Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
17 sie 2022, 18:25
ninjaproject pisze:
17 sie 2022, 18:19
FreeWay pisze:
17 sie 2022, 18:12
W wodach polskich , GIS , Sanepidzie mają naukowców i ci Doktorzy nie potrafią ustalić co zatruło Odrę 🤔. Ja naukowcem nie jestem ale podejrzewam że tak dużą rzekę był w stanie zatruć tylko duży zakład skarbu państwa a że takie spółki obsadzane są miernotami z nadania politycznego to próbują to zatuszować, tak więc na autorytety też są wywierane wpływy , co dość mocno podważa moje zaufanie do nich.
Z tym się zgadzam. To jest co najmniej paranoja, żeby nie było widomo jakie zakłady wylewają ścieki do Odry, i żeby nie można ustalić co zatruło te ryby i inne życie w Odrze. To już zakrawa na jakąś totalną ściemę!
Na potwierdzenie, że była jakas trucizna to fakt wystąpienia wysokiej zawartości tlenu w wodzie. Co jest nienormalne o tej porze roku. Czyli w wodzie dochodziło do procesu utleniania. Tylko pytanie czego i na co. A władza wykorzystuje fakt, że po 3 tygodniach jest trudno co to było i bedzie wciskać kit, że nie było żadnego zatrucia a czynnik naturalny
Słyszałem, że ten temat był znany już co najmniej kilka tygodni temu, i nawet były spuszczane zbiorniki retencyjne, czyli płukanie rzeki się odbywało. A przecież stan wód jest niski, więc nie było potrzeby spuszczania wód. Ktoś o tym wiedział już dawno. Słyszałem też, że były pozwolenia na spuszczanie ścieków do Odry.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
17 sie 2022, 18:12
W wodach polskich , GIS , Sanepidzie mają naukowców i ci Doktorzy nie potrafią ustalić co zatruło Odrę 🤔. Ja naukowcem nie jestem ale podejrzewam że tak dużą rzekę był w stanie zatruć tylko duży zakład skarbu państwa a że takie spółki obsadzane są miernotami z nadania politycznego to próbują to zatuszować, tak więc na autorytety też są wywierane wpływy , co dość mocno podważa moje zaufanie do nich.
A może ktoś komuś zapłacił... Spójrzcie na ten ranking jak ładnie się zgrywa z wygraną PISiorów w wyborach:
https://www.batory.org.pl/informacje_pr ... -korupcji/
Tego trendu nie da się SHORTować...

A tu źródło zobaczcie kto jest obok nas w rankingu:
https://www.transparency.org/en/cpi/2021/index/pol
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

NIe jestem na bieżąco z news'ami z PL, nie byłem ostatnio nad Odrą ale wiem, że tego typu gorące tematy tuszują inne tematy.
Nie tuszują, tylko uwagę odwracają.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Czaję się na corn i wheat na L ale jutro mam rolowanie a moim zdaniem ceny są w idealnym miejscu, D1.

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

ninjaproject pisze:
17 sie 2022, 18:36
Cblondyn pisze:
17 sie 2022, 18:25
ninjaproject pisze:
17 sie 2022, 18:19

Z tym się zgadzam. To jest co najmniej paranoja, żeby nie było widomo jakie zakłady wylewają ścieki do Odry, i żeby nie można ustalić co zatruło te ryby i inne życie w Odrze. To już zakrawa na jakąś totalną ściemę!
Na potwierdzenie, że była jakas trucizna to fakt wystąpienia wysokiej zawartości tlenu w wodzie. Co jest nienormalne o tej porze roku. Czyli w wodzie dochodziło do procesu utleniania. Tylko pytanie czego i na co. A władza wykorzystuje fakt, że po 3 tygodniach jest trudno co to było i bedzie wciskać kit, że nie było żadnego zatrucia a czynnik naturalny
Słyszałem, że ten temat był znany już co najmniej kilka tygodni temu, i nawet były spuszczane zbiorniki retencyjne, czyli płukanie rzeki się odbywało. A przecież stan wód jest niski, więc nie było potrzeby spuszczania wód. Ktoś o tym wiedział już dawno. Słyszałem też, że były pozwolenia na spuszczanie ścieków do Odry.
"Wyniki badań, przeprowadzonych podczas lipcowego rejsu badawczego Odrą naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Szczecińskiego, mogą pomóc w odkryciu, co zatruło Odrę. Jak przypomniała we wtorek rzeczniczka Uniwersytetu Śląskiego Małgorzata Poszwa, w dniach 15-24 lipca 2022 r. naukowcy ze Śląskiego Centrum Wody Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z badaczami Uniwersytetu Szczecińskiego przeprowadzili badania Odry na odcinku od Ostrawy do Szczecina."
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/new ... u-przyczyn

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dziś była komisja i już wiadomo, że to trwa od marca tego roku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

zakaven pisze:
17 sie 2022, 18:52
Czaję się na corn i wheat na L ale jutro mam rolowanie a moim zdaniem ceny są w idealnym miejscu, D1.
Wheat niby uklepuje dołek , tylko trzeba by sprawdzić czy aktualna cena jest opłacalna dla producentów z USA i Kanady bo jeśli tak to mogą chcieć zabezpieczać kontraktami na S cenę typowym hedge

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

FreeWay pisze:
17 sie 2022, 19:54
zakaven pisze:
17 sie 2022, 18:52
Czaję się na corn i wheat na L ale jutro mam rolowanie a moim zdaniem ceny są w idealnym miejscu, D1.
Wheat niby uklepuje dołek , tylko trzeba by sprawdzić czy aktualna cena jest opłacalna dla producentów z USA i Kanady bo jeśli tak to mogą chcieć zabezpieczać kontraktami na S cenę typowym hedge
Nie wiem jak wygląda pszenica, kiedy ją się sieje i zbiera, a żeby sprawdzić to o czym piszesz, to już w ogóle nie mam zielonego pojęcia :lol:
Natomiast widzę gdzie jest teraz cena, gdzie cena była 5 miesięcy temu i dlaczego :lol: , jaki to był poziom itd. Wystarczy odreagowanie na 890 i będę bardzo zadowolony, nie zastanawiając się czy to za sprawą plagi szarańczy, suszy, czy też pisbolszewi :lol:
W piątek otworzę pozycje na pewno, bardzo możliwe że tuż po otwarciu, a jaki będzie efekt niestety nie wiem :lol:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A propos autorytetów i profesorów:
HIT
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Cblondyn przygłup poskarżył się. Dostałem ostrzeżenie, ale się zląkłem :lol:

ODPOWIEDZ