w Internetach ? według mnie to samo tylko kontekst inny.

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Cblondyn pisze:
16 wrz 2022, 21:08
Proponuje posłuchać co mówi szef Związków Zawodowych o zakupionym węglu przez idiotów (cytuje za związkowcem) z PiSbolszewii ;)
I jak gospodarzy zasobami węgla w Polsce
2 część programu
https://www.youtube.com/watch?v=0JzrIrTSMgE
Jeśli byś mógł, To wyjaśnij w kilku prostych zdaniach czym różnisz się od osła ?

ODPOWIEDZ